xp operativni sistem (instalacija)
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: xp operativni sistem (instalacija)

Podrazumevano xp operativni sistem (instalacija)

Da li neko moze da mi napise ceo postupak kako da reinstaliram xp profesional operativni sistem. A da sacuvam muziku koju imam na kompu. Hard mi je podeljen na 4 dela " C,D,E,F". Unapred hvala.[/b]

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

...pod uslovom da ti je C: primarna particija sa nje skoloni sve sto ti treba na neku drugu particiju
    INSTALACIJA XP-a
    Uradi Chek disk i Defragmentaciju pre formatiranja - mada ih ima koji misle da defragmentacija ne treba ja to uvek radim.
    1. Treba ti butabilan CD XP-a
    2. Ako ne butuje sa CD-a udji u BIOS i u Power Menager-u tasterima (+)i(-)namesti da prvi bude CD. Save Settings pa EXIT.
    3. Ubaci u CD rom butabilan XP, restartuj kompjuter i dok se sistem dize pritisni bilo sta na tastaturi.
    4. Kad ispita kompjuter pojavljuje se SETUP
    5. pritisni ENTER
    6. onda F8 i I agree
    7. onda ESC
    8. odaberi particiju koju formatiras pa ENTER
    9. odaberi hoces li ga formatirati u NTFS ili FAT32
    10.ESCAPE(ne idi odmah na formatiranje)
    11.opet odaberi particiju i file system
    12.F za format i ENTER
    13.Kad zavrsi formatiranje kopira fajlove pa resetuje...
    14. Instaliraj win XP - prati uputstva - upisi pasword i administratora, (za modem podesi: Yugoslavia, code 011,upisi broj provajdera, podesi datum i GTM na Beograd > win wizard > konfigurise...
    15. Prvo instaliraj SP1 ili SP2 a ako je XPSP1 mozes preko njega instalirati SP2. Onda desni klik na My Computer > propertys > hardware > Device Manager pa vidi da li tu ima znakova pitanja sto znaci da ti trebaju drajveri koje moras instalirati - prvo idu drajveri za maticnu plocu, pa directX, pa ASPI drajveri, graficka karta pa zvucna i modem. Ako si uz racunar dobila CD-e sa drajverima samo desni klik na svaki Device > properties > update driver i ako nisi sigurna sta je sta poturi mu sve CD-e koje imas sam ce odabrati sta mu treba)Posle svakog pojedinacnog instaliranja drajvera resetuj kompjuter. Tek onda instaliraj ostale programe.
    16. Konektuj se pa Start > All Programs > Windows Update i skini sve kriticne zakrpe i najnovije drajvere. I jos ponesto kao Windows Media Player 10.
    ...procitaj i "lepljivu"

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Aktivan član panther (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

pa ne moras da formatiras c particiju da bi ponovo reinstalirao xp, mozes i samo da je prepeglas sa xp-om i da ne izgubis nista od podataka. Lepo dok ti je dignut sistem ti obaci disk sa xp-om i prati uputstva

Slične teme

1. Srpski operativni sistem
    Autor koki u forumu Programiranje
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 05.07.2011., 01:17
  2. operativni sistem
    Autor sone1991 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.08.2007., 13:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor