Lozinka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Da li neko može da mi kaže postoji li mogućnost da se zaključa (stavi pod lozinku) jedan folder?
Ne govorim o zaključavanju celog računara, on treba da je dostupan svima, samo taj jedan folder treba da se zaključa, na primer. Ili barem fajl.
Da li mi treba drugi user account?
Hvala
 
He he, dobro da si me podsetio, u toj temi sam i ja odgovarala... Ali, opet mu niko nije odgovorio. :(
Da li je moguće da Windows jednostavno nema takvu mogućnost???
Bezveze...
Inače, zaključavajte, ako ima dve.
 
Kliknite desnim dugmetom na prazan dio foldera, izaberite CUSTOMIZE THIS FOLDER i CREATE HTML DOCUMENT FOR THIS FOLDER. Kada se dokument otvori u Notepadu skrolujte dok ne vidite <script language="JavaScript">. Pritisnite ENTER da bi ste ubacili novi prazan red i koji æete ubaciti:
var pass = prompt("Enter the password")
if(pass != "password")
{window.location="C:"}
Na mjestu 'password' stavite vas password, snimite, izaðite iz Notepada i osvjezite folder(F5), otkucajte novi password kojeg æete kucati svaki slijedeæi put kada budete ulazili u taj folder.



GarNeT - - Hvala
 
dollar MC:
Kliknite desnim dugmetom na prazan dio foldera, izaberite CUSTOMIZE THIS FOLDER i CREATE HTML DOCUMENT FOR THIS FOLDER. Kada se dokument otvori u Notepadu skrolujte dok ne vidite <script language="JavaScript">. Pritisnite ENTER da bi ste ubacili novi prazan red i koji æete ubaciti:
var pass = prompt("Enter the password")
if(pass != "password")
{window.location="C:"}
Na mjestu 'password' stavite vas password, snimite, izaðite iz Notepada i osvjezite folder(F5), otkucajte novi password kojeg æete kucati svaki slijedeæi put kada budete ulazili u taj folder.


Pokušala sam, ali ne mogu da nađem "Create HTML doc....."
Tu sam već bila, ne u CUSTOMIZE već u SHARING (sharing and security), a sve je pod "properties"...
Postoji opcija "Make this folder private", koji kad čekiram, Win. me obavesti da nemam lozinku. Ako stavim lozinku on zaključa ceo računar i moram da je unosim svaki put kada startujem Windows.
Ono što mene buni jeste - ZAŠTO PIŠE MAKE THIS FOLDER PRIVATE?
I, onda sam od toga napravila nauku, jedno tri sata, i "shvatila" da mi treba neki "privatni account", šta god...
Dva načina da startuje Win., jedan za mene, drugi za "goste"???
DA LI JE TO JEDINI NAČIN? (Pošto mi se uopšte ne sviđa...) :cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top