Crna Ruza!

Vajsmilan

Početnik
Poruka
34
Da li neko zna gde i kako se moze nabaviti ili kupiti crna ruza...??? Ako je moguce, u blizini Beograda...
Bio bih veoma zahvalan za pomoc...!

Prilicno sam siguran da crne ruze postoje, samo su dosta retke...

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_rose_(symbolism)

black_rose_by_ketmara.jpg
 
Ma ima neka hibridna vrsta dobijena genetskim ukrstanjem razlicitih biljaka pa je dobijena crna. Ali ne znam da li je ima u prodaji...

Znam, videla sam tu ružu..ali boja joj nije crna nego tamno, tamno bordo..tek kad je okreneš prema suncu vidiš joj bordo odsjaj
inače izgleda kao da je skroz crna..
Gde je ima u prodaji zaista ne znam ali raspitaću se..:)
 
Pogledaj OVDE
Iskreno pored toliko ludackih kobinacija boja i broja latica kod ruza crna mi nije toliko privlacna. Jednom sam kod neke drugarice videla ruzu koja je bila tamno-ljubicasto-bordo boje i koja postaje crna nakon 10-15min poshto se ubere.

:bye:
 
Znam, videla sam tu ružu..ali boja joj nije crna nego tamno, tamno bordo..tek kad je okreneš prema suncu vidiš joj bordo odsjaj
inače izgleda kao da je skroz crna..
Gde je ima u prodaji zaista ne znam ali raspitaću se..:)

Tako je Barbarela...

Crna ruza NE POSTOJI!

Postoji tamno bordo, ali ne crna.

Ni plava ruza ne postoji.

To se farba bojama za farbanje hrane tako da se bele ruze ostave bez vode na hladno mesto dva dana da im opadne turgor (pritisak)

Moraju imati najmanje 60 cm i snazna stabla.

Onda se brzo iseku u koso (da povrsine adsorpcije bude veca) u jos brze stave u rastvor boje koji smo ranije pripremili.

Moraju biti u rastvoru barem do polovine.

Obicno tu ostanu preko noci a ujutro su - plave!
 
Ruze koje se stavljaju na bojenje ne bi trebalo pre toga da budu u vodi, tj. trebale bi da budu zedne da bi sto bolje povukle vodu sa farbom u koje se stave...Za odredjene boje ruze, plave i sl. znam da se mogu naci u Krnjaci na cvetnoj pijaci, kod Metroa i Baste!
 
Postoji crna ruža - u Turskoj se uzgaja zahvaljujući osobinama zemljišta na jednom ogumku,..moj je utisak da se proizvodi veoma mala količina. Eto tek da se može reći da postoji. Već na kilometar od tog ogumka ta sorta ruže više nije potpuno crna :) .
Na svim ostalim pozicijama na "trećem kamenu od Sunca" :) uzgajaju se tamne (bordo ili ljubičanstvene) koje nekoga mogu i 'prevariti' da su crne :)
Naravno da se ruže (kao i hrizanteme,.. ) mogu farbati cvećarskim ( za amatere mogu i nekim prehrambenim) bojama. Ne trebaju rezani cvetovi biti dehidrirani (kako je neko napisao gore) jer to rapidno skraćuje trajanje cveta ( koji bi trebao biti minimum 10 do 14 dana kod ruža a kod hrizantema i do 3 nedelje - pri čemu u cvećarama je to (uglavnom) u hladnjači ( od 4 do 12*C - ispod temp. vegetacije,.. u velikoj vazdužnoj vlazi je vase life duži )
Farbaju se samo cvetovi bele boje ( i kod ruža i kod hrizantema). Jer tada boje budu jasne (željene) i ne menjaju se tokom života u vazi (vase life).
Ne postoji plava ruža - ali se može dobiti farbanjem belih pupoljaka ruža .
O značenju ( simbolici) crne ruže mi je žalosno i pisati :) , a plava ruža je znak zaborava i tajnovitosti.
 
Poslednja izmena:
Postoji crna ruža - u Turskoj se uzgaja zahvaljujući osobinama zemljišta na jednom ogumku,..moj je utisak da se proizvodi veoma mala količina. Eto tek da se može reći da postoji. Već na kilometar od tog ogumka ta sorta ruže više nije potpuno crna :) .
Na svim ostalim pozicijama na "trećem kamenu od Sunca" :) uzgajaju se tamne (bordo ili ljubičanstvene) koje nekoga mogu i 'prevariti' da su crne :)
Naravno da se ruže (kao i hrizanteme,.. ) mogu farbati cvećarskim ( za amatere mogu i nekim prehrambenim) bojama. Ne trebaju rezani cvetovi biti dehidrirani (kako je neko napisao gore) jer to rapidno skraćuje trajanje cveta ( koji bi trebao biti minimum 10 do 14 dana kod ruža a kod hrizantema i do 3 nedelje - pri čemu u cvećarama je to (uglavnom) u hladnjači ( od 4 do 12*C - ispod temp. vegetacije,.. u velikoj vazdužnoj vlazi je vase life duži )
Farbaju se samo cvetovi bele boje ( i kod ruža i kod hrizantema). Jer tada boje budu jasne (željene) i ne menjaju se tokom života u vazi (vase life).
Ne postoji plava ruža - ali se može dobiti farbanjem belih pupoljaka ruža .
O značenju ( simbolici) crne ruže mi je žalosno i pisati :) , a plava ruža je znak zaborava i tajnovitosti.
Daa, sa ovim se apsolutno slažem.. :D.

Najviše se farbaju hrizanteme i ruže,... a tuš se ne koristi (ni mastilo) ...napisao neko gore.
 

Back
Top