VIRTUELNI BEZDAN
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: VIRTUELNI BEZDAN

Obećava
    Učlanjen
    22.11.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano VIRTUELNI BEZDAN

"Koliko strpljivih, ali i spokojnih zapazanja treba prikupiti o naizgled nepravilnom kretanju tih nepoznatih svetova, pa da covek bude siguran da se nije dao zavesti slucajnim podudarnostima, da nasa predvidjanja nece biti izneverena, da smo ustanovili pouzdane zakone te LJUBAVNE ASTRONOMIJE otkrivene po cenu svirepo bolnih iskustava?

...Razgovarao sam sa njom, ne znajuci kud padaju moje reci, sta biva sa njima, kao da bacam kamicke u bezdan..."

Marsel Prust

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Ko uspe da se oslobodi navike da predviđa, a time i straha da njegova predviđanja budu izneverena,... ko uspe da uguši potrebu da u sve bude potpuno siguran... taj će znati da ljubav ne poznaje pouzdane zakone i umeće da uživa u njenom haosu.
    Ne postoje jasna pravila, ali... niko se na našem putu ne desi baš slučajno i ništa se u životu ne događa bez nekog naročitog razloga. Suludo je iščikavati te blagoslove naporom da ih predvidimo, ali je neoprostivo ako dozvolimo da ih ne prepoznamo ili... jednostavno previdimo.

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1937

Podrazumevano Re: VIRTUELNI BEZDAN

Citat Original postavio Imago
    "Koliko strpljivih, ali i spokojnih zapazanja treba prikupiti o naizgled nepravilnom kretanju tih nepoznatih svetova, pa da covek bude siguran da se nije dao zavesti slucajnim podudarnostima, da nasa predvidjanja nece biti izneverena, da smo ustanovili pouzdane zakone te LJUBAVNE ASTRONOMIJE otkrivene po cenu svirepo bolnih iskustava?
    Nikada dovoljno... I nikada, ne mozes biti siguran/na.
    Sumnja je zdrava, tera te napred, mada ti se cini da se vrtis u krug.
    Zao mi je sto slabo stojim sa lirikom...

SINDI
    Guest

Podrazumevano Re: VIRTUELNI BEZDAN

Citat Original postavio Imago
    [b
    ...Razgovarao sam sa njom, ne znajuci kud padaju moje reci, sta biva sa njima, kao da bacam kamicke u bezdan..."

Marsel Prust
    S godina covek nauci da cuje i neizgovoreno, ali dilema o tome kako je sagovornik cuo i razumeo nase reci, nikad ne nestaje..
    A ljubav, kojoj su reci neprijatelji, vice nemim neznim ili divljim dodirom, opojnim mirisom, ili dahom...Kao u iskrivljenom ogledalu lik onog kog zelimo da volimo prelamamo u nasim ocima, sa vecitom sumnjom...

Slične teme

1. Bezdan
    Autor BezdanGirl u forumu Srbija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.04.2010., 03:58
  2. Virtuelni sex je....
    Autor Jacob u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 15.09.2008., 16:31
  3. Virtuelni Ja
    Autor Bllade u forumu Video igre
    Odgovora: 2