servis ili pljacka

K

kalej

Gost
Zanima me sta mi se desava sa telefonom: evo sta mu je.U pitanju se Nokia 3200, kupljen nov pre 2 meseca. Sva setovanja za GPRS na MTS-u su ok. Radio je lepo, logovao se na glupavi Mondo, i ostale linkove kad god je to ovima iz MTS-a odgovaralo (ali kud svi Turci-tu i mali Mujo). Problem je nastao kad mi odbija da se konektuje. A kad nekako probijem link on kao izgleda da se konektuje, ali od tog posla nista jer traje vecnost i ubrzo izgubi konekciju. Prvo sam proverila sa MTS-om, kao "sredjuju mrezu pa su moguci problemi tog tipa, molimo se za strpljenje,...bla, bla, bla", a ono sto on ne zna to je da u kuci imamo i Nokiu 7210 koja se bez problema (o kojima operater iz MTS-a prica) uvek kad pozeli - loguje. Tip iz radnje u kojoj sam telefon kupila nadobudno tvrdi da je u pitanju virus, i da treba telefon da im odnesem na servis. Na moje pitanje da li postoji neki antivirus, on je lakonski rekao "ne znam, ali svakako donesite telefon na servis". U prevodu, virus ce mi za pristojnu sumu na servisu skinuti, pa sad, ako zakacim nov, boze moj, oni su tu uvek da me za pristojnu naknadu ratosiljaju te napasti za koju toboze "ne postoji" lek sem servisa. Zanima me ko je ovde u pravu, i sta mi je ciniti.
Hvala unapred
 
Pazi ovako: virus nije sigurno ! Garant. 100 %. Nema šanse.
Lopovi i neznalice iz prodavnica za mobilne i iz servisa ponavljaju virus pa virus kao papagaji, a pojma nemaju ni kako rade kompjuterski a još manje na mobilnom.
Ali, ti virusi im dobro dođu za hohštapleraj, pa u garantni list stave opciju da garancija ne važi ako se koristi usluga GPRS (!) te se tako obezbede od opravke mnogih kvarova.
 
To sam i sumnjala, ali nemam pojma sta da radim, na koji fazon da iznapusavam tipa iz radnje kulturno objasnivsi mu da iako sam zensko toliko znam, a da ga pritom, ubedim da mi sredi kvar koji ocito nije nastao zbog virusa, a jos manje mojom greskom. Nesto nisam u fazonu da probam onu staru, dobru, dreka na javnom mestu uz sto vecu histeriju, pominjanje advokata i sve to po mogucstvu u vreme najvece posecenosti radnje, pred gomilom klijenata i svecanim obecanjem da cu od te scene napraviti svakodnevni ritual kao zivotnu misiju sa ciljem upropascavanja daljeg poslovanja te prodavnice, a radi zastite prava kupaca, ili, mozda,... nije lose, sem ako imas drugi predlog, kako da ih ubedim da srede ono sto je lose, najverovatnije, njihovom krivicom.
 
Vidi, skuplji modeli telefona rade sa 2, 3 ili 4 kanala. A jeftiniji sa jednim. Zaista ne znam šta bi moglo biti sa tvojim telefonom. Ali, duboko sam uveren da mu nije nista. Probej sledeće: zamoli nekoga ko ima 063 karticu da ti da da probaš. Ubaci karticu, unesi parametre za pristup toj mreži. I probaj. Onda ćeš videti da li je do telefona.
 
Milojko Vasic:
Vidi, skuplji modeli telefona rade sa 2, 3 ili 4 kanala. A jeftiniji sa jednim. Zaista ne znam šta bi moglo biti sa tvojim telefonom. Ali, duboko sam uveren da mu nije nista. Probej sledeće: zamoli nekoga ko ima 063 karticu da ti da da probaš. Ubaci karticu, unesi parametre za pristup toj mreži. I probaj. Onda ćeš videti da li je do telefona.
Slazem se sa ovim,neki put moze biti do same kartice,meni licno neki put ispadne iz sistema GPRS a pri tom i MMS...ali posle restartovanja opet proradi...
 

Back
Top