Vaše mišljenje

Gillette

Zainteresovan član
Poruka
368
kakva je ovo konfiguracija?

Matična ploča: A7V8X - X KT400 ASUS
Procesor: 2400 AMD
CPU Cooler
Memorija: 256 MB DDR PC 400
Hard Disk: 80 GB 7200 RPM MAXTOR
Grafička karta: ATI 9200 128 MB DDR TV OUT ASUS
TV/FM tuner Mpeg4
Modem: Hard interni INTEL
Combo: (CD+DVD+CDRW) LG
Kućište: CX 6059 KME
Monitor: LG TFT 17130 SSNT (1280x1024) Odziv 12 m/s,

Ovo mi treba za kuću,znači uglavnom Mp3,DvD,Tv i radio,igre manje-više.

Oko zvučnika (tražim 2.1 40-tak EU + - ) se dvoumim,jer sam video Altec Lansing (atp-3)i sateliti su mu kao igračke, plastični i lagani,dok vidim da su Neo SW-G 25 (45 EU) Kinyo SW - 833 (30 EU) i Creative Inspire P 380 (40 EU) sa drvenim kutijama, teži itd. Koji imaju po vama najbolji zvuk za Mp3 i da li to podržava ova konfiguracija ?

Molim vas za vaše mišljenje,kako vam se sve ovo čini za jednu sobu od 12-tak kvadrata.
Zahvaljujem
 
Ne znam ko vam je sastavljao konfiguraciju ili gde je kupujete, ali odnos ulozenih para (kosta verovatno oko 700 eura) i kvaliteta je veoma los.
Trebalo bi prvenstveno zameniti plocu za neku pristojnu a tek onda i neke druge stvari.
 
Pa za ono sta ti treba je sasvim OK ako izuzmemo plocu i LG cd.
Sto se tice ploce ako si bas resio da uzmes asus onda nemoj da uzimas nista ispod A7N8X (znaci ne A7N8X-X)
a ako uzimas kombo onda uzmi LiteON.
Sto se zvucnika tice (od ponudjenih modela) uzmi creative ili altec, neces pogresiti. Ja bih uzeo creative. Sasvim su ok, imaju odlican woofer (17W), dobre satelite (6W komad) i daljinski na kablu koji bi ti stajao na stolu (sluzi za paljenje, regulaciju jacine zvuka, jacine voofera a na njemu se nalazi i prikljucak za slusalice sto je veoma korisno i prakticno) za razliku od altecovog resenja gde su kontrole postavljene na desni satelit.

P.S. svi sateliti od ovih modela su plasticni i to nebi trebalo da te opterecuje!
 
A7N8X ?
sad ja ne znam shta znači ispod a shta iznad te ploče? Možeš li da mi jednostavno samo napišeš pun naziv te ili neke druge odgovarajuće,da znam kako da je tražim kada budem kupovao..?
 
Gillette:
A7N8X ?
sad ja ne znam shta znači ispod a shta iznad te ploče? Možeš li da mi jednostavno samo napišeš pun naziv te ili neke druge odgovarajuće,da znam kako da je tražim kada budem kupovao..?
Pa lepo trazis plocu asus a7n8x, mada ti je bolje da uzmes plocu abit nf7, a sto se optike tice ne bi ti preporucio combo varijantu nego lepo uzmi odvojeno cd-rw i dvd-rom
 
A7N8X je asusova ploca sa nForce 2 cipsetom koja pristojno radi (za razliku od one koju su ti ponudili koja ima VIA KT 400 cipset koga je davno pregazilo vreme). Ja bih ipak zaobisao asus i dodao malo para pa bih uzeo EPoX 8RDA+ (70 evrica) i to bi bilo to!
 
- Ploca Abit NF7
- Odvojen CD-RW i DVD ili najbolje DVD rezac Pioneer 107 ili 108 koji su malo skuplji (mozda ti sad ne treba,ali ce ti sigurno zatrebati uskoro)
- procesor u box varijanti (zajedno sa coolerom jer ima 3 god garanciju i bolji je)
- memorija najbolje Kingston, moze i PQI ili sl.
- graficka je mnogo bolja HIS EXCALIBUR ATI 9250 128MB 128BIT

U svakom slucaju zamena ploce je neizostavna.
 
Hvala svima, mada sad me Sonne malo zbunio sa ovim "povlačim svoje mišljenje" :)

Što se tiče zvučnika namerno sam pitao za Neo jer mu sateliti nisu plastični več drveni i teži pa su mi nekako ostavili ozbiljniji utisak, ali ću svakako prvo da odem negde da ih čujem.

Sad još samo da nađem prodavca koji može da mi sklopi npr ATN8 X N force 2 + ova grafička što je predložena gore,mada se nadam da ni ova ATI 9200 128 MB DDR Asus nije baš nloša (?)
 
Ne znam, koji je vama ljudi djavo, stvarno ne razumem neke stvari? Koliko ja znam graficke kartice sa 9200 ati-jevim cipom nemaju DVI izlaz! (Ako gresim ispravite me). Takve stvari vidjam vec neko vreme i redovno se cudim ko smislja takve kombinacije? Zasto bi uzimao tu graficku u kombinaciji sa TFT monitorom? Sta je svrha? Znaci digitalni signal iz racunara konvertuje u analogni, pa analogni u digitalni u samom monitoru? I sta dobija sa tim? Bolje neka uzme neku bolju graficku, pa po cenu NE UZIMANJA TFT monitora.
 
ajmo jednu bolju onda pliz. Meni su predlozili ATI 9200 128 MB DDR TV OUT ASIS...

koja bi dakle bila odgovarajuca za TFT a da nije bash mnogo skuplja.?
I da ima da se nadje kod svih ovih prodavaca shto sklapaju konfiguracije itd.
 
zlajat:
Ne znam, koji je vama ljudi djavo, stvarno ne razumem neke stvari? Koliko ja znam graficke kartice sa 9200 ati-jevim cipom nemaju DVI izlaz! (Ako gresim ispravite me). Takve stvari vidjam vec neko vreme i redovno se cudim ko smislja takve kombinacije? Zasto bi uzimao tu graficku u kombinaciji sa TFT monitorom? Sta je svrha? Znaci digitalni signal iz racunara konvertuje u analogni, pa analogni u digitalni u samom monitoru? I sta dobija sa tim? Bolje neka uzme neku bolju graficku, pa po cenu NE UZIMANJA TFT monitora.

Postoje dve vrste 9200 SE:
ASUS A9200 SE 128MB (AGP 8X, 128DDR, VIDEO OUT) i
ASUS A9200 SE 128MB TD (AGP 8X, 128DDR, VIDEO OUT,DVI), a
ATI RADEON 9250 128MB, DVI, TV OUT,128 BIT takodje ima DVI izlaz.

Sto se tice TFT-a verovatno covek ima razlog zasto ga uzima, a ako nema onda je situacija 100% drugacija sto se tice skoro svih komponenti.
 

Back
Top