Pomagajte drugovi ocu da se ubijem...

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Vidi ovako: odjednom danas kad sam ukljucio racunar, win nesto utripuje... e sad, simptomi su ovi - radeon 7500 nema I/O resurse koje moze da koristi jer ih je prigrabio Motherborad resources i System board extension for ACPI bus i navodno tastatura.... malo sam cackao po device manageru i 0000 - 00FF nigde ne postoji da je zauzet (nema ga na listama),iako sistem prijavljuje da je zauzet kad pokusam da ga rezervisem. ne mogu rucno da promenim adrese za ati ni za ACPI... sta sad da radim? rezolucija mi je bacena na 600x400 16 boja!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
 
Hm, jeste nezgodan problem...
Ja bih uradio sledece, mada ne tvrdim da je to resenje, treba ici redom.
1. Deinstalisao bih postojecu karticu i drajvere za nju.
2. Nasao bih neku drugu graficku i drajvere za nju (pozajmi ako nemas neku pri ruci), pa bih pokusao tu karticu da regularno instalisem.
3. Ako se problem ponovi, tvoja originalna graficka je u redu, problem je u drugom delu hardvera.
4. Uzmi knjizicu koju si dobio sa plocom, pa prodji kroz BIOS i/ili postavi na default vrednosti, onu za lkoju pise da je najbezbednija mada ne i optimalna
5. Ako se problem i dalje pojavljuje, moguce je da je ploca pobrljavila, sto vec predstavlja zaista problem :(
simptomi su ovi - radeon 7500 nema I/O resurse koje moze da koristi jer ih je prigrabio Motherborad resources i System board extension for ACPI bus i navodno tastatura.... malo sam cackao po device manageru i 0000 - 00FF nigde ne postoji da je zauzet (nema ga na listama),iako sistem prijavljuje da je zauzet kad pokusam da ga rezervisem
Kako tacno vidis to sto si opisao u vezi I/O resursa? Kako vidis da graficka nemoze da ih koristi, prigrabio motherboard/tastatura?

Ajd' proveri pa napisi vise, mozda neko ima ideju.


Seti se, da li si nesto menjao u konfiguraciji hardwera, instalisao novi hardwer, podesavao interapte, da li se desilo nesto neuobicajneo (nestanak struje, strujni udar...). Da li si pre pojave ovog problema primetio neku anomaliju u ponasanju bilo kog dela hardvera?
Cesto zaboravimo da se setimo neke specificne situacija, koja zapravo moze biti uzrok.
 
codemaker:
Hm, jeste nezgodan problem...
Ja bih uradio sledece, mada ne tvrdim da je to resenje, treba ici redom.
1. Deinstalisao bih postojecu karticu i drajvere za nju.
2. Nasao bih neku drugu graficku i drajvere za nju (pozajmi ako nemas neku pri ruci), pa bih pokusao tu karticu da regularno instalisem.
3. Ako se problem ponovi, tvoja originalna graficka je u redu, problem je u drugom delu hardvera.
[/qoute]
Teska vajda da nadjem graficku...
codemaker:
4. Uzmi knjizicu koju si dobio sa plocom, pa prodji kroz BIOS i/ili postavi na default vrednosti, onu za lkoju pise da je najbezbednija mada ne i optimalna
5. Ako se problem i dalje pojavljuje, moguce je da je ploca pobrljavila, sto vec predstavlja zaista problem :(
Probacu
codemaker:
Kako tacno vidis to sto si opisao u vezi I/O resursa? Kako vidis da graficka nemoze da ih koristi, prigrabio motherboard/tastatura?

Ajd' proveri pa napisi vise, mozda neko ima ideju.
Dopisacu ako prethodno ne radi
codemaker:
Seti se, da li si nesto menjao u konfiguraciji hardwera, instalisao novi hardwer, podesavao interapte, da li se desilo nesto neuobicajneo (nestanak struje, strujni udar...). Da li si pre pojave ovog problema primetio neku anomaliju u ponasanju bilo kog dela hardvera?
Cesto zaboravimo da se setimo neke specificne situacija, koja zapravo moze biti uzrok.

Jednostavno sam iskljucio racunar oko 16 h (sto je zaista neobicno vreme:) i kad sam ga opet ukljucio uvece sve je ycpo. Prethodno vece dok sam visio na netu odjednom je izbacio error poruku i oborio windows. kad sam ga rucno resetovao i nakacio se opet na net izbacio je par puta error poruke za neke sistemske programe i poiskljucivao ih. Pre petnaest dana sam gostovao (ghost - nortonov program, nesto kao backup, znas vec) win98se na C: gde je prethodno bio xp pod kojim lucent 56k nije hteo da radi (uvek je izbacivao - Phone line is busy). inace ghost je radio odlicno i pre toga, bar 8 puta do sad sam to radio.... da nije neki virus mozda?
 
Uf, pa sad su stvari malo "jasnije", mada nedovoljno korisno jasne :)
1. Prethodne veceri si dobijao iznenadne error poruke dok si bio na internetu. Korisno bi bilo kad bi mogao reci sta su poruke saopstavale :(
2. NAkon reseta, neki proces ti je iskljucio neke sistemske programe - secas li se koje?
3. Takodje mi je indikativno da si pre 15-tak dana ghost-ovao na C: preko postojeceg XP !!!!. U principu nije preporucljivo ali ajde ako kazes da je pre toga radilo, ali da li si svih prethodnih 8 puta ghostovao Win98 na C: gde je pre toga bio XP? Verovatno ne. Ovog puta je bio Win98 na XP prvi puta verovatno, sto je potencijalni veliki problem...
4. Mislim da je tvoj problem kombinacija virusa, smalaksale masine i ghostovanja...

I da skratis sebi muke. Sto rece neko - ubij zivotinju pa lepo instalisi XP iz pocetka i pevaj :)
 
codemaker:
Uf, pa sad su stvari malo "jasnije", mada nedovoljno korisno jasne :)
1. Prethodne veceri si dobijao iznenadne error poruke dok si bio na internetu. Korisno bi bilo kad bi mogao reci sta su poruke saopstavale :(
2. NAkon reseta, neki proces ti je iskljucio neke sistemske programe - secas li se koje?
3. Takodje mi je indikativno da si pre 15-tak dana ghost-ovao na C: preko postojeceg XP !!!!. U principu nije preporucljivo ali ajde ako kazes da je pre toga radilo, ali da li si svih prethodnih 8 puta ghostovao Win98 na C: gde je pre toga bio XP? Verovatno ne. Ovog puta je bio Win98 na XP prvi puta verovatno, sto je potencijalni veliki problem...
4. Mislim da je tvoj problem kombinacija virusa, smalaksale masine i ghostovanja...

I da skratis sebi muke. Sto rece neko - ubij zivotinju pa lepo instalisi XP iz pocetka i pevaj :)
u pocetku bese win98se, zatim ga gostovah par puta, pa onda pocetkom leta instalirah xp (upgrade na win). posto mi tad nije radio tel sve je bilo u redu. medjutim kad sam konacno sredio sve racune, ispostavilo se da modem pravi problem oko konektovanja (sto je isto radio i na win2k koji je bio jednom mnooogo ranije), ja sam opet ghostovao win98se. pazi - prilikom ghostovanja formatira c particiju, pa teko nda odradi posao (ako je to uopste bitno). fat32 je bio od pocetka (ako je i to bitno)
ne secam se tacno sta je izbacija poruka za windows, bitno je samo da je odjednom prebacio ekran u "dosovski" mod sa nekim crticama i ludim znakovima po ekranu (siva slova, crn ekran). iskljucivao mi je rundll32, i jos jedan, cini mi se.
Masina je sasvim solidna, ali sam je unistio softverski.
stvar sam sredio - bios - pokrenuo poslednju dobru konfiguraciju. sve je radilo do sledeceg restarta. onda se vratilo na staro, pa sam u add/remove progs deinstalirao drajvere (ili sta vec) za graf. i opet ih instalirao. sad radi normalno...
 

Back
Top