Norton ili Kaspersky??Ochajnichki potrebna pomoc!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tinar

Veoma poznat
Poruka
10.368
Velika dilema. Pre nekih mesec dana sam morala ceo komp da reinstaliram zbog virusa (nisam imala nikakav anti-virus program!! :roll: ). Svejedno, doshao je neki dechko sve to uradio, i stavio kasperskia. E sad, neko mi reche da je bolji norton zato shto ne baguje komp, bolje chisti... Meni ovaj Kaspersky neshto baguje i nisam 100% sigurna da chisti. Svaki dan nadje 2 virusa, u isto vreme. U velikoj sam frci, poshto sam prezivela veliki horor kod reinstalacije kompa. Svashta sam morala da brishem... Molim vas za pomoc... :(
 
Ja moram lično da ustanem protiv Nortona, mada ne preferiram niti Kaspersky.
Ako te baš zanima koji je od ta 2 bolji, otiđi do http://www.virusbtn.com/ i pogledaj testove AV programa.
Ukoliko baš imaš problem da očistiš sve viruse, idi na www.eset.com i skini trial verziju NOD32 antivirusa. On će ti bez problema ukloniti svu gamad za to probno vreme koliko možeš da ga koristiš džabe.
 
Dali je bolja CRNKA ili PLAVUŠA ,to ne znam ali da komšija ima DOOOOBRU žensku to je sigurno! Sada druga je stvar dali bi bila dobra i kod mene!!!!! :D da je moja.E sad Kaspersky je dobar Norton je isto dobar na jačim mašinama a tvoj kompjuter je ko ona ELENA POPIK(valda se tako zvala) ta smanji malo, nemoj toliko da šaraš :D
 
Ni za jedan AV program se ne moze reci da je najbolji.
Duze vreme, po priznanjima, testovima bla bla, NOD32 zauzima prvo mesto na tronu.
Izbor AV programa zavisi od mnogo stvari. Od same konfiguracije, , dal ovo, dal ono...i da li uopste nekom i treba AV program.
Najveca pretnja i rupa u sistemu je sam korisnik. Ako je neko retard ni 100 AV mu nece pomoci i zastiti ga.( ovo se ne odnosi na tebe, da ne bude zabune ;) )
Ja sam ranije koristio Kasperskog, cisto eto, da imam neki AV. Pa duuuuuuuuuugo dugo dugo vremena nisam imao ni jedan jedini, pa sam pre par meseci skinuo, da vidim kakav je to NOD32, kad ga hvali pola planete. Koristim ga samo kada idem na neke specificna mesta, koja su nekad bila "cista" al eto, ljudi se iskvarili.
Moja preporuka ti je NOD32.
I-Vrlo malo resursa guta.
II-Updateovi su redovni, u malim paketima od nekoliko desetina KB, sto je vrlo prakticno ako si na dial-upu.
III-I kada je resident protection tj real time monitoring ukljucen, stavka I isto vazi.
IV-Nepogreshiv je u online skeniranju tj skeniranju stranica koje posecujesh.
Itd itd bla bla....

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
 
Da, slazem se sa zakljucavanjem ove teme iz prostog razloga sto opet i po ko zna koji put moze da se otvori ova tema ovo ili ono je bolje...

Da dam svoj odgovor i komentar na postavljeno pitanje..

Posto vec imas instaliran Kaspersky AV onda ga i koristi.. Radi update redovno i ne kreci se previse po stranicama koje mogu da te dovedu do pada sistema ili sta sve vec moze da bude.. Dakle, kako ti rece covjek gore iznad najveci zastini zid je sam korisnik a posle njega neki AV..

Pored AV programa preporucio bih ti neki od programa protiv spyware gamadi..

1. Ad-aware SE
2. Spy boot S&D 1.3
3. Spy Sweeper 3.0

Ah zaboravih da nije lose da imas i neki firevall, tipa za pocetak ZONE ALARM, mada nije ni po cemu los..
Eto dali smo ti mislim odgovor na tvoje pitanje..

Moderator do tebe je.. Poz.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top