I ja sad moram da postavim temu!

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Ako je nešto ogromnoprocentno ženska osobina, bar ovde na forumu, strašno dominira u žena, ne toliko naspram muškaraca, nego što su baš grlate kad treba da se hvale...

To je opis sebe i svojih osobina, sposobnosti & principa.

Van svake pameti je koliko daleko to ide, do kojih vasionskih destinacija, u koju se sve rupu kosmosa nisu zavukle te velike reči - do izjava poput "meni se ne može desiti da ostanem bez posla jer sam, o bože kako sam, tako jebeno turboultramegateragigasposobna, o koliko sam samo sposobna! Šta ja sve mogu, sineeeeeee, svi ostali mogu da mi pljunu pod prozor!!!" ili "možda se nekim tamo jadnicama dešavaju te vrste nezgoda ali MENI nikada jer JA verujem razumu i straašno sam racionalno biće sa sve četiri noge na zemlji i razmišljam svojom glavom i vanserijskom inteligencijom koju, zaista, ne smem sebi da osporim jer je prosto prevelika...!", ili, recimo, "ja sam u firmi napredovala, jednostavno, jer se od mene ne očekuje manje, ko ne može u današnje vreme da nađe posao taj je nesposoban, a ko ostane bez posla sam je kriv, jer se to, recimo, primera radi, MENI ne može desiti, jasno je kao dan!", najzad "ja vrlo dobro znam ko sam i kako izgledam i da mogu da imam koga god hoću, ali pošto sam tako savršena i imam pravo da biram, normalno da moj izabranik treba da je bar sposoban, lep i pametan kao ja, i da ima para jer je to slika sposobnosti..."
"Ja sam održala firmu i zahvaljujući MENI je još uvek na nogama, a i dalje sam samo sekretarica jer se koleginica koja je dobila unapređenje švalerisala, a JA imam principe!"
"Ja sam žrtvovala karijeru da bih bila majka mojoj deci i nije mi žao ni za šta, to je bio pravilan izbor!"
"Ja sam zaposlena žena i nemam vremena za brak i naravno da bih se udala do sada jer su me prosili po trojica, četvorica mesečno; i prose me i danas iako imam 50 godina i to mnogo mlađi i bogati i lepi, manekeni! nego ja nisam HTELA to i to je bio pravilan izbor, jer sam previše sposobna da bih se žrtvovala za tamo nekog majmuna..."
"NIJE MI ŽAO NI ZA ŠTA, sve izbore u životu koje sam napravila i dalje potpisujem i savršeni su jer sam JA racionalna i sposobna osoba. Ako je nešto i krenulo naopako to je zato što sam ja tako htela" :lol:
"MENI da se desi da se zaljubim u nekoga, pa da me on ispali ili prevari? Hahahahaha to mogu samo ja njemu da uradim, jer je moj mentalni sklop mnogo čvršći i stabilniji i racionalniji i ja sam baš ono mnogo sposobna i sve..."
"Ja sam čula da tamo negde postoje neki čvarci, svinje i selo, ali odrasla sam u gradu i mnogo sam urbana, nešto kao keri bredšo, i nije sad da bežim od rada ali ne mogu bez pozorišta, baleta & opere."
"Naravno da sam domaćica, ali samo kad JA to odaberem, evo prošle godine sam napravila kolač, svima se dopao. Inače mi uglavnom dolazi (sad ide muljavi akcenat) žeeeeena (sa mekim ž, onako da zvuči što jadnije) da čisti, i ja naravno ovom izjavom uopšte nisam htela da vam objasnim kako imam nadprosečnu platu (sigurno i hiljadu dinara više od prosečne), pa to sebi mogu da priuštim jer sam sposobna i urbana."
"Fora je što ja to kad napravim onda valja, a kad mi dođe jetrva, koja je tamo neki veliki inženjer, da mi pomogne oko ručka, brate sve usere i zaprlja. Ja znam da su te njene velike škole za poštovanje i sve ali neka se ne meša tamo gde joj nije mesto, ne može ona u kuhinji da bude bolja od mene (samim tim što je inženjer)."

Moja neka prva misao na ovakve izjave, tj. prvi utisak jeste da pokušavaju sebi da dokažu da su lepe, pametne i sposobne (sa zaista velikim akcentom na >> sposobne), jer imaju strašan trip od toga da su same krive za svoje nesreće i promašaje. A svi imamo nesreće i promašaje u životu, n e i z b e ž n o j e.

Šta je to sa ženama i tripu o sposobnosti :( Čemu brate naglašavanje toliko? Znam da nijedna neće napisati za sebe da je nesposobna, ali čemu insistiranje na tome, toliko?

I sad govorim u trećem licu jer se ovde neće javiti one koje bi pisale u prvom, jer nijedna zapravo to ne bi :D jer su sve previše "sposobne" da bi bile pod negativnom notom i na ovoj temi :lol: pa je najbolje ili ignorisati je ili odmah šlajmaru po "autoru" iste :sad2:

Pa ajde onda neka bude ovako: šta mislite o razlozima, je l sam u pravu ili ne? I poznajete li ovakve u okolini? (ovo sam samo povećala da bi bilo uočljivo kao pitanje, pošto ćete me naguziti kako je predugačka tema i kako vas mrzi da čitate :( )

Nije mi jasno da l ne vide da je providno i da li je moguće da je baš toliki broj žena dovoljno tupav da se i dalje krije iza toga? Nešto poput

Pa nemojte mi to raditi :(
 
Dobro, postoji i objašnjenje 2. Rećemo da su žene vekovima unazad degradirane, unižavane, potcenjivane, i da se sada nalaze u svetu pod parolom "feminizam treba da umre jer su žene izjednačene u pravima sa muškarcima", i ako se koja pobuni protiv ove, tovari na vrat sebi određenu slabost, odnosno, 10 mladih junaca će da uperi prst u nju, čim čuje reč "feminizam" i da je prozove manje ženom, nesigurnom, nesposobnom i sve to jer im ta reč zvuči, recimo, isto kao i gej parada. Jednostavno ih provocira samim svojim postojanjem. U podsvesti blablabla nećemo tako daleko...

Dakle, objašnjenje broj 2 se krije u tome da pokušavaju i sebi i drugima da dokažu ono za šta znaju da nije istina, a to je da ma koliko bila uspešna i sposobna i koliko god se trudila, teško da može da napreduje koliko i muškarac, i da dobije zasluge za to.

Lično, držim da je to istina, i da ovaj svet i dalje vode muškarci, i to žestoko. A da je parola "ua feminizam" baš tu da bi ga i dalje vodili.

Ono što me rastužuje je što žene nasedaju. I ponašaju se kao iz uvodnog posta. I od toga se stidim :(
 
bas htela sam nakuckati blog "ja sam mala princeza" koji bi imao neke elemente koje spominjes- zasto zelimo/moramo biti "princeze"?

zar neko trpi i nesavrsenstvo :eek: ... ili se ovde samo prazni ono sto u RL ne mozemo poentirati? ... vaspitanje ? sportski duh ?

ima dosta ljudi koji zive u vlastitoj iluziji o savrsenstvu ...
 
Poslednja izmena:
Sve zene su takve, cak i ti my dear.

Evo cak i temom hoces da pokazes kako si drugacija od ostatka stada...

Da ste vi nama zive, zdrave i lepe...
Slobodan si napisati nešto o sebi, al' stvarno negativno, ne ono: "hteo sam da se ugojim jednom jer mi je skroz svejedno kako izgledam, al' mi mnogo brz metabolizam pa ne mogu, pomozite mi avaj"

Jer, ono šo si meni pripis'o upravo si ti uradio.
 
Slobodan si napisati nešto o sebi, al' stvarno negativno, ne ono: "hteo sam da se ugojim jednom jer mi je skroz svejedno kako izgledam, al' mi mnogo brz metabolizam pa ne mogu, pomozite mi avaj"

Jer, ono šo si meni pripis'o upravo si ti uradio.

Elem, nije u ljudskoj prirodi da pricaju lose o sebi, nije svojstveno samo zenama, jos nisam upoznao nekog ko za sebe kaze da je najgori a da nije u teskoj depresiji...

Meni su mnogo gore one zene koje pisu nesto tipa :

"jao kako mi je losa frizura";

"debela sam zar ne?";

"ruzna sam"

"nista mi ne stoji" itd.

I onda cekaju da im se nakaci 10 likova koji ce da balave nad njom i dizu je "ma jok, super si, gde ti debela"...
 
Predrasude su teško iskorenjiva stvar. Ako bismo da rešimo problem, trebalo bi ga najpre priznati.

Niko žene ne doživljava kao konkurenciju, strah i ozbiljnost (posle škole). Čak ni druge žene.

Član 19
dsc02525u.jpg
 
Elem, nije u ljudskoj prirodi da pricaju lose o sebi, nije svojstveno samo zenama, jos nisam upoznao nekog ko za sebe kaze da je najgori a da nije u teskoj depresiji...

Meni su mnogo gore one zene koje pisu nesto tipa :

"jao kako mi je losa frizura";

"debela sam zar ne?";

"ruzna sam"

"nista mi ne stoji" itd.

I onda cekaju da im se nakaci 10 likova koji ce da balave nad njom i dizu je "ma jok, super si, gde ti debela"...
Yep, ali ja i nisam pisala o tome. Nego o ženskoj karakteristici (dominantno ženskoj) da, bar ovde na forumu, pišu o svojim izborima kao o nepogrešivim. O principima i stavovima. Muškarcima nije potrebno takvo dokazivanje.

A to "drugačija si, my dear", je promašena tema.
 
...uh procitah celu temu...jel sad glupo da kazem kako nisam primetila? nije da me sasvim briga za ljude sa foruma, sve ih gledam kao virtuelne drugare ali uopste se ne udubljujem u njihove zivote...ko kaze da je uspesan - uspesan je, ko kaze da je lep - lep je, ko kaze da je zavodnica - zavodnica je mislim briga me jer niti koga znam odavde, dobro lazem ali samo one koje sam znala i pre i van foruma niti imam nameru da svoj zivot baziram na ljudima o kojima, krajnje realno, ne znam nista kao sto oni ne znaju o meni. E sada, svaka forumasica necim zraci, nesto ispusta iz sebe pa je najveci broj ljudi percipira na odredjen nacin koji moze da bude totalno pogresan ali tako joj je kako joj je dobro ili lose...desilo se to i meni ali sta sada, treba da idem i da pricam kako nije tako...mislim sta imam od toga svejedno svako misli sta zeli da misli...

Sta sada? Jel bi trebalo da napisem nesto lose o sebi? Neke neuspehe?
 
pocev od porodice- da bi bila tatin sin ...

jedna od stavki- mora biti najbolja, da bi upecala muzjaka , da bi istog zadrzala, da bi bio dobar ...


a to- ko kakav uttisak odaje na forumu je posebna prica ... neko komunicira, neko se prazni, neko zalecuje , neko ubija vreme ...
 
Poslednja izmena:
Yep, ali ja i nisam pisala o tome. Nego o ženskoj karakteristici (dominantno ženskoj) da, bar ovde na forumu, pišu o svojim izborima kao o nepogrešivim. O principima i stavovima. Muškarcima nije potrebno takvo dokazivanje.

A to "drugačija si, my dear", je promašena tema.

Ja vidoh na forumu i muskarce koji su takvi, nimalo drugaciji.

Nijednom nisam video da je neko priznao da su mu zivotni izbori pogresni ili da su ne daj boze njegovi izbori nekako izvrseni pod uticajem nekog drugog.
 
muskarci su tama zeljna krvi,dominacije,nasilja i ubijanja
vecinu ratova su vodili muskarci i ubijali tone i tone ljudi pod parolom nekih nacionalizama,pravde,ideologija ukratko imbecilizama :lol:

zene su drugacija rasa ,zene su svetlo,novo radjanje,daleko inteligentnija,majcinski nastrojena rasa,i velika vecina nema takve potreba za prosipanjem krvi
muskarci kao tako razjebana bica su uvek pokusavali upropastiti zene,kroz istoriju,jer ih se intimno itekako plase :lol: i uvek ce to pokusavati ti prsnuti predstavnici :lol:
naravno obicno su udarali na one fizicki slabe,batinama,i takvim retardiranostima :lol: dok su bezali ko "djavo od krsta" od onih fizicki jakih :lol:
i tako su smisljali kojekakve gluposti kroz istoriju kako bi oni bili nekakvi uzori,i uvek vodje naravno ratova,pobuna,krvavih,batina,nasilja i svih tih debilizama koji im tako zdusno hrane zedj za krvlju i nasiljem :lol: danas je to poznato u uskim krugovima profana koji su prostudirali istoriju,psihologiju i jos par tajnih vestina i koriste sve cake kako bi manipulisali tim mucenicima

naravno svuda ima izuzetaka ali muskarci koji su bili drugaciji od svojih poremecenih predstavnika su nazivani slabicima,cudacima,i ostalim pogrdnim imenima
zestoko su kaznjavani i ismevani
jedan od njih je bio i Nikola Tesla koji je mnogo toga shvatio o ove dve rase muskoj i zenskoj
ali na ovom forumu je vecina debila tako da im je Tesla visa matematika :lol:

ukratko ovo vreme ce doneti potpunu promenu shvatanja i rezonovanja mnogih clanova drustva,a uz nauku ce objasniti tonu ljudskih imbecilizama i da pretezno muskih
 
ne znam zasto to na forumu rade bas zene, ali ljudi (a u ljude spadaju i zene i muskarci) to rade, kako bi delom sebe ubedili da su uradili najbolje. mada, to je bzvz, jer niko od sebe ne moze pobeci i uvek postoji onaj crv koji kaze da to bas nije tako. delom da bi sebe prikazali kao bolje i najbolje pred drugima, a svi se uvek sminkaju, barem malcice. i delom zato da bi dobili odobravanje od drugih ljudi, sto im pomaze da sebi dignu samopouzdanje i rejting sto u sopstvenim, sto u tudjim ocima, jer postoji podrska drugih. tako nekako. ako dobiju odobravanje od drugih, znaci da su ipak uradili kako treba.

Može biti, nije mi blog ni pao na pamet. Al' ja tamo ne pišem, a milije mi je da se javljaju žene koje tu i tamo vidim na forumu nego ekipa klinaca koja dominira tamo, jbi ga.

imas 5 blogova. :smajlikojislezeramenima:
 
...uh procitah celu temu...jel sad glupo da kazem kako nisam primetila? nije da me sasvim briga za ljude sa foruma, sve ih gledam kao virtuelne drugare ali uopste se ne udubljujem u njihove zivote...ko kaze da je uspesan - uspesan je, ko kaze da je lep - lep je, ko kaze da je zavodnica - zavodnica je mislim briga me jer niti koga znam odavde, dobro lazem ali samo one koje sam znala i pre i van foruma niti imam nameru da svoj zivot baziram na ljudima o kojima, krajnje realno, ne znam nista kao sto oni ne znaju o meni. E sada, svaka forumasica necim zraci, nesto ispusta iz sebe pa je najveci broj ljudi percipira na odredjen nacin koji moze da bude totalno pogresan ali tako joj je kako joj je dobro ili lose...desilo se to i meni ali sta sada, treba da idem i da pricam kako nije tako...mislim sta imam od toga svejedno svako misli sta zeli da misli...

Sta sada? Jel bi trebalo da napisem nesto lose o sebi? Neke neuspehe?
Ne, al' ideja i jeste da se razmisli o tome, pre nego što se sutra daa takva izjava. A i ja sam ih imala, sad zavisi u kojim delovima života. Mama me je naučila ono "nikad ne reci nikad" i čim mi se tako nešto omakne, setim se, skoro uvek se setim da je izjava glupa.

Nikad se neću drogirati, voziti brzo pod alkoholom, pušiti, nikada bez kondoma, nikada neću ostati bez posla, nikada dozvoliti da me "gori preteknu", nikada neću biti gladna"... Bulšit. Težak bulšit.

A normalno da nije svako primetio, primećujemo ono što strogo smatramo da nije deo nas - kao iritantno, ti primećuješ nešto drugo verovatno. Meni je ovaj forum oduvek bio neka vrsta idealnog uzorka, jer ima ljudi svakakvih, samo treba uzeti u obzir silnu mogućnost laganja i prepoznati ga.
 
pocev od porodice- da bi bila tatin sin ...

jedna od stavki- mora biti najbolja, da bi upecala muzjaka , da bi istog zadrzala, da bi bio dobar ...


a to- ko kakav uttisak odaje na forumu je posebna prica ... neko komunicira, neko se prazni, neko zalecuje , neko ubija vreme ...
Hm, pa dobro, ali to pre svega uče sinove, mislim, prave... a da li oni po pravilu izjavljuju nad tuđim greškama koliko su superiorni?
Da, to u stvari rade svi odreda.

E sad, neizazvano hvaljenje (bez ogovaranja) tek da se napomene koliko je njoj sve išlo lako jer je... zaključite sami..... nekako je ovde, na ženskom, mnogo često.
Htedoh da potražim onu temu "ocenite sebe", eto radi povezanosti, ali nisam uopšte sigurna da je ovde.
 
Hm, pa dobro, ali to pre svega uče sinove, mislim, prave... a da li oni po pravilu izjavljuju nad tuđim greškama koliko su superiorni?
Da, to u stvari rade svi odreda.

E sad, neizazvano hvaljenje (bez ogovaranja) tek da se napomene koliko je njoj sve išlo lako jer je... zaključite sami..... nekako je ovde, na ženskom, mnogo često.
Htedoh da potražim onu temu "ocenite sebe", eto radi povezanosti, ali nisam uopšte sigurna da je ovde.

Ne sinove- kceri ;)
mora pridobiti ocevu paznju, mora zadrzati ocevu paznju ....

sto se polova tice, mislim da se gube grube podele ponasanja- ne bih ni jedno nazvala karakteristicnim samo za jedan pol ... ali kod nas dominira po malo patrijarhat, pa mozda odatle vucemo komplexe iz detinjstva?

u svakom slucaju, ja sam jedna od ti urmasica koja nece mozda uvek istaci kako se moze ( kao npr ostaviti cigarete na suvo ;))
ali se uglavnom svadjam samo sa muskim forumasima , sa zenama nemam volju :malav:

moja ocena sebe je : previse savrsena za ovaj svet :malav:
 
Poslednja izmena:
Ne, al' ideja i jeste da se razmisli o tome, pre nego što se sutra daa takva izjava. A i ja sam ih imala, sad zavisi u kojim delovima života. Mama me je naučila ono "nikad ne reci nikad" i čim mi se tako nešto omakne, setim se, skoro uvek se setim da je izjava glupa.

Nikad se neću drogirati, voziti brzo pod alkoholom, pušiti, nikada bez kondoma, nikada neću ostati bez posla, nikada dozvoliti da me "gori preteknu", nikada neću biti gladna"... Bulšit. Težak bulšit.

A normalno da nije svako primetio, primećujemo ono što strogo smatramo da nije deo nas - kao iritantno, ti primećuješ nešto drugo verovatno. Meni je ovaj forum oduvek bio neka vrsta idealnog uzorka, jer ima ljudi svakakvih, samo treba uzeti u obzir silnu mogućnost laganja i prepoznati ga.

Razumem ja tebe sasvim, evo razmisljam i dobro pada mi na um par primera samo nisam do sada tu temu prevrtala u glavi.
Vidi, po nekoj mojoj logici svi mi imamo u zivotu vise neuspeha nego uspeha na svakom polju, ponekad nam iz neuspeha izraste uspeh ali svako ko kaze da je zivot sastavljen od uspeha zeza na angro, od malena, preko skole, faksa, trazenja posla, momaka, izgleda, roditeljstva nailazi na prepone koje preskace.
Meni se desilo na primer da sam tih prepona imala vise ali hvala bogu nisu bile ozbiljne prepreke u pitanju (pod ozbiljnim smatram gubitak dragih ljudi i nista vise) vec vise cigle koje te skrenu sa puta ali si opet tu negde. A znala sam itekako da placem i zbog ocena i zbog momaka i zbog prokletstva koje me prati da svi koje zavolim odu negde predaleko, pisala sam i kada sam popila udarac od momka koji je bio narkoman a da nisam ni znala, previse sam vezana za porodicu, i da, imam masu fobija i strahova a najveci strah od smrti pa citam Junga &co, da sam nesigurna jer su "svi bolji, pametniji, uspesniji, svi ce oni to bolje od mene" pa se samosilujem bespotrebno, da patim od nesanice sto je garant psiholoski i dobro, meni je psiha slaba pa se preispitujem stalno, verujem da postoje ljudi koji uzimaju zivot zdravo za gotovo, oni su verovatno zadovoljni svojim zivotnim izborima...ipak svako ceni uspesnost drugacije a i nije svako emotivan isto a ni zahtevan, imas komplikatore (kao sto sam ja) i imas jednostavne ljude koji su sami sebi najbolji bas takvi kakvi jesu...
 
Sve zene su takve, cak i ti my dear.

Evo cak i temom hoces da pokazes kako si drugacija od ostatka stada...

Da ste vi nama zive, zdrave i lepe...

...грешиш!!!

....па када би све биле такве,...овде не би ни једна писала,
знале би да немају коме да се доказују, нити са ким да се
такмиче...

.
 
Lexo, da li si gledala film Serpico? Verovatno jesi, jer je stari i kultni. Kad citam tvoje postove uvek pomislim na taj film.

serpicocolhead_02.jpg


A tema: svasta sam primetila na forumima, ali nikada ne mogu da dodjem do konacnog zakljucka jer nikada ne znam ko laze, a ko govori istinu, a ko je samo nesvestan sebe.
 
Ne sinove- kceri ;)
mora pridobiti ocevu paznju, mora zadrzati ocevu paznju ....

sto se polova tice, mislim da se gube grube podele ponasanja- ne bih ni jedno nazvala karakteristicnim samo za jedan pol ... ali kod nas dominira po malo patrijarhat, pa mozda odatle vucemo komplexe iz detinjstva?

u svakom slucaju, ja sam jedna od ti urmasica koja nece mozda uvek istaci kako se moze ( kao npr ostaviti cigarete na suvo ;))
ali se uglavnom svadjam samo sa muskim forumasima , sa zenama nemam volju :malav:

moja ocena sebe je : previse savrsena za ovaj svet :malav:

+ primetila sam da se odmah nipodastava/ minimizira neciji uspeh koji je otkucan zbog zahteva teme, a na nik se ide drvljem i kamenjem ... cesto i sa muske strane ;)

procitah nedavno text na b92 "Zasto ne volimo dobrice" - zato sto povlace slabe :mrgreen:
 
generalno vecina forumashcia se proserava u tom smislu ali ne razumem zashto te briga
tachnije zashto ti je stalo do njihove iskrenosti?
dosadne su ko proliw i ne kapiram shta te zabole shto neko prosipa nebuloze
nisi ni ti nishta bolja i isto si tako puna bulshita ko i one...ko i svi mi : )) samo na drugachiji nachin
nekoga i tvoja govna umeju da smore al ga briga da to prokomentarishe
a ko zna mozda si i nabola na neke koje jeus ultra mega giga...ribe PA ne budi ljubomorna lexo lol
 

Back
Top