Srpski operativni sistem

koki:
Pozdrav!!!!Sta mislite o izradi srpskog operativnog sistema(open source)?Kad je mogao Linus Tovards sto nebismo mogli i mi.

Prvo, ti nisi Linus Torvalds...:)
Bez uvrede.

Drugo, to je sasvim nepotrebno gubljenje rvemena i resursa.
Bolje uzmi pomozi oko prevodjenja KDE ili Gnome okruzenja na srpski , ili pocni da prevodis dokumentaciju ili koristi Linux i javljaj bagove ako ih primetis.

Iskustvo je pokazalo da su to najefikasniji nacini da se pomogne OpenSource, Linux..itd
 
Znam da nisam Linus Tovarlds.Koliko znam KDE 3.0 je preveden vecim delom na srpski(bar u mandrake distribuciji).
A sto se tice bagova kombinacija kernel 2.4.19,XFree86 4.2.1 i KDE 3.0 nije radila(Tastatura i mis nisu reagovali),a kombinacija kernel 2.2.13i ostalo isto je radila normalno.
Nisam iskusan korisnik pa mi recite sta je uzrok ovome
 
у праву си коки, што да не. Што Срби немогу да створе свој ћирилични оперативни систем? А имамо капацитете који би ту замисао могли да реализују. Сећам се добро осамдесетих МИНИКС играчкице. Сви смо се спрдали кад је било речи о том студентском квази ос. А види Линус направи од њега Линукс и шта?
Па да ли стварно не треба веровати у себе у своје способности, него линијом "све што је тешко није вредно труда!" - Далеко ћемо да догурамо.
 
Poslednja izmena:
nozzlezator, знам да је тема већ одавно убуђала али није то мој проблем ни био нити ће убудуће бити (можда крстин). Ипак, хвала за
упут на овај сајт ;)
 
Pozdrav!!!!Sta mislite o izradi srpskog operativnog sistema(open source)?Kad je mogao Linus Tovards sto nebismo mogli i mi.

hahaha citav kod mora da bude napisan na srpskom, sto znaci da pre togqa moras da napises sintaksu i kompajller za neki programski jezik koji ces sam da smislis i naravno da mora da bude na srpskom
...gde iskopa ovu temu majke ti :DDDD
 
Poslednja izmena:
Ако желиш да твој тим победи у скоку у вис, нађи једног који може
да прескочи непрескочиво, а не тим аматера који може у
крајњем случају само да понови већ постигнуто! ;)
 
Poslednja izmena:
Prva moja rečenica ima tačku na kraju te je obaveštajna rečenica.

Druga rečenica ima znak pitanja na kraju, pa je upitna.

АлеКС,
- а шта си тео оно да кажеш чови, никако не контам ? :think:
- друго, ако убуђала тема смета, жали се крсти да је уклони.:hahaha:

... и, који моћник бре овде оцењује репутациону моћ? :dash:
 
Ideja je super! I ja sam hteo tako nešto više puta da izvedem. Avaj, stvar nije jednostavna i zahteva dosta požrtvovanja (posvete). Ipak ovo je one-man job, kao što je Linus sam napravio prvu verziju, tako i taj potencijalni srpski genijalac mora sam da odradi prvu verziju :)

Srećno!
 
Pa dobro kakve veze ima ako je ponovo pokrenuo temu ? Zar zbog toga treba da dobije rečenicu "Ne mogu da verujem, vaskrsao si temu. " . Prilična glupost od izjave !!!
Ako on ima volje i želje da pokuša ili samo da okupi neki mali tim koji će poraditi na tome ima puno pravo da to i uradi. Smatram da osobe koje se konstantno pojavljuju na forumima isključivo da bi kritikovali neke ideje ma koliko one realne ili nerealne bile, nisu nimalo kompetentne i nemaju nikakvo pravo da obezvrednjuju nečiju ideju. Bez obzira dali dotični koji kritikuje ima malo, srednje ili ogromno iskustvo na temu, niko mu ne daje za pravo da iskazuje svoje mišljenje na takav omalovažavački način !!!
Nemam apsolutno nikakvu nameru da nekoga uvredim ovim što sam napisao ali definitivno sam u pravu za sve što sam naveo.
 
OS i niije tako tesko napisati. Postoje dostupne i minimalne verzije koje staju na disketu. Ispostujes par pravila, napravis kernel, resis I/O komunikaciju malo GUI sminke i zavrsen posao

Mnogo je vaznija stvar koliko ce programa biti napisano za tu platformu. Znajuci neke pokusaje od ranije, sasvim sigurno ne vise od 10. I kakva je onda svrha svega?

Ni mnogo veci narodi sa mnogo vise znanja i strucnjaka nisu radili na tome. Ni Indijci ni Kinezi a bogami ni Rusi. Svi oni koriste neku od verzija linuksa.
 

Back
Top