ka moze da mi napravi program

andrea2003:
Cao otvaram agenciju za izdavanje nekretnina i treba mi program da bi sve radila preko kompa.Neznam kome bi mogla da se obratim.Ako neko od vas zna to da radi neka mi se javi .Placam program.

sta je to "sve" sto bi radila? verovatno postoji (specijalizovani)soft vec, ne verujem da ti bas moras da placas sad nekom da razvije novu aplikaciju ... ili ti stvarno treba nesto drugacije??
 
kao sto rekoh, nemam ga vise, to je bilo pre 5 godina :) sta bi otprilike sve trebalo? ako se dobro secam, ovaj sto sam radio je bilo kao baza ponuda i potraznje klasifikovano prema tipu (kuce, stanovi, bla bla) sa mogucnoscu da se stampaju neki formular direktno odatle...e sad, ne znam sta tebi konkretno treba
 
pa da vam kazem iskreno ne razumem se puno u kompijuter danas sam prvi put pisala u exelu i wordu ispisem sta imam od jednosobnih pa sacuvam u folderu jednosobni . to moje pisanje trajalo je 5 sati za 30 stanova u ponudi i oko 40 u potraznji.uopste mi se ne svidja ,neznam kako bi izgledao program mozda bi mi bilo lakse da se snadjem sta mislite?
 
ne znam sta da ti kazem...uvek je zgodnije raditi u specijalizovanom programu, a sa druge strane tu je mogucnost prosirenja - kao pomenuto automatsko generisanje web strana tako da imas i ponudu na internetu, kao i prilagodjavanje specijalnim potrebama.
ostaje pitanje da li ti se daju pare ili bi da koristis "besplatan" excel :roll:
 
Imam program za tebe.
Program radi u Windowsu, baza je Access ili SQL Server, mrezni rad, prati se kupoprodaja(kuce, stanovi, lokali, placevi) i iznajmljivanje(kuce, stanovi, sobe, lokali). Za svaku od kategorija se unosi ponuda i traznja i moguce je automatsko uparivanje po svim mogucim kriterijuma (ima ih mnogo da bih navodio) Program je brz, pouzdan, svaki ekran se moze stampati i preuredjivati, izvoziti u PDF, Excel ili Word, mogu se povezati i datoteke i slike sa nekretninama....
Program kosta 300 eura za jedan racunar i 500 za vise, a ako si zainteresovana posalji mi privatnu poruku.
Mislim da bi u svakom slucaju bilo dobro da vidis prezentaciju programa, cak i ako se ne odlucis za kupovinu, cisto da znas sta da ocekujes od programa.
 
Potreban mi je program kao i Andrei. U stvari kako da napravim web stranicu sa reklamom firme i tu baner za nekretnine. Kada se udje u nekretnine trebam da imam posebo za stanove (jednosobni, dvosobni, trosobni i vise od 3 sobe. onda kuce, placevi, zemljista, vinogradi i sl. Ovo svakom da bude dostupno radi informacija. A ja sa posebnom sifrom da ulazim kako bih menjao ponude, brisao prodato i dodavao naknadno nekretnine za prodaju.
Eto toliko je meni potrebno, a toliko verovatno trazi i Andrea. Pozdrav
 
Ovakve stvari je u principu najbolje raditi po principu Web aplikacija jer ne zahtevaju neku kompleksnu grafiku niti kompleksna front-end izracunavanja, a daju dosta za uzvrat. Pre svega, laka mogucnost konvertovanja celog sistema za pristup preko interneta, multi-patformski rad po default-u, ne treba vremena (i para) za razvijanje GUI sistema jer se vec koristi engine iz browser-a, itd.

Prosto je zalosno videti da domaci programeri za ovakve slucajeve uvek uzimaju los i kompleksan pristup, a sve na konto da bi uzeli vise para. Zato mozete i dan danas da sretnete po prodavnicama, restoranima i gde sve ne stare MS-DOS aplikacije jer mnogi se nisu ni makli iz tog perioda, a oni koji jesu ne zele da se muce da pisu nov program, nego samo prerade svoj stari program i prodaju ga ponovo po basnosnovnoj ceni...

E bas zbog tih pristupa, drage kolege programeri, i ne mozete naci normalan posao u Srbiji i svi vas smatraju deratorima (evo znam par firmi koje su unajmile Madjare ili Rumune da im odrade interne aplikacije, a to je sve cesca pojava). Jos kad se na to doda i tradicionalno nepostovanje rokova sa opravdanjima: 'iskrslo nesto', slika biva kompletna...

Ovo je samo word-of-advice za ljude koji nisu do sada imali potrebe za unajmljivanjem programera, tek da ne uskoce u otvorena usta ajkuli koja ih ceka u moru polu i kvazi programera po Srbiji...
 
Jagodice, evo tebi za informaciju:
Baza podataka ima 72 tabele.
Incognito, sto se tebe tice, na trzistu postoji prostor i za WEB i za Windows aplikacije.
Nije kolegijalno da pljujes bez argumenata po kolegama, jer da si ozbiljnije radio Windows informacione sisteme na relacionim bazama podataka, u kojima radi stotine "zivih" ljudi i svako ima pravo na svoje "muzicke zelje" znao bi koliko je to specifican posao.
To sto nudim je SOFTVERSKI PROIZVOD u pravom smislu te reci, radi u vecem broju agencija, i nije nesto sto je napravljeno "ad hoc", ili neko prodavanje magle.
Inace u zivotu nisam napravio DOS program, Windows programe pravim 7 godina, a namerno necu da komentarisem WEB programere da ne bih pao na tvoj nivo.
 
Da l' pljujem s' argumentima ili ne (odnosno da l' sam ja radio nesto ozbiljno ili nisam), nemam nameru tebi da dokazujem jer mi nisi potencijalni klijent...

Prodavanje magle se odnosi na 95% programerskog sveta (fokusiranog na domace trziste) u nas - evo neka se jave ljudi koji su unajmljivali nekoga odavde da im odradi neko softversko resenje, a onda unajmili strance da to sve naprave kako valja, i neka kazu da ih ovo 'domace' resenje nije kostalo kao Sv. Petra kajgana (sto para, to i zivaca).

To sto ti nudis je tek posebna prica. Ajd' obaska sto ovo nisu mali oglasi niti poslovni adresar, obzirom na samo pitanje moze da se progleda kroz prste. Ali ti prodajes softver koji si ti (ili vise vas) razvio nekada (bez ulazenja da l' je isti dobar ili ne), a ne bi me zacudilo da je razvijen za neku firmu kojoj je predat i copyright i sva ostala prava - jbg. na sudu niko ne daje 5 para za takve slucajeve, i sad ga preprodajes dalje i to po ceni od 300€ odnosno 500€. Da li si uopste svestan kakve su kompleksnosti, kakvi timovi programera razvijaju iste, i kakvu podrsku imaju programi tog cenovnog ranga?!? To bi bilo jos i malo para kad bi neko zeleo da unajmi programera da odradi custom-made softver sa predajom svih prava, ali za preprodaju gotovog sitnog poslovnog softvera takva cena je nesto sto nigde ne bi u svetu dobio, a ti trazis od nekoga ovde da ti da... Ljudi bre ne kupuju operativne sisteme ovde nego ih kradu zbog 'visoke cene', ti ocekujes neko da ti da toliko para za kopiju gotovog softvera ne razvijenog striktno za doticnu firmu/pojedinca?

A 'padni' slobodno na moj nivo - mnogi bi voleli. Ja uopste nisam web programer, bez obzira sto ne prezam od toga ako je lepa parica u pitanju... Samo smatram da je za ono sto je navedeno kao potreba itekako bolja solucija web aplikacija ciji razvitak bi kostao cak manje nego taj tvoj gotovi softver, a koja bi bila daleko prilagodjenija potrebnoj situaciji... Izmedju custom-made web softvera i gotovog sumnjivog softvera, nije tesko odabrati resenje... Pogotovo sto ovo zaista ne zahteva nista vise od GUI-a sto bilo koji browser ne moze da podnese, niti sto bilo koja backend aplikacija sa sve relacionom bazom ne mogu da isteraju...

Uostalom, sto se mene tice, bas me briga za domace trziste jer sam davno digao ruke od istog. Tako da ne pokusavam da nekoga 'spustim' da bih sebi namestio posao... Ali dakako necu da cutim o tome i da gledam razne derikoze i prevarante (ne kazem da si to ti) kako degradiraju moju profesiju u ovoj zemlji...
 
Eh, Incognito, sto si se druze, brate, razzestio toliko? Sta ti to treba u zivotu :)

Slazem se sa tobom potpuno (i ja odavno ne radim vise za domace trziste) ali mi zapravo i ne znamo kakav je program koji covek nudi, da li je pisan "na kozu" nekome, ko poseduje prava itd...
Mozda to i jeste neka aplikacija koja bi zadovoljila osobi koja pita za nju.

Ono sto si dobro rekao je da su cene aplikacija u Srbiji neverovatne, ali to je posledica opsteg haosa i situacije koja se samo moze opisati kao "drp sistem"

1. Narucioci aplikacije (firme ili pojedinci) u 95% slucajeva ne prave nikakve detaljne planove projekta koji zele odraditi kao aplikaciju. U velikoj vecini uposte nemaju cistu ideju sta zapravo hoce, pa im se moze prodati svakakve aplikacije, malo preradjene od prethodne firme ili instalacije... Sve se svodi na "meni treba to i to, al' da bude kompletno da mogu sve". Nisam jos sreo kolegu sa ovih nasih prostora, koji nazalost mora da radi za nase trziste, a da je napravio aplikaciju ljudski. U smislu da se krene sa snimanjem situacije, odredjivanjem svih potreba, izradu projekta, predstavljanje ugovora taksativno navedenog sta kada i kako, pa izradu same aplikacije, proveru, testiranje kod kupca, zavrsne radove i na kraju potpisi primopredaje i zakljucivanje ugovora o tome. Da ne pominjem ugovore o odrzavanju, sto kod nas jos nisam video kao ugovor, vec "cucemo se sistem, pozovite nas sistem" itd, pa posle lupanje cene odokativnom metodom... Tech support ne postoji, barem ne kako se to u razvijenijim zemljama radi. Danas firma kad bi placala samo 50 evra mesecno za stalni tech support, garantovano bi otkazala nakon dva meseca ako ne bi imala potrebe za time (sto da placa dzabe - je logika :( )
2. Od strane isporucioca (govorim o vecini a ne o svima), to se opet svodi na pisanje aplikacije za poznatog narucioca, gde se cena odredi prema foteljama koje firma poseduje u kancelarijama i autu koji vlasnik vozi, ili opet odokativno. Posle se taj isti softver prodaje dalje i tako redom. Nisam jos video da je neko prodao i source, sva prava, naravno tada su pare mnogo vece. Predajom softvera na upotrebu, kupac misli da je dobio sve a programer da je dao samo jednom od potencijalnih kupaca pa se tako desava smesna situacija, da je jedna firma finansirala ceo razvoj programa, kada ga je konacno dobila i finalizirala placanje, programer je samo zamenio imena i nazive i prodao dalje. Firma ga je onda tuzila i spor se vodi i danas...

Dakle, ko koga stigne pa sta ko dobije...
Ali, ne mogu nikoga da optuzujem, stanje u zemlji je takvo, da jednostavno pravna regulativa ne postoji, a da stvarno funkcionise. Secas se smesne price od pre par godina, kad je neki mudrac predlozio neku agenciju nili tako nesto, koja bi trebala da "atestira" programe koje bi ljudi ovde izradjivali i prodavali, i samo ti bi se mogli koristiti? Nakon guzve oko toga ko ce to biti u agenciji, koji su parametri atesta, ko su ljudi koji to rade, kakvi su opsti kriterijumi itd.. sve je zamrlo da se nikad vise ne pojavi...

Stoga, mislim da se dzabe nerviras, svi jako dobro znamo kako se nazalost ovde radi. Po sistemu "ko umije njemu dvije".
Jedino sto mi smeta prepucavanje sta je bolje.
Ja bih isto predlozio WEB aplikaciju, iz iskustva koje imam radeci i takve aplikacije a prema potrebi koju je post ponudio, stvarno bi jedna zgodna WEB aplikacija lepo odradila posao.
Naravno, moze i neka "standalone, lokalna" ali to je stvar ponude i traznje.

I slazem se sa tobom isto o tome da ne vredi ovde ni pokusavati, odavno "nisam odavde.." ali i oni koji su ostali, moraju od necega ziveti.
Uostalom, poneki puta mi tih "company" i "Kompani" vlasnika uopste nije zao. Nemaju ni trunke ideje sta zapravo znaci informatika u svakoj delatnosti, samo gledaju baznu stvar "zaraditi po svaku cenu" KAd im pokusas objasniti, samo odlahnu rukom u smislu "meni to ne treba brate, zaposlio sam devojke, neka uzmu plajvaz u sake, ili nek "kuckaju" u Wordu i Excelu, sta da placam programe, sve je to luk i voda... E, neka ih deru momci onda, sve doke se ne opamete...
Pre neku godinu sam u sred Atine usao kod frizera, ima covek jednu stolicu, ali i kompjuter u radnji, uredno belezi svako sisanje. Bilo mi neobicno do daske, ali sam kasnije shvatio...

Ajmo dalje... :)
 

Back
Top