Kupovina preko interneta

DabaMAN

Aktivan član
Poruka
1.963
Zanimaju me mišljena o kupovini preko interneta, recimo preko čuvenog amazon.com-a i sl. Prvenstveno mislim na kupovinu softwera, u mom slučaju, igara. Dali je bolje softwer naručiti preko sajta proizvođača ili amazona (ili nekog sličnog sajta, nebitno), ili je potpuno svejedno. Naravno, ne mislim na plaćanje preko kreditne kartice. Vidim da na amazon.com-u se dobija 10% popusta na proizvod koji se naruči preko njih, pa me zanima kako je to moguće? Kako mogu prodavati po jeftinijoj ceni od zvanične?

U Somboru koliko ja znam, ne postoji ni jedna radnja za prodaju legalnih igara (ali zato postoji barem 50 klubova za pirateriju), tako da sam one legalne igre koje imam kupio u Hrvatskoj u Algoritmu, pošto često idem preko.

Dakle, oni koji kupuju preko interneta, neka mi (nam) prenesu svoje utiske. Koliko dugo treba da stigne narudžbina, kolika je poštarina, prednosti, mane.... i sl.
 
Кулиража:
Ne znam koliko njih daju da se placam putem ptt-a, uglavnom im das broj kreditne kartice.

A ako vec mislis na igre, ja ih narucujem iz BG-a.
Imas Beosoft i jos par firmi koje se bave time.
Lepo ti posalju postom, postarina je 180 din Post Expresom.
Kad pomenu kreditne kartice, spremam se da kupim neki software koristeci "visa virtuon". Ima li neko iskustva da li se desavaju kradje?
Sumnjivo mi zvuci kada mi u "Raifhousen" banci savetuju da drzim samo onoliko novca koliko ce me nesto kostati da kupim, i da to obavim onog dana kada cu izvrsiti kupovinu...
Znaci kad im jednom posaljem broj kartice, mogu da se slikam u banci da dokazem da dalje kupovine nisam ja vrsio?
 
Beosoft ne prodaje PC igre. Neznam samo da li Extreme Plato omogućava naručivanje preko pošte,... mada sumnjam.

A što se tiče kupovine preko kartice, je8iga tu treba gledati gde plaćaš preko interneta, na kom sajtu, jer ti neznaš dali će ti narudžbina uopšte stići ili će ti oni samo uzeti pare (skinuti sa kartice koliko žele) jer oni zapravu ništa i ne prodaju, već je to samo prevara. Ipak je najbolje vršiti kupovinu preko proverenih online prodavnica, tako možeš biti siguran da ćeš dobiti ono što tražiš i da te niko neće odrati.
 
Nemam nekog iskustva (tacnije nikakvog)sa web kupovinom, ali iz iskustva drugih i nekih knjiga poznato mi je da je to bezbedno.
Naravno, ako kupujes na sajtovima proizvodjaca tog softvera ili na opstepoznatim web prodavnicama.

Mogucnst da ti nesto zavrnu je ista kao i kad odes na benzinsku pa umesto ceka ili kesa ti im das karticu.
 
A nasha carina?
Heh....
Pre neku godinu, lik je narucio komplet tastatura+mish i platio je nekih 100ak $...Kada je otishao da preuzme, dobio je vidno ocherupan paket u kome se nalazila samo tastatura...Znaci--misha nije bilo..Na njegov izliv besa da je paket ocigledno otvaran i da fali nesto iz njega, carinik mu je odgovorio da to nije istina i da je paket takav stigao..:))
STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
 
Кулиража:
Nemam nekog iskustva (tacnije nikakvog)sa web kupovinom, ali iz iskustva drugih i nekih knjiga poznato mi je da je to bezbedno.
Naravno, ako kupujes na sajtovima proizvodjaca tog softvera ili na opstepoznatim web prodavnicama.

Mogucnst da ti nesto zavrnu je ista kao i kad odes na benzinsku pa umesto ceka ili kesa ti im das karticu.
Tu si u pravu. Kad u restoranu placam karticom, konobar ljubazno uzme, stavi u tefteric, odnese i vrati mi sa sve racunom da potpisem. U medjuvremenu je mogao da iscita sve podatke koje treba. Pa nisam imao problema...
Jedino sa internet placanjem, nista ne potpisujem pa i ne mogu dokazati da nisam ja potrosio pare :(
A i pitanje je koji su to provereni sajtovi. Jedino sto bih da kupim je software, i to sa downloadom nakon placanja...
Ajd' probacemo...
 
Agent Orange:
A nasha carina?
Heh....
Pre neku godinu, lik je narucio komplet tastatura+mish i platio je nekih 100ak $...Kada je otishao da preuzme, dobio je vidno ocherupan paket u kome se nalazila samo tastatura...Znaci--misha nije bilo..Na njegov izliv besa da je paket ocigledno otvaran i da fali nesto iz njega, carinik mu je odgovorio da to nije istina i da je paket takav stigao..:))
STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
Nemoj mi pominjati :(
Firma za koju radim mi je iz USA poslala neki uredjaj koji iscitava kartice (belezenje dolaska/odlaska na posao), da uradim softver za uredjaj i povezem sa bazom podataka na racunaru. Uredjaj kosta $40 uz pratece kablice i CD. Na carini sam izgubio ceo dan da preuzmem potpuno razrovan paket, bez kablica !?!?! (sta li im je to trebalo, kad je specifican za uredjaj) i morao sam po 1000-ti put da objasnjavam da je to prost uredjaj koji ne kosta vise od $40.
Njima je bilo sumnjivo sto ima 24 dugmica i displej - mora da je nesto mnogo vredno/opasno/spijunsko, sta li.. Na kraju platih u dinarima $100 za carinu #%#@$@%$. Kada sam ih upitao na osnovu cega odrezase ovoliku carinu, zamalo da mi napisu prijavu za carinski prekrsaj, jer po njihovom misljenju sam odlicno prosao, dobrom voljom nekog brke, koji je slatko mirisao na luk i upravo pojedene cevape, a ne razlikuje monitor od televizora :(
Ne pominji...
 
Online kupovina je dostigla ozbiljne razmere, tako da je sada vec sve organizovano i shljaka bez problema (barem u UK).
Apsoutno sve (sem klope, a i to ponekad) kupujem online, od komponenti za komp do nakita za devojchicu.

A zashto je jeftinije? On-line store ne placa radnike, ne placa skupe lokale, ne placa ovo i ono... zato imaju niske cene. Pomenuti Amazon je raj za shopping.

Shto se tiche prevara i kradja - to regulishe banka koja je izdala karticu. Prijavish da ti je neko maznuo lovu i dobijesh svoje pare nazad vrlo brzo. Zakon ih obavezuje da te refundiraju. Meni se nikad nije desilo, ali par mojih prijatelja su imali takva iskustva i uvek su dobili svoj novac nazad.
 

Back
Top