Besni i frustrirani

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Zašto svi koji su imali negativno iskustvo sa određenim znakom dođu ovde i ispoljavaju svoje frustracije komentarima tipa:
- Sve vodolije su odvratne i ljigave;
- Blizanci su dvolični i mrzim ih;
- Jarčevi su zli i odvratni...
Čemu takva generalizacija? Pa, svi smo ljudi, imamo i osobine svojih roditelja... Čemu tolika mržnja?
Da li je moguće da neko zamrzi sve predstavnike jednog znaka zbog jednog čoveka? Njegovo poverenje u astrološka tumačenja mora da je ogromno. :roll:
Da li ste imali situaciju da nekoga dobro popljujete pre nego što saznate koji je znak u horoskopu? Jezik brži od pameti... A posle se pokajete :?
 
Vise puta u zivotu mi se desilo da osetim neprijateljstvo prema ljudima koje sam tek upoznala, prosto osetim neku negativnu energiju prema njima, nerviraju me a nepoznajem ih...i kad dodjemo do price o znacima, gotovo uvek ispadne da su pripadnici znakova sa kojima nisam bas u ljubavi.
Odatle mogu da razumem konstatacije takvog tipa, blizanci ovakvi, ribe onakve...ne vodim se time ali ja jednostavno sa pripadnicima nekih znakova gotovo uvek imam isto iskustvo.
Ne mora biti neprijatno iskustvo ali prosto postoje stvari koje se ponavljaju od osobe do osobe.
 
Verujem da se to dešava. Dešava se i meni. Ipak, mnogo veći utisak ostavi činjenica da je on/ona baš TAJ znak, koji ne volim... Nije potrebno ni da tu osobu upoznajem. Ali, takođe mislim da čovek treba da se trudi da prevaziđe takve predrasude, jer to jesu predrasude, treba da zanemari prvi utisak koji neko ostavlja na njega, jer prvi utisak ne mora biti i pravi.
Meni, zapravo, nije jasno zašto toliki ljudi ovde sasvim jasno izražavaju toliku MRŽNJU prema pripadnicima određenog znaka. :roll:
Verujem da je to posledica lošeg iskustva i to, mahom, sa BIVŠIM ljudima iz njihovog života.
A niko se neće usuditi ni da potvrdi ni da ospori...
Možda hoće :?:
 
Lexa:
Verujem da se to dešava. Dešava se i meni. Ipak, mnogo veći utisak ostavi činjenica da je on/ona baš TAJ znak, koji ne volim... Nije potrebno ni da tu osobu upoznajem. Ali, takođe mislim da čovek treba da se trudi da prevaziđe takve predrasude, jer to jesu predrasude, treba da zanemari prvi utisak koji neko ostavlja na njega, jer prvi utisak ne mora biti i pravi.
Meni, zapravo, nije jasno zašto toliki ljudi ovde sasvim jasno izražavaju toliku MRŽNJU prema pripadnicima određenog znaka. :roll:
Verujem da je to posledica lošeg iskustva i to, mahom, sa BIVŠIM ljudima iz njihovog života.
A niko se neće usuditi ni da potvrdi ni da ospori...
Možda hoće :?:
Cini mi se da ljudi ovde izrazavaju mrznju po raznim osnovama, a horoskopski znaci su samo jedan od njih...Jednostavno, jednoumlje :roll: Ja sam kao i svi nekim znakovima vise, a nekim manje naklonjena.Pokusala sam statisticki(ipak sam ja devica :twisted: ) da izracunam koliko je to opravdano, pa sam nabrojala 10 ljudi koji su mi najznacajniji u zivotu(ljubavnici, prijatelji).Ispostavilo se da ima 3 bika, 2 ovna, a ostalo su razliciti znaci.I koji je zakljucak? Da se dobro slazem sa bikovima, a od jednog sam se upravo razvela :wink: Sad bi trebalo da bezim od bikova? :wink: :wink: Ma svi govore iz iskustva, samo oni koji toga nisu svesni pokusavaju da to racionalizuju nalazeci OZBILJNE razloge zasto je neki znak bolji od drugog...A nijedan astrolog nikad nije rekao tako nesto...Vec sam pisala o tome, i mene nervira crno belo gledanje na ljude...Poz, Lexa
 
Ma to su gluposti.Mada mislim da ljudi kada pricaju o tim netrpeljivostima vise "pucaju u prazno" i da se u zivotu uopste ne ponasaju na taj nacin-da kada saznaju ko je kakav znak osecaju netrpeljivost prema njemu. Mozda malu nelagodnost.

Ja licno i ne verujem preterano u horoskop, tako da mi je to vise-manje simpaticno.

Mada ne podnosim jarceve i muske bikove :twisted: :lol: :lol:
 
Lexa:
Verujem da se to dešava. Dešava se i meni. Ipak, mnogo veći utisak ostavi činjenica da je on/ona baš TAJ znak, koji ne volim... Nije potrebno ni da tu osobu upoznajem. Ali, takođe mislim da čovek treba da se trudi da prevaziđe takve predrasude, jer to jesu predrasude, treba da zanemari prvi utisak koji neko ostavlja na njega, jer prvi utisak ne mora biti i pravi.
Meni, zapravo, nije jasno zašto toliki ljudi ovde sasvim jasno izražavaju toliku MRŽNJU prema pripadnicima određenog znaka. :roll:
Verujem da je to posledica lošeg iskustva i to, mahom, sa BIVŠIM ljudima iz njihovog života.
A niko se neće usuditi ni da potvrdi ni da ospori...
Možda hoće :?:
Slazem se,samo to nije jednoumlje,vec pre neka smernica sta mozes da ocekujes a sta ne,kao npr. da od muskih devica ne ocekujes romantiku,ili da ocekujes tvrdoglavost bikova,mastovitost vodolije,sanjarenje riba...Ali sve varira i meni je bas to interesantno,kada otkrijem neznost devica,odlucnost riba... :wink:
 
SINDI:
Lexa:
Verujem da se to dešava. Dešava se i meni. Ipak, mnogo veći utisak ostavi činjenica da je on/ona baš TAJ znak, koji ne volim... Nije potrebno ni da tu osobu upoznajem. Ali, takođe mislim da čovek treba da se trudi da prevaziđe takve predrasude, jer to jesu predrasude, treba da zanemari prvi utisak koji neko ostavlja na njega, jer prvi utisak ne mora biti i pravi.
Meni, zapravo, nije jasno zašto toliki ljudi ovde sasvim jasno izražavaju toliku MRŽNJU prema pripadnicima određenog znaka. :roll:
Verujem da je to posledica lošeg iskustva i to, mahom, sa BIVŠIM ljudima iz njihovog života.
A niko se neće usuditi ni da potvrdi ni da ospori...
Možda hoće :?:
Cini mi se da ljudi ovde izrazavaju mrznju po raznim osnovama, a horoskopski znaci su samo jedan od njih...Jednostavno, jednoumlje :roll: Ja sam kao i svi nekim znakovima vise, a nekim manje naklonjena (...) Ma svi govore iz iskustva, samo oni koji toga nisu svesni pokusavaju da to racionalizuju nalazeci OZBILJNE razloge zasto je neki znak bolji od drugog...A nijedan astrolog nikad nije rekao tako nesto...Vec sam pisala o tome, i mene nervira crno belo gledanje na ljude...Poz, Lexa

poštovanje devojke! :)
 
SINDI:
gde izvuce ovo iz naftalina? :wink:
e!

u jednoj astol. knjizi stoji da nema najboljeg niti i najgoreg znaka ... svi imaju svoje dobre i loše osobine i time smo svi (u Zodijaku) isti.
Tako je uspostavljena ravnoteža među nama...i jedino je tako fer...svako ima nešto ali mu i nedostaje ponešto...
 
Gigule, zboris mudro, curo :wink:
Jeste tako i slazem se s tobom potpuno.
Ne postoji savrsen znak, svi imamo svoje mane i vrline, ili osobine koje nekad mogu biti mane a nekad vrline.
Zivot je cudo, a astrologija je deo tog cuda kao i sv znaci koji je cine.
Generalno, nemam znak koji mrzim kao sto generalno ne mogu da izdvojim jednu grupu ljudi koju mrzim. Imam prijateljice koje, recimo, nisu toliko iskrene koliko bih ja volela da jesu, ali ih ipak volim. Imam brata od ujaka koji je Wibica u horoskopu, nepodnosljiv je, ali bih zivot dala za njega iako ume da me iznervira u 99% situacija u zivotu...
:arrow: :arrow: :arrow: NE GENERALIZUJTE ZIVOT :!:
:idea: Zivot nije crno-beli film, suvise je nijansi :roll:
 
Evo i ja da se nadovezem na temu..
Smatram da nije lepo vredjati ljude po bilo kom osnovu,ali izneti svoje misljenje,stav,iskustvo,sasvim je u redu,uostalom,ovo i jeste forum..pa kome ne odgovara astrologija..tema je na pretek.
Recimo,ja sam iznela LICNO iskustvo sa jednom ribom,ono se posle ponovilo i sa drugom,dolazim do zakljucka da vodolija i riba nisu kompatibilni i to je sve..Prosta logika.Nikoga nisam izvredjala jer je imao neko bezvezno iskustvo sa predstavnikom mog znaka niti bih mu momentalno udarila etiketu da je frustriran ili sta vec..
:o
 
Ne mogu svi znaci da budu isti. Svaki covek ima karakteristike svog znaka i podznaka i najnormalnija je stvar da se sa nekim slazemo vise ili manje. Naravno, nije samo astrologija glavni krivac tome.Svako od nas dodaje svoj licni pecat tim karakteristikama, to je u stvari ono sto je zanimljivo
 
Ma ljudi pa sta je vama cudno kod generalizacije???
Pa ljudi od pamtiveka imaju tu osobinu da na osnovu licnog iskustva sa jednom ili dve osobe ,celu grupu ljudi pocnu da gledaju iz drugog ugla...To je valjda nesto prirodno u coveku ,taj pogled "iz sebe"...bez zelje da se izroni iz tog sopstvenog ogranicenja.Isto to se desava kada neki hrvat kaze "mrzim srbe"ili srbin "svi su hrvati ustase"....I tako to ide u nedogled,a rasprava i ispravljanja krivih drina moze biti milion ....Ako ljudi sami ne shvate da je to besmisleno onda je jos besmislenije objasnjavati im.....
pOz
 

Back
Top