GDE da kupim...

Draga Princess, ja sam kandirala korice narandze i limuna po gornjem receptu i super su, kolac ima divan smek. kupljene se ne mogu uporediti. Ja napravim vecu kolicinu i stavim u staklenu posudu mogu dugo da stoje.
 
Imam pitanje za vas devojke i dame!
Otvorili smo prodavnicu zdrave hrane i rinfuza (odlicno snabdevene) u predgradju Beograda.
I sad vreme krize u svetu, u Srbiji a nasa prelepa prodavnica jedva sastavlja kraj sa krajem.
Ja iscitavam Vase divne teme, kradem recepte i razmisljam...... da li Vama koje pravite kolace i torte odgovaralo da imate dobavljace npr. jednom u nedelju dana koji bi Vam po veeeeeeoma razumnim cenama donosio materijal na kucnu adresu?
Znaci ovo je moje razmisljanje pa bih zelela da cujem Vase misljenje.
Saradjujemo sa 3 najvece veleprodaje u Beogradu, sve je sveze, kvalitetno.......
Postoji spisak preko 1000 artikala a naravno se siri po potrebi.....
Molim Vas Vase komentare na zadatu temu pa da vidim sta mi je ciniti:zper:
 
Пошто сам постала "зависник", увек на свим могућим и немогућим местима тражим калупе. Купила са у Еуросалону код сајма калупе за лед, неке меде и паткице, а добила и смајлиће. Користила сам их тако што сам их пунила масом од чоколаде уз додатак рума и амаранта. И ту се њихова примена завршава. Чак се не добије ни површински сјај као у оним оригиналним. Поставићу слику, чисто да видите, а може да буде интересантно за клинце, евентуално за мафине (бар ја тако планирам да радим).
 
То су можда калупи од поликарбоната. Кажу да су добри, али траже и додатну опрему, чоколаду загрејану до одређене температуре и сл. Погледајте на сајтовима па видите колико су се уградили.
 
То су можда калупи од поликарбоната. Кажу да су добри, али траже и додатну опрему, чоколаду загрејану до одређене температуре и сл. Погледајте на сајтовима па видите колико су се уградили.

Ja, koliko se sećam cena sa sajma u Italiji, mislim da se ugrađuju bar 50%... Možda grešim jer nemam konkretno primer, ali nenormalno se mnogo ugrađuju. Mogu da pogledam konkretno pa da pišem Italijanima da ih njima tužim, ali ne verujem da će to išta promeniti. Askice, da li znaš za koji si kalup konkretno pitala? Nisam mislila da su toliko ludi. Do 1500 čovek da razmisli. Ja sam ih pitala za cenu topilice za čokoladu, imaju samo od 3,6l i košta 54000, pa vi vidite, a mislim da im je cena oko 250e. Nagađam, jer ima mnogo artikala, ali mislim da ne grešim puno.
 
Gde bih u Beogradu mogla da kupim srebrnu boju (cini mi se da je zovu zvezdani prah) firme Stamenkovic? Trazila sam po velikim hipermarketima bezuspesno.

Ja sam svojevremno naručivala direktno iz Niša.E sad možda su mi tad poslali pogrešnu boju, ali nisams e baš oduševila. A pre neki dan sam kupila u Jablanici divnu srebrnu boju. Vidi u mom albumu-na roze torti srebrni detalji. 200 din je ono malo pakovanje (kao za med).Ako nemaš vremena da odeš, ići ću ja ovih dana, pa mi javi da ti uzmem
 
Ja sam u IDEI kupovala njihove boje,sad za srebrnu ne mogu da tvrdim,ali bilo je puno tih sedefastih u prahu.Kupila crvenu i braon,na njoj pise magicni jestivi prah, pre par dana jos ih nisam probala.
 
Jao jeste Una toliko, uzas jedan... Ne kupujem vise u Kruni ali isto je radnja sa takvim stvarima i kod njih mi je bolji. U Kruni kod mene ga vise ni nemaju..
Kod mene na pijaci su ove cene : orah 650din, lesnik sirovi 750din, jaja na vise krupna 8din, cokolada (Cokoline) oko 380din/kg... :confused:
 
Auuuu. :eek: Ja maslac kupujem uglavnom Imlekov ili Biserov, kad šta nadjem koji me sad dodje 90 i nešto din.:dash: Kupila sam jednom taj na merenje za 400 din kilo i užasno mi je smrdeo, sve vreme sam se plašila da je pokvaren.
Kod mene na pijaci orasi su 700, lešnici 800...Kupujem Menaž čokoladu u Cortu 132 din 200 g...i posle se pitam što tako malo zaradim :zcepanje:

Inače na pijaci je Milka čokolada 75 dinara ( to sam ukapirala na početku karijere kad sam je plaćala 120 dinara po marketima :dash:) Kupila sam dva puta Čokolend belu čokoladu i bila je skroz prošarana crnom čokoladom tako da kad se istopi dobije neku bezveze boju...

Pište gde šta kupujete povoljno, očigledno se isplati otići na drugi kraj grada po namirnice.
 
cokolada (Cokoline) oko 380din/kg...

Ja sam možda dosadna, ali ta Cokoline čokolada je ubedljivo najjeftinija na kvantašu. Kutija od 3 kg je bila 610 dinara, a pre toga 580. Znači i ako je poskupela, nije nešto značajno. Ko je iz Beograda, sigurno mu se isplati da ode do tamo, jer bukvalno će gorivo otplatiti od jedne kutije čokolade. Ako uz to još ima posla, i brzo troši materijal, tamo može da kupi svašta nešto po sasvim ok cenama.

.Kupujem Menaž čokoladu u Cortu 132 din 200 g.

Ja plaćam 200 g 170 dinara, a kg torti mi je 700 din, pa ti vidi...:dash::dash::dash:
 
orahe sam nabavila iz Leskovca stvarno fantasticne po 550din/kg...a bademe lesnike i inace orahe kupujem na kalenic pijaci...lesnik nepeceni po 700din, orah po 600-650...a baaadem hm...e za njega ne mogu da se setim, mozda 850-900 blansirani:)..u principu kupujem po 5-10kg pa mi zena spusti koliko moze jer uvek uzimam na istom mestu..
cokoline sam jednom probala - nije mi bila dobra, ne umem da ocenim sta je to sto mi smeta ali ima neki ukus..ne znam..cokolend vidim da je na zalost slicna takva... :(
dobra je sabacka c promet..ima 40% kakao delova..nema je uvek doduse.malo nije tako jaka kao menaz i recimo k plus - za kuvanje, koje su mi odlicne za filove, ali su mi ipak malo prejake za glazuru za sitne kolace jer imaju intenzivam ukus pa bas glazura dominira....tako da za to koristim c promet, tu sabacku... ja sam malo isprobavala dok nisam nasla one koje mi odgovaraju...sad uglavnom ne menjam.
puter sam uzimala na merenje u jednoj radnji ali kako nemaju sad uzimam po prodavnicama regularno, a i nije neka razlika u ceni...tako da....na slicno mu dodje ako ne na isto :D

trenutno u idei - k plus crna cokolada za kuvanje 200g - 93din..kupila juce :)

Bobo uzela sam jedno pakovanje u Jablanici..mislim da je od 1kg - taj neki maslac...da probam..ok je, e sad malo je slan, tako da nije za tortice bas..ako mislimo na isti

e sve hocu da zovem za smrznuto voce, znam da je Minica ostavila tel..pa da i to nabavim..samo ne znam ni sama vise gde da drzim heheh :)
 

Back
Top