pitanje za tate (a moze i mame)

Kad Ani nije nešto po volji, pa u plaču viče mama i trči kod tate, moj suprug u šali kaže "ja sam ti i otac i majka". Poslednjih par meseci zbog određenih okolnosti skoro da je to i istina. Vodi je u vrtić, vraća je kući, oblači je, hrani je (mada ona ima 2,5 godine pa uglavnom jede sama, on samo pripomaže). Mama uglavnom stiže kasnije, da se malo poigra i smesti je u krevet.
Mada i dok je bila manja, tj kad sam ja bila non stop kući, umeo je dosta vremena da provodi sa njom(kad god je to moguće).
Često sam ovde na forumu čitala kako tate uglavnom nisu kod kuće i mame su po ceo dan sa decom. Što se tog dela tiče stvarno nikad nisam mogla da se požalim.
Ne znam da li sam pozvana da odgovorim na ovo pitanje, ali eto ja mislim da je to to.

A zaboravih da kažem tata ne toleriše nestašluke, uglavnom joj pomaže da ih napravi, a mama je ta koja viče.
 
Dugo se nisam javljao na forum,ali ovo je tema gde mogu malo da opravdam " TATE ". Istina je da skoro sve tate provode manje vremena sa decom dok su manja, ali to je zato sto su im u tom uzrastu potrebnije mame. Tate vise rade dok su mame na porodiljskom.Ali kad se to zavrsi onda nastaje "reorganizacija" u kuci i situacija se menja.
Licno ja provodim malo vremena sa svojom cerkicom zbog posla (privatnik),ali to neznaci da je manje volim ili da nezelim da ucestvujem u podizanju deteta. Sad kad supruga bude imala vise obaveza van kuce,moracu da se prilagodim. To tako ide. Inace svaki slobodan trenutak provodim u krugu porodice. Za sada toliko,a mogao bih do sutra o toj temi. Mojoj supruzi svaka cast na trudu i nacinu na kojem odgaja nase dete. to priznanje uvek i svuda ponavljam! Pozdrav :D
 
Super ti je tema.Mislim da uopsteno kod nas ocevi veoma malo truda ulazu u podizanje svoje dece.To je nesto sto se podrazumeva kao mamina obaveza, i uvek me je to nerviralo. Dok sam bila u braku, to je bio jedan od stalnih izvora sukoba izmedju mene i mog supruga.Ako ja radim, odrzavam kucu, i podizem decu, gde je tu on? Mislim, ako je odluka o radjanju dece zajednicka, za sto on ima samo zadovoljstvo( da se pomazi sa decom kad mu padne na pamet), a ja sve obaveze? Posle razvoda desilo se da on sam provodi vreme sa decom, i da mu super ide! Deca napokon imaju tatu kako ga nikad nisu imala, a ja napokon imam malo vremena za sebe.Pitam se , da je postojao nacin da i u braku izvedem taj preokret, ne zbog sebe, vec zbog dece, kojima je tata sad postao idol?
 
meni je neko rekao "beba uci mamu kako da je voli a mama uci tatu kako da voli bebu".moj muz je od pocetka ucestvovao u odgajanju nase cerke.mozda ja provodim 60% vremena s njom a on 40%.zato sto ja radim krace.prvu pelenu smo joj promenili zajedno u porodilistu,kupali je uvek zajedno,sad je stavljamo u krevet zajedno.on joj sprema da jede,igra se s njom.jedino sto ne radi to je da ustane ujutro na prvi njen poziv nego mirno spava.a ja ne mogu nego odmah skacem i grejem mleko.inace on je perfektan tata
 
Badza Poshtenjachina:
mmacca:
Koliko ucestvujete u podizanju i vaspitanju svoje dece i dali im poklanjate dovoljno paznje?

Imaju da jedu i da obuku. Nishta im ne fali (bar mojoj deci). Ali su se povela za neodgovornom decom, pa domaci rade pred polazak u shkolu. Ne znam vishe shta da radim!

:cry: Znate sta, gospodine, imaju da jedu i da se obuku (!) i deca u Domovima, ali nisam nesto sigurna da im je to dovoljno! Zalosno je ako, kao otac smatrate da je to dovoljno, i da jos treba da Vam budu zahvalni za to, mada, citajuci vasu postavljenu temu o reklamama nisam iznenadjena... Deci treba razumevanja, ljubavi, zajednickih odlazaka u setnje, park i na utakmice, razgovora pa i saveta ali ne u stilu: "Kad sam ja bio mali nisam imao tako mnogo kao ti!..." Ili, jos gore: "Ja se zrtvujem za tebe a ti..." Uvek pomislite na to da ste VI zeleli da ONI budu rodjeni, a ne obrnuto!
:D U braku sam 18 godina, imamo troje nase dece i nasim cerkama otac je uvek bio i oslonac i uzor. Pomagao mi je i pomaze u svim kucnim poslovima, menjao je pelene, radi sa njima domace zadatke, objasnjava im matematiku, u kojoj je mnogo jaci od mene, sprema im obroke kad ja ne mogu (jako dobro kuva), savetovao ih i savetuje-o svemu i svacemu, gleda sa najstarijom utakmice, igra sa najmladjom kompjuterske igrice, ponosno slusa srednju dok peva... Sve to pokusava da postigne i sa decom koja su kod nas na hraniteljstvu... I naravno, pri svemu tome radi, druzi se i sa svojim kolegama i NIJE neki cudak, naprotiv, omiljen je na poslu jer je svestran i uvek zna poneki dobar recept!
 
Gospodjo,

Svaka Vama chast!
Vash muz samo shto josh nije rodio i dojio decu umesto Vas i to samo zato shto je Bog tako odredio!

Zbog takvih roditelja koji umesto svoje dece rade domaci i uche ih da nemaju odgovornost prema zadacima i problemima, moja deca ne rade i ne uche koliko treba. Vide vashu decu kako se igraju napolju po ceo dan i do kasno u noc dok im vi radite domaci i crtate za likovno. Josh samo da odete na fizichko umesto njih, da se ne zamaraju.

Ne pada mi napamet da trchim do uchiteljice i da je vuchem za rukav da mi je dete pametno ali se eto, stidi da odgovara pred celim odeljenjem, pa je zato cutalo. Eh, danashnje vreme...
 
Badza Poshtenjachina:
Gospodjo,

Svaka Vama chast!
Vash muz samo shto josh nije rodio i dojio decu umesto Vas i to samo zato shto je Bog tako odredio!

Zbog takvih roditelja koji umesto svoje dece rade domaci i uche ih da nemaju odgovornost prema zadacima i problemima, moja deca ne rade i ne uche koliko treba. Vide vashu decu kako se igraju napolju po ceo dan i do kasno u noc dok im vi radite domaci i crtate za likovno. Josh samo da odete na fizichko umesto njih, da se ne zamaraju.

Ne pada mi napamet da trchim do uchiteljice i da je vuchem za rukav da mi je dete pametno ali se eto, stidi da odgovara pred celim odeljenjem, pa je zato cutalo. Eh, danashnje vreme...

Znate sta, niti ovaj forum sluzi za raspravu, niti ja zelim da se sa Vama raspravljam! Zao mi je sto svoju inferiornost lecite vredjajuci druge... Nikada nisam rekla da radimo domaci umesto dece, vec da radimo SA NJIMA, ali Vi to, ocigledno ne umete i ne razumete...Nikoga nisam vukla za rukav, ali zahvaljujuci tome sto deca SMEJU da nas pitaju kad negde "zapne" u domacem, najstarija je odlicna ucenica III razreda gimnazije, srednja VIII razreda osnovne skole i kao veoma talentovana sprema prijemni za srednju muzicku-odsek SOLO PEVANJE, a najmladja je u I razredu omiljena kod uciteljica (boravak) jer je izuzetno inteligentna i napredna, cita od cetvrte godine, a racunarom rukuje bolje nego ja. A vasa deca, gospodine?! Ne igraju se celog dana ispred kuce (privatne), niti sede u kuci da im nesto nebi "zagadilo" njihove male, nevine duse! Zive normalnim, decjim zivotom i srecne su. Mozete li to da kazete za svoju decu?...
 
NenaS:
Badza Poshtenjachina:
Gospodjo,

Svaka Vama chast!
Vash muz samo shto josh nije rodio i dojio decu umesto Vas i to samo zato shto je Bog tako odredio!

Zbog takvih roditelja koji umesto svoje dece rade domaci i uche ih da nemaju odgovornost prema zadacima i problemima, moja deca ne rade i ne uche koliko treba. Vide vashu decu kako se igraju napolju po ceo dan i do kasno u noc dok im vi radite domaci i crtate za likovno. Josh samo da odete na fizichko umesto njih, da se ne zamaraju.

Ne pada mi napamet da trchim do uchiteljice i da je vuchem za rukav da mi je dete pametno ali se eto, stidi da odgovara pred celim odeljenjem, pa je zato cutalo. Eh, danashnje vreme...

Znate sta, niti ovaj forum sluzi za raspravu, niti ja zelim da se sa Vama raspravljam! Zao mi je sto svoju inferiornost lecite vredjajuci druge... Nikada nisam rekla da radimo domaci umesto dece, vec da radimo SA NJIMA, ali Vi to, ocigledno ne umete i ne razumete...Nikoga nisam vukla za rukav, ali zahvaljujuci tome sto deca SMEJU da nas pitaju kad negde "zapne" u domacem, najstarija je odlicna ucenica III razreda gimnazije, srednja VIII razreda osnovne skole i kao veoma talentovana sprema prijemni za srednju muzicku-odsek SOLO PEVANJE, a najmladja je u I razredu omiljena kod uciteljica (boravak) jer je izuzetno inteligentna i napredna, cita od cetvrte godine, a racunarom rukuje bolje nego ja. A vasa deca, gospodine?! Ne igraju se celog dana ispred kuce (privatne), niti sede u kuci da im nesto nebi "zagadilo" njihove male, nevine duse! Zive normalnim, decjim zivotom i srecne su. Mozete li to da kazete za svoju decu?...

Super odgovor.

Bez obzira sto ja nemam dece, smatram da je razumevanje u porodici i prema deci najbitnije. Tako ce se stvoriti normalan i zdrav odnos, bez svadja i stresova. Zabranama tipa, nemoj ovo i nesmes ono, nista se ne postize.
 
Poshtovana NenaS,

Ne vidim razlog zashto ste "osuli paljbu" po meni?
Vi ste se izjasnili da su Vam deca talentovana i da imaju sve petice.
Vama je ispunjen roditeljski san, tj deca su Vam to omogucila. Imaju petice i najbolja su.

Sa druge strane, meni je prvenstveno drago da su mi deca lepo obuchena i da nisu gladna.
To je moj uspeh, da kao roditelj uspevam da "namirim" najosnovnije potrebe.
Kao "nagradu" ochekujem da moja deca postanu ljudi sa zdravorazumnim pogledima na zivot.
Kad odrastu, neka rade sa svojim zivotima shta god pozele, ja im to necu uskracivati.
Niti imam pravo na tako neshto.
Medjutim, dok ne budu sposobna da se brinu o sebi i dok ne budu u stanju da prepoznaju zlo dok se josh "radja" i da ga se klone, MORAM da ih ZASHTITIM i ZABRANAMA!!!
Jednom naucheni da je neshto loshe, i lichno uvereni u svrsishodnost te zabrane - postace ZDRAVI ljudi.
To mi je vaznije nego da imaju sve petice.

Pohvalili ste se da imate razumevanja prema deci, odnosno da treba imati razumevanja prema deci. Izabrali ste podebljana slova da nas sve ovde uverite kako imate razumevanja, ali u tekstualnoj formi.
Tachno! Ali razumevanje moze imati samo ona osoba koja zna shta taj izraz znachi.
Da li ispoljavate uvek ovoliku dozu "razumevanja" prema svakom kog ne poznajete i prema svemu shto ne prepoznajete? Da li Vas je moja konstatacija, podsetila na neshto?
Da li sam rekao da ne volim svoju decu? Uzgred, bolje od tih Vashih serija su ako nishta drugo do prenosa sportske utakmice.
Mnogo mi je zdravije da postoji borbeni duh kod mlade osobe nego da razvija nerealne iluzije o zivotu i odnosima prema ljudima.

Roditelji chesto greshe u vaspitavanju svoje dece time shto ih uche svemu suprotnom od nachina kako su sami bili vaspitavani od svojih roditelja. Osobe vaspitavane po "strogim"
arshinima popushtaju svojoj deci i gde ne treba. Osobe vaspitavane "blazom" varijantom chesto ne umeju ni same da se snadju u zivotu a kamoli da znanje prenesu drugima.
U oba sluchaja vaspitavanja dobijamo SAMOLJUBIVE osobe.

Bitan je balans u vaspitavanju dece.

Deca naviknuta na nagrade ako mami donesu peticu, generalno dobijaju zivotnu frustraciju. AKo dobiju chetvorku, smatraju da su u "ochima okoline" pala na "niske grane", a posebno kod roditelja. Kad sam rekao da nisam zadovoljan kako uche, mislio sam na nachin na koji to rade. Dobili su solidnu ocenu, a posle mesec dana to znanje je "izvetrelo". Chemu onda ta njihova petica (pricham o svojoj deci)? Uvek zajednichki obnavljamo i ono shto su vec uchili, ali akcenat je ipak na gradivu koje treba tek oceniti.

Mislite da je to bespotrebno? I ja sam dok sam bio u njihovim godinama. To je rechenica koje se vi jezite a koju ja tada nisam razumeo i na kojoj sam zahvalan svojim roditeljima. Osvezavanjem celokupnog znanja postajemo inteligentne osobe koje okolin ceni. Nikako ne bih voleo da imam dete koje ce nauchiti da bude snishodljivo prema aduitorijumu koji ga ocenjuje (nastavnik ili profesor ili shef). Pametne osobe svi vole i slushaju a od maminih i tatinih "pretplacenih odlikasha" okolina zazire.

A sad me izvinite, imam posla. A kad se vratim kuci vodim decu u prirodu, i zenu naravno. I to je bolje nego sesti u kafic, popiti kafu pa kuci.

Zelim Vam josh sretnih momenata sa Vashom decom i srece u Vashoj porodici.
 
Badza Poshtenjachina:
Poshtovana NenaS,

Ne vidim razlog zashto ste "osuli paljbu" po meni?
Vi ste se izjasnili da su Vam deca talentovana i da imaju sve petice.
Vama je ispunjen roditeljski san, tj deca su Vam to omogucila. Imaju petice i najbolja su.

Sa druge strane, meni je prvenstveno drago da su mi deca lepo obuchena i da nisu gladna.
To je moj uspeh, da kao roditelj uspevam da "namirim" najosnovnije potrebe.
Kao "nagradu" ochekujem da moja deca postanu ljudi sa zdravorazumnim pogledima na zivot.
Kad odrastu, neka rade sa svojim zivotima shta god pozele, ja im to necu uskracivati.
Niti imam pravo na tako neshto.
Medjutim, dok ne budu sposobna da se brinu o sebi i dok ne budu u stanju da prepoznaju zlo dok se josh "radja" i da ga se klone, MORAM da ih ZASHTITIM i ZABRANAMA!!!
Jednom naucheni da je neshto loshe, i lichno uvereni u svrsishodnost te zabrane - postace ZDRAVI ljudi.
To mi je vaznije nego da imaju sve petice.

Pohvalili ste se da imate razumevanja prema deci, odnosno da treba imati razumevanja prema deci. Izabrali ste podebljana slova da nas sve ovde uverite kako imate razumevanja, ali u tekstualnoj formi.
Tachno! Ali razumevanje moze imati samo ona osoba koja zna shta taj izraz znachi.
Da li ispoljavate uvek ovoliku dozu "razumevanja" prema svakom kog ne poznajete i prema svemu shto ne prepoznajete? Da li Vas je moja konstatacija, podsetila na neshto?
Da li sam rekao da ne volim svoju decu? Uzgred, bolje od tih Vashih serija su ako nishta drugo do prenosa sportske utakmice.
Mnogo mi je zdravije da postoji borbeni duh kod mlade osobe nego da razvija nerealne iluzije o zivotu i odnosima prema ljudima.

Roditelji chesto greshe u vaspitavanju svoje dece time shto ih uche svemu suprotnom od nachina kako su sami bili vaspitavani od svojih roditelja. Osobe vaspitavane po "strogim"
arshinima popushtaju svojoj deci i gde ne treba. Osobe vaspitavane "blazom" varijantom chesto ne umeju ni same da se snadju u zivotu a kamoli da znanje prenesu drugima.
U oba sluchaja vaspitavanja dobijamo SAMOLJUBIVE osobe.

Bitan je balans u vaspitavanju dece.

Deca naviknuta na nagrade ako mami donesu peticu, generalno dobijaju zivotnu frustraciju. AKo dobiju chetvorku, smatraju da su u "ochima okoline" pala na "niske grane", a posebno kod roditelja. Kad sam rekao da nisam zadovoljan kako uche, mislio sam na nachin na koji to rade. Dobili su solidnu ocenu, a posle mesec dana to znanje je "izvetrelo". Chemu onda ta njihova petica (pricham o svojoj deci)? Uvek zajednichki obnavljamo i ono shto su vec uchili, ali akcenat je ipak na gradivu koje treba tek oceniti.

Mislite da je to bespotrebno? I ja sam dok sam bio u njihovim godinama. To je rechenica koje se vi jezite a koju ja tada nisam razumeo i na kojoj sam zahvalan svojim roditeljima. Osvezavanjem celokupnog znanja postajemo inteligentne osobe koje okolin ceni. Nikako ne bih voleo da imam dete koje ce nauchiti da bude snishodljivo prema aduitorijumu koji ga ocenjuje (nastavnik ili profesor ili shef). Pametne osobe svi vole i slushaju a od maminih i tatinih "pretplacenih odlikasha" okolina zazire.

A sad me izvinite, imam posla. A kad se vratim kuci vodim decu u prirodu, i zenu naravno. I to je bolje nego sesti u kafic, popiti kafu pa kuci.

Zelim Vam josh sretnih momenata sa Vashom decom i srece u Vashoj porodici.

U pravu ste, zaista ne znam zasto gubim vreme sa Vama, pokusavajuci da Vam objasnim da deca treba da budu i SRETNA, a ne samo POSLUSNA...Na zalost, i za ironiju je potreban odredjeni stepen inteligencije-tako da je Vasa ironija ostala u samo u pokusaju...Sreca te vlastita glupost ne boli, inace bi neki ljudi kukali do neba! No, ako zelite da decu vaspitavate zabranama, Vasa deca, Vas problem, verujem da su me ostali na forumu razumeli pravilno. I uzgred, cime li su zasluzili tu cast da ih "vodite" u prirodu (kao da su kucici), nisu gledali "kakane" reklame?!
I da, u pravu ste, Vasa deca nece biti samoljubiva - bice nesigurna u sebe i svoje misljenje...
No kao sto rekoste, zelim Vam puno srece u unistavanju licnosti Vase dece, a ja odoh da se bavim sa sestoro srecnih i zadovoljnih (troje mojih i troje kojima pokusavam da zamenim majku). I da uzivam u uspesima mojih cerki - koje itekako smeju da donesu i sve ostale ocene (od 1 do 5), ali ih ne donose jer ima ko da im pomogne kad god im treba pomoc u radu!
A sto se razumevanja tice (pravi se javio!), ma razumem ja Vas - samo mi je zao Vase dece... :(
 
ovaj..nisam roditelj ali
mislim da je zabranjeno voce najsladje voche
i mislim da ipak deca idu u shkolu a ne roditelji..mada meni su roditelji u jednom trenutku pomogli kao maloj i zato kasnije nisam imala problem s matematikom :I ne znam da li samo zato, ali u jednoj fazi su mi bili vazhni.
a to sto ne rade domaci, mozhe biti da su mnogo bili 'straight' tj radili sve na vreme, pa ih je to steglo..
eto izvinte shto izigravam psihologa
 
А сад мало глас савести! :oops: :D
То што сви ми имамо различите ставове, различите животне вредности, различите погледе на свет, па самим тим и на васпитање деце - не значи да треба једни друге да убеђујемо да смо само ми у праву, а још мање да неслагање у мишљењу схватамо као лични сукоб!Овај Форум је управо интересантан због тога што можемо да чујемо различита мишљења и што имамо прилику да суочимо своје аргументе са туђим и из тог сукоба можда извучемо неки нови квалитет.

Мени се чини да и у васпитању ( као и у животу ) ни једна крајност није добра, јер често даје супротне резултате. Наравно да мислим да је деци потребна љубав, брига, разумевање, подршка...али је потребна понекад и грдња, и забрана, и одмерена и правовремена казна.
 
vd:
uvek mi je bilo čudno da država ne posvećuje pažnju školovanju budućih roditelja ...

Pa da psiholozi, pedagozi i socijalni radnici ostanu bez posla! :lol:
Šalim se.
Bitno je da smo sa svojom decom, svi smo različiti i imamo različite i kognitivne i vaspitne stilove, različite životne uslove, različite biografije i pretke, različite talente za razmenu sa decom, a i deca su nam različita.
Ali valjda treba da smo isti u jednome: da deci dajemo najbolje delove sebe i da smo u tome autentični i spontani - ostalo je pitanje "tehnika", a deca se u svemu tome već snadju na neke svoje načine, i oni imaju "tehnike".
 
SINDI:
Super ti je tema.Mislim da uopsteno kod nas ocevi veoma malo truda ulazu u podizanje svoje dece.To je nesto sto se podrazumeva kao mamina obaveza, i uvek me je to nerviralo. Dok sam bila u braku, to je bio jedan od stalnih izvora sukoba izmedju mene i mog supruga.Ako ja radim, odrzavam kucu, i podizem decu, gde je tu on? Mislim, ako je odluka o radjanju dece zajednicka, za sto on ima samo zadovoljstvo( da se pomazi sa decom kad mu padne na pamet), a ja sve obaveze? Posle razvoda desilo se da on sam provodi vreme sa decom, i da mu super ide! Deca napokon imaju tatu kako ga nikad nisu imala, a ja napokon imam malo vremena za sebe.Pitam se , da je postojao nacin da i u braku izvedem taj preokret, ne zbog sebe, vec zbog dece, kojima je tata sad postao idol?

Da si se ranije to pitala , možda bi i izgledala nesebičnija......Ovako.....nek deca budu sretna i svojeglava....
Ko sad održava kuću?
 
vd:
uvek mi je bilo čudno da država ne posvećuje pažnju školovanju budućih roditelja ...

Posvećuje pažnju ka standardizaciji obrazovanja i oblikovanja dece, ali ne i maksimalizaciji njihovih potencijala....Ako današnji trenutak shvatimo kao prelazni period ka GLOBALNOM DRUŠTVU onda će se izgubiti mogućnost da različiti stavovi roditelja presudno utiču na vaspitanje dece, što će socijalne službe korigovati.... Sve više se radi na tome da društvo vaspitava decu (što je i najpraktičnije i iz ugla roditelja i iz ugla društva jer dobija neštrčeće elemente).

Inače bih jako voleo da se prihvati plan o garantovanoj plati ženama koje završe i obnavljaju kurseve o
-medicinskoj nezi
-razvoju deteta
-psihologija i razvoj adolescenata.

Takodje sam za glasanje kao uslovljeno pravo (kao što je i vožnja motornih vozila) tj. da može da glasa onaj ko se prethodno i obuči o osnovama funkcionisanja društvenih sistema i značaja i posledica nekih delova sistema....
 
Tuzni_patak:
SINDI:
Super ti je tema.Mislim da uopsteno kod nas ocevi veoma malo truda ulazu u podizanje svoje dece.To je nesto sto se podrazumeva kao mamina obaveza, i uvek me je to nerviralo. Dok sam bila u braku, to je bio jedan od stalnih izvora sukoba izmedju mene i mog supruga.Ako ja radim, odrzavam kucu, i podizem decu, gde je tu on? Mislim, ako je odluka o radjanju dece zajednicka, za sto on ima samo zadovoljstvo( da se pomazi sa decom kad mu padne na pamet), a ja sve obaveze? Posle razvoda desilo se da on sam provodi vreme sa decom, i da mu super ide! Deca napokon imaju tatu kako ga nikad nisu imala, a ja napokon imam malo vremena za sebe.Pitam se , da je postojao nacin da i u braku izvedem taj preokret, ne zbog sebe, vec zbog dece, kojima je tata sad postao idol?

Da si se ranije to pitala , možda bi i izgledala nesebičnija......Ovako.....nek deca budu sretna i svojeglava....
Ko sad održava kuću?
ha, ha..to je tvoj cilj? da izgledas nesebicniji? a ko tebi odrzava kucu?
 
Tuzne su to price koje ovde procitah !
meni je vazno to da znam da me moj sin voli i da ja volim njega .. trudim se da uticem na njega da bude vredan i radan covek koji voli drustvo i salu i da nepostane korisnik sredstava za podizanje raspolozenja( alkohol droga i slicno) i naravno da nepostane homoseksualac nije gladan nije zedan uci zna da ga vole i mama i tata i ako nezive zajedno sa njim (razvedeni) Jedino sto bi voleo je da ima jos nekog brata i sestru al tu nazalost izgleda nema pomoci jel to mamu nezanima a tata nema sa kim da mu tu zelju ispuni ... al na kraju krajeva mislim da mu i nije tako lose kao nekima koje roditelji zlostavljaju na najrazlicitije nacine... :roll:
 

Back
Top