Pravi prijatelj

Zena s greskom

Iskusan
Poruka
5.712
Koliko puta su me samo povredjivali ljudi za koje sam mislila da su mi prijatelji, a ja sam uvek u ta prijateljstva išla srcem, bez razmišljanja da od tog prijateljstva imam korist i uvek bila tu da pomognem kad zatreba, da se nadjem kad im je potrebno ali uvek su tu i oni koji imaju novca i mogu da kupe prijatelje.Ko tu nije uredu ja ili ti takozvani prijatelji koji zarad koristi odlaze kod tih što imaju novca? Kakvi su to ljudi ne razumem ili sam ja samo naivna i previse verujem ljudima?
Šta vi mislite o tome i da li ste i vi imali takvih iskustava?
 
naravno.
od neprijatelja znas da mozes da ocekujes napad.
prijatelju verujes. i zato je napad zesci i rane jace bole.

neprijatelj napada nasumice. prijatelj tacno zna gde da te bode, kojim oruzjem (recima, postupkom...) i koliko ce da te boli.

iskustvo je cudo.
 
Zena s greskom:
Koliko puta su me samo povredjivali ljudi za koje sam mislila da su mi prijatelji, a ja sam uvek u ta prijateljstva išla srcem, bez razmišljanja da od tog prijateljstva imam korist i uvek bila tu da pomognem kad zatreba, da se nadjem kad im je potrebno ali uvek su tu i oni koji imaju novca i mogu da kupe prijatelje.Ko tu nije uredu ja ili ti takozvani prijatelji koji zarad koristi odlaze kod tih što imaju novca? Kakvi su to ljudi ne razumem ili sam ja samo naivna i previse verujem ljudima?
Šta vi mislite o tome i da li ste i vi imali takvih iskustava?

Dozivela 4 puta od zena (nevidjeno se opekla tim zabijanjem noza u ledja), i nikada od muskaraca. Od tada zene iskljucujem kao prijatelje, mogu biti iskljucivo samo poznanice i ni u kakva dublja prijateljstva ne ulazim. E sada imam hrpu i jednih i drugih i sve je ok 8)
 
Imam malo prijateljica, sa muskim prijateljima mi nikada nije islo. Ja sam se uvek druzila, a na kraju uvek ispadne nesporazum. Neke prijateljice imam 27, neke 20, neke 10 godina. I nikad me nijedna nije niti izneverila niti povredila.
Mislim da ljudi brkaju prijatelje i poznanike-drugare, ljude sa kojima trenutno imas nekih blizi kontakt, bilo da je u pitanju skola, fakultet, hobi ili posao. Mislim da onda dolazi do razocarenja, kada pomislis da nekome znacis mnogo vise nego sto to stvarno jeste, pa i ocekujes previse.
 
ljudi se druze zbog interesa, jos od najranijeg detinjstva zbog igre, pa skola, pa faks, pa posao...
jako su retka prijateljstva sa nekim koga sam upoznala slucajno, ali su mnogo postojanija.
u prvoj konstelaciji, kad zajednicki interes nestane, i prijateljstvo trpi. ovako... druzimo se da nam bude lepo.

bzzzzzzzzzzzzzz... :wink:
 
I kako reagujete kad uvidite da vas je presla prijateljica, da li joj to otvoreno kazete ili samo ocutite i idete dalje. Meni prvo dodje da svasta kazem ali se uvek povucem i odbolujem to za sebe, sad bas i ne znam koliko je to dobro?!Sta mislite o tome?:oops:
 
Zena s greskom:
I kako reagujete kad uvidite da vas je presla prijateljica, da li joj to otvoreno kazete ili samo ocutite i idete dalje.
Kako reagujem! Ova moja me je toliko povredila da je nisam nazvala od juna meseca, a strasno mi nedostaje. :(
Ali ni ona se nije potrudila da mi se javi porukom ili pismom tako da me to jos vise povredjuje. :(
 
Zena s greskom:
I kako reagujete kad uvidite da vas je presla prijateljica, da li joj to otvoreno kazete ili samo ocutite i idete dalje. Meni prvo dodje da svasta kazem ali se uvek povucem i odbolujem to za sebe, sad bas i ne znam koliko je to dobro?!Sta mislite o tome?:oops:

Uvek sam otvoreno rekla, rascistila i krenula dalje. Jer kad me neko izda jednostavno ne dobije drugu sansu, jer ja u prijateljstvo dam celu sebe, bez rezerve jer ne umem drugacije, zato ta izdaja toliko vise boli. Sve te tzv. prijateljice su kasnije na svaki nacin zelele da se pomire samnom uz silna izvinjenja, molbe, suze..i da ne nabrajam.
 
...jer ja u prijateljstvo dam celu sebe, bez rezerve jer ne umem drugacije, zato ta izdaja toliko vise boli.

Pa to i ja radim pa se zato i pitam da li sam toliko naivna da ne kazem glupa ili su ti ljudi tako prepredeni (pokvareni )a da ja to ne primecujem? I jos mi nije jasno kada se posle prave lude u fazonu pa ti si ljuta na mene, sta sam ti ja uradila itd.i opet traze pomoc, da li uopste imaju obraz?
 
etotako:
chokolada:
Eh mene je NAJBOLJA drugarica "izyebala" pre jedno 6 meseci! :(

A mene je yebala par puta jer sam bila naivna...
ali koristila sam kondom posle prvog puta, pa mi sada nije loše... ali prvi put, kada me je iznenadila... razbolela sam se, ležala u krevetu dva meseca.

A moj najbolji drugar nije mi vise drugar zato sto nisam hteo da se poyebem sa njim... yebiga, bili smo previse dobri drugari (i to izgleda ne valja)... ali bolje to nego hladni oblozi na guzi i kakane gacice..
 
Iskopiraću ovde prijateljstvo u koje verujem-
''Ako ikada budeš daleko od mene,
toliko daleko da ti više ne mogu stegnuti ruku i
pričati šta mi se dogodilo prošle večeri,
Ako se budeš smejala sa nekim drugim ljudima
i ako svi telefoni odjednom ogluve
Molim te;
jednom velikom suzom
i jednim strasnim bolom
Pamti...
Čuvaj u svojoj lepoj glavici
i u svom velikom srcu
sve teške trenutke kroz koje smo zajedno prošle
i sve boli koje su pokušale da nas slome,
ali NISU...
Sve lepe stvari kojima smo se radovale
sve iluzije o životu kao o bajci
i prinčeve na belom konju,
koje uzalud i sada čekamo;
sva pijanstva i lude provode.
Pamti...
Sve ludosti naše,
i snove,i suze,i smeh,
sve zablude i nepromišljenosti
i lutanja kojima smo našle cilj
i jedno veliko prijateljstvo;
I pamti sve naše ljubavi
zbog kojih smo ubijale tugu u alkoholu
i imale nemiran san
i patile,i plakale.
Sećaj ih se sa osmehom na licu
jer to je život.
I znaj,
Moja ruka je uvek tu kada ti zatreba oslonac,
moje rame je tvoje kad ti se plače,
i ženska ćud je tu da ogovara i psuje
onda kada je potrebno.
U svako doba,na svakom mestu,
bilo kada,bilo gde,
ja sam uvek tu negde,
makar samo kao dobri duh koji te prati i podseća
da nikada nećeš biti sama.
Ja sam uvek tu za tebe...''

Razočaravala sam se u mnoga pre ovog, i nema gorih iskustava od razočarenja u one koje smo smatrali prijateljima. Ali, čim se razočaramo, shvatimo da to nije ni bilo prijateljstvo, nego zabluda. Tako da-ne postoji razočarenje u prijatelje, samo otkrivanje iluzije u koju smo verovali, a koja nije bila istina...
 
Zena s greskom:
Koliko puta su me samo povredjivali ljudi za koje sam mislila da su mi prijatelji, a ja sam uvek u ta prijateljstva išla srcem, bez razmišljanja da od tog prijateljstva imam korist i uvek bila tu da pomognem kad zatreba, da se nadjem kad im je potrebno ali uvek su tu i oni koji imaju novca i mogu da kupe prijatelje.Ko tu nije uredu ja ili ti takozvani prijatelji koji zarad koristi odlaze kod tih što imaju novca? Kakvi su to ljudi ne razumem ili sam ja samo naivna i previse verujem ljudima?
Šta vi mislite o tome i da li ste i vi imali takvih iskustava?
Prijatelji me nisu nikad razocarali. ALI JA IMAM 2-3 prijatelja. Sa poznanicima je tako-tako...Ne treba idealizovati ljude, i ne treba previse ocekivati od njih... Svi smo mi samo ljudi...Ako imas nekog da te saslusa, da te podrzi , da je iskren s tobom, to je max...
 
mackica ns:
Iskopiraću ovde prijateljstvo u koje verujem-
''Ako ikada budeš daleko od mene,
toliko daleko da ti više ne mogu stegnuti ruku i
pričati šta mi se dogodilo prošle večeri,
Ako se budeš smejala sa nekim drugim ljudima
i ako svi telefoni odjednom ogluve
Molim te;
jednom velikom suzom
i jednim strasnim bolom
Pamti...
Čuvaj u svojoj lepoj glavici
i u svom velikom srcu
sve teške trenutke kroz koje smo zajedno prošle
i sve boli koje su pokušale da nas slome,
ali NISU...
Sve lepe stvari kojima smo se radovale
sve iluzije o životu kao o bajci
i prinčeve na belom konju,
koje uzalud i sada čekamo;
sva pijanstva i lude provode.
Pamti...
Sve ludosti naše,
i snove,i suze,i smeh,
sve zablude i nepromišljenosti
i lutanja kojima smo našle cilj
i jedno veliko prijateljstvo;
I pamti sve naše ljubavi
zbog kojih smo ubijale tugu u alkoholu
i imale nemiran san
i patile,i plakale.
Sećaj ih se sa osmehom na licu
jer to je život.
I znaj,
Moja ruka je uvek tu kada ti zatreba oslonac,
moje rame je tvoje kad ti se plače,
i ženska ćud je tu da ogovara i psuje
onda kada je potrebno.
U svako doba,na svakom mestu,
bilo kada,bilo gde,
ja sam uvek tu negde,
makar samo kao dobri duh koji te prati i podseća
da nikada nećeš biti sama.
Ja sam uvek tu za tebe...''

Razočaravala sam se u mnoga pre ovog, i nema gorih iskustava od razočarenja u one koje smo smatrali prijateljima. Ali, čim se razočaramo, shvatimo da to nije ni bilo prijateljstvo, nego zabluda. Tako da-ne postoji razočarenje u prijatelje, samo otkrivanje iluzije u koju smo verovali, a koja nije bila istina...

Ostavila si me bez teksta sa pesmom, ona je tako istinita bar sto se mene tice ali ocigledno nismo svi isti...I izgleda da su ovi sto su me razocarali i nisu bili prijatelji vec samo poznanici.Ali i dalje ne znam kako da procitam coveka kakav je i da znam kako da se postavim prema njima?Pomoc!color]
 
Ljudsko prijateljstvo je iz interesa , to ne treba da se zavaravate da nije.
Pitanje je samo koji je interes. Dali duhovni, socijalni, materjalni, mešano...

Ovo nije moja teza, izjava , već je dokazano i u sociologiji i u psihologiji.

Doduše , kad ima duhovni interes onda se shvata vrlo uzdignuto i poštovano , ali to je već više stvar karaktera učesnika, tj. prijatelja.....i načina održavanja prijateljstva....straha, poštovanja, temperamenta.....
 
Od 1999.godine nemam nijednog prijatelja,niti prijateljicu.Razlozi su mnogo duboki i intimni,ali jaki.Bio je rat i u tim najvecim mukama poznaju se prijatelji.Tada su me ispalili i za mene ne postoje.Ne mogu da pijem kafu,pricam o najintimnijim stvarima i ostalo sto podrazumeva prijateljstvo sa nekim ljudima koji su me izdali onda kada su mi bili najpotrebniji.
Od 1999.god. imam samo poznanike i nista vise.
 
Zena s greskom:
Steffan:
Zena s greskom:
Steffan:
Sta sere ova patka? :D

Pa samo je izneo svoje misljenje a ti odmah tako...zasto? :cry: Pitanje je bas ozbiljno a ti tako neozbiljan :lol:

Znam, izvinjavam se.. jednostavno nisam mogao da odolim, mnogo mi se svidja njegov nick... :roll:

Prihvata se :lol: Pa onda pise o tvojim iskustvima sa prijateljima. :wink:

Ko pise o mojim iskustvima?!? Plasim se da te ne razumem zeno sa greskom.. :D
 
Steffan:
Zena s greskom:
Steffan:
Zena s greskom:
Steffan:
Sta sere ova patka? :D

Pa samo je izneo svoje misljenje a ti odmah tako...zasto? :cry: Pitanje je bas ozbiljno a ti tako neozbiljan :lol:

Znam, izvinjavam se.. jednostavno nisam mogao da odolim, mnogo mi se svidja njegov nick... :roll:

Prihvata se :lol: Pa onda pise o tvojim iskustvima sa prijateljima. :wink:


Ko pise o mojim iskustvima?!? Plasim se da te ne razumem zeno sa greskom.. :D

Pa tema je pravi prijatelj,koliko mi se cini, ja te pitam da li si ti imao neka losa iskustva sa ljudima za koje si mislio da su ti prijatelji a oni su te presli i kako si reagovao onda ti? :roll: ...
 

Back
Top