HALF LIFE 2

Evo jedno prijatno iznenadjenje :

HL2 je zahtevan isto onoliko koliko je zahtevan CS Source. Dakle...? Laganica (relativna) :)

Dalje, nije potvrdjeno ali kazu d igra zauzima 4.2GB. U prevodu 1 DvD ili ti 6CD-a. A neki kazu staje i na 4CD-a. NE znam josh, videcemo... Iskreno..uopste mi se ne igra ali uzecemo je tek onako radi reda.. kao i Doom 3... :roll:
 
Igra je na 5 CD-a, grafika je odlicna, stvarno sam odusevljena...danas sam je dobila i pogledala, nisam bas trenutno u stanju da igram zbog nepredvidjenih losih dogadjaja tipa bolesti u porodici, ali uskoro dajem full report.
 
Minimum za igru je: 1.2Ghz, 256 RAM i DirectX 7.0 grafička, tj GeForce 2 ili više. Valve (proizvođač) je još pre dve godine pljuvo na sve strane govoreći da će igra raditi besprekorno i na low-end konfiguracijama.

2003. godine objavili su da će zahtevnost biti: 700MHz i DX6 grafička, tj Riva TNT sa 16MB pa nadalje. Dakle, dosta je porasla, a ipak ispada da bez dosta jake mašine netreba ni pomisliti na igranje.

Nego što se brinete na koliko je CD-ova, pa zar nije lakše uzeti na jednom DVD-u?
 
DabaMAN:
Minimum za igru je: 1.2Ghz, 256 RAM i DirectX 7.0 grafička, tj GeForce 2 ili više. Valve (proizvođač) je još pre dve godine pljuvo na sve strane govoreći da će igra raditi besprekorno i na low-end konfiguracijama.

2003. godine objavili su da će zahtevnost biti: 700MHz i DX6 grafička, tj Riva TNT sa 16MB pa nadalje. Dakle, dosta je porasla, a ipak ispada da bez dosta jake mašine netreba ni pomisliti na igranje.

Nego što se brinete na koliko je CD-ova, pa zar nije lakše uzeti na jednom DVD-u?

Normalno, ali nije je bilo nigde na DVD-u a strpljenje mi nije jaca strana...damn :(
 
ja jos ne znam lika kojem doom 3 nije seckala kad odvrne sve sto moze do kraja...

a kamoli hl...

cs sourece sam probao na 2.4 ..sa 512..rama i doduse ati-u 9200 128 rama...skroz smo skinule sve sto moze od detalja ..i nije igrivo..jednostavno secka..

verujem da hl2 trazi racunare koje cemo imati u kucama tek za 6 meseci...

mozda ce i raditi u nekom rezimu ...mislim na spustanje grafike do kraja..ali nije to to ...ljudi su se cimali da naprave cudo ...

radje igrajte hl 1 :)) u full - u

bas me zanima neki komentar ako je neko igrao..

pozz
 
Igra je vise nego dobra, igram je ceo dan i igracu je i sutra ceo dan :) nisam igrao ovako igrivu i dobru isgru dosta dugo, igra tece na 2100 athlonu, 512 ddr, gforce 3 ti 200 (radi kao ti 500) i bla bla bla, ostalo nije vazno, rezolucija u igri 1024x768, sve full detalji, antristopic 2x i antialiasing 4x. igra radi odlicno mada nemam toliko brutalnih detalja kao na dx9 karticama!!!
 
Ankalagon:
ne kontam te, nemam detalje kao na dx9 karticama ali skroz dobro radi!!
Teško je poverovati u tako nešto, pogotovo čim si rekao da ti je uključen 4x AA (pri čemu igre obično rade 2-3 puta sporije). Ali dobro, verovaću ti.
Srećom pa onda i mi smrtnici možemo zaigrati HL2 kako bog zapoveda, a da nemoramo prodati levi bubreg za nadogradnju hardvera. :D
 
i meni je to malo smrdelo jer nisam bio siguran jer radi, mozda igra pokazuje da radi a u stvari i nije ukljuceno!! Cuo sam od ljudi da igra radi i na gf2 kartama, ko ima ispod toga mislim ad ni nece da ogra!!!
 
Pa, ne bi me cudilo da su neki likovi bili posteni, seli zagrejli stolicu i sklepali engine, onako inzenjerski, smisleno i precizno definisano. Da moze svakom smrtniku da radi. Mnogo je bilo dosad primera dobrih i losih enginea, tako da sve je moguce...
Btw. s'druge strane, ako HL2 bar ponovi igrivost, scenario, reziju prvog dela imacemo hit koji niko nece zaliti da igra i na minimumu. Pa ja sam ljudi svojevremeno keca presao u sofwareskom redneringu na najnizim mogucim detaljima, jer veseli S3 Virge nije mogao ni da sanja o renderingu!!!! I nista mi nije zafalilo.
 
Kad_LupimLupim:
Pa, ne bi me cudilo da su neki likovi bili posteni, seli zagrejli stolicu i sklepali engine, onako inzenjerski, smisleno i precizno definisano. Da moze svakom smrtniku da radi. Mnogo je bilo dosad primera dobrih i losih enginea, tako da sve je moguce...
Btw. s'druge strane, ako HL2 bar ponovi igrivost, scenario, reziju prvog dela imacemo hit koji niko nece zaliti da igra i na minimumu. Pa ja sam ljudi svojevremeno keca presao u sofwareskom redneringu na najnizim mogucim detaljima, jer veseli S3 Virge nije mogao ni da sanja o renderingu!!!! I nista mi nije zafalilo.
Ja sam Half-Life prvi put prešao na Cyrix-u na 166MHz i 32MB RAM-a, na grafičkoj koja je imala, verovao ti ili ne, svega 1MB memorije (Cirrus Logic). Rezolucija je bila 320x200, naravno softverski rendering, tada sam još mogao sanjati o 3d akceleraciji. Ali ni to me nije sprečilo da uživam u toj fenomenalnoj igri. Teško je danas tako nešto ponoviti, dovoljno je pogledati samo Doom 3 i videti u kome se pravcu razvija igračka industrija. :?
 
Pazite ljudi o igrivosti ove igre mogu da vam kazem samo jednu stvar, a to je iako sam ja manje vise covek koji uzme neku igru proba je i batali, a to se desilo i sa Doom-om 3 i Far Cry-em, Half Life igram vec dva dana a igrcu ga bogami i treci!!! Mnogo dobra igra i mogu je slobodno po gam play-u porediti sa kecom, tj. mogu slobodno reci da ga je daleko presisala!!! Kada probate slozicete se samnom!!!
 

Back
Top