Zasto se smatra da cure nisu za borilacke vestine

Ja ne mislim tako. Pop meni, svako moze da se bavi borilackim vestinama u skladu sa svojim sklonostima i afinitetima.
Ono sto meni ovde deluje kriticnije jeste to da su opet na sceni pogresne predstave o tome sta se sve moze postici vezbanjem. Ne verujem da neko moze sam sebi da zameni 6 telohranitelja, a pogotovo zensklo. Uostalom, ako ti treba 6 telohranitelja, mozda bi bilo bolje da promenis stil zivota.
Najzad, jesmo l isigurni da cilj nije bio da se izreklamiaramo kao dobra riba, jer nam bolje lezi manekenstvo :)
 
Pa, ne gresis, mada, kao sto rekoh, to u sustini zavisi od sklonosti i afiniteta, akao i od razloga zbog cega se bavis time. Predanost i posvecenost su naravno pozeljne, ali licno smatram da trening treba da bude u odredjenom smislu i zabavan, jer to direktno regenerise energiju i volju da mu se jos vise posvetis i uvek vracas iznova. Naravno, to ne znaci da se pretvori u lakrdiju.
Generalno, ne mislim da je orijentalni (pre svega japanski) isposnicko-fanaticno ozbiljan i ultra disciplinovan pristup vezbanju borilackih vestina bas narocito dobar.
Naravno da sam cifru 6, kao i manekenski komentar shvatio figurativno, ali cini mi se da to ne umanjuje vrednost mog komentara.
 
Hetman:
Generalno, ne mislim da je orijentalni (pre svega japanski) isposnicko-fanaticno ozbiljan i ultra disciplinovan pristup vezbanju borilackih vestina bas narocito dobar.

Ajd da ponovim svoje misljenje zarad novih ucesnika.

Dakle ja sam nekako stekao utisak da je taj isposnicko-fanaticno itd pristupa vezbanju ono sto "zapadnjaci" ocekujuos "kosookih" a onda se ovi, naravno ko ne bi, ponasaju u stilu "daj im ono sto traze i uzmi im pare" e onda ovi traze jos pa jos i dobiju i tako u krug :roll:
 
A propos onog snajpera i kosookih. U sustini, Saku je vec prosao i stvarno mi nije jasno sta se lozi jos uvek. Musasi taj K-1, i to je OK, ali je daleko od pen turnira. Ali, zato je Genki Sudo stvarno majstor, a i nije bas jedini. Bice da Milos ne prati bas najdetaljnije scenu u poslednjih godinu-dve.
Sa Skepijem se u sustini slezem, povodom "iskali ste eve vam ga" trzisnog principa, ali je interesantno, i cini mi se ne bas koincidencija, da se takav pristup treningu ocekuje bas od istocnjaka. Kako niko to ne ocekuje na treningu boksa, rvanja, kik boksa, iako se vrlo dobro zna da je rad izuzetno naporan i trazi ogromnu posvecenost i istrajnost. A opet moze da bude zabavan. No dobro, o tome smo vec raspravljali na drugom mestu.
Najzad, jos jednom, licno smatram da zene itekako imaju mesta u borilackim sportovima/vestinama, samo ne rteba da podlegnu takvim stereotipima i sugestijama koje im okolina servira.
 
To je jedna od stvari koje mi se svidaju kod kendoa i macevanja, sto mozes da vidis mesovite borbe. Na kraju krajeva, to je i realno, jer su za devojku sanse da dodje u vrlo ozbiljan fizicki sukob sa tezim posledicama sa jos jednom devojkom relativno male, te je i razumljivo da testira svoje sposobnosti protiv muskaraCA, OD KOJIH IM PRETI POTENCIJALNA OPASNOST.
Takodje, u vestinama koje su primarno ili iskljucivo naklonjene oruzju, traze se drugaciji psihofizicki atributi tako da zene mogu ravnopravnije da se nose sa muskarcima nego u onima gde je naglasak na fizickoj snazi, brzini i izdrzljivosti.
 
Ma pazi,ja isto treniram karate,i naprotiv karate bi trebalo da zna svaka devojcica,pa makar 3-4 osnovne tehnike,jer danas moras sam sebe na ulici da branis od raznih debila...
I ne samo karate,vec i jos neki sportovi nebi trebalo sa te strane gledati zenski-muski,to je samo danas izmisljeno,bezveze,jer sport je sport nije bitno uopste da li ce ga trenirati musko ili zensko.Ja stvarno ne shvatam kako oni to dele te sportove zenski-muski. Mislim... :? :? :?
Naravno da mi sto treniramo borilacke sportove necemo izaci na ulicu i poceti nekoga da bijemo,u ostalom karate je samoodbrana,kao i jos neki borilacki sportovi.
To je moje misljenje!!! :P :P :P :roll: :lol:

Vozdra!!! :wink:
 
Kendoka:
mogu vam samo reci da u nasim klubovima ima dosta devojaka koje treniraju kendo, cak je i jedna osvojila drugo mesto na turniru u zagrebu pre neki dan, uzmite u obzir da se muskarci i zene ravnopravno bore, u finalu je izgubila od naseg momka iz beograda ! :)

Izvini sto su ovo da ti kazem,ali ti
LAZES. To je nije moguce da na turniru ili bilo kom takmicenju,da se devojka(zensko) bori protiv muskarca...To nema nigde,malko pricaj istinu ili negovori nista,to je moj savet.!!! :P :P :P :twisted: :twisted: :arrow: BOLJE JE!!! I LEPSE!
 
quote]
Izvini sto su ovo da ti kazem,ali ti
LAZES. To je nije moguce da na turniru ili bilo kom takmicenju,da se devojka(zensko) bori protiv muskarca...To nema nigde,malko pricaj istinu ili negovori nista,to je moj savet.!!! :P :P :P :twisted: :twisted: :arrow: BOLJE JE!!! I LEPSE![/quote]To sto si ti neupucena ili neupucen,to je tvoja greska.Znas,ljudi su izmislili televiziju za one koje mrzi da citaju!!!A tebe,ocigledno, ne interesuje ni jedno ni drugo :shock:
 

Back
Top