Navijači Partizana: Nismo bili akteri sramote

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Navijači Partizana: Nismo bili akteri sramote

Povodom incidenata u Đenovi oglasili su se i navijači Partizana.

Grobari su izdali saopštenje u kome tvrde da nisu bili učesnici sramotnih događaja u Italiji i naročito osuđuju napad na golmana crno-belih, Vladimira Stojkovića.

"Osuđujemo incidenate i napad na našeg golmana Vladimira Stojkovića koji je bio žrtva organizovanog delovanja ljudi kojima srpski grb ništa ne predstavlja", ovim rečima počinje saopštenje Grobara.

"Na prekinutoj utakmici Italija - Srbija u Đenovi nije bilo Grobara, mada smo svesni činjenice da postoji grupa ljudi kojima je izuzetno krivo što navijači Partizana nisu bili akteri ove sramote, kao i one od 10. oktobra (prim. aut. Parada ponosa)".

Pristalice crno-belih apostrofiraju specifičan trenutak u kome su se desili neredi.

"Isto tako znamo da te ljude neće sprečiti da Grobarima prilepljuju razne etikete bez argumenata i dokaza, jer sve je to u cilju da bi se pojačao pritisak na Ustavni sud koji danas zaseda povodom zabrani navijačkih grupa. Posebno nas zabrinjava tajming ove bruke u Italiji, koji će imati negativne posledice na ceo navijački pokret u Srbiji. Sve ovo ide na ruku opciji koja izjednačava navijače i huligane".

U saopštenju se zaključuje:

"Pozivamo celokupnu sportsku javnos da podrži golmana Vladimira Stijkovića, koji je golman srpske reprezentacije i koji je žrtva ljudi kojima su sujeta i kompleksi isprovocirali njihovo pravo lice u cilju hranjenja sopstvenog ega".
http://www.mondo.rs/s185675/Sport/Fudbal/Navijaci_Partizana-_Nismo_bili_akteri_sramote.html
 
Stojković: Hvala Partizanu i Grobarima što postoje

Golman Vladimir Stojković, koji je bio meta huligana u Đenovi pred utakmicu Srbija - Italija, ceni podršku koju je dobio od FK Partizan i Grobara. Reprezentativac Srbije napadnut je fizički u autobusu prilikom dolaska naših fudbalera na stadion „Luiđi Feraris" i posle je zbog pretrpljenog šoka primljen u bolnicu.

Posle dolaska u Beograd, Stojković je iskoristio priliku da se zahvali Grobarima koji su ga javno podržali i timu iz Humske za sve što čine za njega.

- Drago mi je što je iza mene stao moj klub i navijači Partizana. U ovom trenutku to mi je najvažnije, a sve ostalo nije vredno pomena, jer problem su napravili ljudi, kojima reprezentacija ne znači ništa. Partizan igra Ligu šampiona i ja moram da budem skoncentrisan za predstojeće okršaje, a ovaj problem neka rešavaju nadležne institucije. Još jednom, hvala Partizanu i hvala Grobarima. Hvala im što postoje - rekao je Stojković.
http://www.sportal.rs/news.php?id=37206
 
Ovaj Stojković tone sve dublje i dublje.

Kada je prešao u Partizan, ajde da kažem da sam mogao da ga razumijem, ipak je profesionalac, živi od fudbala...ali ovo:


Dno, stvarno.

Jeste zvuči malo ljigavo,ali sa druge strane ne možemo ni da zamislimo pod kakvim je on sada pritiskom i šta sve mora da trpi.Takođe istina je da bio svestan rizika koji nosi njegov prelazak u Partizan,i sam je to više puta naglasio,međutim teško da je očekivao da će stvari otići tako daleko,da će i biti napadan i kad nastupa za Srbiju i verbalno,a evo sad i fizički.Tako da podrška koja mu stiže od kluba i navijača je za njega kao slamka spasa u ovom trenutku,tako da su to razlozi za ovakvu izjavu.
 
Partizan bez Stojkovića?

Kako će dalje teći dani Vladimira Stojkovića u Partizanu, sa zabrinutošću se pita trener crno-belih Aleksandar Stanojević.

Svi u taboru tima iz Humske su i dalje u šoku posle svega što se dešavalo u Đenovi, i onoga što je zadesilo golmana Stojkovića.

- Razočaran sam, zatečen, najviše zbog toga što nisam verovao da čovek može da bude ugrožen maltene na svom radnom mestu. Jutros sam se čuo sam Stojkovićem, ali ne znam šta mogu da mu kažem posle svega. Da će sve biti dobro? Da se neće više ponoviti? Da ne brine? Koju patetičnu rečenicu podrške mogu da mu kažem danas - pita trener Partizana Aleksandar Stanojević za Večernje novosti.

Crno-bele u petak očekuje prvenstvena utakmica sa Smederevom, a onda u ponedeljak put u Bragu na meč Lige šampiona. Posle toga sledi derbi. Da li će Stojković na nekom od tih susreta da bude na golu, neizvesno je.

- Videćemo šta će biti, jer verujte mi da trenutno ne razmišljam o tome. Ljudsko mi je primarnije od fudbalskog - kaže Stanojević.

Iz bezbednosnih razloga, stručni štab i čelnici Partizana su doneli odluku da za javnost do daljeg zatvore treninge kako u Humskoj, tako i na Teleoptiku.

Potez crno-belih je logičan i očekivan, pošto više niko ne zna gde će se ludilo koje traje poslednjih dana završiti.
http://www.sportal.rs/news.php?id=37238
 
Jeste zvuči malo ljigavo,ali sa druge strane ne možemo ni da zamislimo pod kakvim je on sada pritiskom i šta sve mora da trpi.Takođe istina je da bio svestan rizika koji nosi njegov prelazak u Partizan,i sam je to više puta naglasio,međutim teško da je očekivao da će stvari otići tako daleko,da će i biti napadan i kad nastupa za Srbiju i verbalno,a evo sad i fizički.Tako da podrška koja mu stiže od kluba i navijača je za njega kao slamka spasa u ovom trenutku,tako da su to razlozi za ovakvu izjavu.

On bi podršku od Partizana svejedno dobio i bez ove izjave, koja je zaista gruba provokacija...tako će je bar svi navijači Crvene Zvezde shvatiti...znam da ja jesam.
Vjerujem da je izjava data pod velikim emotivnim nabojem, ali trebao mu je neko pametniji reći da spusti loptu, naročito sada, kada je derbi pred vratima.

Što se tiče napada na njega dok je u reprezentativnom dresu...te ljude kojima je Crvena Zvezda (Partizan, Vojvodina, Rad...) važnija od Srbije ne mogu da razumijem...tj. mislim da su retardirani.

P.S. Kada kažem napad, mislim na prozivke, zviždanje i slično...
 
Poslednja izmena:
SPORTAL.RS: Zvezda uklanja stolice

Crvena zvezda je počela sa uklanjanjem stolica sa južne tribine svog stadiona. Kako je zabeležio fotoreporter SPORTAL.RS, stolice su skoro potpuno uklonjene iz preostrožnosti tako da navijači Partizana, koji budu bili prisutni na večitom derbiju, neće moći da ih uništavaju kao u nekim prethodnim slučajevima.

Pored toga, južna tribina je smanjena tako što su napravljena dva, posebnom ogradom odvojena dela, i to prema zapadu i istoku, koji će očigledno služiti kao „tampon zona". Izgleda sa su događaji iz Đenove naterali odgovorne na Marakani da deset dana pre derbija počnu pripreme, kako bi se utakmica bezbedno odigrala.

Menadžer za bezbednost Crvene zvezde Ivan Petrić potvdio je našu informaciju.

- Crvena zvezda, kao i uvek, na vreme brine o svim potencijalnim problemima koji mogu da se dese na utakmici. Poučeni ranijim iskustvima odlučili smo da uklonimo stolice sa južne tribine. Ovu odluku smo doneli pre nekoliko dana kada je i počela demontaža, tako da ona nema nikakve veze sa događajima u Đenovi - rekao je Petrić.
http://www.sportal.rs/news.php?id=37191
 
On bi podršku od Partizana svejedno dobio i bez ove izjave, koja je zaista gruba provokacija...tako će je bar svi navijači Crvene Zvezde shvatiti...znam da ja jesam.
Vjerujem da je izjava data pod velikim emotivnim nabojem, ali trebao mu je neko pametniji reći da spusti loptu, naročito sada, kada derbi pred vratima.

Što se tiče napada na njega dok je u reprezentativnom dresu...te ljude kojima je Crvena Zvezda (Partizan, Vojvodina, Rad...) važnija od Srbije ne mogu da razumijem...tj. mislim da su retardirani.

P.S. Kada kažem napad, mislim na prozivke, zviždanje i slično...

To je najobičnije sektašenje koje nas neće nikuda odvesti.Na kraju krajeva, iskreno u ovoj zemlji nikada nije ni postojao kult reprezentacije,tako da je klubaštvo sa tog aspekta potpuno razumljivo.Još kada se tu dodaju koje kakvi interesi,zakulisne radnje,jedna manipulacija tim huligananima(oni se predstavljaju kao navijači naravno, a ustvari su najobičnija hulja), onda svi oni koji ne mogu čudom da se načude otkud ovo i ovako nešto odjednom(a većina je takva,ne mogu do prodavnice da izađem a da ne čujem tako nešto)ispadaju do te mere ,,neobavešteni"da je to zabrinjavajuće,mislim koliko ih ima u ovom društvu.Glava u pesku, stara disciplina ovog naroda,vraća svoje ne naplaćene račune,i to će trajati još neko vreme, to je bar sigurno...
 
Moguće, jer nekom to odgovara.
Nadas se da ima razuma medju navijačima i da se neće medjusobno pobiti, zbog malog broja idiota koji sramote Srbiju svojim divljačkim ponašanjem

Sinoc bas gledam onog vodju navijaca Partizana, Kimija, na FOX-u (prvoj, kako god) , i decko mi ne deluje kao nerazuman nikako ... Cak je pomalo i branio onog sto je uhapsen, vodju navijaca Ultrasa, u Djenovi ...
Ali ne moze on da kontrolise citav Jug, kao sto niko nece moci kontrolisati ni citav Sever ... Ako dodje do sukoba, bice sigurno zbog Stojkovica ... Ja ocekujem da ce ih i biti, ali u manjim razmerama ...
 
A Stojke se zahvalio Grobarima sto postoje ... Nova ljubav na pomolu :mrgreen:

gej-zastava-498.jpg
 
Sinoc bas gledam onog vodju navijaca Partizana, Kimija, na FOX-u (prvoj, kako god) , i decko mi ne deluje kao nerazuman nikako ... Cak je pomalo i branio onog sto je uhapsen, vodju navijaca Ultrasa, u Djenovi ...
Ali ne moze on da kontrolise citav Jug, kao sto niko nece moci kontrolisati ni citav Sever ... Ako dodje do sukoba, bice sigurno zbog Stojkovica ... Ja ocekujem da ce ih i biti, ali u manjim razmerama ...

Вођу ултраса!!!!!!!!!!!!!!!!!

Хајде из почетка.
Ица вођа!!!!!!!!!!!

немој то рећи никоме ко се иоле разуме у фудбал...смејаће ти се људи.

П.С.
Одлагање утакмице или играње пред празним трибинама би одговарало само гробарима...........у губитничкој су серији.
 

A pazi ciganliju što su skinuli stolice...:per::hahaha:

Ali mislim da će ukoliko dođe do nekih nereda, naša Milicija sve to proterati sa stadiona, sto posto, da pokažu svetu kako se obračunavaju sa huliganima...:per:

A oko toga šta će biti na terenu, neću komentarisati...rezultat je neizvestan uvek, al' zato se pbednik zna, PARTIZAN...:super:
 

Back
Top