bakterija Gardnerella

Ivanica 28

Početnik
Poruka
2
Cao,svima!
Htela bih da mi dr odgovori na jedno pitanje.Ginekolog mi je za lecenje bakterijske vaginoze(Gardnerella)odredio da popijem Triagil i vaginal. Povidon jod.
Da li je ovo zaista uspesna kombinacija lekova,malo mi je sumnjivo oko Pov. joda,koliko je on specijalizovan za ovu vrstu bakterije.Naime,u uputsvu za koriscenje nije navedeno da leci i Gardnerellu.
Hvala puno
 
Povidon jod ti je dao vise zbog sprecavanja nekakve infekcije. Konkretno za tu bakteriju ne znam, ali moguce je da deluje na grupu bakterija u koju spada i ta koju ti imas. Ja bas nemam pozitivno iskustvo s jodom, naime imala sam nekakvu iritaciju, pa sam odmah prestala sa uzimanjem. Tako da znas ako osetis probleme u smislu svraba, peckanja i sl., odmah prestani da koristis jod i javi se lekaru, dace ti zamenu.
 
Ivanica 28:
Cao,svima!
Htela bih da mi dr odgovori na jedno pitanje.Ginekolog mi je za lecenje bakterijske vaginoze(Gardnerella)odredio da popijem Triagil i vaginal. Povidon jod.
Da li je ovo zaista uspesna kombinacija lekova,malo mi je sumnjivo oko Pov. joda,koliko je on specijalizovan za ovu vrstu bakterije.Naime,u uputsvu za koriscenje nije navedeno da leci i Gardnerellu.
Hvala puno
S obzirom da si dobila antibiotik koji ces uzeti u obliku tableta, povidon jod vaginalete su ti sasvim dovoljne.
 

Back
Top