Alergija na macke???

lassie

Primećen član
Poruka
599
Pre pola meseca na kozi je pocelo da mi izlazi crvenilo koje strsno svrbi,,ako ga ne cesem ono ne svrbi ali ponekad nenamerno to uradim i poslije se samo cesem dok ne odlucim da prstanem i pretrpim ,,,,,,,,,Imam dvije macke u kuci,i sa obije spavam,,,,mada nadam se da nije alergija na njih jer drugih simptoma nemam osim pre 4-5 meseci kijanje izjutra i oko 13 i 14 casova,,,nisam bila alergicna na polen pa sam se i sama nocas setila da mze biti alergija na macke,,,ja se ne namjeravam odreci svojih macaka i dalje cu da spavam sa njima,,,nego me samo zanima nasta mogu biti alergicna>? hvala
 
...i da uradis testove opet ne mozes biti 100% sigurna.... najbolje bi bilo da neko vreme ne budes u kontaktu sa mackama pa da vidis da li ima promene.... cak iako si alergicna to ne mora da znaci da ih se moras odreci ali moras prestati da spavas sa njima :D
 
Pre pola meseca na kozi je pocelo da mi izlazi crvenilo koje strsno svrbi,,ako ga ne cesem ono ne svrbi ali ponekad nenamerno to uradim i poslije se samo cesem dok ne odlucim da prstanem i pretrpim ,,,,,,,,,Imam dvije macke u kuci,i sa obije spavam,,,,mada nadam se da nije alergija na njih jer drugih simptoma nemam osim pre 4-5 meseci kijanje izjutra i oko 13 i 14 casova,,,nisam bila alergicna na polen pa sam se i sama nocas setila da mze biti alergija na macke,,,ja se ne namjeravam odreci svojih macaka i dalje cu da spavam sa njima,,,nego me samo zanima nasta mogu biti alergicna>? hvala

pa dobro, ne moraš baš da ih se odrekneš, ali nemoj da spavaš sa njima, nisu to plišane igračke nego životinje koje nose svašta u svom krznu.
inače, koliko dugo već imaš mačke?
možda da ih smestiš negde pored kreveta, u nekom kutku sobe, ali da gledaš što manje da ti budu u krevetu, zbog dlaka koje ostavljaju.
kijanje može da bude alergija na prašinu, tđ. ujutru je najverovatnije kijanje zbog jakog sunca, meni se to dešava jer mi je prozor spavaće sobe na istočnoj strani pa čim otvorim oči, od sunca kinem jednom, dvaput.
a crvenilo je možda od neke kozmetike koju koristiš u poslednje vreme? neki sapun, mleko za telo, kremu, bilo kakav preparat?
ako se sećaš nisi li menjala kozmetiku pa da ti koža tako reaguje.
ajd pa javi ako saznaš od čega ti je :)
 
Macke imam od svoje 4 godine i samo od tog vremena sa njima nisam bila 1 mesec tada sam se razbolela dok mi nisu na bavili macku :) a da prestanem da spavam sa njim pokusacu ali ipak moraju da borave sa mnom u sobi za vrijee spavanje jer sam ipak navikla,ja zaspem slusajuci kako predu i ne bih mogla bez toga kada sam spavala kod drugarice nisam zaspala do 7 ujutru i znam da je to zbog toga,,uglavnoom i ja sama razmisljam da nije od kozmetike bas pre pola mjeseca sam kupila neki parfem i mozda bas od njega,,vise necu koristiti pa javljam,,,,nocas sam promenila posteljinu znaci posteljina bez dlaka macke spavaju sad u korpi i necu ih premestati kao po obicaju,,,Hvala vam puno
 

Back
Top