Strucna misljenja o mojim radovima?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
za pocetak dok ne pogledam pazljivije,,zrelo,snazno,odlicno...preporucujem zorici sa susjednog topika da pogleda koliko za dobar vizuelni dozivljaj znaci prava harmonija zasnovana recimo na kontrastnim(narandzasto/plavo)...POSEBNO SU DOBRE POTPUNE APSTRAKCIJE DJE IZUCAVAS BOJE...boja je najveca slikarska tajna,nikad dovoljno istrazena.samo naprijed.sajt je ok samo ga malo pojednostavi da bude lak za citanje...pozdrav.
 
albiart:
za pocetak dok ne pogledam pazljivije,,zrelo,snazno,odlicno...preporucujem zorici sa susjednog topika da pogleda koliko za dobar vizuelni dozivljaj znaci prava harmonija zasnovana recimo na kontrastnim(narandzasto/plavo)...POSEBNO SU DOBRE POTPUNE APSTRAKCIJE DJE IZUCAVAS BOJE...boja je najveca slikarska tajna,nikad dovoljno istrazena.samo naprijed.sajt je ok samo ga malo pojednostavi da bude lak za citanje...pozdrav.

HVALA! Sajt je mogao biti zaista daleko jednostavniji ali odlučio sam se za agresivniju varijantu ...Verovatno ću u nekoj sledećoj verziji smiriti sve to, ko zna?
 
albiart:
za pocetak dok ne pogledam pazljivije,,zrelo,snazno,odlicno...preporucujem zorici sa susjednog topika da pogleda koliko za dobar vizuelni dozivljaj znaci prava harmonija zasnovana recimo na kontrastnim(narandzasto/plavo)...POSEBNO SU DOBRE POTPUNE APSTRAKCIJE DJE IZUCAVAS BOJE...boja je najveca slikarska tajna,nikad dovoljno istrazena.samo naprijed.sajt je ok samo ga malo pojednostavi da bude lak za citanje...pozdrav.

HVALA! Sajt je mogao biti zaista daleko jednostavniji ali odlučio sam se za agresivniju varijantu ...Verovatno ću u nekoj sledećoj verziji smiriti sve to, ko zna?
 
ZoNi:
BOJKAH:
Zelim da cujem ili tacnije procitam na ovom forumu neka strucna misljenja o mojim radovima
mali off-topic: a kako ces znati za neko misljenje da je zaista strucno? :lol:

Rekoh da želim da pročitam stručna mišljenja. Ostaću pri želji samo, a o stručnosti ću ceniti već nekako na osnovu moje skromne , veoma skromne , stručnosti.

Evo opet napravih glupost te duplirah odgovor.
Izvinjavam se na ovoj nespretnosti!
 
Anonymous:
ZoNi:
BOJKAH:
Zelim da cujem ili tacnije procitam na ovom forumu neka strucna misljenja o mojim radovima
mali off-topic: a kako ces znati za neko misljenje da je zaista strucno? :lol:

Rekoh da želim da pročitam stručna mišljenja. Ostaću pri želji samo, a o stručnosti ću ceniti već nekako na osnovu moje skromne , veoma skromne , stručnosti.


hm, po slikama se i vidi ta skromna strucnost...
a da razmislis malo vise o kompoziciji i oslobadjanju od klisea??
 
BOJKAH:
ZoricArt:
hm, po slikama se i vidi ta skromna strucnost...
a da razmislis malo vise o kompoziciji i oslobadjanju od klisea??[/i]

Rekoh da želim da pročitam stručna mišljenja. Molim sve da to urade argumentovano i tako pokažu svoju stručnost ukoliko je poseduju a ja verujem da takvih ima dosta i na ovom forumu.


ah da, zaboravih da ti objasnim nesto vise o kompoziciji a ocigledno da ti je to potrebno... pa evo ovako:
kompozicija je formalni raspored neke slike. elementi kompozicije (proporcija, perspekttiva,linija, simetrija,isokefalija,boja, svetlost) zajedno u jednoj slici cine sliku da deluje harmonicno kao celina...
u tvojim radovima to nedostaje a tako nesto je jako bitno za opste dejstvo slike...

 
ZoricArt:
ah da, zaboravih da ti objasnim nesto vise o kompoziciji a ocigledno da ti je to potrebno... pa evo ovako:
kompozicija je formalni raspored neke slike. elementi kompozicije (proporcija, perspekttiva,linija, simetrija,isokefalija,boja, svetlost) zajedno u jednoj slici cine sliku da deluje harmonicno kao celina...
u tvojim radovima to nedostaje a tako nesto je jako bitno za opste dejstvo slike...
Malo sam surfovao i povezao ZoNi i ZoricArt deluju koordinirano.......??????
Ako se ne slažeš u pogledima na likovnu umetnost sa albiart-om ne znači da treba da pljuješ po svemu što se njemu svidi....
Meni se čini da me doživljavaš kao nekakvu konkurenciju koju treba po svaku cenu ispljuvati . Shodno tome mi govoriš da su sastavni delovi reči i rečenica slova (a,b,v,g,d,đ.......) i da to nedostaje u mojim rečima. Molim te lepo objasni mi kako bi trebalo suštinski poboljšati moje kompozicije jer ja ne mislim ni da sam najpametniji ni genijalan a ni veoma stručan.
Malo dublje pronicanje u moje delo bih molio!
 
BOJKAH:
Malo sam surfovao i povezao ZoNi i ZoricArt deluju koordinirano.......??????
ne koordinirano... ja sam Zorici uradio sajt... a tebe sam dobronamerno pitao kako ocenjujes strucnost necijeg odgovora... bez ikakvih losih namera - jednostavno, suvise sam dugo na raznim forumima, pa sam dobro upoznat sa "strucnoscu" mnogih clanova! :lol:

uzgred, da ne bude zabune: ja nisam nikakav umetnik, i cak nemam neko sjajno misljenje o umetnosti uopste! sorry zbog toga! samo napred! :arrow:
 
uh, bre... zaboravih...

posetio sam tvoj sajt (da naglasim: potpuni sam laik po pitanju slikarstva!), i mogu da kazem sledece:
- nekoliko slika mi svidelo (vecinom iz prve galerije)
- sajt izgleda solidno, ali ja jednostavno MRZIM sajtove radjene potpuno u Flashu! Mozda zato sto imam 56k modem, ili zato sto mislim da sarenilo odvlaci paznju od sadrzaja...

i za kraj: srecan ti rodjendan (sa par dana zakasnjenja!)... (hehe, stariji si od mene tacno 8 godina, ni dan vise ni dan manje ;) )
 
nervira me shto ne mogu da listam sliku po sliku nego moram da se vracam..znachi pazi na tu navigaciju
mislim sjajno izgleda sajt itd...mislim da je bolji nego slike. da su ti slike odlichno profi uradjene tehnichki..ali nikad necesh biti van gog. ok ovo je loshe reci..ali kad bi ovako nastavio recimo. zaradices od slika jer su tehnichki do OO ali proracunate su... sajt je zato 1. liga meni bar mashtovito ali moras da pazis na navigaciju. vishe si mi racionalan um???? kao bolji bi mi bio da pravish ovakve sajtove i da ih projektujesh a za slike bi morao samo da crtash i da zivish u tome

u stvari za ove potrebe pre bih uzela neki prostiji da mogu da IZLISTAM SLIKE a ne ovako sad nemam zhivaca da ih listam, dok se one sastave..ili da stavis manje slika! lepo je uradjen inache.. ovo je zaneshto drugo volim takve sajtove inache. i ja ne razumem tvoje slike. mogu da ih vidim u nekoj kancelariji :))) ok ja sam crtala kao dete pa sam mozhda kompleksirana
ma lepe su kao nekako su jasne i matematichke.

ok ti je ona zhena zelena.
mogao bi da crtash stripove, podseca me na neke "tripozne" stripove kao mrachnije...znaci kao
je l ti inspiracija milic od machve???

mogao bi da pravish igrice!!!!
hnaha nekako mi iza svega ovog stoji kompjuterash tako vidim : ))

aha slika 9 galerija 1. i one posle nje
vidim da si prodoran i kako to bozjom voljom si rodjen. a ostali ljudi su chijom.
ja sam mozhda zla ali ovo je samo mishljenje pa mozhda je i obojeno trenutnim stanjem, a mozda bih da ih vidim negde na zidu mislila durgachije. znachi to sto si imao izlozbe svuda ne znachi da si car nego OK crtash i umes da prodjesh. eto to
 
BOJKAH:
Rekoh da želim da pročitam stručna mišljenja. Ostaću pri želji samo, a o stručnosti ću ceniti već nekako na osnovu moje skromne , veoma skromne , stručnosti.!


mislim da cesh mnogo da naucis iz nestruchnih jer su ona sirovija i vishe deluju na svest..ti dozivljaji.
i to je ono shto ti treba jer ti ne crtas za profesore nego za obichne seljake
e sad ako te neshto pogodi onda cuvaj sujetu ali necesh napredovati naravno poshto sam ja bog ja sam rekla.
 
BOJKAH:
Meni se čini da me doživljavaš kao nekakvu konkurenciju koju treba po svaku cenu ispljuvati . Shodno tome mi govoriš da su sastavni delovi reči i rečenica slova (a,b,v,g,d,đ.......) i da to nedostaje u mojim rečima. Molim te lepo objasni mi kako bi trebalo suštinski poboljšati moje kompozicije jer ja ne mislim ni da sam najpametniji ni genijalan a ni veoma stručan.

pazi hteo si kritiku, dobio si. je l ti hoces samo da te tapshu po ramenu??? mnogo ti je bolje kad imash nekog ko te probada. ha, znam, ni ja ne volim..ali je tako
izdvoj se od ovoga...
zaebi kompozicije i sedi u truloj sobi pet dana sam i onda uzmi papir i vodene bojice i bice OK..nije ti stvar u kompoziciji..
 
Uuhhh!
Gospođice jagodice ili možda gospođo, ne mogu zaista da odgovorim na nekoliko desetina pitanja postavljenih gore (zatrpa me njima) i izvinjavam se zbog toga.
Molio bih te da ostaviš malo prostora da ova tema diše i da možda još neko uzme učešće u istoj. Ako ovako nastaviš ovo je off-topic.
 
Mr Q:
Ponovnim pregledanjem tvog sajta sam primetio da sam propustio stranu ciji link i nije bas na vidnom mestu . Je li to zbog skromnosti ili nisi ocekivao onolike nagrade za sajt ? Samo guraj . Nek svet cuje i za nase umetnike .

Link(dugmić) za nju je mali u poređenju sa dugmićima za galerije, biografiju i kontakt stranu i nije na ,,udarnom" mestu to je sasvim tačno. Tako sam uradio sa veoma jasnim razlogom o kome ne bih ovog puta. Tačno je i da se nisam nadao nagradama u tom obimu.
Guram, guram!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top