(pre)duge veze?
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: (pre)duge veze?

Obećava
    Učlanjen
    15.11.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano (pre)duge veze?

Sta mislite o vezama koje traju po 10,11,12,...godina,a ne daju ni nagovestaj da ce preci u nesto drugo,( da ne kazem brak).Ne mislim da je brak najvazniji ali kako se ne zapitati da li on stvarno misli ozbiljno na nas kao par u nekoj buducnosti?Da li je to samo cekanje u drustvu da naidje neko(neka!) zaista pravi.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa sad zavisi i od godina.Da li je to pocelo u 15,25 ili 35 godini.

Generalno gledano,ako nekoga ne vidis i ne dozivljavas kao nekakvog buduceg partnera za ceo zivot,onda to jeste cekanje dok ne naidje nesto bolje.
    Ako veza traje toliko dugo,a neko tebe ne dozivljava kao partnera za ceo zivot,onda je bolje tu vezu prekinuti.

Razgovor je uvek najvazniji.

Buduća legenda looodica (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3220

Podrazumevano Re: (pre)duge veze?

Citat Original postavio vesta
    Sta mislite o vezama koje traju po 10,11,12,...godina,a ne daju ni nagovestaj da ce preci u nesto drugo,( da ne kazem brak).Ne mislim da je brak najvazniji ali kako se ne zapitati da li on stvarno misli ozbiljno na nas kao par u nekoj buducnosti?Da li je to samo cekanje u drustvu da naidje neko(neka!) zaista pravi.
    Takve veze vecinom pucaju,kazem ti ovo iz iskustva.Moja sestra od tetke je imala tipa sa kojim je ishla dugo neznam vishe ni ja sama koliko godina i na kraju posle toliko dugog vremena oni se rasture i evo danas ona zivi sa drugim covekom udata je i ima sa njim dvoje dece a ovaj njen bivshi isto se ozenio i ima jedno dete ali toj njegovoj zeni ja mislim da je preselo,non stop je vara sa drugim ribama ma sacuvaj me boze skroz se promenio tip.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Mislim da preduge veze ne mogu da prodju kod devojaka.

Ako veza predugo traje devojka ce ubaciti sumnje i prakticnosti radi ubiti vezu i krenuti dalje....

Ako to ne uradi onda taktizira i ima nesto drugo na umu , a ne ljubav....

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Знам много таквих случајева и већина тих веза је пукла, а онда се обоје после врло кратке везе венчавали са неким потпуно новим.
    Но, не мора то да буде правило, али често тако дуга стајања у месту, ненапредовања везе, доведу до неког окамењеног стања. Ништа се не мења и све је теже променити. А онда, и кад се освесте и реше да се венчају или да праве децу, имају већ по 35 година и ствари више не иду тако лако и једноставно као са 25!

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Citat Original postavio Hellen
    Знам много таквих случајева и већина тих веза је пукла, а онда се обоје после врло кратке везе венчавали са неким потпуно новим.Но, не мора то да буде правило, али често тако дуга стајања у месту, ненапредовања везе, доведу до неког окамењеног стања. Ништа се не мења и све је теже променити. А онда, и кад се освесте и реше да се венчају или да праве децу, имају већ по 35 година и ствари више не иду тако лако и једноставно као са 25!

Suva cinjenica.Nikad mi zene nece biti jasne kako tako se posle brzo odluce na brak? Inercija duge veze?

Aktivan član littlefoot (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Izgleda sam srećan čovek, znam preko 10 veza koji traju preko 20godina

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

oko mene je hrpa takvih veza i jos uvek traju
    stavise, imaju i decu i sve a nije se zavrsilo brakom
    nije brak sve na svetu

Iskusan
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano

Citat Original postavio Solution
    nije brak sve na svetu
    slazem se,ljudi mogu i bez braka-papira da zive kao i da ga imaju i sve je kao i pre...

Zainteresovan član animsaj (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

samo muskarci mogu da misle da nije brak sve na svetu.skoro sam razgovarala sa jednim koji je pricao o najvecoj ljubavi svog zivota, zeni kojoj je osam godina kupovao ruze svaki dan, a onda je ostavio jer je htela da se vencaju. i to sa objasnjenjem, da ako joj treba papir da bi i dalje ziveli zajedno, ne treba ni da budu zajedno. pa ako je sve jedno kako, zasto onda da se ne vencaju?
    zasto se muskarci toliko plase obaveza?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.08.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

pa , jednostavno je -ruze moze mami da objasni, a kako da joj kaze da se ZENI? :shock:

Domaćin Nina2 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Poznajem dosta ljudi koji su bili ili su jos uvek u nevidjeno dugim vezama bez braka jer ovde je to normalno. Oni koji su iz jedne takve dobili dete jos uvek su zajedno iako nisu u braku. Oni koji nisu....well, ne bih da budem pesimista ali vec drugi par koji poznajem se nakon 13 odnosno 15 godina razdvojio. Ne znam da li bi ih i brak odrzao zajedno...a mozda i gresim. Tu vec ne mogu da budem objektivna.

Domaćin
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano

Sa mojim muzem sam se zabavljala 5 i po godina....da se nismo vencali tad kod smo se vencali,verovatno bismo raskinuli.... da ne ponavljam sta su drugi rekli,ali duge veze se tesko realizuju u brak..

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Citat Original postavio Solution
    nije brak sve na svetu
    Ако имају децу и живе заједно-онда је то брак, без обзира што нису венчани! Имати или немати папир је тако мало битно, али ако ЖИВИШ са неким годинама, заједно стичеш, гајиш децу...онда се то не разликује од брака.
    Мислим да се овде мислило на дуго ''забављање'', а не на заједнички живот.

Zainteresovan član Black_cat (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2003.
    Pol
    ženski
    sa one strane.. oblaka, jastuka, duge i ogledala.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano ...

Mislim da dvoje ljudi koji su u duzhoj, ozbiljnijoj vezi, moraju da razgovaraju o svojim planovima, zheljama i ambicijama u buducjnosti. Izesh vezu od deset godina ako 'nema nagoveshtaja' da cje biti ozbiljna u bilo kom pogledu (ne obavezno brak).
    Uostalom... i to, kao i sve drugo je OK, dok god je oboma lepo...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Duge veze su shit.....gubljenje vremena, a rezultata nema. Ne kazem uopste da taj rezultat treba da bude potpisivanje papira, al' budimo realni svi mi negde u glavi mislimo o udaji (govorim za neki % zenske populacije ). Duga veza je samo bla, bla, bla i kad se okrenes vidis da je vreme proslo i vise nemas neava za nesto za sta si imao i snage i nerava sa 25....al sam ga objasnila, uzas, al' razumemo se mi :wink:

Ističe se sibirska (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Odvratne i dosadne i sve te nervira i svugde bi da odes i nikad da se ne vratis... a opet...sto da ne :wink:

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano Re: (pre)duge veze?

Citat Original postavio vesta
    moje iskustvo je da već u trećoj godini (ponekad i nedelji, ima primera) veze, ili će biti braka, ili neće. Ako je par zajedno 10 ili11 godina, pa zar se ne čini da to jeste brak, samo neozvaničen???

Slične teme

1. DUGE VEZE?!?!
    Autor umbilicus u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 28.08.2010., 01:40
  2. DUGE VEZE.......
    Autor Psihologue u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 27.07.2008., 20:27
  3. posle duge veze
    Autor jelena1977 u forumu Romantika
    Odgovora: 22