Josip Broz Tito...

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Ovo je nesto sto sam nasao na forumu www.teslic.net
KAKO STE DOZIVLJAVALI TITA I KAKO GA DOZIVLJAVATE SAD?


--------------------------------------------------------------------------------

Lik moje umjetnosti je lik Josipa Broza Tita.....bio.....i ostao !

__________________
Sretni ljudi ne gledaju na sat !
Offline - Nazad na vrh

rizo
Platinasti član



Pridruzio se: 30 Septembar 2002
Drzava: Germany
Poruke: 354 Posted: 29 Oktobar 2002 u 16:52 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


o starom su napisane knjige, lijepe i ruzne. mnogi pametni i bolesni razglabali o njegovom svestranom duhu ili lukavoj diktaturi. djeca se klela u njegovo ime... i ja... poginucu da ne pogazim rijec. ono "tite mi" je bilo veliko ko brdo. nane plakale (i moja) kad je otis'o...

stari je za mene ost'o isti onaj pojam, koji sam i kao pionir prema tom velikom covjeku gajio... pojam necega sto u stvari u nekom prihvatljivom "danas" i ne postoji, ali za kojim se tezi...



__________________
www.[cenzura] nije vazno odakle ko dolazi, nego kuda ko ide. Café BABYLON
Offline - Nazad na vrh

melis
Platinasti član



Pridruzio se: 30 Septembar 2002
Drzava: Bosnia i Hercegovina
Poruke: 451 Posted: 29 Oktobar 2002 u 19:10 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

stvarno je cudno sto ovi novi narastaji osnovaca umjesto tite mi j.... te tito.

__________________
zivot je ***** ja ga karam za papire!!!
Offline - Nazad na vrh

Caltavuturo
Bronzani član



Pridruzio se: 20 Oktobar 2002
Drzava: Germany
Poruke: 52 Posted: 29 Oktobar 2002 u 20:25 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

Ma ti si Melise za mene Tito, **** te Tito...

__________________
Viva Italia...
Offline - Nazad na vrh

melis
Platinasti član



Pridruzio se: 30 Septembar 2002
Drzava: Bosnia i Hercegovina
Poruke: 451 Posted: 01 Novembar 2002 u 23:02 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

nemoj bona tite radije psuj nesto drugo pa i mene samo nemoj njega!

__________________
zivot je ***** ja ga karam za papire!!!
Offline - Nazad na vrh

Amir
Zlatni član



Pridruzio se: 24 Septembar 2002
Drzava: Italy
Poruke: 162 Posted: 05 Novembar 2002 u 22:01 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


Dok je bilo Tite i stare nam Juge i crvenog nam pasosa, za nas jugoslovene nije nam trebala viza niti za jednu drzavu.Hodao si kuda si htio i kada si htio. Sada sa svima nam dragim BiH pasosem trebas moliti gotovo citav svijet nebi li mogao izaci iz svoje drzave da odes posjetiti svoju familiju rasturenu po citavom svijetu.

Molio bih Vas da ne dirate Titu ni ti da ga psujete.

Imajte postovanje prema jedinom nam velikanu, velikanu svih vremena.



__________________
Amir
Offline - Nazad na vrh

garo_md
Standardni član



Pridruzio se: 30 Septembar 2002
Drzava: Bosnia i Hercegovina
Poruke: 14 Posted: 06 Novembar 2002 u 20:04 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

dobro ako je za vas melis tito ,ali svako zna ko je pravi tito u ovoj drzavi bio.jer dok je tito zivio nas je zivot bio bolji od zapadnog zivota .
Offline - Nazad na vrh

Provokant
Bronzani član



Pridruzio se: 06 Novembar 2002
Poruke: 33 Posted: 06 Novembar 2002 u 21:43 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

ja bogami ne znam garo, ko je bio pravi tito. de molim te ponovi tu subudalastu recenicu jos jednom, bojim se zaboravicu je, pa sta cu onda unucadima pricat'...

__________________
ma sve u redu... ja... ja... jaaaa...
Offline - Nazad na vrh

tifa
Standardni član



Pridruzio se: 12 Septembar 2002
Drzava: Germany
Poruke: 22 Posted: 19 Novembar 2002 u 05:24 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

men je i danas dan ostalo ono

"TITA MI"
Offline - Nazad na vrh

gerilac
Srebreni član



Pridruzio se: 25 Novembar 2002
Drzava: Austria
Poruke: 143 Posted: 25 Novembar 2002 u 03:10 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------




Jednom se otac moj sa posla kuci vratio pre,
odenuo mi praznicno sve i poveo me na trg.
Bio sam klinac jos i bilo mi je tek oko pet
al' dobro pamtim nasmejan svet i svecan i sretan grad.

Nisam razumeo zastave, guzvu.
Znao sam tek, nesto je vazno
jer otac me tad prigrli snazno,
rece mi: "Sine, gledaj i pamti".

I ja sam video Tita marsala,
legendu tu, slobodotvorca,
coveka tog, druga i borca.
Tada sam ja video Tita prvi put.

U skolskim danima o njemu su nas ucili sve
al' zivot nam objasnio tek to kakav je covek Broz.
Bio sam momak vec, kroz muziku sam trazio rec,
pred jedan koncert prostruja vest da docice mozda on.

I ja sam stajao malen, s gitarom.
A predamnom sve, moje detinjstvo,
sloboda, mir, bratstvo-jedinstvo,
predamnom on, nasmejan, vecan.

I opet sam video Tita marsala,
legendu tu, slobodotvorca,
coveka tog, druga i borca.
Tada sam ja video Tita drugi put.

Bio je peti maj, iz Skoplja me je vodio put.
Na stanicama, duz pruge svud tisina i nema bol.
Bitola, Maribor, Rijeka, Nikscic, Zenica, Bor...
I svaki covek i svaki dom je zalio dusom svom.

A ja sam video visoke peci,
fabrike, dim, siroke njive,
gradove sto slobodno zive,
decu i mir i jato ptica.

I opet sam video Tita marsala,
legendu tu, slobodotvorca,
coveka tog, druga i borca.
Opet sam svud video Tita.

Da, ja sam video Tita marsala,
legendu tu, slobodotvorca,
coveka tog, druga i borca.
Opet sam svud video Tita.





__________________
ma daj ba
Offline - Nazad na vrh

dada00
Bronzani član



Pridruzio se: 25 Novembar 2002
Poruke: 68 Posted: 29 Novembar 2002 u 15:32 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


stari je zivi.....sigurno se cjedi neki koktel u svim duginim bojama i caska sa elvisom..

s kubanskom cigarom u jednoj ruci i laganim kezom okrece se elvisu pa kaze :" ccc ja se nisam cestito ni ohladio...a onaj kreten razbuca citavo imanje od drzave"

geda gluperda......











__________________
dada
Offline - Nazad na vrh

seadinh
Srebreni član



Pridruzio se: 24 Novembar 2002
Drzava: United States
Poruke: 121 Posted: 03 Decembar 2002 u 07:15 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

Ja sam bio i ostacu Titov pionir!!!Tek poslije njegove smrti i sa pocetkom rata moglo se da vidi ko je on bio i koliko je vrijedio.Trebalo je biti zaista veliki covjek i sprecavati toliku stoku koja nam nacini takvo zlo da ostanu mirni i daleko od vlasti!
Offline - Nazad na vrh

TRN
Zlatni član



Pridruzio se: 04 Decembar 2002
Drzava: Denmark
Poruke: 160 Posted: 06 Decembar 2002 u 03:08 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

,,TEK SADA SE VIDI KOLIKO SMO LAGALI TITA''sVAKA CAST IZUZETCIMA !!!!!

__________________
pozdrav za sve dobronamjernike nase BiH

<font color="blue">''TRN''




Offline - Nazad na vrh

TRN
Zlatni član



Pridruzio se: 04 Decembar 2002
Drzava: Denmark
Poruke: 160 Posted: 06 Decembar 2002 u 03:12 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

,,SVAKA CASR AMIRE''

__________________
pozdrav za sve dobronamjernike nase BiH

<font color="blue">''TRN''




Offline - Nazad na vrh

Caltavuturo
Bronzani član



Pridruzio se: 20 Oktobar 2002
Drzava: Germany
Poruke: 52 Posted: 06 Decembar 2002 u 10:41 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


Hej lane moje plaho. Nije tetka ba mislila, ono sto ti mislis, nego sam ja samo naglasila da je Tito jedini politicar, kome bi ja ***** dala i to je moj doprinos njegovom velicanju i priznanju. Neko to ovako, a neko onako; bitno je da ga drzimo gore. Ja tebe u potpunosti shvatam i podrzavam, ali cu ti ipak dati jedan fini savjet, pa ti vidi mozes li s njim sta otpoceti. Hvatas se u kostac sinoc s onim hajvanom, a sta ti to treba..? Takvih ima i bice ih i dalje, a javljaju se upravo iz tako slicnih pobuda; da se neko zakaci na udicu, pa da po ovome forumu pljuju i da mozda na takav nacin uspiju unistiti jednu lijepu stvar, koja im od pocetka bode oci. Nazivaju nas 'zelenim', 'turcima' itd... Znas i sam da je ovdje raja pravo fino sarena (govorim o raji) i mnogo puta su dokazali da s takvim bolesnim ljudima nece da imaju ama bas nista. To je upravo ono, sto takve kao 3223 dovodi u fazu depresije; ignoriranje lane moje. Shvatam ja i da te je ono ko malo 'ufatilo', ali i moderatori ne mogu ovdje visiti non-stop. A kad se vrate, nestace fasisti ko proljecni snijeg. Kad se ona trojica 'otkacenih' suzdrzala (a bogami imaju u repertoaru mnogo jacih argumenata nego ti, i lijepo to znaju upakovat'), e onda mozes i ti lane moje...

Vozdrica od tete Caltavuturo...



__________________
Viva Italia...
Offline - Nazad na vrh

OUTLANDISH
Standardni član



Pridruzio se: 13 Novembar 2002
Drzava: Cuba
Poruke: 22 Posted: 06 Decembar 2002 u 16:27 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

Cuo sam ljude kako izrazavaju svoju odanost TITU na razne nacine, kao npr."casne mi pionirske rijeci,TITE mi" itd.Al`jos nikad nisam cuo jednog od TITOVIH pionira kako izrazava zelju da je TITO kresne.Caltavuturo tvojoj odanosti nema granica,pravi si TITIN udarnik.

__________________
OUTLANDISH
Offline - Nazad na vrh

Majna
Zlatni član



Pridruzio se: 15 Septembar 2002
Drzava: Bosnia i Hercegovina
Poruke: 208 Posted: 07 Decembar 2002 u 09:17 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


Sto se tice TITA i poredjenja sa ovim danasnjim polticarima,

svi bi oni mogli Titu po putovanjima u svijetu, samo kofere nosati i ponekad cistiti cipele...

Offline - Nazad na vrh

murrej
Zlatni član



Pridruzio se: 14 Septembar 2002
Poruke: 160 Posted: 07 Decembar 2002 u 16:43 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

Outlandish ima djevojka stila, vidis, ja bih stari bio stvarno zadovoljan da me jedan takav najveci balkanski mangup kresne. Nema veze sto sam musko, pa nisu dzabe njemu najvece svjetske zvijezde mindje davale. I razmisli malo kakve si grobove ti treho, ono, mislim da ipak, negdje potajno zamisljas da te saban odradi.

__________________
bez@lternative
Offline - Nazad na vrh

Kraljica
Standardni član



Pridruzio se: 07 Decembar 2002
Drzava: Bosnia i Hercegovina
Poruke: 26 Posted: 07 Decembar 2002 u 17:09 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


Sta dozivljavala? Ja sam vidjela Tita!

"Bila sam Titova pionirka sa zvijezdama u ocima

vjerovala da nikad nece biti rata

i da su najveci frajeri Tito i moj tata..."

Offline - Nazad na vrh

TRN
Zlatni član



Pridruzio se: 04 Decembar 2002
Drzava: Denmark
Poruke: 160 Posted: 08 Decembar 2002 u 01:44 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


Da hoce bogdom!!!!

Da se onakav jedan TITO vrati pa da ova govna smlati !!!!!!



__________________
pozdrav za sve dobronamjernike nase BiH

<font color="blue">''TRN''




Offline - Nazad na vrh

gerilac
Srebreni član



Pridruzio se: 25 Novembar 2002
Drzava: Austria
Poruke: 143 Posted: 08 Decembar 2002 u 11:30 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


srno nebrini se vec planiram revoluciju ;)



GERILA DO GROBA,

ZIVOTA MI MOGA



!!viva la revolucion !!



__________________
ma daj ba
Offline - Nazad na vrh

TRN
Zlatni član



Pridruzio se: 04 Decembar 2002
Drzava: Denmark
Poruke: 160 Posted: 08 Decembar 2002 u 14:52 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------


SAMO JAVI UVIJEK SAM SPREMAN

POGOTOVO AKON JE U PITANJU B i H

Jos sa idejama TITA i sa pristalicama:

JOSIPA BROZA TITA !!!!!

OSTALI CE SAMI PRISTTUPITI



__________________
pozdrav za sve dobronamjernike nase BiH

<font color="blue">''TRN''




Offline - Nazad na vrh

ExNyNja
Moderator



Pridruzio se: 01 Oktobar 2002
Drzava: United States
Poruke: 685 Posted: 11 Decembar 2002 u 02:35 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

Bilo ko da kaze bilo sta danas, Tito je bio velika licnost koja je svojom velicinom zasjenjivala, a snagom drzala na uzdi sugave pse koji danas laju na sav glas.
Offline - Nazad na vrh

TRN
Zlatni član



Pridruzio se: 04 Decembar 2002
Drzava: Denmark
Poruke: 160 Posted: 14 Decembar 2002 u 03:31 | IP zabiljezena

--------------------------------------------------------------------------------

cestitam ExNyNja

__________________
pozdrav za sve dobronamjernike nase BiH
 
TITO


2003. godine Kuću cveća posetilo je oko 15.000 ljudi iz zemlje i sveta. Od 1980. godine do sada - ukupno oko petnaest miliona. Šta to ljude privlači na Topčidersko brdo?

Tito je lozinka a odziv su: partizani, samoupravljači, bratstvo, nesvrstanost, radnici, komunisti, SFRJ, JNA…

U svim sociološkim istraživanjima ili ispitivanjima javnog mnjenja o najvećim i najzaslužnijim ljudima u istoriji svih naših naroda Tito zauzima uvek prvo mesto. Na primer, u anketama pojedinih medija u Srbiji i Hrvatskoj, i to u vreme kada su S. Milošević i F.Tuđman bili u zenitu slave, Tito je po popularnosti bio ispred njih. Jedina dva naučna istraživanja o Titovom vremenu obavljena su u Srbiji (Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji i Pravni fakultet u Beogradu) dala su isti rezultat: "Bravar je bio bolji". I u zadnjoj anketi zagrebačkog "Nacionala" 2003. o najvećem Hrvatu, uz učešće preko 7.000 čitalaca, Tito je prvi, ispred Tesle i Ruđera Boškovića.

Titov radni vek je bio vrlo dug, čak 70 godina. Do kraja života.

Tito je bio dobar čovek ali ne i mlakonja. Upotrebljavao je i silu kada treba, zavodio red. Kao silu najčešće je koristio samoupravljanje! Da brani zemlju Titu nije trebala atomska bomba – on je to sam bio!

Titu se zamera da je živeo u raskoši i bogatstvu, kao faraon, što je poluistina. Spominju se dvorci, Brioni, kuće, lov, putovanja, pokloni, sladak život itd. Ma gde boravio, Titov dan je započinjao i završavao se s radom. Tito je, što se tiče bogatstva, bio i ostao proleter, do kraja života.

Malo je poznato da je Tito zahtevao da se svi rezidencijalni objekti u kojima je i on boravio samofinansiraju. Uvek kada je dolazio upravnici su morali referisati o novozapočetim ekonomskim i turističkim delatnostima i ostvarenim prihodima. Zahvaljujući njemu svi ti objekti su i danas prvorazredni turistički i zdravstveni kapaciteti.

Od često spominjanih Briona Titovim inicijativama oni su pretvoreni u atraktivne i rentabilne turističke objekte. Nije samo Tito uživao u čarima Jadrana. To je bilo prvo radničko more na svetu sa brojnim hotelima i odmaralištima radnih organizacija (na primer, valjaonica bakra Sevojno imala je u Budvi hotel u borovom parku 50 m od mora, sa svojom plažom i konformnim sobama). A od Debelog Rtića do Bojane obala je bila načičkana vikendicama radnih ljudi iz cele Jugoslavije.

Tito je voleo život i uživao u njemu kao i svi mi. Njegovo uživanje nije bilo u sticanju bogatstva poput današnjih i lidera pre njega. Popis njegove imovine posle smrti je vrlo kratak: penzija, kuća, tri štedne knjižice (jedna od zajma za preporod Srbije, druga za prugu Beograd – Bar i devizni račun od 6.000 DM koji mu je uplatio nemački izdavač za knjigu memoara) ukupno, po ondašnjem kursu 47.000 DM. To su podelili njegovi brojni naslednici! To se može proveriti u predmetu ostavinske rasprave u Četvrtom opštinskom sudu u Beogradu. Po tome se on ne razlikuje od većine Jugoslovena, njegovih savremenika. Neki su imali i više kao vikendice, kola itd. Tito nije imao u svom vlasništvu ni kolibu!

Glavno Titovo zanimanje je bilo čuvanje i razvijanje bratstva i jedinstva. To je radio uspešno i u svojim poslednjim trenutcima. Zašto? Jedino je, izgleda, on shvatio koliko su duboki i žilavi koreni nacionalne mržnje i pokušavao je, do zadnjeg daha, da ih iščupa. Zato je žurio s donošenjem Ustava 1974. i ZUR 1976. Za njega bratstvo i jedinstvo nije bio samo odnos između različitih nacionalnosti nego i odnos između socijalnih grupa u društvu! Bratstvo proizvođača!

Tita još uvek psuju i ruže, pa čak i uzvikuju, javno: "Tito je mrtav" (Z. Đinđić i I. Dačić u Skupštini Srbije), a B. Đelić kaže: ‘TITOVO VREME TREBA ŠTO PRE ZABORAVITI" ( razljućen, valjda, što mu niko ne daje kredite kao nekad Titu!).

Srpski nacionalisti stalno pokušavaju da Tita okrive za sadašnje stanje Srbije kao države. Njemu se pripisuje strategija "Slaba Srbija – jaka Jugoslavija", što je najobičnija glupost. U SFRJ su svi Srbi bili u jednoj državi a republika Srbija sa dve pokrajine imala najbolje mogućnosti za progres i modernizaciju i najviše predstavnika u organima federacije. Kad se zna, da je i republika Hrvatska po Ustavu bila država hrvatskog i srpskog naroda, onda se pre može govoriti o povlašćenom položaju Srbije u SFRJ a ne o njenom zapostavljanju.

Tita optuzuju za raspad SFRJ! A on je upravo stalno upozopravao na opasnosti "koje joj mogu doći glave" (nacionalizam, birokratija, strane intervencije) i, dok je bio živ, jačao je bratstvo i jedinstvo, samoupravljanje i nesvrstanost. A to je i bio glavni odbranbeni bedem Jugoslavije! Titovi naslednici su krivi što nisu sprečili taj raspad a mogli su. Svi aduti su bili u njihovim rukama: većina građana je bila za Jugoslaviju, imali smo veliki ugled u svetu, JNA je bila jedinstvena i jaka. Ali, u rukovodstvu SFRJ i SKJ su bili mlakonje i kukavice u to vreme.

TITO nije umro, on se preselio u predanje, gde su već Samo i Gubec, Samuilo i Njegoš, Nemanja , Skender beg i Miletić!

On je i u kosmosu. Posada APOLA 11 (prvo spuštanje na Mesec) ostavila je na njegovom tlu disk sa snimljenim porukama oko 60 svetskih državnika povodom tog događaja. Na njemu je i Titov glas. Jedna od malih planeta koje su otkrili naši astronomi nosi Titovo ime.
 
TITO


2003. godine Kuću cveća posetilo je oko 15.000 ljudi iz zemlje i sveta. Od 1980. godine do sada - ukupno oko petnaest miliona. Šta to ljude privlači na Topčidersko brdo?

Tito je lozinka a odziv su: partizani, samoupravljači, bratstvo, nesvrstanost, radnici, komunisti, SFRJ, JNA…

U svim sociološkim istraživanjima ili ispitivanjima javnog mnjenja o najvećim i najzaslužnijim ljudima u istoriji svih naših naroda Tito zauzima uvek prvo mesto. Na primer, u anketama pojedinih medija u Srbiji i Hrvatskoj, i to u vreme kada su S. Milošević i F.Tuđman bili u zenitu slave, Tito je po popularnosti bio ispred njih. Jedina dva naučna istraživanja o Titovom vremenu obavljena su u Srbiji (Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji i Pravni fakultet u Beogradu) dala su isti rezultat: "Bravar je bio bolji". I u zadnjoj anketi zagrebačkog "Nacionala" 2003. o najvećem Hrvatu, uz učešće preko 7.000 čitalaca, Tito je prvi, ispred Tesle i Ruđera Boškovića.

Titov radni vek je bio vrlo dug, čak 70 godina. Do kraja života.

Tito je bio dobar čovek ali ne i mlakonja. Upotrebljavao je i silu kada treba, zavodio red. Kao silu najčešće je koristio samoupravljanje! Da brani zemlju Titu nije trebala atomska bomba – on je to sam bio!

Titu se zamera da je živeo u raskoši i bogatstvu, kao faraon, što je poluistina. Spominju se dvorci, Brioni, kuće, lov, putovanja, pokloni, sladak život itd. Ma gde boravio, Titov dan je započinjao i završavao se s radom. Tito je, što se tiče bogatstva, bio i ostao proleter, do kraja života.

Malo je poznato da je Tito zahtevao da se svi rezidencijalni objekti u kojima je i on boravio samofinansiraju. Uvek kada je dolazio upravnici su morali referisati o novozapočetim ekonomskim i turističkim delatnostima i ostvarenim prihodima. Zahvaljujući njemu svi ti objekti su i danas prvorazredni turistički i zdravstveni kapaciteti.

Od često spominjanih Briona Titovim inicijativama oni su pretvoreni u atraktivne i rentabilne turističke objekte. Nije samo Tito uživao u čarima Jadrana. To je bilo prvo radničko more na svetu sa brojnim hotelima i odmaralištima radnih organizacija (na primer, valjaonica bakra Sevojno imala je u Budvi hotel u borovom parku 50 m od mora, sa svojom plažom i konformnim sobama). A od Debelog Rtića do Bojane obala je bila načičkana vikendicama radnih ljudi iz cele Jugoslavije.

Tito je voleo život i uživao u njemu kao i svi mi. Njegovo uživanje nije bilo u sticanju bogatstva poput današnjih i lidera pre njega. Popis njegove imovine posle smrti je vrlo kratak: penzija, kuća, tri štedne knjižice (jedna od zajma za preporod Srbije, druga za prugu Beograd – Bar i devizni račun od 6.000 DM koji mu je uplatio nemački izdavač za knjigu memoara) ukupno, po ondašnjem kursu 47.000 DM. To su podelili njegovi brojni naslednici! To se može proveriti u predmetu ostavinske rasprave u Četvrtom opštinskom sudu u Beogradu. Po tome se on ne razlikuje od većine Jugoslovena, njegovih savremenika. Neki su imali i više kao vikendice, kola itd. Tito nije imao u svom vlasništvu ni kolibu!

Glavno Titovo zanimanje je bilo čuvanje i razvijanje bratstva i jedinstva. To je radio uspešno i u svojim poslednjim trenutcima. Zašto? Jedino je, izgleda, on shvatio koliko su duboki i žilavi koreni nacionalne mržnje i pokušavao je, do zadnjeg daha, da ih iščupa. Zato je žurio s donošenjem Ustava 1974. i ZUR 1976. Za njega bratstvo i jedinstvo nije bio samo odnos između različitih nacionalnosti nego i odnos između socijalnih grupa u društvu! Bratstvo proizvođača!

Tita još uvek psuju i ruže, pa čak i uzvikuju, javno: "Tito je mrtav" (Z. Đinđić i I. Dačić u Skupštini Srbije), a B. Đelić kaže: ‘TITOVO VREME TREBA ŠTO PRE ZABORAVITI" ( razljućen, valjda, što mu niko ne daje kredite kao nekad Titu!).

Srpski nacionalisti stalno pokušavaju da Tita okrive za sadašnje stanje Srbije kao države. Njemu se pripisuje strategija "Slaba Srbija – jaka Jugoslavija", što je najobičnija glupost. U SFRJ su svi Srbi bili u jednoj državi a republika Srbija sa dve pokrajine imala najbolje mogućnosti za progres i modernizaciju i najviše predstavnika u organima federacije. Kad se zna, da je i republika Hrvatska po Ustavu bila država hrvatskog i srpskog naroda, onda se pre može govoriti o povlašćenom položaju Srbije u SFRJ a ne o njenom zapostavljanju.

Tita optuzuju za raspad SFRJ! A on je upravo stalno upozopravao na opasnosti "koje joj mogu doći glave" (nacionalizam, birokratija, strane intervencije) i, dok je bio živ, jačao je bratstvo i jedinstvo, samoupravljanje i nesvrstanost. A to je i bio glavni odbranbeni bedem Jugoslavije! Titovi naslednici su krivi što nisu sprečili taj raspad a mogli su. Svi aduti su bili u njihovim rukama: većina građana je bila za Jugoslaviju, imali smo veliki ugled u svetu, JNA je bila jedinstvena i jaka. Ali, u rukovodstvu SFRJ i SKJ su bili mlakonje i kukavice u to vreme.

TITO nije umro, on se preselio u predanje, gde su već Samo i Gubec, Samuilo i Njegoš, Nemanja , Skender beg i Miletić!

On je i u kosmosu. Posada APOLA 11 (prvo spuštanje na Mesec) ostavila je na njegovom tlu disk sa snimljenim porukama oko 60 svetskih državnika povodom tog događaja. Na njemu je i Titov glas. Jedna od malih planeta koje su otkrili naši astronomi nosi Titovo ime.
 
Шта ми, заправо, знамо о човеку чији је надимак био ТИТО? Можда једино то - НАДИМАК. Не знамо где и када је ЗАИСТА рођен, не знамо ко су му били родитељи, не знамо где се школовао. Знамо да је пре него што је постао политичар био бравар. На основу Ђиласових књига знамо и да се стидео свог заната.

Из многих извора смо могли сазнати да је био члан ВАТИКАНСКЕ ЛОЖЕ СЛОБОДНИХ ЗИДАРА. О томе сведочи књига Масони у Југославији аутора Зорана Д. Ненезића, као и још један веома занимљив податак. Пре неколико година Католичка црква је установила ПРВИ МАЈ као празник посвећен СВЕТОМ ЈОСИПУ РАДНИКУ. Питам се ко ли је тај????

Шта још знамо о Брозу? Знамо да је пре Другог светског рата био осуђен на издржавање затворске казне због ТЕРОРИСТИЧКЕ АКЦИЈЕ у којој је учествовао. Након рата, послао је на хиљада људи у затворе, укључујући ту и КОНЦЕНТРАЦИОНИ ЛОГОР на Голом отоку.

Броз је одговоран за смрт више десетина хиљада људи. Беспотребно је жртвовао толике СРПСКЕ животе током рата, а по УЗУРПАЦИЈИ власти ликвидирао је најмање 20.000 људи! Но, и поред тога, пред саму смрт саопштио је Милошу Минићу:

"Сви одлазе, отићићу и ја, али после мене хисторија неће моћи да каже да сам сјекао главе."

Примећујете да на његовом гробу НЕМА ПЕТОКРАКЕ. Моје питање је ЗАШТО????
Зашто ако је био убеђени комуниста???????? Једини прихватљив одговор гласи да је Јосип Броз Тито био МАСОН!!!! Доказ за ову тврдњу се налази у књизи Борисава Јовића Последњи дани СФРЈ где аутор наводи разговор са Слободаном Вучетићем (садашњим председником Уставног суда) о његовом интимном састанку са горепоменутим Зораном Д. Ненезићем:

"Ненезић се представио као члан масонске ложе 32. ранга. Највиши могући ранг је 33. У том, највишем, рангу налазе се Буш и многи други утицајни људи данашњице. На питање Слободана Милошевића да ли је истина да је Тито био масон, Вучетић је одговорио да јесте и да му је рекао (Ненезић, прим. Поб.) не само да јесте био масон него да је припадао најреакционарнијој ватиканској ложи и остао јој до смрти веран. Ненезић је прокоментарисао: Само је штета што је толико дуго живео."
 
Једном приликом, док је Тито свирао Бетовена на клавиру на енглеском двору, краљица Елизабета му је рекла:
"Ако сте ви машинбравар, ја нисам енглеска краљица."
Толико о малом Јожи, и његовом занату...
 
absonic:
PA makar se bolje zivelo nego dok su ovi ****** na vlasti, majku im *!

Manje - više se u potpunosti slažem sa tobom...
Jedino nemam loše mišljenje o izjavama ljudi koje si pominjao (Đinđić, Đelić...). To je rečeno ne da bi se Tito blatio već da bi ljudi počeli da žive u sadašnjosti, koja nije slatka kao Titovo vreme.

Stojim iza toga da je Tito uz Zorana Đinđića najbolji Srpski vladar svih vremena. U tu grupu mogu ući još retki poput Stefana Lazarevića ili Đurađa Brankovića ali to je potpuno drugo vreme...
 
absonic:
PA makar se bolje zivelo nego dok su ovi ****** na vlasti, majku im *!

Није се боље због Тита живело, него због запада који је давао кредите. Немој да мислиш да их је Тито својим шармом наговорио на кредите.
Запад је давао силне кредите Титу да би се показало да постоји у Европи једна успешна комунистичка земља која не трпи утицаје СССр-а. А давали су паре из разлога што је СФРЈ била оснивач несврстаних, тј. правила се групација комунистичких земаља које су биле независне у односу на СССР, а економски развијеније. Чланице несврстаних су привлачиле друге, и одаљавале их од утицаја СССР-а.

То није Тито, него хладни рат.
 
strani placenik:
absonic:
PA makar se bolje zivelo nego dok su ovi ****** na vlasti, majku im *!

Manje - više se u potpunosti slažem sa tobom...
Jedino nemam loše mišljenje o izjavama ljudi koje si pominjao (Đinđić, Đelić...). To je rečeno ne da bi se Tito blatio već da bi ljudi počeli da žive u sadašnjosti, koja nije slatka kao Titovo vreme.

Stojim iza toga da je Tito uz Zorana Đinđića najbolji Srpski vladar svih vremena. U tu grupu mogu ući još retki poput Stefana Lazarevića ili Đurađa Brankovića ali to je potpuno drugo vreme...


Ауууу, где ти живиш...
Да би давао такве изјаве, мораћеш мало да прелисташ разне књиге. А кад их прочиташ, схватићеш да је Тито био владар, али никако српски, тј. све што је он радио није било у интересу српског народа.
 
Такозвани Јосип Броз Тито јесте био српски владар. Наиме, владао је над Србима, али свакако није био Србин.

Његово право име је Франц Јозеф фон Хабзбург унд Лорен. Био је масон, члан Ватиканске ложе, и потомак крвне лозе Исуса Христа. Има краљевско порекло преко француске династије Меровинг. Тако да су све приче о малом Јожи машин-бравару, у најмању руку смешне.
 
Pobunjenik:
Такозвани Јосип Броз Тито јесте био српски владар. Наиме, владао је над Србима, али свакако није био Србин.

Његово право име је Франц Јозеф фон Хабзбург унд Лорен. Био је масон, члан Ватиканске ложе, и потомак крвне лозе Исуса Христа. Има краљевско порекло преко француске династије Меровинг. Тако да су све приче о малом Јожи машин-бравару, у најмању руку смешне.

A ja iz pouzdanih izvora znam da se on zove Mihajl Hanc fon Klinkerklofn, i da je jos ziv i miksa koktele na Ibici (sa tajnim imenom Dzejms Bond cvaj 006). Bas sam se video s njim pre neki dan!
 
Pobunjenik:
Такозвани Јосип Броз Тито јесте био српски владар. Наиме, владао је над Србима, али свакако није био Србин.

Његово право име је Франц Јозеф фон Хабзбург унд Лорен. Био је масон, члан Ватиканске ложе, и потомак крвне лозе Исуса Христа. Има краљевско порекло преко француске династије Меровинг. Тако да су све приче о малом Јожи машин-бравару, у најмању руку смешне.

Ја колико сам читао, њему је кева била пољска грофица, али ма од кога он потицао чињеница је да потиче из богате аристократске породице.
 
Што се Тита тиче не мислим да је имао нешто против Срба,једноставно је имао опрадсано мишљење да би Србија у оним границама из 1939 имала прејак утицај.
У том смислу он јесте радио на наш рачун,али није могао другачије ако је хтео да Југа буде држава с 6 народа уместо држава с једним народом каква је (требала да) била за време краљевине.То му је у ствари била и највећа грешка, јар уместо да настави оно што је започето и тиме трајно реши све националне проблеме,он је инсистирао на истицању разлика између нас које су биле и остале мале.

Резултат тога је да се сваки народ затворио у свој свет и није се интересовао за суседове проблеме,тако се нпр,нико осим срба није интересовао за косовски пробем.

Да је наставио политику краља Александра ми бисмо данас вероватно сви били Југословени а не Срби или Хрвати (и што је најважније добровољно значи бес било какве присиле) а Југославија би и даље постојала и то још као развијена земља.Можда чак и као Италија.

Тако да,иако је вероватно имао добрих намера,мислим да је он несвесно ипак главни кривац за све што се десило.
 
Цар Душан:
Што се Тита тиче не мислим да је имао нешто против Срба,једноставно је имао опрадсано мишљење да би Србија у оним границама из 1939 имала прејак утицај.
У том смислу он јесте радио на наш рачун,али није могао другачије ако је хтео да Југа буде држава с 6 народа уместо држава с једним народом каква је (требала да) била за време краљевине.То му је у ствари била и највећа грешка, јар уместо да настави оно што је започето и тиме трајно реши све националне проблеме,он је инсистирао на истицању разлика између нас које су биле и остале мале.
Резултат тога је да се сваки народ затворио у свој свет и није се интересовао за суседове проблеме,тако се нпр,нико осим срба није интересовао за косовски пробем.

Да је наставио политику краља Александра ми бисмо данас вероватно сви били Југословени а не Срби или Хрвати (и што је најважније добровољно значи бес било какве присиле) а Југославија би и даље постојала и то још као развијена земља.Можда чак и као Италија.

Тако да,иако је вероватно имао добрих намера,мислим да је он несвесно ипак главни кривац за све што се десило.

Da,da za vreme kraljevine...
A sto je narod prihvatio Tita ako je bio zadovoljan kraljom i drzavom.
Male razlike? Tri vere u jednoj drzavi nisu mala razlika...
 
Цар Душан:
Што се Тита тиче не мислим да је имао нешто против Срба,једноставно је имао опрадсано мишљење да би Србија у оним границама из 1939 имала прејак утицај.
У том смислу он јесте радио на наш рачун,али није могао другачије ако је хтео да Југа буде држава с 6 народа уместо држава с једним народом каква је (требала да) била за време краљевине.То му је у ствари била и највећа грешка, јар уместо да настави оно што је започето и тиме трајно реши све националне проблеме,он је инсистирао на истицању разлика између нас које су биле и остале мале.

Резултат тога је да се сваки народ затворио у свој свет и није се интересовао за суседове проблеме,тако се нпр,нико осим срба није интересовао за косовски пробем.

Да је наставио политику краља Александра ми бисмо данас вероватно сви били Југословени а не Срби или Хрвати (и што је најважније добровољно значи бес било какве присиле) а Југославија би и даље постојала и то још као развијена земља.Можда чак и као Италија.

Тако да,иако је вероватно имао добрих намера,мислим да је он несвесно ипак главни кривац за све што се десило.

Ma daaa, čovek je bio retard koji nije znao šta radi... Nemoj molim te.
 
Нисам рекао да је народ био у потпуности задовољан државом.Боло је и те како незадовољства али за разлику од СФРЈ овде су она бар могла да буду показана тј. постојала је бар нека врста демократије ,а цва незадовољства су проистекла искључиво због ошег економског стања земље (ратна разарања и светска економска криза која нас није заобишла).

Што се ових разлика тиче,оне јесу мале јер постоје и друге државе у свету које су и много развијеније од нас а које имају више вера.Сјајан пример је Немачка.На југу су католици а на северу протестанти,и код њих је било доста верских сукоба и то много горих него код нас(тридесетогодишњи рат,рат за баварско наслеђе итд).Они чак имају и веће разлике међу наречјима него ми.
Разлог зашто смо ми прсли а они не је делом економске природе,али и велики удео има и чињеница да се сви они сматрају истим народом,што је краљ александар покушао ал није имао довољно времена.
 
AUUUUU :!: :!: :!: TESKO NAMA - SVE NAM JE POTAMAN - PA NAM JE SADA SAMO
POTREBAN I TITO KOJI JE SA AUSTRIJANCIMA RATOVAO PROTIV SRBIJE - COVEK KOJI JE
POTPUNO UNISTIO SRPSKU NACIJU, CIJE SLUZBE I UBICE IMAJU NA DUSI VISE SRBA DOMACINA,
INTELEKTUALACA I PRIPADNIKA GRADJANSKE KLASE - NEGO HITLER.
 
eremita:
AUUUUU :!: :!: :!: TESKO NAMA - SVE NAM JE POTAMAN - PA NAM JE SADA SAMO
POTREBAN I TITO KOJI JE SA AUSTRIJANCIMA RATOVAO PROTIV SRBIJE - COVEK KOJI JE
POTPUNO UNISTIO SRPSKU NACIJU, CIJE SLUZBE I UBICE IMAJU NA DUSI VISE SRBA DOMACINA,
INTELEKTUALACA I PRIPADNIKA GRADJANSKE KLASE - NEGO HITLER.


Samo je znao kako treba sa većito pametnim Srbima.
Prvo pravilo za Srbe je :
-Uvek im stavi prvo lično iznad opštedruštvenog
A tu je
-Nikad ne biraj onog ko želi moć da upotrebi , već onog ko želi njom da se hvali. Ovaj prvi će nekad i po tebi...
I dokle ćeš zanemariti odlazak Srba u Slobino vreme,
večitu želju nadmudrivanja Srpskog seljaka (da i ja jednom budem gospodin za tebe).
Samo papagaj ne shvata da je baš taj dobar život doveo do opuštanja gradjanskog društva, i da je uglavnom "kontra" patila , "kontra" je bila kažnjena i sa pravom iznosi svoja negativna iskustva.
Ta ista kontra ipak nije sposobna da bude ništa više od "kontre".
Zato sada imamo iste ljude , jake kad su opozicija , a užasne kad su vlast.
Usavršili su sposobnost rušenja, opanjkavanja, ali ne i organizovanja, vodjenja nacionalne politike i stručnog razvoja društva. VEČITI DISIDENTI....
 
Усташа која је уништила Србију и побила огроман број Србакоји су му сметали за остваривање усташких идеја.Бравар Броз је утро пут независности Косова,тврдећи да "доле" великосрпски националисти и шовинисти систематски уништавају Шиптаре.***** једно.
 

Back
Top