Fiat punto..da ili ne??

Pa to se ne moze reci ni za jedan auto!!!
Ili moze??
Ajd naucite nas koji je to i dokazite da ste u pravu!
Punto je sigurno medju najjeftinijima,jedan je od najisplativijih,jedan od najstedljivijih i za nase srpsko skromno trziste je sigurno pogodak.
Koliko si ti Zike platio svoja kola i koliko sad vrede?
Znam,reci ces nije bitno kad ona tebi sluze za posao i sam su se vec otplatila ali koliko si pukao na njima kad bi ih sad prodavao?
Reci cu ti-mnogo!
I to zato sto velika kola drasticno gube na ceni u odnosu na mala!
Evo vam primer za jedan mali Seicento koji je nov 5600 eura a vidite posto su polovni.
http://www.allianz-autowelt.de/auto...m=True&sort=price&pool=9&zipc=D&searchTyp=pkw
A evo vam cena Pasata koji je nov oko 25000 i vise.
http://www.allianz-autowelt.de/auto...m=True&sort=price&pool=9&zipc=D&searchTyp=pkw
Sta reći?:hahaha:
 
Jes, samo sto mu ceshe ventulator na 1 ponekad i na 2 pa shkriputanje je bas iritantno ,pri polasku cesto kada je hladno auspuh se preterano zatrese ko da ce da otpadne a katalizator smrdi do jaja na kratkim voznjama. bocni prozori kad ih ostavim do pola otvorene se tresu i to cujno ,valjda ne dihtuju dobro ,prve 3 brzine su prekratke mogli su jos 5km/h komotno da ih produze , buka pocinje na 90 ,je poprlicna pri 100+ km/h velika pri 120... zadnja vrata su previse utegnuta pa shkripe pri otvaranju do kraja .gepek ni ne postoji jedva sam kera stavio pozadi .plastika se prebrzo haba pogotovu na pregradama . nema drzaca za ruke nigde sem kod suvozaca tako da sam civiluke sa odelom drzao u ruci kad sam isao na svadbu .auto pri malom snegu zanosi ko lud ,abs ne radi.tesan je ako ste preko 190. kompjuter mnogo laze i to barem za 1 litar goriva.klima je starinska. ledja i ruke se znoje zbog mnogo plastike.
jooooj punto jOOOOooooj......
 
Ma ja sam vec pisao da sam naleteo na coveka koji ima Punto 1.2 8v (to je onaj najbolji motor i najjeftiji za odrzavanje), i kome je riknuo komp. A posto mora da ide sa imobilajzerom (ako sam dobro ukapirao), nov ce ga kostati blizu 500eu, a polovan oko 150 + ruke. A polovno moze i da ne valja.
 
Jes, samo sto mu ceshe ventulator na 1 ponekad i na 2 pa shkriputanje je bas iritantno ,pri polasku cesto kada je hladno auspuh se preterano zatrese ko da ce da otpadne a katalizator smrdi do jaja na kratkim voznjama. bocni prozori kad ih ostavim do pola otvorene se tresu i to cujno ,valjda ne dihtuju dobro ,prve 3 brzine su prekratke mogli su jos 5km/h komotno da ih produze , buka pocinje na 90 ,je poprlicna pri 100+ km/h velika pri 120... zadnja vrata su previse utegnuta pa shkripe pri otvaranju do kraja .gepek ni ne postoji jedva sam kera stavio pozadi .plastika se prebrzo haba pogotovu na pregradama . nema drzaca za ruke nigde sem kod suvozaca tako da sam civiluke sa odelom drzao u ruci kad sam isao na svadbu .auto pri malom snegu zanosi ko lud ,abs ne radi.tesan je ako ste preko 190. kompjuter mnogo laze i to barem za 1 litar goriva.klima je starinska. ledja i ruke se znoje zbog mnogo plastike.
jooooj punto jOOOOooooj......

Jesi ti siguran da ne pricas o Yugu???
Pa Punto ako nista drugo ima gepek mozda najveci u klasi a sta bi onda rekao za ostale male automobile?
Ocigledno si naleteo na neki krsh kad ti je sve to otislo.Toga kod mene nema i trosi tacno koliko mu pise i savrseno mu radi ABS i menjac mu je extra.
Stvarno ne znam kako nailazite na takve sklopocije!
 
Pa to se ne moze reci ni za jedan auto!!!
Ili moze??
Ajd naucite nas koji je to i dokazite da ste u pravu!
Punto je sigurno medju najjeftinijima,jedan je od najisplativijih,jedan od najstedljivijih i za nase srpsko skromno trziste je sigurno pogodak.
Koliko si ti Zike platio svoja kola i koliko sad vrede?
Znam,reci ces nije bitno kad ona tebi sluze za posao i sam su se vec otplatila ali koliko si pukao na njima kad bi ih sad prodavao?
Reci cu ti-mnogo!
I to zato sto velika kola drasticno gube na ceni u odnosu na mala!
Evo vam primer za jedan mali Seicento koji je nov 5600 eura a vidite posto su polovni.
http://www.allianz-autowelt.de/auto...m=True&sort=price&pool=9&zipc=D&searchTyp=pkw
A evo vam cena Pasata koji je nov oko 25000 i vise.
http://www.allianz-autowelt.de/auto...m=True&sort=price&pool=9&zipc=D&searchTyp=pkw
Sta reći?:hahaha:

mislimda gresis
1) Passat taj nov koji ovi prodaju bi bio oko 15-16 hiljada tesko 20, tesko je reci uopste koliko bi kostao
2) I ja sam mislio da mogu da kupim passata za 4000 eura, pa sam brzo shvatio da to ne ide tako, vrednost mu je oko 6000(pa navise) pa tot i je. Svako ko prodaje ispod te cene ima razlog zasto je cena ispod, ne kazem nadje se tu poneko kome treba lova hitno, ali ono zna se u principu da mu je vrednost 6000-12 000.
3) Ja koliko vidim neki od ovih su presli i po 500 000 km!!! pa to je stravicno mnogo za bilo koji auto, cak i passat.
Rekao bih da je procentualno slicno gubljenje vrednosti, A i provali ovi mali fiati svi presli ispod 100 000. a svi passati prosecna kilometraza 300 000.. Nije bas za fer poredjenje :)
Ja evo prvi ne bih uzimao auto koji je presao 300 000.. mnogo je to bre :D.
 
Pa to se ne moze reci ni za jedan auto!!!
Ili moze??
Ajd naucite nas koji je to i dokazite da ste u pravu!
Punto je sigurno medju najjeftinijima,jedan je od najisplativijih,jedan od najstedljivijih i za nase srpsko skromno trziste je sigurno pogodak.
Koliko si ti Zike platio svoja kola i koliko sad vrede?
Znam,reci ces nije bitno kad ona tebi sluze za posao i sam su se vec otplatila ali koliko si pukao na njima kad bi ih sad prodavao?
Reci cu ti-mnogo!
I to zato sto velika kola drasticno gube na ceni u odnosu na mala!
Evo vam primer za jedan mali Seicento koji je nov 5600 eura a vidite posto su polovni.
http://www.allianz-autowelt.de/auto...m=True&sort=price&pool=9&zipc=D&searchTyp=pkw
A evo vam cena Pasata koji je nov oko 25000 i vise.
http://www.allianz-autowelt.de/auto...m=True&sort=price&pool=9&zipc=D&searchTyp=pkw
Sta reći?:hahaha:

Naravno da ne može, al imam utisak da nas ti ubjeđuješ da je Punto takav.
Jedan oko 30.000€, drugi oko 50.000€. I ne žalim, opet bih tako... Ovoga od 30.000€ sad mijenjam za istog takvog samo sa DSG mjenjačem i malkice novijim, uz neku sitnu doplatu.
Pa, definitivno je da sam izgubio više, jer sam ga više i platio, al nijesam siguran da je to baš tako ako gledao procentualno.
Al ajde ti uporedi da je svaki od ovih Passata prošao najmanje skoro 300.000 km, što je za ovog malog Seicenta nemoguća misija...
 
Za divno cudo taj motor u Seicentu moze i do 400k km da gura.
Majstor,drugar koji vozi samo Fiate je imao Punto I sa tim motorom i presao oko 350k km a jos je dobro radio. Lepo je Fiat to napravio i ti Fire motori su se stvarno extra pokazali.
 
mislimda gresis
1) Passat taj nov koji ovi prodaju bi bio oko 15-16 hiljada tesko 20, tesko je reci uopste koliko bi kostao
2) I ja sam mislio da mogu da kupim passata za 4000 eura, pa sam brzo shvatio da to ne ide tako, vrednost mu je oko 6000(pa navise) pa tot i je. Svako ko prodaje ispod te cene ima razlog zasto je cena ispod, ne kazem nadje se tu poneko kome treba lova hitno, ali ono zna se u principu da mu je vrednost 6000-12 000.
3) Ja koliko vidim neki od ovih su presli i po 500 000 km!!! pa to je stravicno mnogo za bilo koji auto, cak i passat.
Rekao bih da je procentualno slicno gubljenje vrednosti, A i provali ovi mali fiati svi presli ispod 100 000. a svi passati prosecna kilometraza 300 000.. Nije bas za fer poredjenje :)
Ja evo prvi ne bih uzimao auto koji je presao 300 000.. mnogo je to bre :D.

Taj Passat je bio 25000 i vise kao nov,tako da... ;)

Za divno cudo taj motor u Seicentu moze i do 400k km da gura.
Majstor,drugar koji vozi samo Fiate je imao Punto I sa tim motorom i presao oko 350k km a jos je dobro radio. Lepo je Fiat to napravio i ti Fire motori su se stvarno extra pokazali.

Ja imam Punta 1 1.2 8V, za sad je na oko 300000 km,0.8 l ulja na 10000km i ide kao blesav :)
 
Da, 100eu mesecno na 7 godina, ali pre toga moras da platis i ucesce minimum 20% + PDV + 5% od neto nabavne vrednosti vozila. Dakle, ucesce ti izadje blizu 4000 eura, a tek onda jos 7 godina po 100eu, za najjeftiniji model. Sve ukupno izadje oko 12000 eura na kraju.

Ipak, nije losa ponuda. Mozda je moglo malo manje ucesca, a da rata ode na 120eu.
 
Bas tako. Ma reklama je cudo, ne nasedaj ne sve sto vidis/ cujes. Ipak, stvarno mi se svidja Kia, i mislim da su sve od Ceed pa na dalje lepe i primetno kvalitetnije nego pre. Izgleda da idu stopama japanaca. Tako su se njima smejali 60.-tih i 70.-tih, a ko se sad smeje?
 
Jesi ti siguran da ne pricas o Yugu???
Pa Punto ako nista drugo ima gepek mozda najveci u klasi a sta bi onda rekao za ostale male automobile?
Ocigledno si naleteo na neki krsh kad ti je sve to otislo.Toga kod mene nema i trosi tacno koliko mu pise i savrseno mu radi ABS i menjac mu je extra.
Stvarno ne znam kako nailazite na takve sklopocije!

a tek akumulator- najmanji koji sam ikada video ,soferka stalno magli ,nekad tesko ubacuje u rikverc uz krcanje ,a tek kolko se spusti zadnji trap kad se napuni putnicima mislim da opusteno prekoracuje propise po novom zakonu.
da ti kazem ,ma ti si bre trgovac i niko te ne uzima za ozbiljno, poveo sam se izrekom da je auto ko jos jedan clan domacinstva i ja sam uzeo punto samo zbog plina... jer nisam hteo da trosim 12.000 evra/100.000 km (audi mi trosi 10l/100km) ,nego 3-3,5000 sa puntom , ali posto i plin nabise cenu u p.m. ni njegove mane vise nisu podnosljive- i da kazem devojke potpuno vas razumem sad za neke stvari :D...

lep je :)
a vanga :lol:
bolje nego novi kajUn..xD

da ne prorice sudbinu?
pitaj ga za cenu goriva u buducnosti :P
 
Poslednja izmena:

Back
Top