sajt dizajn
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: sajt dizajn

Neproveren član
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sajt dizajn

Evo sajta za koji sam trazio savet za cenu (pa se umalo ne poubijasmo oko raznih aspekata iste price: "cena izrade sajta").
    Imam tri verzije, i verovatno cu sve ponuditi klijentu, da sam odabere, ali me interesuje sta VI KAZETE na njih...

http://www.tehnickaskola-lola.com/ar...st_ai/0Min.jpg
    http://www.tehnickaskola-lola.com/ar...st_ai/1min.jpg
    http://www.tehnickaskola-lola.com/ar...st_ai/2min.jpg

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano .....

Meni se licno najvise dopada 3 verzija, s tim da bi trebalo malo da promenis font, pored onih slicica levo, i da smanjis font ono 'svi moguci modeli i materijali uz razne...'
    Takodje bilo bi lepo da si digao HTMl verziju, da se vidi postoje li tu neki roll overi iil mozda neki animirani gif.

Mozda bi bolje bilo da odradis neke ivice, umesto onog drop shadow na onim opisima modela.

Početnik
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

na prvi pogled prva mi izgleda najbolje
    pozdrav

flat-six
    Guest

Podrazumevano

Prva ne dolazi u obzir, druge dve su ok. Kod svih moras da poradis malo na tipografiji.
    To je na prvi pogled koji je trajao 0.2 sekunde

pozdrav!

Neproveren član
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano poster

Fala svima na komentarima. Zanima me samo ima li flat argumente zasto ne prva (sl 0.jpg).

Meni licno su druge dve isuvise "vec vidjeno" i prazne, bez duha, a prva ima neki karakter, pa me zanima sta je tebi toliko odbojno kod nje (ako ti nije tesko da potrosis jos 0.2 sec na odgovor )

Milos-
    Guest

Podrazumevano

Meni je najprijatnija za oko druga verzija. I preostale dve mi se svidjaju.
    Samo napred!

flat-six
    Guest

Podrazumevano

Pa ne svidja mi se zbog boja...levo crvena sa gradijentom, gore bledunjavo zelena, pozadina isprana narandzasta...nekao mi sve to lici na jeftin butik Jos kad se dodaju sitni sareni detalji sa onih kosuljica i majcica sve je ko neki paprikas

Druga verzija ti je daleko najbolja. Ona je najcistija, koristis samo zelenu i belu boju sto sa dodatnim sitnim sarenim detaljima (majce i kosulje) ostavlja utisak profesionalnog sajta (a i dobre radnje)
    Trudi se da ti sajt ostane "cist". To znaci da ima dosta bele boje, a ostale boje da budu lepo uklopljene (koristi najvise 2-3 boje i vodi racuna da se slazu).
    Tipografija. To ti je izgleda slabija strana... Koristi npr. Arial ili Verdana font, i nemoj da ih podebljavas, a velicina obicnog teksta neka ne prelazi 10, eventualno 11... i jos jednom, nemoj da koristis bold tekst...

Optimizacija grafike. Trudi se da ne preteras sa optimizacijom...Ako koristis Pohotoshop 7 na opciji File/Save for Web, eksperimentisi sa vrednostima, da dobijes najbolji odnos kvalitet/velicina fajla. U principu, gif format se koristi kada nema nekih velikih prelaza u boji, gradijenta i sl a u suprotnom JPG format...

Uh, potrosih malo vise od 0.2 sekunde...
    Ako treba nesto, pitaj...

pozdrav!

Neproveren član
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Fala svima n akomentarima - dao sam ponudu na 450e + 50e za svaki dodatni strani jezik.
    Javicu kad dobijem odgovor...

Slične teme

1. Izbacen je novi srpski Tolkien web sajt - 3D dizajn
    Autor TC u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.02.2005., 11:57
  2. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.01.2005., 10:35
  3. Izbacen je novi srpski Tolkien web sajt - 3D dizajn
    Autor TC u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.01.2005., 13:28