u vezi sa zebama...

nsbee

Aktivan član
Poruka
1.757
Da li neko moze da mi kaze da li zebama sme da se stavi u kavez plasticni zelenis, npr. onaj koji se stavlja ribicama u akvarijum? Ovo, iz prostog razloga da im se razbije monotonija u kavezu, ali ipak, plastika...
Hvala unapred!
 
da se na pocetku ogradim-nisam strucnjak za zebe ali imam par vec 2 godine pa ce ovo biti samo skromno misljenje.
prvo-zavisi koliko je veliki kavez u kojem ih drzis-bez obzira na njihovu velicinu njima ipak treba prostora za letenje.dekoracija ce im samo zauzimati mesto.
drugo-srcka ce da im stane.mozda se naviknu,a mozda i ne.moje se npr. nikad nisu navikle na plasticno gnezdo,ali zato na gnezdo pleteno od pruca jesu u roku od 2 sata.
sve u svemu-probaj(jer ideja,po meni,nije uopste losa jer ce sigurno biti jako dekorativno).
to sto je to plastika mislim da nema veze jer sve ostalo sa cim su u kontaktu je plastika (hranilice,pojilice,ljuljaske i sl.) samo je pitanje kako ce one to prihvatiti.
probaj pa javi kako se razvija situacija.a mozda i dobijes ovde neko strucno misljenje ljudi koji su odgajivaci (sto ne bi bilo lose i po nas ostale "amatere").ovo je bio samo moj skromni doprinos.pozdrav. :wink:
 
Andrea, hvala! :D
Juce sam im stavila “zelenis” i odmah su poceli da ga capaju, tako da s tim nemam problema. Bilo mi ih je zao jer stoje ispod bendzamina pa su stalno pokusavale da ga dohvate. Brinulo me je jedino to sto je plastika u pitanju, ali vidis, u pravu si, i sve ostalo u kavezu je od plastike.
Da, i ako se nedje neki odgajivac da da bilo kakav savet u vezi sa zebama, nesto sto mi ne znamo, neka napise. Ja sam ovaj par dobila pre mesec i po, a ranije ih nikad nisam drzala. Druzim se sa tigricama vec 12 god.
Pozdrav svima! :wink:
 

Back
Top