Starija od muskarca? Da li je to OK ili BLJAK?

M

Moli

Gost
Ok, drustvo i neznani prijatelji! Recite mi, molim vas, ima li u danasnje vreme predrasuda poput gore navedene predmetne diskusije, ako ikoga uopste tema zanima i intrigira? Sta mislite, moze li, normalno li je, sme li zena biti starija od muskarca , a da to ne izaziva cudjenje ili nesto jos gore-"sacuvaj me Boze!", u javnom mnjenju?
Sta mislite, koje su granice tolerantne, koje su posledice, rizici, a koje su prednosti? (We are talking about 8-9-10 years of difference!)[/b]
 
Sto su ljudi stariji to se razlika u godinama manje primecuje. Sem ako naravno nije fora: Dzoan Kolins ima 65, a njen "decko" 35. Ne treba praterivati!
Do 10 godina mislim da je razlika... podnosljiva. Ali najbolje do 5. Znam da muskarci vole da probaju iskusne zene. Neka oni nesto kazu o tome.
 
stari kinezi su govorili nesto kao imaj jednu mladju i jednu stariju :wink: i sto to ne bilo ok-toliko klinki se voza sa taticama i dedicama-pa gde vam je ravnopravnost deco :?:
nego betty obidji jos koji grad u ovoj zemlji pa ces mozda cuti da ima toga i drugde-jos si mlada,pa nisi videla dalje od rodnog mesta :!:
 
ajatolah:
stari kinezi su govorili nesto kao imaj jednu mladju i jednu stariju :wink: i sto to ne bilo ok-toliko klinki se voza sa taticama i dedicama-pa gde vam je ravnopravnost deco :?:
nego betty obidji jos koji grad u ovoj zemlji pa ces mozda cuti da ima toga i drugde-jos si mlada,pa nisi videla dalje od rodnog mesta :!:

sigurna sam da su manja mesta puna predrasuda...ima ih i ovde ali se ne vide od količine ljudi i informacija.
Tek kad malo zagrebeš....Verujem da bi razlika od 10 godina u malom mestu odjeknula poput bombe ispod Rodićevog automobila. Pa bi se prepričavalčo po kuloarima, kod komšije na kafi, u crkvi dok čekaš da popa počne službu....To je Crnjanski lepo opisao u "Dnevniku o Čarnojevuću", na samom početku....To, mislim, ogovaranje.
 
Nikad nisam bio sa devojkom koja je starija od mene......bas me zanima kako bih doziveo sve to, znate ono "muskarac treba da bude stariji", ogovaranja, predrasude i sve to........kad bolje razmislim, uopste mi nebi smetalo!!! Ali to nije nesto sto narucis pa ti donesu....tako da, ko zna, sve je moguce! :D Ali ima jedna druga stvar, devojka ima npr. 25, a tip 20, devojka ce verovavatno u tim godinama poceti da trazi neku sigurnost, dugu vezu...znate na sta mislim! Ne znam koliko je momcima od 19, 20 godina do dugih i ozbiljnih veza! :? Ispravite me ako gresim! :wink:
 
Betty:
ajatolah:
stari kinezi su govorili nesto kao imaj jednu mladju i jednu stariju :wink: i sto to ne bilo ok-toliko klinki se voza sa taticama i dedicama-pa gde vam je ravnopravnost deco :?:
nego betty obidji jos koji grad u ovoj zemlji pa ces mozda cuti da ima toga i drugde-jos si mlada,pa nisi videla dalje od rodnog mesta :!:

sigurna sam da su manja mesta puna predrasuda...ima ih i ovde ali se ne vide od količine ljudi i informacija.
Tek kad malo zagrebeš....Verujem da bi razlika od 10 godina u malom mestu odjeknula poput bombe ispod Rodićevog automobila. Pa bi se prepričavalčo po kuloarima, kod komšije na kafi, u crkvi dok čekaš da popa počne službu....To je Crnjanski lepo opisao u "Dnevniku o Čarnojevuću", na samom početku....To, mislim, ogovaranje.
kojeg naravno ima i u bg,zajedno sa mnogo jacim predrasudama ... manje mesto ili veliko selo ...isti djavo-treba samo malo vise vremena da se nesto procuje
 
sto se mene tice moze i normalno je
mada tu uvek bude problema...
ja sam bio sa devojkom 5 godina starijom (ja 22 ona 27) i bilo je sve super dok nisam upoznao njeno drustvo :) posle cega ona kao da je bila u rascepu izmedju onog sto ona zeli i onog sto drugi misle...
meni licno godine nisu vazne vec kako se neko ponasa, i kako razmislja... i nije mi mnogo bitno misljenje drugih ljudi jer obicno radim ono sto sama smatram da je ispravno. a sad kakve ce biti posledice zavisi u kakvoj si okolini, i kakva je osoba sa kojom si...
 
Betty:
Postoje, ali zašto da objašnjavam, naravno, glasine, ako si javna ličnost. A to je retko ili nikako. Glasine u klasičnom smislu, da svaki komšija zna šta radiš, iako te poznaje samo sa stepeništa, ne postoje. Dvomilionski grad, ipak, sinonim za anonimnost....Kakvu takvu.
naravno,kad sam bio kod rodbine u bg,naslušao sam se "anonimnosti" za ceo život-a za javne ličnosti ste zaduženi vi novinari,naravno :)
 
Lilith:
E to je skroz OK!
narocito ako je tip tu oko 20-21 god.
Takvi su na zalost cesto zreliji cak i od onih sa 30.
mnogi od njih cak ni nisu do tada imali neku ozbiljnu vezu, samim tim ni neka veca raocaranja i spremni su da pruze mnogo vise! Ili bar u vezu ulaze bez nekih vecih rezervi i predrasuda!!!
jos jedan biser-mladji su zreliji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
grešiš dušo-stariji ulaze u novu vezu sa više iskustva,više znanja šta treba i ne treba i više nade da će sledeći put ipak biti bolje-a i izdržljiviji su-mlađima se uvek jako žuri :roll:
 
Nije to nikakav biser....
Stariji su obicno ogorceni i u svakoj devojci vide onu njihovu "prvu ljubav" koja ih je sutnula pre 8 godina, ili tako nesto...
Nemoguce je uci u vezu, a ne slusati ono sto nam proslost govori... I u tome cesto preterujemo! Strah, je** ga!
I mi zene to radimo, nemoj me shvatiti pogresno!
Ali ako proslost ne postoji....
 
Lilith:
Nije to nikakav biser....
Stariji su obicno ogorceni i u svakoj devojci vide onu njihovu "prvu ljubav" koja ih je sutnula pre 8 godina, ili tako nesto...
Nemoguce je uci u vezu, a ne slusati ono sto nam proslost govori... I u tome cesto preterujemo! Strah, je** ga!
I mi zene to radimo, nemoj me shvatiti pogresno!
Ali ako proslost ne postoji....
onda sta...cveta cvece? ...po tvojoj logici vise od pola planete bi lutali sami u nemogucnosti da ponovo vole nekog
 
Anonymous:
Lilith:
Nije to nikakav biser....
Stariji su obicno ogorceni i u svakoj devojci vide onu njihovu "prvu ljubav" koja ih je sutnula pre 8 godina, ili tako nesto...
Nemoguce je uci u vezu, a ne slusati ono sto nam proslost govori... I u tome cesto preterujemo! Strah, je** ga!
I mi zene to radimo, nemoj me shvatiti pogresno!
Ali ako proslost ne postoji....
onda sta...cveta cvece? ...po tvojoj logici vise od pola planete bi lutali sami u nemogucnosti da ponovo vole nekog
 
Pa realno pola sveta i luta samo, jer nisu u stanju da prevazidju svoj strah...
Kako to da se pre 20 godina nije pricalo o neudatim tridesetogodisnjakinjama, a sada je to tema vecine popularnih knjiga, filmova, ili serija...
To nije vise pitanje emancipacije zena!
Ljudi sada brze i lakse ulaze u veze, i mnogo vise puta bivaju povredjeni, i logicno je da se mnogo vise plase cele te price!
Zar svi ponekad ne pozelimo da nam je opet 17 godina?! Kada sve to nije bitno?!
Kada si spreman da predjes preko svih prepreka da bi bio sa onim koga volis?!
 
Lilith:
Pa realno pola sveta i luta samo, jer nisu u stanju da prevazidju svoj strah...
Kako to da se pre 20 godina nije pricalo o neudatim tridesetogodisnjakinjama, a sada je to tema vecine popularnih knjiga, filmova, ili serija...
To nije vise pitanje emancipacije zena!
Ljudi sada brze i lakse ulaze u veze, i mnogo vise puta bivaju povredjeni, i logicno je da se mnogo vise plase cele te price!
Zar svi ponekad ne pozelimo da nam je opet 17 godina?! Kada sve to nije bitno?!
Kada si spreman da predjes preko svih prepreka da bi bio sa onim koga volis?!
ja ne pozelim da mi je 17-to je zelja za bezanjem od stvarnosti u bezbrizno detinjstvo,psiholozi znaju kako se to zove
i ne bojim se nove veze-kao veze
i naravno opet prica o neudatim i izbirljivim tridesetinestogodisnjakinjama iz idiotskih americkih tv-serija i filmova
 

Back
Top