Civ 5

A zasto je tebe razocarao?
Ja to nisam nikad igrao ali pogledao sam video trailere i tutoriale i igra mi se cini extra i veoma komplikovana.
Je li ima tu nesto sto dovodi do razocarenja?
 
Tezina problema se postavi podesavanjem tezine igre, sto je srecom vrlo lako namestiti. Kao neko ko igra sve civilizacije jos od druge, mogu da kazem da su vec preterali sa grafikom. Najsarenija slika nije srz ovakve igre. Grafika otprilike iz trojke je najvise sto bih ja zahtevao.
Ideja je da uzmes neku naciju i da je provedes od otkrica tocka do kolonizovanja druge planete. A mozes i da vojno istrebis sve ostale... ili da pobedis kulturom, razni su nacini pobede.

Mozda je igra komplikovana utoliko sto se trudi da imitira stvarnost. Na primer, da bi neko naselje bilo srecno, moras da stavis vise stvari za zabavu, da nabavis razne luksuzne robe. A opet, da bi imao novca napravis trgovinu, banku...
Izbor koliko ces vojske da pravis je sasvim slobodan, pa ko hoce po diplomatiji a ko po vojsci... po sopstvenoj zelji :)

Mozda ce zvucati cudno, ali mi je utisak da je na velikim mapama lakse. Prosto imas mesta da se lepo razvijes u svim pravcima.
Male mape su za iskusne, i mozda vise naginju vojnom osvajanju. Prosto moras da imas neki broj gradova da bi imao dovoljno istrazivanja, da ne zaostajes, pogotovo u vojsci jer komp nece imati razumevanja za samo kulturu.
 
Nisam govorio o tezini igre, vec o slozenosti iste, jer za potpune pocetnike sve je zbunjujuce, Iskreno sve ostale igre skontam u roku od 5m, ali ova ima toliko zezancija, mogucnosti, prosto nemoguce.
Npr medieval total war je mnogo laksi za nauciti a mozda je i bolji od civ5.
 
Sreca da postoji vise igara, pa moze da se odabere. Total war serijal je vrlo dobar, nesto malo sam i igrao... ali je Civilizacija jedina igra gde mozes da ispratis kompletan razvoj od samog pocetka pa do buducnosti. Nekome je to vrlo zabavno :)
 
To jeste zabavno, i igra je izuzetno zabavna kada je neko drugi igra, ali kada ja trebam, to je vec problem, a mene mrzi da provedem vise nego obicno vremena za ucenje neke igre.
Ali dobro to sam samo ja....
 
Covece,sedi i pikaj pola sata CIV5 i skapiraces ga manje/vise :) Nista komplikovano,iako izgleda tako.
Najbolja novina je pravilo jedno polje-jedna jedinica.Odlicno resenje beskonacnih fajtanja iz cetvorke.
Grafika je prenabudzena i sisa resurse sistema kao luda.Moglo je to sve na nekom graf.resenju iz cetvorke
da prodje,ali to onda ne bi bila nova igra...Sve u svemu,odlican CIV! :)
P.S.ako neko zna link gde da skinem civ world builder za peticu (samo bez STEAMa!!!!!!!) neka baci adress:)
 
Evo, predjoh Civ 5 prvi put na 'normal' tezini... Jeste zahtevno. I nisam uspeo da zavrsim pre konacnog roka, 2050te. Mislim, isao sam na naucni zavrsetak, mogao sam vojskom da poravnam svu okolinu i ranije.

Jel neko nasao kakva vrsta mape je zgodna? Da li panagea, kontinenti, mali kontinenti, Zemlja, arhipelag?

Imam obicaj da igram bez onih 'gradova-drzava', smatram da je to samo smetnja. Novotarija sama sebe radi, koja remeti stari i provereni koncept. Imam obicaj da uzmem 'obicnu' ili jos vecu mapu, ali da smanjim broj igraca. Sa premalo gradova ne moze da se postigne nista.
Do sada sam igrao sa Nemcima, Rusima i Francuzima (i od specijalki sam malo sta iskoristio).
Isto, vidim da moj standardni stil, gomila setlera poslatih u svim pravcima ne funkcionise na normalnoj tezini, publika se demoralise vrlo brzo. Tek nesto sporije ako je luksuz bas blizu i bas raznovrstan.
 
Bzvz je to sto kad krenes realnu mapu Earth,start lokacije su uvek ili Japansko ostrvlje ili Sev Amerika.
Takodje,mislim da je bolje uzeti najvecu mapu,sa recimo max 8 igraca (govorim o Earth mapi).
Drzave-gradovi su po meni nepotrebne.
Takodje,AI i na najvisim nivoima tezine ne pruza zadovolj. rezultate.
Zamislite ogromno prostranstvo Pacifika ili Atlantika,za koje vam treba i po vise desetina turnova da ih
preplovite brodovima,i kad dodjete na drugu stranu,a ono cuvena engleska royal navy: 2 broda-destroyera !!!
Samo to i nista vise.Ni traga nosacima aviona,nuklearnim podmornicama,velikim bojnim brodovima ...Tuga.
I tako svaki put.Na kraju pravis ogromnu armiju da bi potapao varvarske pecaroske galije :(
Na kopnu je slicno,a i avijacija se jako retko koristi.Sve u svemu,ne znam jel izasao neki patch koji ovo ispravlja,
ali do sada igrano,AI je smesan i ponavlja se svaki put,sto na duge staze ume da zamori i to zesce.
 
Evo igram upravo sa Nemcima, 1995. je godina, imam armiju nevidjenih razmera i brdo teritorija,
kao i Englezi,Rim i Amerika.E sad.
Englezi imaju 1 (slovima: JEDAN!!! ) brod na moru.Fantasticno.Nivo tezine je jedan pre maximuma.
Rim ima ogromnu teritoriju (SSSR zemljiste) i vojsku velicine Lihtenstajna.
USA je onako.Par gradova,tenkova,to je sve.
Ako krenem iz bilo kog pravca,pregazicu sve za par turnova.Malo smor situacija.Igrao sam ceo dan
juce da bih izgradio ovoliku silu i oluju,a protivnik nema cime ni da udari nazad.
Igra je podesena samo na brutalni conquest,tako da nema ni govora o kulturnoj ili naucnoj pobedi.
Sve sto sam zeleo je malo rata,a sta je ovo sad?
Citam po stranim forumima da se ljudi zale takodje na ovo,pa me zanima jel imao IKO DOSTOJNOG
protivnika na kopnu,moru ili u vazduhu ?!?!?
 
Evo igram upravo sa Nemcima, 1995. je godina, imam armiju nevidjenih razmera i brdo teritorija,
kao i Englezi,Rim i Amerika.E sad.
Englezi imaju 1 (slovima: JEDAN!!! ) brod na moru.Fantasticno.Nivo tezine je jedan pre maximuma.
Rim ima ogromnu teritoriju (SSSR zemljiste) i vojsku velicine Lihtenstajna.
USA je onako.Par gradova,tenkova,to je sve.
Ako krenem iz bilo kog pravca,pregazicu sve za par turnova.Malo smor situacija.Igrao sam ceo dan
juce da bih izgradio ovoliku silu i oluju,a protivnik nema cime ni da udari nazad.
Igra je podesena samo na brutalni conquest,tako da nema ni govora o kulturnoj ili naucnoj pobedi.
Sve sto sam zeleo je malo rata,a sta je ovo sad?
Citam po stranim forumima da se ljudi zale takodje na ovo,pa me zanima jel imao IKO DOSTOJNOG
protivnika na kopnu,moru ili u vazduhu ?!?!?

:think: Ne znam kako ti igras na jednom nivou od najteze (nivo 7 od 8), meni je i normal, nivo 4, sasvim dovoljan.

Na nivou tezine 3 je lako napraviti naucnu pobedu, tj. sastavljanje svemirskog broda. Ne bih voleo da igram na tezem od normala, ne volim da bilo ko ima povlastice.

A dostojan protivnik... pa... Evo ova partija na normalu je bila pristojna. Ja sa francuzima, na istom kontinentu sa turcima i amerikom. Prvo sam naisao na Turke. Zbog mape je bio izazov jer je venac planina ostavio samo 2 tanka prolaza na istoku i zapadu. Kad sam prosao planine, vec je bilo mnogo lakse.
Tu sam bio sa tehnologijom negde kraj srednjeg veka... tako...

Do kraja partije (normal velicina mape) sam mogao da istrebim sve okolo (Japan, Egipat, Rim) da sam hteo - ali sam dosao u 2050. Ipak, najvise sam napravio pa sam pobedio.
Do isteka vremena sam imao mehanizovanu pesadiju a ostali su dosli do prvih pusaka. Modernu mornaricu (destroyer), a ostali najvise tek fregate.

Poslednje sam osvajao Rimljane. Moja mornarica je za 3 poteza pocistila protivnicku i za jos 2-3 poteza napravila prazno podrucje iskrcavanja :mrgreen:

Jel ima neko neki savet oko davanja specijalki za vojsku? Ajd ako se pesadiji stavi po 1 nivo za borbu na otvorenom i dzombavom, mornarici po 1 nivo za gadjanje kopna i mora... ali sta dalje? Domet, lecenje... nesto trece?

Volim da igram tako da imam jednu generaciju noviju vojsku od protivnika (moze i ista, nikada ne zaostajem). Mada, imam zamerku da u ovoj verziji Civ-a ne mozes da kontrolises koliko se izdvaja za nauku od bdp-a.

Ne znam, to sto kazes "par desetina poteza" brodovima.... Pa i najosnovnija trirema ima domet 4 polja po potezu... Mislim da za samo 10 poteza mozes da predjes bilo kakvo more i na najvecem formatu mape.

Sto se tice igranja Zemlje... Do sada sam par puta pocinjao negde u zoni Moskve, par puta na ruskom dalekom istoku... jednom sam poceo u Argentini - sto je bilo sjajno :mrgreen: Uspeo sam relativno brzo da kolonizujem Srednju Ameriku, da blokiram prolaz sa severa... Potom sam rasturio sever i uvideo da moram da krenem na prestonicu Grcke.... koja je bila namestena u Indiji :hahaha: Posto su Grci osvojili skoro sve sto mrda u Evroaziji.

Iduci put cu da iskljucim vremenski islov, da se partija ne zavrsi 2050. Valjda to tako moze, sta znam. Pa kad posaljem brod, posaljem...
 
Ukljuci najvecu mapu realne planete Zemlje pa ces videti kolika su prostranstva.
Destroyer ima 8 moovement poena,a ako mu nabudzis jos 1 = 9 ! Cak i sa njim,
treba ti oko 5-6 turnova sa Japanske obale Pacifika do USA :)

AI je i dalje nebulozan.Lansirao sam nuklearni projektil sa podmornice na centar
USA Washington,a oni odma brze bolje ponudili mir i to sa gomilom love pride,
resursa i dva grada ! Haha :) Ocekivao sam jaci otpor od takve sile.

Takodje primecujem veeeeliki bag na moru: konstantno pravim nosace aviona i
doticni nestaju bez traga u sledecem potezu.I to u mojim vodama,krcatim mojom
mornaricom i trupama.Poludeo sam.2 puna i opremljena carriera spremih za
napad na Amere i u sledecem turnu ih nema |!?! Njesra.

Sto se budzenja jedinica tice,ja gledam da imam za svaki zadatak po jednu spec.
jedinicu:bojni brod sa nabudzenim naval combatom za potapanje pomorskih jedinica
+ drugi bojni brod sa nabudzenim city bombard za delovanje po kopnu.Avionima uvek
razvijam one duple i troduple napade,jer to ume da skrese neprijatelja propisno.
A od ostalih jedinica,budzis u zavisnosti od stila igranja.Ja uglavnom volim da izbombardujem
cilj svim i svacim pa onda brzi prodor helikopterima unutar gradova/teritorija.Retko kad
omane.

Sto se startnih pozicija tice,i dalje me yebu ! Nijedna treca lokacija osim 2 navedene:dakle ili
Japan ili Sev Amerika: uvek i sa bilo kojom civiliz. tu startujem sto vec pocinje opasno da smara.
Voleo bih poceti jednom u zivotu kao Nemac u Evropi ili Englez na ostrvima ili negde u Africi.
Moracu da patchujem ovu verziju.
 
:lol:
Ja sam imao jednu priliku da ratujem protiv Francuza... Ponudili su mi mir - pare i sve gradove osim Pariza :hahaha::hahaha::hahaha:
Jeste da sam im uzeo 3-4 grada pre toga i da nisu imali cime da me zaustave - moderna pesadija prema kopljanicima... znas kako ispada :lol:

A nestanak nosaca... pa jel imas one destroyere pored? Oni imaju mogucnost da vide podmornice. Nisam imao priliku da podmornica napadne moj nezasticeni brod, ali mozda je to razlog?

A za startnu poziciju - zainati se. Napravi 10-20 partija za redom. Samo napravi, odmah snimi, kreni odmah u istrazivanje terena, nemoj ozbiljno da igras, samo da vidis gde si.
Pa ako valja, onda ucitaj pocetni potez, pa lepo igraj. AI nije pristrasan, samo je igranje sa verovatnocom dogadjaja... Mozes 5 puta za redom da pogodis i 5 puta za redom da promasis.
 
Uh yebote kakva partija danas :)
Evo zasto je CIV zakon - igram ga od 9 jutros,malopre napravih pauzu,9 sati bez odmora:)
Krenuo sam sa Turcima na mapi za 4 igraca,7.nivo tezine.Pored mene su tu Nemci,
Englezi i USA.
Sve je islo kao po loju,ali ne bi ja bio ja da ne krenuh da provociram Nemce.Bizmark odgovorio
na provokaciju i dodje do rata.Pi3darija totalna!
Mapa je sastavljena od milion malih ostrva,dakle mornarica i avijacija igraju glavne uloge.
Polako krsim Nemca kad iz vedra neba: AMER udara s ledja, yebo mu ya mater da mu yebo!
I to sa citavom flotom,desetine razaraca i podmornica!
A meni sva sila na istoku.Vratim se besan sa flotom ka Amerima i tako im se nayebem
i oca i majke,da su se pusili :)
Al ne lezi vraze,osilim se i polakomim da zauzmem Washington,a oko njega 4-5 onih usranih
Giant Robota.Ono je zlo!
Da skratim.Ravno 5 sati sam se tukao za ostrvo na kome je grad i zauzeo ga na kraju.
USA nece ni da cuje za primirje,a necem ni ja :) Videcemo ;)
Vise vesti s ratista sutra :)



p.s. nisu podmornice niti nijedna druga jedinica potopili moje nosace.
Jednostavno nestaju :( ***.Nema veze,idemo dalje.
 
Dobro... ne moras bas da pravis prenos :lol: Ovo nije bas chat, ovde bi trebalo da pisemo i igranju, ako je neko nasao neku zgodnu caku, preporuku i slicno.

Ne mislim da cu da igram sa mnogo drzava. Do sad sam probao Nemce, Ruse i Francuze. Malo sam probao i Grke i Rimljane, ali te partije su posle lose, pa nisam zavrsio.
Mislim da cu jos da probam Amere i Engleze, od drzava.

Imao sam jednu ludu partiju sa ostrvcima, dok povezes lukama sve gradove... odose sve pare :neutral: Ipak, imao sam dosta kulture tako da sam kulturnim prosirenjem uspeo da imam jedno veliko cvrsto parce teritorije.
Igrao sam i sa 'obicnim' ostrvima.

Dosta su mi zanimljivi i oni... 'tanki kontinenti'. Dobri su za mornaricu. Opet, nekako ne volim da igram sa mornaricom - mada sam sa njom imao sasvim lepe rezultate.

Vec dugo igram ratne igre, osvajanja... i obozavam da setam tenkove po mapi, mada ih u Civ5 ne pravim, mnogo su skupi (ne mogu da ih cekam). Dok dodjem do njih, pokupim samo pesadiju koja je nekoliko puta unapredjena, iskusna, i to je to.

Sada igram jednu partiju na Zemlji, max velicina mape, bacili su me u Cile. Jednog protivnika sam istrebio i sada imam sve od Cilea do Meksika. Moram da primetim da znacajno kasnim nego na laksim nivoima tezine. Jedva sam upeo da imam nekakvu pesadiju, a zasao sam u XX vek. Nekako, da bi se sve postiglo, mora da se ide ispred vremena. Jer ako se do 1900. ne pocne izucavanje Apolo programa.... ne znam da li ces do 2000. poceti da pravis brod - 50 poteza se cini dugacko, ali brod ima vise delova...

Jel imas neku preporuku za one 'socijalne politike' ? Ja ulazem u... ono drugo s' leva u gornjem redu i ono dole desno u cosku. Cak i ne jurim da ih popunim 100%. Nemam bas toliko kulture... Francuzi su tu zgodni jer imaju bonus - mada u to vreme ti i nemas bas toliko gradova.

Sta radis sa osvojenim gradovima? Na laksim nivoima tezine uspevam da preuzmem dosta toga, ali vec na normalu... Glavni grad mora da prezivi, za ostale nista ne garantujem...

Jel znas mozda, verujem da ima, ali da bude sa proverenog mesta... One modove bih probao... Da nekako igram i sa nama, ako moze :)
 
Dobro... ne moras bas da pravis prenos :lol: Ovo nije bas chat, ovde bi trebalo da pisemo i igranju, ako je neko nasao neku zgodnu caku, preporuku i slicno.

Хехе, хебеш га,морам да се прокенјам о партији овој :) Ратујем већ три дана са Немцима,Енглезима и Америма,све три нације су ми
објавиле рат.А ја у средини мапе.Распалим па шта буде: Енглеза набијем на колац, осакатим му флоту и заузмем Лондон падобранцима.
Американац ће добити своје,чекају га ни мање ни више него 5 нуклеарки :) Ој ха ! А Немац ко Немац, направио силу тенкова и мрси мудашца
по обали.То ћемо на крају казнити масовним ваздушним ударима :)

Ne mislim da cu da igram sa mnogo drzava. Do sad sam probao Nemce, Ruse i Francuze. Malo sam probao i Grke i Rimljane, ali te partije su posle lose, pa nisam zavrsio.
Mislim da cu jos da probam Amere i Engleze, od drzava.

Пробај Јапан,одличан је :) Пробај и Амере, нису лоши,мада готивим да их имам за противнике.

Imao sam jednu ludu partiju sa ostrvcima, dok povezes lukama sve gradove... odose sve pare :neutral: Ipak, imao sam dosta kulture tako da sam kulturnim prosirenjem uspeo da imam jedno veliko cvrsto parce teritorije.
Igrao sam i sa 'obicnim' ostrvima.

Dosta su mi zanimljivi i oni... 'tanki kontinenti'. Dobri su za mornaricu. Opet, nekako ne volim da igram sa mornaricom - mada sam sa njom imao sasvim lepe rezultate.

Ја 99% силе поверим морнарици, контрола на мору је кључ.Опколи,потопи,бомбардуј,осакати,избаци падобранце,заузми :)

Vec dugo igram ratne igre, osvajanja... i obozavam da setam tenkove po mapi, mada ih u Civ5 ne pravim, mnogo su skupi (ne mogu da ih cekam). Dok dodjem do njih, pokupim samo pesadiju koja je nekoliko puta unapredjena, iskusna, i to je to.

Sada igram jednu partiju na Zemlji, max velicina mape, bacili su me u Cile. Jednog protivnika sam istrebio i sada imam sve od Cilea do Meksika. Moram da primetim da znacajno kasnim nego na laksim nivoima tezine. Jedva sam upeo da imam nekakvu pesadiju, a zasao sam u XX vek. Nekako, da bi se sve postiglo, mora da se ide ispred vremena. Jer ako se do 1900. ne pocne izucavanje Apolo programa.... ne znam da li ces do 2000. poceti da pravis brod - 50 poteza se cini dugacko, ali brod ima vise delova...

Jel imas neku preporuku za one 'socijalne politike' ? Ja ulazem u... ono drugo s' leva u gornjem redu i ono dole desno u cosku. Cak i ne jurim da ih popunim 100%. Nemam bas toliko kulture... Francuzi su tu zgodni jer imaju bonus - mada u to vreme ti i nemas bas toliko gradova.

Зависи који стил гајиш.Ако рокаш и ослањаш се на армију,удри само онај национализам,традицију,оне форе да се јединице боре рањене ефикасније,
смањени трошкови војске,итд.Немош погрешити.Оне уметничко-религијске соц.политике нисам ни пробао :) Коме треба Бог тамо где брује тенкови
и авијуни :))

Sta radis sa osvojenim gradovima? Na laksim nivoima tezine uspevam da preuzmem dosta toga, ali vec na normalu... Glavni grad mora da prezivi, za ostale nista ne garantujem...

Освојене градове угл. задржавам,преобратим их и пумпам себи јединице и лову.Осим ако ме не изнервирају екстремно,онда уђем,срушим,
силуем жене и запалим :)

Jel znas mozda, verujem da ima, ali da bude sa proverenog mesta... One modove bih probao... Da nekako igram i sa nama, ako moze :)

Мени не раде модови, не знам зашто.Имаш директно из игре неки даунлоад фазон,али нисам пробао.За сад цепам оригиналну верзију,
има времена за модове :)
 
Jeste, lepo je da imas mornaricu, osim ako treba da iz Indokine uletis u Kazahstan :lol:

Bio sam ukinuo vremenski uslov, tako da sam vec u 2060oj (i tek treba da zavrsim Apolo program :neutral: ). Od 2050. imas 2 poteza po godini.

Na mapi sam ostao samo ja i Francuzi. Oni imaju Evropu i Afriku, ja imam celu Ameriku, istok Azije i malo Australije. Imaju legiju stranaca a ja mehanizovanu pesadiju.

Ali jedino sto me nervira su varvari. Pa covece, kako varvari mogu da imaju razarac ?!?!?
Moram mnogo vojske da koristim da bi njih neutralisao, a samo iskacu. Nervira me i to kad jednom unistim varvarsko selo - novo opet iskoci...
Malo mi je dosadila vec ova partija, ima da uzmem novu da igram, ali bez varvara. Ionako vojska ne dobije mnogo iskustva u tuchi sa njima.

Koji ti je rekord sa iskustvom neke jedinice? Ja mislim da nisam presao 100 ili 120.

Probacu Japan i Amere, vec kad kazes da su ok (odavno video sam onaj bonus na vidik pesadije od Amera :mrgreen: )
 
Варварске хорде су њесра.Хајд у почетку мало док противници не стасају за бој,па се лемаш с варварима,али ем досаде,ем
искуство које с њима добијаш није ништа.Ја их обавезно искључујем у новијим партијама.
Сад фурам фазон одмах да укључим модерно доба и шибање лепо почиње чим нађеш ресурсе за изградњу армије.
Сад ћу се фокусирати мало на тенкове и пешадију (падобранци омиљени!),а баталити морнарицу.
Иначе,имам такве бродове који су 11 или 12 ниво то је негде око 500 искус. поена, само мељу како пуцају.
Нападају 2 пута и имају после тога форе и да се померају и да се лече ван твоје територије :) Такве јединице треба чувати.
Ја само да опеглам Амера,спремам му 4-5 нуклеарки и крећем нову мапу,ова је сравњена бомбардовањем.
Јапанци су одлични за експанзију-борбу,а Амери су по многима најбољи,мада капирам да ћу нову партију да пробам
са Кинезима или неким талибанима,готивим те џуџу муџу нације :)
 
Hehehe... ja cu da gledam ako mogu nekako da nadjem mod za nas, pa makar to bilo samo presminkano, tudje osobine - ali nase boje :)
Doduse, ne znam kako bi se sljivovica uklapala u bonuse :lol:

Mislim da mi se najvise svidja mapa sa malim kontinentima. Moze da se lako pridje mornaricom, lako je i 'pregraditi' kontinent sa 2 grada...

Jel si probao da igras timski, ali samo ti i kompovi? 2 na 2, 3 na 3 ? Meni se cini zanimljivo.
 
Skinuo sam neki mod sad WW2,
mapa je ogromna i ako uzmes Amere imas jedno
25 gradova i izlaz na 2 okeana!
Doduse koci ko ludo,zdere resurse sistema,ali je dobra fora.
Moze se ubrza ako izbrises sebi jedno 10 gradova koji ti realno
ni ne trebaju (unutrasnjost USA tesko da ce biti invadeovana,
a lovu i jedinice sasvim dobro proizvode i obalski gradovi na Atlantiku
i Pacifiku).
Nemci napadaju po Evropi,alijansa se brani,i svi su podeljeni u timove i blokove
kao sto je i bilo za vreme WW2.Probaj,nije lose.
Francuzi su pi3de,Englezi imaju dobru silu,Japan i Italija su protivnici za
respekt.
Pola drugih sila je neutralno i moze uci i izaci iz rata kad god.
Evo ti link:
http://sourceforge.net/projects/buddha2723/files/
(drugi fajl,mada ima i neki simplified ww2 scenario,treba i taj probati)

:super:

p.s. zavrsio sam onaj scenario na 7 levelu tezine,***!
Prvo sam izbacio s mape Engleze,pa Amere,i na kraju totalni rat
sa Nemcima!
Sve ukupno,baceno je oko 15 atomskih bombi :) Zilav Svabo:)
Imao sam tri battleshipa na 11 lvl exp, otkidali su kako su rokali,
i jedno 7 jos na raznim levelima,dakle oko 10ak b.shipova,15ak destroyera,
3-4 nosaca aviona + kopnene baze,par krstarica i 2 giant robota+5 padobranaca
spremnih da zauzimaju gradove posto ih navy sravni sa zemljom.
Nemac je nakotio jedno 30 podmornica,pa je okrsaj na Baltiku bio
nezaboravan:) :ok:

I na kraju: :gace::brus: Bizmark nestade :)
Smesno mi jer sam igrao sa Otomanskom imperijom :klap:
 
Hohoho... kad spominjes Nemce i podmornice, nadam se da si bio u prilici da u pozadini pustis

Nivo 7... pa ti si covece specijalac... Ja preko 4 necu ni da probam. Imam mnogo problema sa moralom. Dok ne dodjes do dovoljno luksuza, a malo kasnije i dovoljno para i zgrada za zabavu (a to opet trazi nauku...), tesko je da se mnogo siris.

Shvatio sam sta mi smeta kod mape Zemlje - luksuzne sirovine su vrlo tanke i retke. Neke stvari su zastupljene sa tek 2-3 polja i to bude skupljeno na uskom prostoru. Jednu partiju sam probao sa Nemcima, ali sam brzo odustao. Pustili me na severu Skandinavije. Jedva da sam u celoj Evropi jedan resurs nasao, drugi sam nasao negde u Kazahstanu, treci u Podsahari...

Igracu samo male kontinente ili cak ostrva. Resursi brzo budu dostupni, pa kako bude :mrgreen:
Mozda se sa takvom mapom usudim da probam na nivou 5. Moguce je da onda budem uzeo nesto u stilu 2:2:2:2, pa da vidim kako to ide. I ultra-mega-giga-huge mapa :lol: Za 8 igraca je to sasvim ok.

Sta radis sa onim gradovima-drzavicama? Jel ih stavljas uopste? Ja ih sasvim iskljucim, smatram da smetaju. Mislim, ako su mi vec na laksim nivoima smetale, mogu misliti koja 'zabava' sa njima je na tezim nivoima :think:

Do koje godine si uspeo da zavrsis onu partiju, onu obicnu neistorijsku? U ovoj sto dovrsavam, istice regularan rok... Pravim delove za svemirski brod, ali cu za jedno 30 poteza da premasim, sigurno.
 
http://3.***************/_9pfIVDQFFTc/SwQacm4yKXI/AAAAAAAAAMg/z39iwAkNS_M/s1600/Das_Boot_plakat.jpg
Najjaci film svih vremena :) Imas reputazzione za ovo :worth::worth::worth:

Ma ja sam ukljucio 7 lvl tezine onako bzvz jer sam se smorio tukuci se sa
barb galijama i selima,a ne sa jakim protivnicima:roll:I onda provalim da moz
da se igra sasvim lepo i na sedmici ;)
Gradove drzave i varvare OBAVEZNO ISKLJUCIM u svakoj novoj partiji jer su to stvari koje smaraju do zla
boga i nisu bas omiljene medju igracima kako vidim na stranim forumima.

Sto se mapa tice,ukljucuj mape za 4-6 igraca,jako lepo idu na masini,potezi ne
traju sto godina,ne gusi se komp a i zabava je ok :) Resurse namesti na abundant,
poteze na quick,i cepaj: :besna::zper::zcepanje:zabava moze da pocne:klap:
Tako barem trenutno igram.
Probacu ovih dana regularnu partiju,mozda i space trku,pa javljam.
Inace,krenuo sam jednu igru na nekoj skinutoj Evropa mapi,bacio me na sever
Afrike sa Francuzima,Englez me osakatio i uzeo grad posle 30 turnova,ali se
koprcam.Mada smrdi mi na :gace::brus::dash:Videcemo.Francuzi su onako,
nemaju neke bonuse osim legije stranaca,ali dobro.
Za mene nema rata dok se mornarica ne nakoti,nabije EXP i krene u totalni
rat na morima i vazduhu :super:
Nabijo sam 12 lvl exp battleshipu u prosloj partiji,dakle:ima 2 napada,domet od
8 hexova ili 9,ima jos 7 polja fore da se mrda POSLE napada i na kraju svega,
moze da se leci bilo gde na mapi :bye: Cao,vise ti ne treba od 1 jedinice.
A imao sam armadu od 5 takvih + 10 u lvl rangu od 7-10 nivoa exp.
Armada za mlevenje cega god oces :worth:

battleship_003.jpg


E to je moc,bato moj!Nikakva diplomatija,nauka,umetnost i svemirski delovi,
vec kupole sa topovima od 400mm pa da vidis !
 
Poslednja izmena:

Back
Top