Civ 5

E, vidis... resurse ostavljam na 'obicne', ne stavljam da su u obilju. Mozda onda vredi probati i Zemlju, jer je to glavni problem na toj mapi. Jel uspevas brzo da pogodis gde si? :per:

Probao sam malo ono sto sam rekao 2:2:2:2... nije lose, deluje zanimljivo. Nisam jos pokrenuo nijedan rat, ali sam pogresio pri pravljenju partije, pa je tezina ostala na "default 2", sto je i vise nego lagano. Dok sam napravio nekih 6 gradova, ostali su tek poceli da dobijaju drugi... A imam i resursa sta hoces... Mapa sama po sebi je ok, ali cu da napravim novu, pa polako :lol:

Jel biras protivnike ili uvek stavis na random? Za ovu 'timsku igru' moze da se pokaze bitnim sta izaberes...
Ima da uzmem Nemce, sa Rusima, drugi tim Eng/Ameri, onda Francuzi i jos neko... i jos npr. Japan i Kina u timu :mrgreen:

Jedina mi je zamerka sto na mapi Zemlje drzave ne budu na svom mestu. Znam, u ranijim nastavcima, ako izaberes Nemce, Engleze, Amere, Ruse... uvek si pocinjao bas tu. To meni ima smisla - sta ce mi Nemci u Cileu, ili Rusi koji pocinju ispred Kamcatke... nema smisla...
 
Probaj nesto od ovoga:

http://forums.civfanatics.com/downloads.php?do=cat&id=121
(velike vodje)

http://forums.civfanatics.com/forumdisplay.php?f=399
(nove civilizacije i lideri)

http://forums.civfanatics.com/forumdisplay.php?f=400
(scenariji,istorijski i fantasy)

http://forums.civfanatics.com/forumdisplay.php?f=401
(mape,procackaj,tu sam nasao mape zemlje sa ispravnim start lokacijama)

Ja resurse kako kad,nekad igram obicne,nekad izobilje:)Zavisi sta trazim od igre.
Sto se pogadjanja gde si tice,lako je manje vise:saljes u sva 4 pravca izvidnice,
pokusavas da nadjes neki prepoznatlj.geograf.detalj,tako da nije tesko :)
Osim na bas bas velikim mapama.
Stavi veci nivo tezine,videces,zanimljivije je mnogo,rokni odma 5 ili 6 a mozes i
7,nisu bas tako opasni.
Ugl biram protivnike,pa stavim vodece sile:Nemce,Engl,USA,Fra,Kina,Japan,itd.
Nije mi inspir.da se bijem sa Songajima,Kmerima i onim indijancima :)
Astecka imperija usred Evrope, yeah!
 
Poslednja izmena:
:lol: Da... malo je smesno kad vidis Acteke u Evropi (sto je i meni zapalo jednom :lol: )... ali nista vernije istoriji nije ni kad ja krenem iz Argentine sa Nemcima, oteram Gandija iz Severne Amerike, pa onda idem u Australiju... i jos jurim Grke po Indiji...

Jel si probao sa nekim osobinama mape, npr. da je mladja ili starija, razne kolicine padavina? Verujem da to moze znatno da utice na mapu. Ona osobina 'ice age' mi lici kao direktan povod za rat, jer korisnog zemljista bas i nema puno :mrgreen:

Sajt zvuci zanimljivo - ima toliiiiiiiko toga... ko ce to sve da isproba :think:
 
Pola sranja sa sajta ne radi :dash: Posebno glave lidera i novi civ-ovi.
Mape sljakaju lepo,doduse.
***,kapiram da je sve jos u razvitku s obzirom da je igra novija.

Ice age nisam probao,ali to je ledena pustara sa jako malo resursa,
dakle TOTALNI RAT :besna:
Sad sam stavio vise padavina (mislim da utice na farme),ali ne znam
kako temperatura/nivo mora uticu na igru :eek:Videcemo.

Video sam da ima hrvatska civil. da se skine,pa se pitam gde su
nasi modderi da izmodeluju Ivicu Dacica i ubace ga kao lidera Srba.
Bonusi: +na policij.drzavu,+na ishranu,+na gojazne gradjane
Mane:-na mozak
:rotf:
 
Zaboravio si drugi minus... Manjak visine gradjana :lol: (citaj - podanika :mrgreen: )

Najpre bih rekao da vise padavina utice da pustinja uopste nema, da je moguce srednjih 30-40% mape pokriveno dzunglom (probacu svakako)... koja bas i nije neki koristan deo mape.
Cudi me da nisu stavili sadnju drveca, to je ranije moglo. Mislim, to uopste nije neka nauka, bar od srednjeg veka bi moglo da bude moguce...

Bilo bi zanimljivo da je neko napravio Balkan (sa mozda blizom okolinom). Kako bese, jel stize editor mapa uz igru? Nit' sam proveravao, nit' se secam da je to spomenuto...

Probao sam onu timsku igru 2:2:2:2... ma ne valja nista. Moj saveznik nece da trguje samnom... sklapa mir kad god hoce... ne vredi. Samo za igranje sa nekim.
 
z:poz: lele lele!
Mapa 8 igraca,7 ratuju protiv mene :) Navuko sam gnev jer sam uzeo
Engleze i izdivljao po mapi.
Sad samo rade nuklearke,pa ko prezivi.
Inace,missle cruiser-jebeno dobra jedinica!!!
Probaj!:sanke::sanke::sanke::sanke::sanke:
 
Hm... pa ti si bas u problemu kad samo the red button resava probleme.

Kod mene je trenutno stanje da jurim po ostrvima (archipelago mapa)... Nemci sa Francuzima, Grcima i Irokezima. Bili su i Rusi na mapi... Objavili mi rat zajedno sa Francuzima - ali su mi bili prve komsije z:D

Cu da cepim i Grke, mnogo gundjaju. z:D
 
Igra li ovo neko jos uvek?

Trenutno sam na Gold edition :whistling:
Hajd' sto imam sve dodatke iz expanzije i DLCove, nego sto igra radi stabilno. Pre je bila redovna pojava kada bude veci broj gradova na mapi - da igra nepovratno pukne. Sada toga vise nema. I grafiku su popravili.

I ako neko ima savet oko religije? Da li ima svrhe da budem istrajan da i verski preuzmem ono sto vojska osvoji? Primecujem da gusto pakovanje gradova ima vrlo povoljan efekat na snagu vere u njima.
 
Nedavno sam se skino s civ-a, igrao sam maltene godinu dana minimum 6h dnevno, chak sam i original pazario O.o

Doooobar je kolko otjesh, meni je bolji od chetvorke.
 
Petica je sasvim dobra... i sada znamo kada ce sestica :aha2:

Bice mi zanimljivo, jer nisam igrao Aplha Centauri. Kazu daje Civ 'sestica' nastavak toga. Nece se igrati na zemljolikoj mapi nego tamo gde se raketa naseljenika spustila. Brzo ce kraj oktobra :mrgreen:
 
Ako imas sa kime, verujem da moze da bude sjajno. Nisam probao... a ne mogu bas ni da uklopim vreme. Nekad imam vremena, nekad ne.
 
Za SF ljubitelje je dobar. Dok meni i Civ V dosadi cim mi se pojavi "Industrial Era".... Steta sto sam prodala moj, bukvalno bih ti dala za free xD
 
Posle avanture sa Sesticom, vratio sam se na dobru i proverenu Peticu.

Ne mogu bre vise da izdrzim koliko me nerviraju sa religijom. Ko o cemu - hrpa misionara ne u okolini nego provaljuju kao invazija skakavaca :roll:
Hocu da igram svoju sopstvenu civilizaciju kako sam ja hteo, da pravim gradove, uzimam bonuse na ovo ili ono... Nadam se da ce u sedmici, kad god da to bude, da malo smanje dozivljaj jer ovo pocinje da lici na inkviziciju. I to nisam ni igrao na nekoj tezini, nego sam lagano probao.
 

Back
Top