Black and White

Sada je definitivno kasno da se pise,ali ipak....
Crno-bele filmove mozes kupiti u foto-radnjama npr ILFORD (PAN)-skupi su kao otrov a zavisi dosta od toga koji je ASA u pitanju,postoje i FORTE-najcesce im je rok istekao ali dobri.
Kao zamena moze posluziti monohromatski film-mada nije crno belo vec,znas jedna nijansa varira,a razvija se kao kolor. :idea:
 
Oko nabavke crno belih filmova i ja imam isti problem jer zivim u NS. Ne vidim zasto bi neko koristio crno beli mod na digitalnom foto aparatu, kad se bolji rezultat dobija photoshopom? Razlog zbog kojeg ja koristim crno bele filmove je malo drugaciji - ima ih u ASA 50 (i manje).
Pozivam jos jednom narod koji zivi u NS i nabavlja crno bele filmove da kaze gde se snabdeva...
 
Nova tema, postavljanje fotografija do 23.09.07 u ponoc ,

glasanje do 26.09.07 u ponoc.

BLACK/WHITE (CRNO / BELO)


PRAVILA :

1. fotografije moraju biti lično delo autora koji je postavlja
2. svaki autor može postaviti max 2 fotografije , u dva odvojena posta
3. veličina fotografije 640 po dužoj strani (640 x n)
4. pravo da glasaju imaju svi članovi foruma krstarice
5. ne komentarisati fotografije dok se ne zavrsi glasanje
6. redni broj fotografije za koju želite da glasate možete naći na zajedničkom albumu
7. svaki glasač daje ocene u vrednosti od 1, 2 i 3 poena za fotografije koje mu se najviše dopadaju tako što napiše redni br. fotografije, ime autora i ocenu koju daje
8. autori ne mogu glasati za svoje fotografije
 
dog-1.jpg
 
E ja imam jedno pitanje. Za mene su crno-bela fotografija i crno-beli svet dve različite stvari. Crno-beli svet može da bude i fotografija u boji a da se na slici nalaze crni i beli kaput okačeni na zidu. Ili anaboj npr. ova tvoja slika na kojoj je crno-beli pas i da je bila u boji, mogla bi da predstavlja crno-beli svet. Po meni je ova druga varijanta (crno-beli svet) mnogo zahtevnija i bolja tema. Eto. Samo mi razjasnite šta je od ova dva, pošto u naslovu piše jedno, a u uvodno postu drugo. :D

bug.gif
 
He he.... Šta ću, ispale mi oči od ovih linija što crtam za posao (ništa kreativno trenutno, čisto fizikalisanje) pa moram malo da zabavim mozak. :D

Ok. Daklem, crno bela fotografija...

bug.gif
 
xiaoyu:
E ja imam jedno pitanje. Za mene su crno-bela fotografija i crno-beli svet dve različite stvari. Crno-beli svet može da bude i fotografija u boji a da se na slici nalaze crni i beli kaput okačeni na zidu. Ili anaboj npr. ova tvoja slika na kojoj je crno-beli pas i da je bila u boji, mogla bi da predstavlja crno-beli svet. Po meni je ova druga varijanta (crno-beli svet) mnogo zahtevnija i bolja tema. Eto. Samo mi razjasnite šta je od ova dva, pošto u naslovu piše jedno, a u uvodno postu drugo. :D

bug.gif

U pravu si potpuno,prvo sam hteo da bude c/b svet,pa sam posle prosirio temu da bude zanimljivije,evo sad je ispravljeno, a pas i jeste u boji,ali c/b.

Tema je CRNO BELA FOTOGRAFIJA
 

Back
Top