Black and White

4mceTbs.jpg
 
Зависи чиме смањујеш...
Има различитих компресија које другачије резултате дају... а и палете у обради нису као оне за компресију, па отуд може бити да је другачији тон...
а...
бистра је слика и овако...
Може бити да тебе године стижу, па вид слаби и то...
:cistinaocare:
:mrgreen:
 
Зависи чиме смањујеш...
Има различитих компресија које другачије резултате дају... а и палете у обради нису као оне за компресију, па отуд може бити да је другачији тон...
а...
бистра је слика и овако...
Може бити да тебе године стижу, па вид слаби и то...
:cistinaocare:
:mrgreen:
imam sertifikat bre, kaze da vidim ko slepi mis :malav:

plavi.gif
moje oko sokolovo uporedo upali u acdsee ili ps oruginalnu i ovde resajzovanu, znaci nevidjena razlika
 
па, то ти је грешка...
тај ејсидиси одавно ни за у буре није...

FastStone Image Viewer, за преглед и смањивање, а пажљива калибрација фотодућана и монитора...
 
па, то ти је грешка...
тај ејсидиси одавно ни за у буре није...

FastStone Image Viewer, за преглед и смањивање, а пажљива калибрација фотодућана и монитора...

jeste ima mane nego navikoh na njega odavno pa samo nastavila, ne koristim ga za obradu uopste, samo za preglede fotki, pa mi nije bitno sto brlja za druge stvari
imam jos nekoliko boljih, al slabo ih palim
nema veze ostaje ps gde je lepo bistro, lr isto, ta dva su mi primarna za obradu, a ovde katastrofa
 
Тај ЛР никад нисам научио да користим... а више пута сам пробао... некако ми је...кабаст... мада видим очигледне предности... ипак се мрштим на њега...
а у фотодућану види само на крају рада да прикажеш "Proof Colors" за sRGB... то је она интернет-стандардна ргб палета и даје ти најприближниоји резултат који ће претраживач да приказује...
Исто и кад сачуваш ваља мало догнати оне JPEG опције... Квалитет шибнути на 10-12, и читао сам недавно шта је шта од оне 3 фрцокле доле оно Baseline (standard), Baseline optimized и оно progressive... и да ме сечеш сад, не могу да се сетиум шта је шта али упамтио сам да је оптимуим за ову нормалну употребу оно прво Baseline (standard)... она друга два су... нешто за нешто, али никакву разлику нисам успео да приметим а ваљда и служи за даљу обраду или штампу... све у свему, нема потребе за та два..
 
...штоп значи да у том процесу има неки кризни момент...
Је'с пробала да у фотошопу смањиш па тако смањену сачуваш?
 

Back
Top