Black and White

Sure...
U medjuvremenu, evo i moje druge slike.... Da ispunim kforum xD

4457Black And White My Little Cat.jpg
 
xiaoyu:
Vesna, kada uploaduješ fotke, možeš da biraš koji ćeš link da postuješ ovde. Izaberi onaj koji već ima
. Ali ne smeta i ovako. Anaboj će ažurirati fotoalbum i tvoja fotka će se tamo normnalno videti. Bitno je samo da si ispoštovala pravila, da je fotka tvoje lično delo i da duža strana nije premašila 640 ppi. :D

Btw, dobrodošla. :D

bug.gif


izvini KSI ali PPI je nesto drugo, fotografija ne sme da bude vise od 640 pixela po duzoj strani.... znaci 640 X n, kao sto pise u uvodu..
 
KoscheiBesmertnii:
Београдски џез фестивал `85. - Чет Бејкер

Olympus OM/1 ; Zuiko 35 / 2 ; Ilford HP-5 (1600 ASA) ; Microphen

Ne sumnjam u tvoje podatke,obzirom da ovde verovatno niko nije radio sa ovom tehnikom i materijalima (ja jesam,i to puno) red je mladjima da objasnimo :

Ilford HP-5 crno beli film 35 mm ,najosetljiviji iz produkcije Ilford
HP 5 = 27 din-a=400 ASA=400 ISO (po defaultu)

Microphen univerzalni negativ razvijac,isto Illford,po defaulti podize vrednost za jednu blendu (800 ISO) moze i vise duzim razvijanjem ili povisenom temperaturom,a kao rezultat se dobija prilicno veliko i nekontrolisano zrno,pa se za ozbiljniji rad izbegava (ISO 1600)

Kodak TRI X visoko osetljivi film 400 ISO,ovde upotrebljen kao roll film 120,u formatu negativa 6x6 cm(Hasselblad) ,
Kodak D76,sitnozrnasti negativ razvijac,verovatno najbolji.

Zbog izrazenog zrna TRI X se nije upotrebljavao prilikom studijskih snimaka sa aparatima te klase.
 
anaboj:
Sepia je monohromna fotografija,kao i crno bela,sa razlikom da je nosioc svetla srebro-bromid(crvenkaste boje),dok je kod crno bele srebro - nitrat.
Obzirom da se dobijaju istim postupkom,i imaju istu tonsku dinamiku,mislim da nije problem sto je sepia,a ipak cu je prebaciti u c/b prilikom postavljanja u album.
Ne moras da se mucis, to cu ja da odradim. izmedju b&w i sepie razlika velika kad je u pitanju ova slika, jer sepia naglasava "starost", pa cu sliku postovati u novom postu, pa ti sam proceni koja je bolja.
pozz
PS: Ideja je odlicna!
PPS: Pozdrav kolegi iz sftima, Dan, lepe su ti fotke.
 
SuzanKalvin:
Ne moras da se mucis, to cu ja da odradim. izmedju b&w i sepie razlika velika kad je u pitanju ova slika, jer sepia naglasava "starost", pa cu sliku postovati u novom postu, pa ti sam proceni koja je bolja.
pozz
PS: Ideja je odlicna!
PPS: Pozdrav kolegi iz sftima, Dan, lepe su ti fotke.

Sepia i datum na fotografiji bas i ne isticu starost i ne idu zajedno.
 
anaboj:
Sepia je monohromna fotografija,kao i crno bela,sa razlikom da je nosioc svetla srebro-bromid(crvenkaste boje),dok je kod crno bele srebro - nitrat.
Obzirom da se dobijaju istim postupkom,i imaju istu tonsku dinamiku,mislim da nije problem sto je sepia,a ipak cu je prebaciti u c/b prilikom postavljanja u album.

Velika je razlika izmedju B&W i Sepie..........a mislim da bi sam autor trebao da odradi konverziju,........... ja licno ocenjujem B&W fotku i po tome kako je ista ta konverzija iz kolora odradjena.......fotka gubi na originalnosti ako je ti prebacis u B&W.......
 
anaboj:
Ne ljutim se, pokusavam da pomognem u najboljoj nameri.

Meni se ovako vise svidja nego sepia,mozda gresim ?

[/img]

Mislim da se ovo malo protivi pravilima igre, postavljenj fotki je u toku, a ovde se postavljaju ideje kako bi nesto bilo bolje............malopre pomenuh da bi sam autor to trebao da uradi.........
 
klika:
Mislim da se ovo malo protivi pravilima igre, postavljenj fotki je u toku, a ovde se postavljaju ideje kako bi nesto bilo bolje............malopre pomenuh da bi sam autor to trebao da uradi.........

Potpuno si u pravu , ovome je bilo mesto po zavrsetku glasanja,
a na temi je postavljena fotka koju je sam autor uradio.
 

Back
Top