Windows 7

Kompanija Microsoft saopštila je da će krajem ove nedelje početi da dostavlja probnu verziju svog novog operativnog sistema Windows 7 programerima i IT profesionalcima, članovima njenih mreža MSDN i TechNet. Radi se o verziji pod nazivom RC (release candidate, kandidat za objavljivanje) koja će početi da se isporučuje 30. aprila.

Kompanija je saopštila i da će ostali korisnici moći već 5. maja da preuzmu javnu kopiju Windowsa 7 RC. Microsoft je ranije već saopštio da će količina serijskih brojeva za Windows 7 RC biti neograničena (u januaru ove godine, prilikom objavljivanja prve javne probne verzije Windowsa 7 ispostavilo se da nije obezbeđen dovoljan broj serijskih brojeva) i preporučio korisnicima da budu strpljivi i sačekaju da prođu prve gužve oko preuzimanja probne verzije novog operativnog sistema.

Ima mišljenja da će se finalna verzija Windowsa 7 pojaviti ranije nego što je to planirano. Microsoft je svojevremeno saopštio da će se Windows 7 pojaviti tri godine nakon Windows Viste (koja je objavljena u januaru 2007. što se uklapa u hronologiju objavljivanja nove verzije operativnog sistema svake treće godine u proseku – jedini izuzetak predstavlja upravo Vista), međutim pojedini analitičari smatraju da će se Windows 7 pojaviti u septembru ili oktobru ove godine.

Mikro-PC
 
RC WIN7 bi trebalo da se pojavi 5 maja, novina je da će RC biti u potpunosti funkcionalan više od godinu dana. Microsoft je objavio da će WIN7 biti validan do 1. Juna 2010.godine što je skoro 13 meseci besplatne upotrebe.
 
Jeste, izlazi release candidate sutra :)

untitled.png


za one koji ne znaju

http://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_life_cycle#Release_candidate
 
RC WIN7 bi trebalo da se pojavi 5 maja, novina je da će RC biti u potpunosti funkcionalan više od godinu dana. Microsoft je objavio da će WIN7 biti validan do 1. Juna 2010.godine što je skoro 13 meseci besplatne upotrebe.

Validan ce biti do 01.06.2010. ali ce od 01.03. rachunar pocheti da nam se gasi na svakih 2 sata. Tako da praktichno nesmetana upotreba ce trajati do prvog marta.

izvor: http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx
Watch the calendar. The RC will expire on June 1, 2010. Starting on March 1, 2010, your PC will begin shutting down every two hours. Windows will notify you two weeks before the bi-hourly shutdowns start. To avoid interruption, you’ll need to install a non-expired version of Windows before March 1, 2010. You’ll also need to install the programs and data that you want to use. (Learn more about installing Windows.)
 
Zaražene piratske kopije Windowsa 7 RC

Pojedini korisnici koji su na svojim računarima već instalirali najnoviju probnu verziju Windowsa 7, nazvanu “kandidat za objavljivanje” (release candidate, RC), izvestili su da ona sadrži trojanca.

Radi se o piratskim kopijama Windowsa 7 RC koje su pre petnaestak dana “procurele” na Internetu i pojavile se u mreži BitTorrent. Prema izveštajima korisnika te mreže, trojanac se nalazi u datoteci “setup.exe”, u kojoj se ustvari nalaze dve datoteke – “setup.exe” i “codec.exe”, a ova druga sadrži trojanca.

Pojavljivanje nelegalnih kopija koje “procure” na Internetu pre zvaničnog objavljivanja nove verzije softvera nije redak slučaj i nije ograničeno samo na Microsoftove programe. Početkom 2009. godine slično se desilo i sa novom verzijom Appleovog programskog paketa iWork 09, čije piratske kopije su takođe “procurele” na Internetu i u sebi skrivale trojanca, koji je napadao Macintoshe.

Što se legalnih kopija Windowsa 7 tiče, Microsoft je 30. aprila počeo da isporučuje Windows 7 RC programerima i IT profesionalcima, članovima njegovih mreža MSDN i TechNet i saopštio da će ostali korisnici moći 5. maja da preuzmu javnu kopiju Windowsa 7 RC.

Izvor: Mikro-PC World
 
Ovako ja sam juče instalirao windows 7ultimate 64 bita.legalno skinutu sa zvaničnoga sajta MS-a, sa legalnim ključem Do pre njega sam imao win 7 betu 32 bita gore koja je fantastično radila.
Razočaran sam RC verzijom jer , postoji par problema sa njime , i ako niste vešti nemojte ni pokušavati instalaciju zasada . Ako jako ne obratite pažnju pri instalaciji će te proći pored disk menadžera a da ga ne primetite , pošto sam tražio svež win odradio mi je quick format particije ni ne nudeći full format. zatim je extraktor win fajlova zabagovao zbog toga , tek kada sam sa nezavisnim programom odradio full ntfs format je extraktor fajlova odradio svoje i lepo instalirao win 7.
na njega sam sinoć instalirao programe i svi se lepo ponašaju , međutim Ati-jev CC ne može da se pokrene što je ogroman minus u mojim očima.Win 7 se super ponaša ali ako imate nameru da stavljate nove programe i jače igrice poslušajte moj savet hdd tj c particija sa windowsom ne bi trebalo nikako da je manja od 40 gb , preporuka je particija od 80 gigabajta. sam windows zauzima oko 16 gigabajta ali čim krenete da instalirate programe potrebna količina za rad i sama zauzetost particije se rapidno uvećava , ja sam na primer za 15 minuta imao oko 36 gb ozbiljno za rad instaliranih stvarčica tako da...
i da još nešto ko stavi avast antivirus neka bude spreman da će mu pri prvom uključivanju vrištati zaštita , meni jeste jer je otkriva trojanca unutar sveže instaliranoga legalnoga windowsa.
 
ja i moj drugar smo instalirali w7 na mom racunaru..
kad smo ga instalirali..
podigo se normalno..
al nikako nemogu da udjem u my computer..
prijavljuje mi neku gresku..
a sve ostalo je lepo radilo..
zasto se to desilo..
nem pojma..
a tu verziju sto smo instalirali na mom racunaru..
moj drugar je tu istu verziju instalirao na par racunara..
bez ikakvih problema..
ipak vratio sam se na stari budjavi xp..
jel zna neko zasto ja na mom racunaru ne mogu da imam w7..
konfiguracija mog arcunara je..
J&W JWMN56 nforce 520..
AMD Athlon 5000+ 2.6ghz..
1gb ddr2 transcend na 800..
gforce 9400 gt 512 ddr2..
250 gb sata II..

imam sve sto je potrebno za w7..
pomoc
 
ja i moj drugar smo instalirali w7 na mom racunaru..
kad smo ga instalirali..
podigo se normalno..
al nikako nemogu da udjem u my computer..
prijavljuje mi neku gresku..
a sve ostalo je lepo radilo..
zasto se to desilo..
nem pojma..
a tu verziju sto smo instalirali na mom racunaru..
moj drugar je tu istu verziju instalirao na par racunara..
bez ikakvih problema..
ipak vratio sam se na stari budjavi xp..
jel zna neko zasto ja na mom racunaru ne mogu da imam w7..
konfiguracija mog arcunara je..
J&W JWMN56 nforce 520..
AMD Athlon 5000+ 2.6ghz..
1gb ddr2 transcend na 800..
gforce 9400 gt 512 ddr2..
250 gb sata II..

imam sve sto je potrebno za w7..
pomoc

Josh samo da kazhesh koja je to "neka" greshka pa da ti i neko pomogne, ovako zalud chekash. Sumnjam da ce se naci neko ko to zna a i baca pasulj u isto vreme ;)
 
Instaliran win7 RC1, čista instalacija, nije prihvatio upgrade sa Beta verzije. Instalacija bez problema, prepoznao XP i ponovo imam dual-boot opciju, svi drajveri instalirani bez problema, instalirao sam 32-bitnu verziju baš zbog lošeg iskustva sa 64-bitnim drajverima, uspešno sam ga aktivirao na Microsoft-u sa brojem kojeg sam dobio od njih, i dalje tragam za dobrim virtual drajv menadžerom (Daemon tools i dalje neće da radi kao ni Alkohol120%).
 
Ja sam kod mene pokušao clean instalaciju 32-bitne verzije skinute sa microsofta i upalio mi je onu plavu sličicu sa cvećem i kolibrijem i tu zakucao. Kad sam pokušao upgrade, stao na 10% expanding, corrupt files. Proverio sam na internetu i kažu da ti diskovi moraju da se režu na 1-2x. Na kraju sam, kao i kada sam instalirao Vistu, digao sistem preko Deamon toolsa. Microsoft je takođe naznačio da tokom instalacije mora biti ugašen antivirus.
Kad se instalirao sistem (manje od pola sata) sve je bilo novo, ali su driveri već bili instalirani. Kao i pre mi je kreirao Windows.old folder gde su bili svi podaci sa C-a pre dizanja sedmice...koji je bio težak 70 GB i koji sam brisao 2 sata...
 
Što se tiče upgrade-a ni kod mene nije prošlo, razlog - win7Beta activation crack :rumenko: , pretpostavljam. Za DVD sam siguran da sam ga rezao na 16x i sve ostalo tokom instalacije je išlo apsolutno glatko. Trenutna zauzetost particije sa win7 je nešto manje od 9 GB, naravno programi i sve ostalo ide na drugu particiju. Trenutno ne mogu da provalim kako se brišu teme za desktop, lako se kreiraju ali kako se brišu? nVidia izdala 185.85 verziju drajvera za grafiku za win7 , razlika u odnosu na prethodne ? Nemam pojma, ja to stalno kupim što je zadnje i instaliram ali da ima neke razlike ne vidim, mada se hvale tipa: u Crysis-u performanse za 22% bolje i sl .(Neću valjda opet da ga instaliiram i proveravam). Evo setih se, možda tema da se preimenuje u win7 RC?
 
Poslednja izmena:
Da li se još nekome dešava da kada prvi put od paljenja kompa upalite Winamp počne nešto da se pokreće u kućištu? Pošto muziku držim na drugom hardu (ne particiji), rekao bih da ovaj sistem drži ne sistemske hard diskove u uspavanom stanju, pa ih pali samo po potrebi...
 
Windows 7 stiže 22. oktobra

Sada je to i zvanična vest: Microsoft je u utorak popodne potvrdio da će se Windows 7 pojaviti 22. oktobra.

Razvoj Windowsa 7 treba da se završi u julu i tad će otići u proizvodni pogon. Iako je oktobarski početak maloprodaje sada poznat, nije poznata i cena.

Nagađanja da će se novi operativni sistem pojaviti u oktobru pojavila su se još u aprilu. Microsoft je inače u početku ciljao na januar 2010. a zatim je prošlog meseca potvrdio da će to ipak biti ove godine, pre sezone novogodišnjih kupovina.

Windows 7 će se pojaviti otprilike 33 meseca pošto je u januaru 2007. objavljen Windows Vista. Podsećanja radi, Windows XP se pojavio krajem 2001.

Microsoft će pored toga ponuditi i jeftiniju ili čak besplatnu nadogradnju za prelazak na Windows 7 korisnicima koji kupe računar s Vistom u mesecima pre zvaničnog objavljivanja. Taj program je nazvan „Windows Upgrade Option” i podseća na Vista Express Upgrade, program koji je onima što su kupili računare s Windowsom XP između 26. oktobra 2006. i 15. marta 2007, omogućio da besplatno ili po izuzetno niskoj ceni pređu na Vistu.

Ukoliko nemate strpljenja a stalo vam je da isprobate novi Windows 7, Microsoft vam nudi njegovu završnu verziju pred objavljivanje – Windows 7 Release Candidate – koju možete preuzeti ovde.

(Mikro-PC World)
 
Ja sam instalirao W7 pre mesec i po dana, onako nista posebno mada mislim da programi mi rade malo brze nego na xpu. Igrice koje sam igrao na 7-ci npr. nfs:uc fullu mnogo lepse izgleda nego u xpu zbog directx-a novijeg. Sve u svemu bez jake masine NE INSTALIRATI! :mrgreen:
 
Da li se još nekome dešava da kada prvi put od paljenja kompa upalite Winamp počne nešto da se pokreće u kućištu? Pošto muziku držim na drugom hardu (ne particiji), rekao bih da ovaj sistem drži ne sistemske hard diskove u uspavanom stanju, pa ih pali samo po potrebi...

E da to sam ja primetio, ili kad ocu da sacuvam neku sliku sa googla pa kad izaberem particiju na koju hocu da mi sacuva i kliknem save, on se na par sekundi da kazem zabaguje,zaustavi i onda cujem kako se zavrti hard, izgleda da je to to, mada me nervira to dok se probudi
 
Sweet...

Kad bolje pogledaš, Windows 7 je samo optimizovana Vista, tako da na njemi nije bilo nogo rada...

Juce su izbacili i beta verziju svog antivirusa. Jedini problem je sto trenutno moze da se koristi samo u USA, Brazilu, Kini i jos nekim zemljama (ali ne EU).

Sobzirom da Nod32 za godinu dana kosta oko 50 evra i nije lose kupiti windos 7 i dobiti antivirus i sve to koristiti nekoliko godina (ako windows 7 bude bio atraktivan kao XP mocice da se koristi bez problema narednih 8-10 godina).
 
Juce su izbacili i beta verziju svog antivirusa. Jedini problem je sto trenutno moze da se koristi samo u USA, Brazilu, Kini i jos nekim zemljama (ali ne EU).

Sobzirom da Nod32 za godinu dana kosta oko 50 evra i nije lose kupiti windos 7 i dobiti antivirus i sve to koristiti nekoliko godina (ako windows 7 bude bio atraktivan kao XP mocice da se koristi bez problema narednih 8-10 godina).

Ja koristim besplatni Avast antivirus i dosad nisam imao problema. Windows 7 se dosad kod mene pokazao kao upotrebljiviji od XP-a, što je za svaku pohvalu...
 

Back
Top