Windows 7

Izvinjavam se, zaboravio sam da kazem da koristim Vistu Ultimate, znachi vistini drajveri mi ne rade na W7. Net imam ali ne mogu da koristim dok ne instaliram drajver, koji kao shto sam rekao, W7 ne prihvata.
To je malo cudno, jer sam ja ubacio sve drajvere sa Viste. (prvo sam obrisao one koje je W7 skinuo preko Windows Update)
Sigurno imas Dial-Up posto ti trebaju drajveri?
 
Windows 7 je pravo osveženje posle xp-a . Ako beta radi ovako dobro mogu da zamislim kako će da radi konačna verzija. U svakom slučaju ovo je ogroman plus za M$. Windows 7 ultimate sam stavio , prepoznala je kompletan hardwer samo sam je kasnije naterao da ipak uzme drajvere za grafičku sa sajta , iako je on postavio odgovarajuće MS drajvere . Komp radi fantastično nemam reči , tj. ostao sam bez teksta.
 
posle nekih 8 meseci na visti presao i ja na 7-cu...zasad radi bez nekih vecih problema a dokle hmmm.... :)
hardware iz prve prepoznat samo je drajver za grafu ubacen. sistem leti, dosta brzi odziv na vistu sta god radio. ne znam za servere ali sam bezveze uporedio sa vistom i nema nesto manje aktivnih a opet radi dosta brze, cak i sa famoznim windows search-om...
za sada zadovoljan :)
problemi : da li je neko uspeo da ukljuci clone mode? meni je uspelo samo extend mod, 8.12 drajveri...cim ukljucim clone izbacuje mi gresku "unable to save display settings" ili vec tako nesto...
drugo safe remove opet ne gasi usb sto je radio i pod vistom...
 
NE mogu da vjerujem da nisam mogao da ga downloadujem sa mozillom (sa Microsoftovog site-a), nego sam morao da instaliram budjavi explorer... al eto ipak sam na kraju uspio.

:D mozes naj normalnije Flash get-om da download Microsoftovog site-a..ja sam tako skinuo ..dobio onaj REg broj od njih..nije mi se jos dalo da instaliram..citam po forumima komentare ljudi..uglavnom sam primjetio da ne rade asci driveri.. znaci jos se ne moze pokrenuti virtual .. ceka se nova verzija demon tools-a :)
I svi uglavnom kazu da LETI u odnosu na vistu
 
Win7 instaliran iz XP-a (prethodno u dualboot konfigu sa Vistom Ultimate), particija sa Vistom formatirana, boot manager iz 7-ce super odradio posao i ponovo imam dual boot opciju.Win7 se instalirao na E: particiju, XP ostao na C: . Zauzetost memorije otprilike kao i kod Viste, oko 30%, čini mi se malo manje opterećen procesor, uglavnom sve radi malo brže nego kod Viste. Lost Planet Extreme Condition u full-u sa ovim 7-cim grafičkim drajverima ide bez problema. Ono što ne radi je čini mi se Daemon virtual drive , trenutno koristim Power ISO virtual drive manager ali je strašno spor i već me nervira. Problemi sa background servisom, često se desi da ne učita sliku za pozdinu već ekran bude skroz crn, nekad se problem rešava promenom teme, a često jedino restartom. IE8 često puca bez nekog vidljivog razloga, uglavnom kad je otvoreno više prozora i još radi neki download program. Ono što ne radi je kod sistemskih podešavanja vezanih recimo za lokaciju i veličinu page fajla, kad se treba snimiti nova postavka proces radi beskonačno i jedino restart pomaže, isto se desilo u boot manageru kada sam pokušo postaviti da XP bude prvi u butovanju. Malo zamerki na fukcionalnost windows explorera (mada se on sada može postaviti da radi kao norton commander, i to po vertikali i horizontali) u vezi sa preimenovanjem fajlova i prikazom extenzija ali možda sam nešto propustio. Problemni sa spajenjem TV-a preko s-video izlaza, komp ne vidi TV verovatno nedovršeni drajveri, pošto na nVidia zvaničnom sajtu još uvek nema opcije za Win7 dobro je da ovo uopšte i radi. Kod instaliranja Daemon-a , nakon restarta dešava se BOD (blue screen of death) i komp se restartuje, zatim se zaglavi kod butovanja, pa restart i onda opcija koja odlično radi i vraća Win7 u život baš ono što je Visti i XP-u nedostajalo. Nastavljamo sa testiranjem, čekamo RC1.
 
Upravo instaliran Kaspersky Anti-Virus (8.0.0.1015) , Kaspersky Lab releases technical preview of Kaspersky Anti-Virus for Windows 7, update prošao bez problema, beta licenca za 91 dan bez problema. Prvi utisci, interfejs od prvih verzija 8-ce, dakle nije napredniji od 8.0.0.506. ili možda zato što je ovo AV a ne KIS verzija, mada su na sajtu napisali da je to dosad najnapredniji korisnički interfejs.Sve ostalo radi uobičajeno, ako ništa drugo onda bar zbog ove licence od tri meseca (bez blacklist gnjavaže) isplati se instalrati ga.



Evo još jedan link, navodno za verziju 8.0.0.1071 !?
ftp://ftp.kaspersky.com/devbuilds/8.0.0.1071/wks/English/2009_02_03_20_22/

Evo još Kasperskog !
http://dnl-12.geo.kaspersky.com/

Čini mi se kao korisno :
http://www.windows7review.com/
 
Poslednja izmena:
Instalirani drajveri 182.06 for Vistax86. Prilikom instalacije pojavljuje se natpis "nVidia display drivers for Windows 7", rešeni mnogi problemi, između ostalog TV-out koji sada radi besprekorno. Problemi sa zvukom (podešavanje izlaza na TV) rešeni instaliranjem Realtek-ovih drivera VistaR217_2.
 
win 7 ultimate instaliran na cistu particiju napravio dual bot sa postojecom vistom 64 sve prepoznao sem modema prihvatio vistine drajvere za modem, ie radi stabilno, poslednjih 8 sati, mali problemi sa reprodukcijom video materjala, kristal pleyer neradi kao ni bs, ali vlc i win 11 rade ok.
 
Ljudi, sinoć sam instalirao Win 7 build 7022, pa ako neko zna kako da vidim ekstenzije? Ne mogu da radim bez njih, a neću da formatiram da bi ponovo instalirao XP, kao da sam u limbu. :(
 
Ljudi, sinoć sam instalirao Win 7 build 7022, pa ako neko zna kako da vidim ekstenzije? Ne mogu da radim bez njih, a neću da formatiram da bi ponovo instalirao XP, kao da sam u limbu. :(
udji u explorer idi na file pa na organize view ili tako nesto imas tu posle folder options tu lepo iskljuci opciju HIDE EXTENSION FOR KNOWN FILE TYPES
 
manji problemi sa driverom za tv karticu sa philipsovim chipom 713x reseni sa win update, ostalo islo glatko osim sto ne postoji driver za web kameru intex i nikako nece da prepozna scaner mustek berpaw 1200 cu plus.proizvodjac nema drivere.dali je neko imao slicnih problema?
 
Сама инсталација пролази доста брзо и глатко без неких претераних питања. Довољно је попунити информације за кориснички налог, унети параметре за локацију и евентуално додати корисничку лозинку и то би било све од потребних информација како би даље наставио са радом систем.
Брзина подизања је на завидноме нивоу морам признати. Компатибилност са ранијим верзијама програма тако и драјвера је присутна и нема неких претераних проблема до сада. Графички кориснички интерфејс је потпуно преузет са виндовс висте. Интернет екпслорер 8 је доста унапређен како потребним тако и оним не потрбним стварима.

Све у свему, потрудили су се да направе систем који ће изгледати лепо и бити угодан за рад кориснику а да притом не занемарују на његову брзину и начин рада. Другим речима, виндовс виста је постала виндовс 7 а самим тиме постала је и доста бржа за сам рад узимајући доста мање ресурса за разлику од њеног претходника.
Изглед виста, енџин икс пе.
 
Poslednja izmena:
Bezbedonosna politika kod Win7 razlikuje se od one na koju smo navikli kod XP-a, ovde programima nije po defaultu dozvoljen pristup mnogim sistemskim resursima kao ni kreiranje i menjanje nekih postavki za koje OS smatra da bi njihovim menjanjem došlo do nestabilnosti u radu. U vezi sa ovim, a iz ličnog iskustva, savetujem da se izbegava opcija autoran kod instaliranja novih programa već da se manuelno instaliraju i to tako što će se setup fajl pokretati sa opcijom "Run as administrator", a nakon instalacije isto tako i pokretati. Da bi se izbeglava gnjavaža sa ovim, nakon instalacije, u postavkama (desni klik na ikonicu) čekirati opciju "Run this program as an administrator".
 
nahvaliste taj win 7 pa sam morao da ga probam... Instaliranje drajvera je proslo tak tak, s tim sto sam morao da carolisem da bi skontao da je 5.1 sistem... Bez obzira koliko puta konfigurisao i pokazivao idiJotu da je 5.1 odbijao je da pusti zvuk na sve zvucnike, ali uz malo magije je i to proradilo... Druga stvar koja mi je zasmetala je tv out... Namestim ja to sve to radi ali film na tvu nece u full screen da ga ebes... Ma caroliso sam svasta, cak je poceo da se pravi pametan pa da odbija nekia podesavanja sto se tice displeja... E tu je kod mene pao... I jos jedna sitnica... explorer.exe kad se pogubi pocinje da guta memoriju kao nezdrav dok racunar ne postane neupotrebljiv... A to moze lako da se desi ako ubacite neki malo losiji disk u dvd citac/rezac... Tak da se sve svodi na isto... Lepa rec za kraj je da je brz i da mnogo bolje koristi resurse koji su mu na raspolaganju, ali sve u svemu osim sminke nista revolucionarno... Izgleda da je ponestalo ideja...
 
Kod TV-outa rezolicija primarnog displeja (monitora) moze biti max 1024x768 inače nema slike na TV-u. Inače podešavanje slike je neviđenja gnjavaža, dok iz XP-a sve ide prosto i logično. Sa expolrerom nisam imao problema, za razliku od iexplorera, juče sam skinuo neku zakrpu za njega baš da vidim hoće li sada normalno raditi.Što se tiče zvuka drajveri od 7-ce nisu dovoljno dobri za optimalna podešavanja zvuka, za to je ipak potrebno skinuti zadnju verziju drajvera sa net-a za audio chip.
 

Back
Top