Windows 7

Ne vredi... To je gadget za xp (nisam znao kad sam postavio link), izvini. Izgleda da je taj dock tek u planu za finalnu verziju a ljudi na osnovu najava microsofta prave amaterski taj dock koji radi pod xp. Mislim da nas je gates opet iz.***** kao volove...
 
Svidja mi se sto su dodali nove opcije u WordPad i Paint :)
A i Calculator su promenili xD
Što se tiče tih raznoraznih novih opcija (mada više vizuelnih) u OS Windows 7, evo kratkog pregleda u slikama:
Windows 7 na prvi pogled izgleda veoma slično Visti, što i ne čudi, kad koriste isti Kernel. Međutim, postoje mnogobrojna unapređenja koja ga čine boljim i bržim od Viste i to bez sumnje. Evo samo nekih novih karakteristika i opcija koje Windows 7 čine jedinstvenim i boljim (bar se tako nadamo) od svih prethodnih Windows verzija:

1. Setup
Instaliranje Windows 7 je vrlo slično kao kod Viste. Isti interfejs, iste opcije, isti wizard, isto vreme. Sve je isto, osim Pozadine i Boot Screen-a koji izgledaju stvarno impresivno. Na sredini ekrana stoji ispisano "Starting Windows" sa staklastim progressbar-om ispod. Pozadina koja je iskorišćena prilikom instalacije, je ista ona slika koja će se koristiti i kao desktop wallpaper.



Biće potrebno oko 30-tak minuta za instalaciju Windows 7. Tokom instalacije ništa neće tražiti. Nekoliko stvari kao što su time zone, itd. tražiće se na kraju, tako da se lagano možete opustiti dok se instalacija ne završi.

2. Windows Explorer
Windows Explorer je takođe malo izmenjen. Novi Commandbar (bez ikona), novi panel na levoj strani koji sadrži Favorites, Libraries, itd., novi Details panel, nekoliko novih opcija u tzv. "View" meniju kao Content i na kraju povećani Searchbar.



Sveukupno gledano, novi Explorer izgleda bolje i preglednije.

3. Desktop Context Menu
Sličan je Vistinom, samo su mu dodate 3 nove opcije: Share with, Display Settings i Gadgets.



Share with se koristi za nove Home Groups-e, Display Settings direktno pokreće Graphics card Properties tab, a Gadgets startuje Sidebar Gadget listu.

4. Novi Control Panel
Izgled Control Panel prozora je takođe izmenjen i dosta je komforniji. Levi sidebar zauzima vrlo malo prostora i menja svoju veličinu, kad god se otvori neka stavka.



Takođe možete da se prebacite na prikaz malih ikona desnim klikom u prazan prostor i odabirom opcije:



Kao što se da primetiti, sada se mogu sačuvati podešavanja izgleda, što nije bilo moguće u Visti, zbog čega je bilo dosta primedbi.

5. System Tray
Sada su ikone u System trayu naglašene kada pređete kursorom preko njih. Takođe se može primetiti i mala razlika u ikonama, kada kliknete na njih. Mala strelica na početku, pokazuje skrivene/neaktivne ikone.



"Prazan" prostor na kraju Taskbara je u stvari nova "Show Desktop" prečica, koja minimizira sve otvorene prozore i prikazuje radnu površinu. Vrlo zgodna i domišljata karakteristika:



6. Nove Taskbar Opcije
Taskbar i Start Menu Properties sadrže nekoliko novih opcija, sa redizajniranim interfejsom.



Kao što se vidi, sada se može promeniti lokacija taskbara direktno iz padajućeg menija. Klasičan Start Menu je uklonjen.

7. Ribbon u Paint-u i Wordpad-u
Ubačen je Ribbon interfejs u Paint i Wordpad aplikacije, tako da one sada izgledaju ovako:

Paint:



Wordpad:



8. Novi Windows Defender Interfejs
Windows Defender je takođe dobio novi interfejs.



Uklonjen je "Windows Defender logo" sa desne strane, a promenjene su i boje prozora.

9. Windows Firewall
Windows Firewall je dosta poboljšan u Windows 7. Sada je prilagodljiviji i pruža veću bezbednost (bar tako kažu):



10. Kalkulator
Kalkulator je redizajniran, a dodate su i 2 nove opcije: Programmer i Statistics.



11. Nove Opcije u "Folder Options"
Dodate su 2 nove opcije u "Folder Options":

  • Hide empty drives in the Computer folder

  • Try to search the content of unknown file types


12. Nove Opcije u "System Properties-u"
I "System Properties-u" su dodate 2 nove opcije:

  • Save taskbar thumbnail previews

  • Show shadows under windows


Ako onemogućite opciju "Show shadows under windows", onda će svi prozori ostati bez senke, što i nije baš vizuelno lepo jer ostaju naglašeni crni uglovi, ali je još jedna od mogućnosti.



13. Novi Boot Screen, Login Screen i male modifikacije Aero Teme
Kao što je pomenuto na početku, Windows 7 sadrži novi Boot Screen koji prikazuje "Starting Windows" sa staklastim progressbar-om u sredini.



Login Screen je sličan Vistinom, osim pozadine. Pozadina Vistinog Login Screen-a je ista kao i podrazumevani Aurora wallpaper. Isti slučaj je i sa Windows 7, pozadina njegovog Login Screen-a je ista kao i podrazumevani wallpaper, koji se koristi i tokom setup-a.
Aero tema je vrlo slična Vistinoj temi. Samo su malo doterani Start meni i Taskbar. Takođe, maksimizovani prozori ne gube transparentnost.
...
Ovo je kraći pregled što se tiče nekih bitnijih izmena (mada više vizuelnih) u novom Windows 7 Beta verziji.

Preuzeto sa AskVG.com
 
Ja sam odusevljen,nisam nikad pre imao Vistu na kompjuteru jer sam cuo da ima dosta problema sa drajverima i kompatibilitetom sa nekim programima,zato sam do pre neki dan koristio XP Professional,no instalirah na jedan deo particije i ovaj Win 7 reko ajd da vidim,i moram reci da sam odusevljen,5 dan kako ga koristim i nijednom nisam imao problema,instalirao sam neke programe,igrao igrice,radi perfektno,cak bi i rekao da je Internet Explorer daleko brzi nego na XPu.
Inace koristim x64 verziju.
Jedina zamerka je to sto bilo sta da instaliram trazi da restartujem komp sto me jako nervira.
 
@Master_Chief
To sto si cuo o Visti je cista laz.
Mozda je bilo tacno prvih mesec dana posle njene pojave na trzistu :)

Za x64 je chovek u pravu. Stvarno Vista x64 ima problema generalno. Lichno sam se napatio sa njom i vratio na XP. 32bit Vistu nisam koristio, kontam da je ok. Generalno je x64 josh uvek problem. Trebace vremena da se uhoda. :D
 
Nemam nikakvih problema sa x64 Vistom.
Svi drajveri i programi rade.
Upravo sam izvrsio upgrade na Windows 7.
I na njemu radi sve sto je radilo na Visti x64. (koristim drajvere za vistu)
 
Nemam nikakvih problema sa x64 Vistom.
Svi drajveri i programi rade.
Upravo sam izvrsio upgrade na Windows 7.
I na njemu radi sve sto je radilo na Visti x64. (koristim drajvere za vistu)

Mozhda ti nemash...ne znachi da drugi nemaju... Chinjenica je da x64 josh uvek nije na nivou na kom bi trebalo da je. Drajveri za gomilu komponenata nisu optimizovani... Ali ajde da ne skrecemo sa teme Windows 7...:D
 
@Master_Chief
To sto si cuo o Visti je cista laz.
Mozda je bilo tacno prvih mesec dana posle njene pojave na trzistu :)
Znas kako,bio sma jako skeptican jer na kompu uvek imam gomilu svakakvih programa i igrica,a posto ja kupujem original windows bilo bi mi skupo da dam pare za nesto sto nece da radi onako kako bih zeleo.Ali evo ovaj Windows 7 x64 radi perfektno i verovatno cu da ostanem na njemu kad bude pustena gotova verzija.
 
Master, Windows 7 ti radi super, a koristi isti kernel kao Vista. (to je prakticno naprednija Vista :) )
Sta ti to govori? :lol:

@tema
Windows Update mi je automatski skinuo Serbian Language pack :think:
 
Skinuo sam W7-x64.
Imam instaliranu V-Ultimate x86(32-bit).
Kako da napravim dual-boot?
Prilikom pokušaja instaliranja, nakon 'windows loading files...' dolazi ekran sa dva izbora:
-upgrade, i
-custom instalacija.
Druga opcija formatira C... a prva mi kaže da moram da restartujem komp., i da stari Win mora da radi, pa tek onda da uradim 'upgrade', što mi baš nije najjasnije jer sam upravo tako i pokušao instalirati...i uvek mi se pojavljuje taj izbor!
Šta da radim?
 
Ja sam prvo napravio posebnu particiju specijalno za Win 7,onda sam ubacio disk i restartovao komp,i birao custom install,posle nekoliko klikova imas i opciju da izaberes na koju particiju zelis da ti se novi OS instalira i to je to.
 
Produženo preuzimanje Windows 7 OS-a

Microsoft je produžio period tokom koga je moguće sa oficijelnog sajta preuzeti beta verziju novog opertivnog sistema Windows 7 za nekoliko nedelja.

Daunload opcija je trebalo sa sajta da bude uklonjena prošle subote, ali je zbog velike popularnosti zadržana do 10. februara.

Prvi dani (10. januar) preuzimanja ovog programa, koji bi trebalo da zameni Windows Vistu, doneli su pad Microsoftovog sajta i to zbog velike posećenosti i zahteva za preuzimanje.

Za sada je novi OS dobio pozitivne ocene korisnika, a najbitnije je to što rešava mnoge probleme koji postoje u izuzetno problematičnoj i bagovitoj Visti.

Istovremeno, Microsoft je najavio da će "ključevi" za aktivaciju proizvoda biti deljeni i nakon isteka roka za preuzimanje beta verzije Windows 7 operativnog sistema.

(MONDO)
 
Ljudi nije mi jasno malo to za drajvere. Inache, skinuo sam W7 sa onog linka na prvoj stranici, sa zvanichnog sajta Microsoft-a, i instalirao sam ali kao "Fresh Copy of Windows", znachi ne upgrade. I drajveri mi nisu radili, lepo kaze "Not for this platform". Da li to znachi da drajveri rade samo u sluchaju upgrade-a ?!
 

Back
Top