Ves-masina?!

pericco

Zainteresovan član
Poruka
116
Da li je normalno da obe zice koje se kace na grejac budu pod naponom (provereno probnom lampom)! Kada kao programator dodje do faze gde treba da greje (posle primanja vode) onda se na jednoj zici izgubi napon (po mom misljenju normalno stanje). Zar ne treba da obe zice budu bez napona dok programator jednu ne ukljuci preko odgovarajuceg termostata (u zavisnosti da li se radi o programu 60 ili 90 stepeni) a da druga bude normalna nula? I lampica koja treba da svetli dok grejac radi takodje su joj obe zice pod naponom dok grejac ne radi, i ona tad ne svetli a kada se grejac ukljuci onda i na lampici se na jednoj zici izgubi napon i sijalica radi! Radi se o masini Ei Nis S 2007!
 
slika-Ves-masina-EI-Nis-483245x640.jpg


ne razumem se u masine..:(
 
Da li je normalno da obe zice koje se kace na grejac budu pod naponom (provereno probnom lampom)! Kada kao programator dodje do faze gde treba da greje (posle primanja vode) onda se na jednoj zici izgubi napon (po mom misljenju normalno stanje). Zar ne treba da obe zice budu bez napona dok programator jednu ne ukljuci preko odgovarajuceg termostata (u zavisnosti da li se radi o programu 60 ili 90 stepeni) a da druga bude normalna nula? I lampica koja treba da svetli dok grejac radi takodje su joj obe zice pod naponom dok grejac ne radi, i ona tad ne svetli a kada se grejac ukljuci onda i na lampici se na jednoj zici izgubi napon i sijalica radi! Radi se o masini Ei Nis S 2007!

A da probaš da okreneš utikač u šuko utičnici...onda neće biti pod naponom ni jedna ni druga kad nije uključen grejač :cool: Moj ti je savet...ne pipaj to...zovi nekog ko se razume u jelektriku
 
dobro kaze Microwawe, u tim slucajevima strujni krug grejaca nije zatvoren, i zato ti se cini da ima "struje" na obadva kraja. ali imas neki kvar na masini ili zasto to pitas? ja sam majstor, pa mozda mogu da ti pomognem...
 
dobro kaze Microwawe, u tim slucajevima strujni krug grejaca nije zatvoren, i zato ti se cini da ima "struje" na obadva kraja. ali imas neki kvar na masini ili zasto to pitas? ja sam majstor, pa mozda mogu da ti pomognem...

Problem je sa masinom ei nis s2007, nece da kuva a grejac je ispravan! Promenjeni su i termostati i prekidac koji ukljucuje da kuva! Ali ona greje oko 1,5 min i iskluci grejac!
 
Moja masina ei nis s2007 nece da kuva.Doduse nisam proverio grejace jer se u to apsolutno ne razumem ali isto tako ni lampica,logicno ne svetli.O zicama te,struja mi je tabula raza. Jedino sto sam povezao je luster i prekidac ali nikako nisam uspeo da ukapiram kako da povezem u duplom prekidacu da mogu da ukljucim posebno sijalice ppodeljene duplim prekidacem..
 
najverovatno je relej programatpra .ili programator.

Tako je.
Treba resetirati postojeći programator (elektronika) i ponovo daš novi program.
To može samo sa originalnim instrumentom i traje 1 minutu.
Ako ponovo ne radi grijač, onda menjaj elektroniku a prije toga provjeri da li je dobar kontakt žice koja vodi na grijač.
Ta se obično ošteti na mjestu ispod vrata, gdje se vrata presavijaju (odnosno vrata presavijaju kablove).

A ovo drugo- šuštanje- da nije u bubanj ipala kakva igla ili komadić žice pa struže po bubnju. To sam ja jednom vidio.
Okrenu rukom prazan bubanj pa slušaj da li šušti i gdje.
Ležaj je takođe moguć.
 
Poslednja izmena:
Kako da otvorim vrata od ves masine koja su se zaglavila.
Ubacivala sam ves u masinu i izgleda da sam jace lupila nego sto se sme i sad ne mogu da ih otvorim.
U pitanju je masina Gorenje,poluautomatska.
 

Back
Top