C++ zadaci,resenja,pitanja,tutoriali

DarkSoul malo mi je smesno raditi to na oo nacin........msm to je za 5 min gotovo.........evo dajte jedan zadatak koji je raznumno resavati oo.....
edit: tema je tragicno preminula

Pa uzmite teže zadatke... ja ti mogu dati prijedloge... ako si raspoložen... sve sa rješenjima... ;)

p.s. Tema nije preminula, nego trebate drugačije zadatke postavljati. Ne neke baš komplikovane, ali ne ni ove nabrajalice koje nemaju nikakav smislen rezultat (bez uvrede).

Za početak npr. napraviš klasu tačke u kojoj ćeš imati koordinate tačke, metode za dohvatanje apscise i koordinate, za izračunavanje rastojanja od druge tačke i sl. i onda vremenom možemo čak napraviti program koji će da učitava geografske koordinate nekih objekata, daje im generička imena, sadrži podatke o objektu na zadatoj koordinati i sl. ;)
 
Poslednja izmena:
DarkSoul hoces da napravimo to ?? :)

Pa znaš kako, ovo za tačke smo radili na vježbama i to već znam i treba da znam. Nešto slično sam upravo večeras uradio na brzaka, to mi je uvodna lab vježba, a već za 2 sedmice trebam višestruko mnogo da znam raditi. Za 2 mjeseca na ispitu treba da sam više nego sposoban sam uraditi ono što sam ti rekao za manje od dva sata, tako da ne mogu da te čekam dok ti mnoge stvari naučiš. ***, meni je hitno, a ti ovo učiš rekreativno, bez uvrede. ;)

Međutim, ako ti šta zatreba, ja ti uglavnom mogu pomoći. ;)

realno sve.....od konstruktora, apstrakcije, nasledjivanja ,friend metoda, struc,enum,union.........itd da ne nabrajam sad :)

jel ce neko da mi pomogne ili da trazim pomoc negde drugo?? :?

Ja ti preporučujem da onda kreneš od C-a, ako ćeš po Laslu Krausu. Knjiga je odlična, zbirka takođe, a C++ knjiga i zbirka se nadovezuju na C. I nemoj se bojati C-a, dosta je jednostavniji od C++a, samo što je alokacija memorije mrvicu komplikovanija, ali to je mačji kašalj. ;)

Nećeš se pokajati ako to uradiš. Vidiš da još nisi savladao proceduralno programiranje (koje je ipak prisutno i u objektnom), a taman se knjige nadovezuju. ;)
 
pa realno onda ja odoh na delfi jer znam pascal...xD.........qr nije meni hitno.......e da je ovo samo rekreacija :D :D........pokusacu ali nemam ja te knjige ovde xD

Izvini onda što sam rekao da je rekreacija. Ako si već u žurbi, onda je najbolje da nabaviš knjige. Vidi ako imaš nekoga odavde da ti to nabavi, koristiće ti. ;)

I ne idi na delfi, kakav crni delfi. :D

Kakav si sa engleskim? Ako ti treba neka knjiga koja se inače plaća, ja ti mogu dostaviti u pdf. ;)
 
@2paca.swaka
msm da ne treba da te niko poducava kad lepo mozes sam
evo male pomoci

da li znas sta je metod??????
a sta je objekat????????????????

evo probaj da resis ovaj zadatak

1 napisati program koji ucitava kordinate tacke a i tacke b i prikazuje ih gde se nalaze
1 = 1 razmak

npr
a
x = 10
y = 5

b
x = 12
y = 7

Kod:
         a

           b

prosto za ne :D
 
Poslednja izmena:
2.I evo jedan prost zadatak:
Izracunati povrsinu pravugonika ako korisinik unese stranicu a i b...ali napravite da je OOP odnosno da ima klasu Pravugonik i da ta klasa sadrzi funkciju za izracunavanje i unosenje podataka...po mogudjstvu da napravite da dinamicki alokuje objekat odnosno preko operatora new..
Evo ja sam napravio taj program,jeste da sam malo u zakasnjenju ali sam kasno video ovu temu :D.Napravio sam program ali bez dinamicke alokacije memorije:
Kod:
#include <cstdlib>
#include <iostream>

using namespace std;
class pravougaonik{
      private:
              float a,b,p;
              public:
                     void set(float as,float bs);
                     float povrs(float as,float bs);
                     };
                     void pravougaonik::set(float as,float bs){
                          a=as;
                          b=bs;
                          }
                          float pravougaonik::povrs(float as,float bs){
                                p=a*b;
                                return p;
                                }

int main(int argc, char *argv[])
{
    float a,b,p;
    cout << "Unesite stranicu a" << endl;
    cin >> a;
    cout << "Unesite stranicu b" << endl;
    cin >> b;
    pravougaonik obj;
    obj.set(a,b);
    p=obj.povrs(a,b);
    cout << "Povrsina je: " << p << endl;
    system("PAUSE");
    return EXIT_SUCCESS;
}
 
Poslednja izmena:

Back
Top