C++ zadaci,resenja,pitanja,tutoriali

e da bequic posto ja necu znati uraditi vesala u c++ (pokusacu al nisam siguran da cu uspeti :D )
evo kako ih treba napraviti
ucitati tezinu igre
zavisno od tezine igre povezati se sa .txt datotekom sa hdd
izvaditi red po red iz datoteke i smestiti reci u niz stringova
napraviti random int, i po njemu izabrati nasumicnu rec iz niza stringova
rastaviti string na niz char promjenjivih
pogadjati prvo slovo
proveravanje dali je korisnik pogodio slovo
for petljom preci kroz niz char-ova i ako se nadje podudaranje npr. "pogodio je 3 slovo koje je R" neka se na izlaz stampa " _ _ R _ _ _"
to uraditi za string.length()-1 puta
na kraju coutovati jeli rec pogodjena ili ne...........ae idem da spavam pa cu da probam da uradim :D :D
 
Koju gresku izbacuje...Pa sad moras malo da se potrudis meni u 90% slucajeva kod ne radi :D ali bitno je biti uporan :dash:...Znaci pokusaj ponovo, i nemoj da cekas da ti neko uradi..bitno je da ti razumes kako sta funkcionise pa ces kasnije lako da resis problem.Ajde mozes ti to nije uopste komplikovano
 
ma bezi bre to i nije zadatak ....xD....salim se :D :D..........bequick nema veze uradio sam sam u c#........nzm ja u c++ to........hoces da ti posaljem kod u pp da pogledas :D ?? ...............znas koliko je teze u c# jer se string biblioteka siromasna nemoguce........nemas dvije f-ije sa stringovima da valja.........pa sam onda rec morao da razlazem u char array a onda char array u string......cuda jadi :D............pogledaj :D......evo resenja za taj zadatak fraktal :D................
Kod:
#include <iostream>
#include <stdlib.h>

using namespace std;

  
int main(int argc, char *argv[])
{
  int n,cifra,sumaCifara1=0,sumaCifara2=0;
  cin >> n;
  for (int i=0;i<2;i++)
  {
      cifra = n%10;
      sumaCifara1=sumaCifara1+cifra;
      n=n/10;
  }
  cout <<"Prva suma  "<<sumaCifara1<<endl;
  for (int i=0;i<=2;i++)
  {
      cifra=n%10;
      sumaCifara2=sumaCifara2+cifra;
      n=n/10;
  }
  cout <<"Druga suma  "<<sumaCifara2<<endl;
  if (sumaCifara1==sumaCifara2){
  cout << "Zbir prve dve cifre jednak je zbiru druge dve cifre"<<endl;}
  else {
  cout << "Zbir prve dve cifre nije jednak zbiru druge dve cifre"<<endl;}
  system("PAUSE");	
  return 0;
}

eto...jel radi ?? :D :D
 
ma bezi bre to i nije zadatak ....xD....salim se :D :D..........bequick nema veze uradio sam sam u c#........nzm ja u c++ to........hoces da ti posaljem kod u pp da pogledas :D ?? ...............znas koliko je teze u c# jer se string biblioteka siromasna nemoguce........nemas dvije f-ije sa stringovima da valja.........pa sam onda rec morao da razlazem u char array a onda char array u string......cuda jadi :D............pogledaj :D......evo resenja za taj zadatak fraktal :D................
Kod:
#include <iostream>
#include <stdlib.h>

using namespace std;

  
int main(int argc, char *argv[])
{
  int n,cifra,sumaCifara1=0,sumaCifara2=0;
  cin >> n;
  for (int i=0;i<2;i++)
  {
      cifra = n%10;
      sumaCifara1=sumaCifara1+cifra;
      n=n/10;
  }
  cout <<"Prva suma  "<<sumaCifara1<<endl;
  for (int i=0;i<=2;i++)
  {
      cifra=n%10;
      sumaCifara2=sumaCifara2+cifra;
      n=n/10;
  }
  cout <<"Druga suma  "<<sumaCifara2<<endl;
  if (sumaCifara1==sumaCifara2){
  cout << "Zbir prve dve cifre jednak je zbiru druge dve cifre"<<endl;}
  else {
  cout << "Zbir prve dve cifre nije jednak zbiru druge dve cifre"<<endl;}
  system("PAUSE");	
  return 0;
}

eto...jel radi ?? :D :D

Radi ali ne ono što je traženo u zadatku :)

Napiši program koji će ispisati sve četvorocifrene brojeve kojima je zbir prve dvije i zadnje dvije cifre jednak (npr. 1111)

Uvijek prvo dobro pročitaj zadatak, ako treba dvaput (je.ote koliko si ovo puta čuo u životu :D:D:D)

Aj sad uradi šta treba :)
 
Evo jedan lak, pa imate fore do srede da rešite. :)

U jednoj državi postoji N značajnih gradova (N ≤ 30). Oni su povezani između sebe putevima tako da se iz svakog grada može stići do drugog neposrednim ili posrednim putem. Poznato je koliko ima međugradskih puteva i koja dva grada svaki od njih spaja.
Kamiondžija se nalazi u jednom od datih gradova i treba da obiđe još G gradova (G ≤ 6). U svakom od gradova može da tačno jednom dobije određenu količinu novca, specifičnu za taj grad (na početku uzima onoliko para koliko mu pruža startni grad), a svaki međugradski put troši izvesnu količinu novca - to je ona količina neophodna za kupovinu benzina.
Napisati program koji nalazi maksimalnu količinu novca koju kamiondžija može da ima na kraju svog puta ako se kreće po zadatim putevima unutar zemlje.
 
Poslednja izmena:
e sad sacekaj......da vidim jesam li shvatio zadatak........imas dakle 30 gradova.....i ako si u gradu 1 mozes doci u grad 2 direktno ili preko drugih gradova......jeli tako??..........
mora do prodj jos G gradova.......u svakom gradu dobije novac tj mora se za svaki grad uneti kolicina novca....jel tako o5??
e sad za razlicite puteve npr. izmedju n[1] i n[2] ili n[6] i n[29] mora se uneti kolicina novca koji se potrosi na toj deonici puta......jesam li u pravu.............
e sad.....koji su zadati putevi.........msm kako zadati nzm to :D :D........ae objasni zadatak ne volim ove nedorecene puno.............:P :D :D :D
 
Evo jedan lak, pa imate fore do srede da rešite. :)

U jednoj državi postoji N značajnih gradova (N ≤ 30). Oni su povezani između sebe putevima tako da se iz svakog grada može stići do drugog neposrednim ili posrednim putem. Poznato je koliko ima međugradskih puteva i koja dva grada svaki od njih spaja.
Kamiondžija se nalazi u jednom od datih gradova i treba da obiđe još G gradova (G ≤ 6). U svakom od gradova može da tačno jednom dobije određenu količinu novca, specifičnu za taj grad (na početku uzima onoliko para koliko mu pruža startni grad), a svaki međugradski put troši izvesnu količinu novca - to je ona količina neophodna za kupovinu benzina.
Napisati program koji nalazi maksimalnu količinu novca koju kamiondžija može da ima na kraju svog puta ako se kreće po zadatim putevima unutar zemlje.

ajde malo pojasni
daj primer kako to program treba da radi
 
evo resenja

Kod:
#include <cstdlib>
#include <iostream>
using namespace std;

int main(int argc, char** argv)
{
    int cifra,cifra1,broj;
    for (int i=1000; i<10000; i++)
    {
        broj=i;
        cifra=broj/100;
        cifra1=broj%100;
        if (cifra==cifra1)
            cout << i << " ";
    }
    return 0;
}

AAAAAAAAA!!!!!!!

Ovo je strašno! Stefane ni ti nisi pročitao zadatak :(

apiši program koji će ispisati sve četvorocifrene brojeve kojima je zbir prve dvije i zadnje dvije cifre jednak (npr. 1111)

Zbir čo'eče, zbirrrrrrrr :D

Aj sad uradite zadatak ko ljudi, nije težak :)

And remember: READ IT FIRST!!!!!!!! :D
 
Ako nisam nagovestio: svaki grad može da se poseti tačno jednom - nakon što pokupi pare, nikada više se neće vraćati u taj grad. Takođe, ne može kamiondžija da ima negativan iznos novca u nekom trenutku.

Auuuu, koliko pitanja... :eek: Evo (temeljnih i, nadam se, jasnih) objašnjenja:
e sad sacekaj......da vidim jesam li shvatio zadatak........imas dakle 30 gradova.....i ako si u gradu 1 mozes doci u grad 2 direktno ili preko drugih gradova......jeli tako??..........
Tako je.
mora do prodj jos G gradova.......u svakom gradu dobije novac tj mora se za svaki grad uneti kolicina novca....jel tako o5??
I ovde je OK.
e sad za razlicite puteve npr. izmedju n[1] i n[2] ili n[6] i n[29] mora se uneti kolicina novca koji se potrosi na toj deonici puta......jesam li u pravu.............
Za svaku deonicu se daje iznos novca koji se troši.

Dakle, što se ulaznih podataka tiče, neka bude ovako: prvo se unosi broj N, zatim broj direktnih međugradskih puteva. Za svaki grad se unosi količina novca. Zatim se definišu deonice sa tri broja: dva od njih su redni brojevi gradova koje ona povezuje, a treći predstavlja novac koji se troši pri transportu iz jednog u drugi. Na kraju se unosi redni broj grada u kome se kamiondžija nalazi na početku i broj gradova koji treba da se obiđu.

Od izlaznih informacija treba da se ispiše maksimalan iznos novca na kraju puta. Ako nije moguće da poseti odgovarajući broj gradova (zbog uslova da se svaki grad posećuje maksimalno jednom), ispisati odgovarajuću poruku.


Evo primera kako bi jedan set ulaznih informacija mogao da izgleda:
Kod:
13 14    // 13 je broj gradova, 14 broj deonica
20 25 15 20 30 10 15 20 15 15 20 10 15     // ovo su pare u odgovarajucim gradovima
1 2 5           // u formatu grad / grad / potrebne pare
2 3 5
2 4 10
2 10 5
3 5 5
5 11 10
5 6 10
10 11 5
10 12 10
6 7 5
7 8 5
8 10 10
8 13 15
9 10 5
5 3      // redni broj pocetnog grada, broj gradova koji treba da se obidju
Za ovaj primer rešenje je 75, a odgovarajući put je 5 -> 3 -> 2 -> 1. Na početku, u gradu 5, ima 30$ (čega god :)). Pri prelaženju iz grada 5 u 3 troši 5$, pa tada ima 25$. Sada uzima 15$ u gradu 3, koliko ga tamo čega, pa ima 40$. Zatim troši 5$ pri prelasku iz grada 3 u grad 2 i tamo uzima 25$. Zatim prelazi iz 2 u 1 (pri tome trošeći 5$), a u gradu 1 uzima 20$.

Je l' sada sve u redu?
 
AAAAAAAAA!!!!!!!

Ovo je strašno! Stefane ni ti nisi pročitao zadatak :(



Zbir čo'eče, zbirrrrrrrr :D

Aj sad uradite zadatak ko ljudi, nije težak :)

And remember: READ IT FIRST!!!!!!!! :D

aham izvinite

zurio sam pa zato

evo da li je ovo dobro

Kod:
#include <cstdlib>
#include <iostream>
using namespace std;

int main(int argc, char** argv)
{
    int cifra,cifra1,cifra2,cifra3,broj;
    for (int i=1000; i<10000; i++)
    {
        broj=i;
        cifra=broj%10;
        broj=broj/10;
        cifra1=broj%10;
        broj=broj/10;
        cifra2=broj%10;
        broj=broj/10;
        cifra3=broj%10;
        if ((cifra+cifra1)==(cifra2+cifra3))
            cout << i << " ";
    }
    return 0;
}
 
aham izvinite

zurio sam pa zato

evo da li je ovo dobro

Kod:
#include <cstdlib>
#include <iostream>
using namespace std;

int main(int argc, char** argv)
{
    int cifra,cifra1,cifra2,cifra3,broj;
    for (int i=1000; i<10000; i++)
    {
        broj=i;
        cifra=broj%10;
        broj=broj/10;
        cifra1=broj%10;
        broj=broj/10;
        cifra2=broj%10;
        broj=broj/10;
        cifra3=broj%10;
        if ((cifra+cifra1)==(cifra2+cifra3))
            cout << i << " ";
    }
    return 0;
}

to je to ;)

ovako sam ga ja riješio, tvoje je elegantnije :)

Kod:
#include <iostream>
using namespace std;

main()
{
      for(int i=1;i<=9;++i)
      {
          for(int j=0;j<=9;++j)
          {
                  for(int k=0;k<=9;++k)
                  {
                          for(int p=0;p<=9;++p)
                          {
                                  if(i+j==k+p)
                                  {
                                              cout << i*1000 + j*100 + k*10 + p << " ";
                                  }
                          }
                  }
          }
      }
      system("PAUSE");
      return 0;
}
 

Back
Top