petnica

miss

Ističe se
Poruka
2.001
ova tema vec postoji na prirodnim naukama,koje nisu bas nesto posecene,a i ne pripada u potpunosti tamo,pa sam ja resila da je otvorim ovde....


zanima me da li znate kakav je program stanice i da li ste se prijavili ili pohadjali neki seminar,koji i ako ste bili kako vam se svidja1


ja sam bila na hemiji i vreme provedeno tamo mi je jedno od nejlepsih iskustava u zivotu!!!!
 
Da,vodili su nas tamo u prvoj godini u posetu.Kao da vidimo pa ko se zaludi,nek ide! Inace simpaticno mestasce, deluje zanimljivo...al treba imati prosek za to!
 
Ne treba imati prosek vec treba imati i volju i zeljui dovoljno takta da smaras se sa necim iako za to nemas potrebu.
I naravno, potrebno je veliko predznanje.

Incognito je napisao lepu pesmu o toj instituciji.
 
Jao... ja sam nabavila formulare i sve, ali nikako da uhvatim vremena da sednem i napisem taj esej i autobiografiju... Znam otprilike o cemu bih pisala... ali eto... I sad, umesto da fino otvorim Word, ja lunjam po Forumu... :roll: necu daleko stici...
Inace, prijavila bih se za psihologiju i lingvistiku, pa sta bude. :D
 
НАЈБОЉЕ МЕСТО НА СВЕТУ!!!! Био сам зимус на математици млађи, а и на ЛНШ 2002. Само када би ме позвали на летњи... Не могу да дочекам листу!
 
! !TiX! !:

Постоји тај семинар :?: :shock: Иначе нема неког претераног критеријума (правила). Више је неки општи утисак о целокупној документацији. Колико ја схватам највише воле самосталност, мотивисаност...
 
Evo, uploadovao... Samo necu da gresim dusu, ne znam kakva je danas Stetnica, ovo sam pisao davne '99 (ili bese '98-e?) kad sam bio na jednonedeljnoj torturi tamo i zapao u klasu elektronike i ako sam mislio da idem zbog informatike :roll: ... A kako je vec davno bila prestala elektronika da me interesuje, bacio sam se na moj hobi ;) - boemski zivot (utapanje tuge i razocarenja u alkoholu u onoj kuci-kafani pored glavnih kompleksa, ako ta jos uvek postoji, i bacanju svojih muka na papir jerbo papir trpi sve ;) )... Naravno, inspirisano Edgar Alan Poe-ovim Raven-om:

http://www.topflashers.com/tmp/stetnica.txt

Btw. ovom prilikom pozdravljam sve koji su se zadesili u to vreme tamo i prosli kroz torture koje sam im priredio za vreme 'oprostajne zurke' kad sam bio primoran citati doticnu pesmu ;) ... Verujte, meni je bilo mnogo teze :D
 
Хм, па ствари су се дефинитивно моооого промениле, мада мислим да ниси петницу дозивео на начин на који је доживљава 99% полазника... Нико те није држао тако да си слободно могао отићи и пре суботе....
А да, кафана више не постоји
 
Pa petnica je na jedno 7-8 km. od moje kuce :)
Ali oni geaci iz moje skole uopste ne primaju te pozive i sl., a kad sam se ja zainteresovao i trazio informacije, oni su mi rekli da poziv treba da dobijem u osnovnoj skoli... Sad idem u srednju, pa ovi su makar malo normalniji... :?
I opet sam sad trazio neke informacije o letnjem kampu(informatika), ali izgleda da sam zakasnio....
 
inspirion:
Jel je Petnica naucno istrazivacka stanica?
Mislim,tako su je ranije zvali


Званичан назив је Истраживачка станица, али ја бих га прекрстио у "најбоље место на свет", али немам ту моћ.

Како ми је криво што не идем на летњи :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Полако почиње са радом сајт и форум петничара на http://www.petnicari.co.sr/ :D (молим модераторе да не бришу пост, ово није ништа комерцијално, чиста жеља да све старе, садашње и будуће кориснике имформишемо...)
 
Да ли си можда био у Петници па знаш по чему пљујеш! Опет показујеш да си један од оних људи који коче ову земљу (или си ироничан, али мислим да ниси, нажалост). Петница је једина установа која нам омогућава да мислимо својом главом, да радимо радове, да не седимо само за књигом и бубамо напамет, а при том нам пружа и одличну забаву која се не заборавља. А још један доказ да лупеташ је и то што си рекао да су људи у станици штребери. Мнооого је далеко од тога. наравно да неће узети неког ко не може да положи разред, али има јако много оних коју су врлодобри, па ии лошији. Акоте не мрзи (а мрзи те јер не волиш да уложиш труд да би нешто постигао, у чему и јесте суштина рада у станици) поглеај овај линк http://petnica.forumup.com/viewtopic.php?t=5&mforum=petnica&sid=08917a5fafefa6aa425cafb98651dbce , а ево ти неки изводи
Jednostavno, ako ne odete, nikada nećete saznati princip rada TA peći, nećete iskusiti čari ranojutarnjeg buđenja od strane požarnog alarma koji se volšebno aktivira kad mu vreme nije, nećete voditi bitku sa skakavcima dužine kažiprsta (koji ponekad u sebi sadrže još 3 puta dužeg gordijusa), piti kafu i kiselu i jesti ratluk i sve to za 14 dinara, svađati se sa kuvaricama, sedeti ispod trešnje, upoznati Savana (priča se da je taj čovek na nauci nepoznat način utekao iz nekog romana Fjodora Dostojevskog), nećete ići na Gradac, nećete pasti niz zaleđene stepenice nastavnog centra, nećete sedeti pod pečurkom, nećete iskusiti čari zajedničkog kupatila, nećete moći da se hvalite unucima kako ste preživeli petničku kuhinju s početka 21. veka, nećete blejati kod popa-s-puškom u dvorištu, nećete ići na Jezero niti u Pećinu, nećete igrati mafije (ja inače mrzim ovu igru i kategorički odbijam da naučim kako se igra), nećete iskusiti smrad računarske učionice niti doživeti toplotni udar pri izlasku iz biblioteke, nećete se nikad NAJESTI medenog srca da vam presedne, nećete probati ozloglašena petnička jaja niti doživeti upotrebu klozet papira u dve nijanse roze, nećete videti muve udavljene u tečnom sapunu niti upoznati šizofrene petničke kučiće i mačiće, nećete doživljavati periodične napade ludačkog smeha usled nespavanja, niti ćete, in turn, spavati na predavanjima nekih od vodećih domaćih (a bogme i svetskih) stručnjaka iz raznih oblasti nauke, nećete gledati najnovije holivudske filmove za dž u 3 ujutro, nećete se napiti i na dupetima ispisati slova potrebna za sastavljanje sintagme IS PETNICA, a zatim to i fotografisati (za ovu praksu postoje materijalni dokazi), nećete napisati i objaviti naučni rad bez završenog fakulteta, nećete videti neonskog Isusa niti spavati na tastaturi, nećete biti nagrđeni na pasja kola od strane Goge domara zbog sedenja na gorepomenutim TA pećima, nećete igrati fudbal na nizbrdici iza 300 godina stare škole niti skakati u trnje po loptu, nećete naučiti da hodate na dupetu (ili još bolje – dupetom) niti održati predavanje obučeni kao pripadnik trećeg roda, nećete sa još 5 polaznika deliti sobu veličine špajza niti se pokrivati ćebadima čije pranje košta kao jedna petina novog ćebeta (sami izračunajte kolko često ih onda peru), ukratko, poštedećete sebe veeeeeeelikog cimanja.
Petnica je ludilo. U narodu se odnekud (produkt palacanja zlih jezika, nesumnjivo) izrodila predrasuda da u Petnicu bivaju pozvani samo odlični đaci, štreberi i ta sorta. Straight from the horse's mouth: to je gnusna laž! Ja sam u gimnaziji bila jedva odlična samo na kraju prve i na kraju četvrte godine. Gomila ljudi koje sam upoznala u Petnici su bivali izbačeni iz raznih (uglavnom beogradskih) gimnazija, pa im to nije ništa smetalo da prisustvuju seminarima. Za dolazak u Petnicu, dakle, nisu bitne ocene. Bitno je koliko ste zaintresovani za oblast za koju se prijavljujete.
 
shta se primash koji moj? :lol:
trebali bi u petnici da naprave par seminara "razlikovati shalu od ozbiljnog razgovora" :P

dobro, verujem ti shta si napisao, nema problema, mada sam ja chuo i drugu verziju o petnici, tachnije, da je to shto se tamo "radi" obichno sviranje qrcu, al ako ti kazhesh da je OK u redu onda ;-)
 
ne znam, meni ptnica (naglasavam) ZVUCI prilicno fino...moja drugarica ide vec dve godine na biologiju, kaze da joj je tamo super...
i mislim da se tamo ne rade gluposti, on prilicno ozbiljno radi te svoje projekte...
sad volontira u ZOO vrtu :lol:
ja bi volela da idem al nekako...ne znam iz cega...
 

Back
Top