Kako prikopčati i podesiti DVB-T risiver?

Vegetarian

Zainteresovan član
Poruka
410
Dobio sam ovaj risiver... (Elit Magic) i ne znam šta dalje s njim... Priključuje se na scart televizora, i ima još priključke LOOP OUT i ANT IN...
Koje kablove treba gde ukopčati, na kojem kanalu potražiti signal sa risivera (ili ga traži na AV)... i kako se podešavaju programi na risiveru? (frekvencije, kanali...)
 
Uspeo sam nekako da povežem, i hvatam 6 digitalnih programa iz HR... a RTS ne hvata! Sad mi je problem i to što kad hoću da gledam obične programe, ne znam kako to da uradim, osim da izvadim antenski kabel iz risivera i ubodem ga u TV

Kupi ili napravi kabel za povezivanje i sa jedne ubodi u LOOP OUT
a sa druge strane na antenu TV. Antena ostaje na ANT IN.
 
I ja imam Elit Magic DVB-T....Zivim u Republici Srpskoj u Prijedoru....znaci oko 40-50 kilometara od hrvatske granice....Kupio sam resiver kako bih hvatao HRT 1 HRT 2 RTL i novaTV.....Ali nehvatam nista...Neznam razlog...moj drug koji zivi od mene 1.5 km on hvata ove 4 TV>...A ja nehvatam nista.Zanima me kakvu antenu korsitis,i gde ti zivis kada hvatas i hrvatske programe???
 
Interesuje me kako spojiti na tv satelitski resiver i dvbt resiver.Moj tv ima po jedan skart i cinc izlaz.Dvbt sam povezao preko skarta i radi ali kad ukljucim cinc iz satelitskog dvbt nestane i onda radi samo satelitski resiver.Ne mogu ga naci dvbt jer moj tv ima jedan AV.Onda kad hocu da gledam dvbt moram iskljucivati cinc i tako stalno.U ovaj obicni ulaz na tv-u mi je ukljucena analogna antena.Unaprijed hvala!
Pozdrav
 
Interesuje me kako spojiti na tv satelitski resiver i dvbt resiver.Moj tv ima po jedan skart i cinc izlaz.Dvbt sam povezao preko skarta i radi ali kad ukljucim cinc iz satelitskog dvbt nestane i onda radi samo satelitski resiver.Ne mogu ga naci dvbt jer moj tv ima jedan AV.Onda kad hocu da gledam dvbt moram iskljucivati cinc i tako stalno.U ovaj obicni ulaz na tv-u mi je ukljucena analogna antena.Unaprijed hvala!
Pozdrav

probaj kombinaciju da preko satelitskog resvera povezes i taj dvbt resiver
 
Ja takođe živim u Srbiji (Bačka Palanka)komšije smo i imam satelitski i zemaljski resiver.Na zemaljskom resiveru hvatam:RTS 1 i 2, RTS Digital,HRT 1 i 2,Nova Tv,RTL,Kapital Network,Osiječka TV,Slavonska Tv,Vinkovačka Tv.Evo kako sam povezao sve to:Iz zemaljskog resivera jedan skart kabel ide u TV,a drugi skart kabel ide u satelitski resiver,kabal od zemaljske antene priključio sam na zemaljski resiver,a beli kabel antenski sam prikopčao na zemaljski resiver a drugi kraj sam ukopčao u TV tamo gde se ukopčava antena.Sve to super funkcioniše pa tako sada imam:satelitsku tv,digitalnu zemaljsku tv,i analognu tv
 

Back
Top