Molekularna biologija - Prijemni Ispit

  • Začetnik teme Retardirani Paramecium
  • Datum pokretanja
R

Retardirani Paramecium

Gost
Pozdrav svima !!! Odlucio sam da posle gimnazije upisem molekularnu biologija i molio bih sve one koji bilo sta znaju o prijemnom da odgovore . Koje oblasti su vise zastuplene , da li daju pitanja iz vezbi posle lekcija i iz onih delova "Diferenciranje nekih vrsta ... (npr.zmija)" . Bio bih zahvalan ako neko zna bar neka pitanja sa prijemnih ispita proslih godina i koliko je bodova trebalo za upis .... bilo sta sto moze koristiti . Unapred hvala .
 
ranije je vazilo da na prijemnom uglavom zastupaju citologiju,fiziologiju i genetiku,al' cvrc... jedne godine uvalise 2 pitanja iz genetike,2 iz cito,2 iz fizio,par iz morfo,a onda sve ostalo ekologija,botanika,pa onaj razvitak na kraju knjige za cetvrtu godinu etc... i to je tezina pitanja bila otprilike ovako :

40-ako si zaaaista ucio i naucio(sa sve fusnotama)
50-ako si citao raznu stranu literaruru,pratio etc.
60- tj.onih deset sve na eci-peci-pec...


a npr 7-8prijemnih ranije se pojavljivalo oko 30ak istih pitanja(samo malcice drugacije formulisana) a onih 30 onako...te godine nije bilo nijednog pitanja ni priblizno kao pre...

moj savet...DOOOOBRO RAZMISLITI,I NE BITI OPTIMISTA VEC REALAC...

srecno! :lol:
 
Vrlo rado bih ja isao , ali sa ovakim profesorom ne bih izvukao ni 2 boda . Niti se on trudi da nam objasni , niti trazi nesto od nas , niti pominje takmicenja . Ja imam 5 iz biologije jer se druzim sa njegovim sinom . Lako ja mogu da naucim iz knjige , ali kada ti je i sam profesor nezainteresovan za predmet onda je to potpuno drugacije .
 
E, opet ja. sto se tice biologije, ona zaista moze da se nauci, ali prvenstveno treba da se voli i razume, a cinilo se to tebi smesno ili ne, to je zaista tako. Sto se tice takmicenja iz biologije, imam iskustva pa mozda mogu nesto i da te posavetujem. Inace, prijemni na molekularnoj ne polazem, jer imam 1. mesto sa medjunarodnog takmicenja. Tako da ako te zanimaju jos neki detalji u vezi takmicenja slobodno pitaj, a ako si treca godina mogu da te savetujem i za medjunarodno i da ti pomognem, ali ukoliko i sam imas nekih ideja. Evo ti i moja email adresa dejanbio@yahoo.com, pa se cujemo.
Dejan
 
E, opet ja. sto se tice biologije, ona zaista moze da se nauci, ali prvenstveno treba da se voli i razume, a cinilo se to tebi smesno ili ne, to je zaista tako. Sto se tice takmicenja iz biologije, imam iskustva pa mozda mogu nesto i da te posavetujem. Inace, prijemni na molekularnoj ne polazem, jer imam 1. mesto sa medjunarodnog takmicenja. Tako da ako te zanimaju jos neki detalji u vezi takmicenja slobodno pitaj, a ako si treca godina mogu da te savetujem i za medjunarodno i da ti pomognem, ali ukoliko i sam imas nekih ideja. Evo ti i moja email adresa dejanbio@yahoo.com, pa se cujemo.
Dejan

E, ja sam isla ove godine na takmicnje. Na okruznom mi je falio bod za republicko takmicenje. Iskreno, nisam stigla ni da se spremim za takmicenje kako sam planirala. Iskrslo mi 1000 problema u tom periodu. Planiram da idem i sledece godine na takmicenje. Svi kazu da bas pomaze oko prijemnog. Je l' imas mozda neki savet za sledecu godinu? :)
 

Back
Top