A sta kada ljubav prestane?

Kelis:
znaci ne verujes u neku vecnu ljubav... koju mozes da ostvaris samo sa svojom srodnom dusom... tamo negde i to samo jednom u zivotu?

poshto je post posle mog, pretpostavljam da mene pitash ( ako se ne odnosi na mene, nemoj reagovati...)
pod jedan, ne verujem... znam da postoji ljubav koja moze da traje do kraja ovozemaljskog zivota ( ne podrazumeva se da je to kraj iste), ali to zavisi samo od nas samih... zashto onda ne bi postojala... ponekad ne mozemo da prepoznamo pochetak i kraj, shto ne znachi da oni ne postoje...
 
ancika:
Sta se desava kada prestanemo da volimo? Da li umiremo? Da li zaista umremo onda, ili samo mislimo da smo mrtvi?Zasto tako mislimo?

nije nista strasno kad prestane ljubav,
nema razloga za dramu, mislim da je daleko bolje neosecati ni malo ljubavi nego voleti svim srcem, jer ona prava ljubav je jedno nabijeno energetsko jezgro, jedna tempirana bomba....
trositi toliko kvalitetne energije na neku tamo osobu, ideju ili stvar, je jedna velika glupost. tako da je glup svako kome je ljubav smisao zivota.
 
random_cloud_form:
trositi toliko kvalitetne energije na neku tamo osobu, ideju ili stvar, je jedna velika glupost.

Uvek energiju trosis na "neku osobu, ideju ili stvar".
Uvek te nesto zanima mnogo vise od neceg drugog, bio to posao, hobi ili osoba, pa samim tim trosis najvise energije na to... zakljucak bi (po tebi)bio... da je svako ko ima nesto vazno u svom zivotu - glup.
Tako da bih ja zakljucila da - ili se nismo dobro razumeli (mozda si ti nesto sasvim drugo hteo da kazes) ili je ovo sto si napisao - besmisleno.
 
smatram da se kroz zivot provlaci nekoliko ljubavi,svaka razlicitog intenziteta i forme...cesto nam se cini da tada kada volimo to je TO,nikad kao sad etc.etc.
verovatno u vecini slucajeva u datom trenutku,zaista i osecamo da je tako...

kada se ta prica zavrsi,cini nam se da nikad nikoga necemo vise voleti,ali hocemo,ako naidjemo na osobu koja nam odgovara,a kada?zavisi od vremena "preboljavanja",koje je krajnje individualno,pa niza ostalih stvari...

ipak,smatram da ako naidjes na soulmate ljubav nikad ne moze umreti,moze promeniti formu,ali nikad ne moze umreti...
 
Kelis, hehehe. Nisam se precizno izrazio, kada sam rekao - trositi toliko kvalitetne energije - mislio sam u smislu kao da je to jedina stvar na svetu, kao sto rekoh, za neke je ljubav smisao zivota pracen stopostotnim uverenjem, a to, izvini, nije mala stvar. Mislim, nemam nista protiv tih romanticarskih sanjarenja, jesti rizu, piti vino i musli, pa se karnuti malo, pa sledeci dan otici u setnju, jer prava ljubav je jaca i od smrti i vremena a i razlog zasto se kosmos shiri, jer tesko je naci mesta za toliku ljubav :wink: …. ali da li to PO SEBI treba biti smisao zivota? Na stranu sto ni taj hedonizam za zaljubljene nema nikakvog smisla ako nema nikog da ih vidi kako su srecni ( npr smesni fenomen drzanja za ruke kojim se upucuje poruka drugima). Jer je u osnovi svega toga jedan agresivni egocentrizam….
 
random_cloud_form:
Kelis, hehehe. Nisam se precizno izrazio, kada sam rekao - trositi toliko kvalitetne energije - mislio sam u smislu kao da je to jedina stvar na svetu, kao sto rekoh, za neke je ljubav smisao zivota pracen stopostotnim uverenjem, a to, izvini, nije mala stvar. Mislim, nemam nista protiv tih romanticarskih sanjarenja, jesti rizu, piti vino i musli, pa se karnuti malo, pa sledeci dan otici u setnju, jer prava ljubav je jaca i od smrti i vremena a i razlog zasto se kosmos shiri, jer tesko je naci mesta za toliku ljubav :wink: …. ali da li to PO SEBI treba biti smisao zivota? Na stranu sto ni taj hedonizam za zaljubljene nema nikakvog smisla ako nema nikog da ih vidi kako su srecni ( npr smesni fenomen drzanja za ruke kojim se upucuje poruka drugima). Jer je u osnovi svega toga jedan agresivni egocentrizam….

agresivni egocentrizam- rece covek koji ima 24 godine...ti bas ni predstavu nemas kakva ljubav moze biti, zar ne? kad batalis musle, i vino, i kar po malo, i drzanje za ruke,pojma nemas? zelim ti da makar jednom i ti osetis razlog zasto se kosmos siri...i ne , ovo nije provokacija
 
Za nas postoji samo ono sto volimo.I mi postojimo samo ako nas neko voli.Ides Knez Mihailovom,ljudi prolaze pored tebe,ne primecujes ih,oni za tebe ne postoje.Odjednom vidis prijatelja,obradujes se i ozivis i ti i tvoj prijatelj.Jer su zivot i ljubav tako tesno povezani.Pogresna i neumerena ljubav prema sebi vodi u egoizam=gordost,a to niko ne voli.Ljubav je kohezivna sila koja sjedinjuje ljude u zajednicu."I nije dobro coveku biti sam...".Ako nikog ne volimo,nismo u zajednici,ne postojimo ni za koga...Nije cudno sto je starost tako teska zbog usamljenosti...Mi CEZNEMO za ljubavlju,jer samo tako imamo OSECAJ da postojimo...Covek nije drustveno bice,to je pogresan prevod Platona,Covek je DRUZEVNO bice!!!Prijateljstvo je vrsta ljubavi,eros je druga,rodjaci su treca vrsta ljubavi.Za onoga/onu koju volis,spreman si i zivot da polozis!To je dokaz najvece ljubavi.Ako si voleo,pa prestao da volis,nisi voleo,vec si bio zaljubljen.I kad su maske pale,kad si video da onaj/ona koju si voleo nije onakva kakvu si je zamisljao-prestaje i zaljubljenost.Ljubav je realna,volis nekog zaista takvog kakav je,nista ne ulepsavajuci,biti svestan svih njegovih/njenih mana,a opet je volis=takva ljubav ne prestaje NIKAD!Zaljubljenost prestaje,ljubav NE!Uostalom,nezreli se zaljubljuju,a zreli vole.Nezreli nadju nezrele,a zreli nadju zrele.
 
ancika:
Sta se desava kada prestanemo da volimo? Da li umiremo? Da li zaista umremo onda, ili samo mislimo da smo mrtvi?Zasto tako mislimo?

U, obožavam plačip*čkastu metafiziku! :lol:
Da vidimo...

Kada prestanemo da volimo umiremo.
Kada prestanemo da volimo umire nam duša.
Kada prestanemo da volimo umire univerzum.
Kada prestanemo da volimo umire bog u nama.
Kada prestanemo da volimo umire Elvis.
Kada prestanemo da volimo pretvaramo se u ništa.
Kada prestanemo da volimo duša nam se pretvara u ništa.
Kada prestanemo da volimo duša nam se pretvara u voćni jogurt od maline.

Itd, itd... :D
 
cLick - OR - Die:
divlja-u-srcu:
Ti nisi ZELJA!
Ti nisi POTREBA!


ah taj turbo folk...

Ja znam da si ti opsednut turbo folkom i da si zamrznut u dalekoj proslosti, ali ovo je prava filozofska pesmica o ljubavI i vrlo je jednostavna. Ali posto je tvoja percepcija prezasicena koje kakvim nebulozama, ti to ne mozes ni da vidis. Jel' tako? :roll:
'Os ti prevedem ? :P
 
Šaptač:
ancika:
Sta se desava kada prestanemo da volimo? Da li umiremo? Da li zaista umremo onda, ili samo mislimo da smo mrtvi?Zasto tako mislimo?

U, obožavam plačip*čkastu metafiziku! :lol:
Da vidimo...

Kada prestanemo da volimo umiremo.
Kada prestanemo da volimo umire nam duša.
Kada prestanemo da volimo umire univerzum.
Kada prestanemo da volimo umire bog u nama.
Kada prestanemo da volimo umire Elvis.
Kada prestanemo da volimo pretvaramo se u ništa.
Kada prestanemo da volimo duša nam se pretvara u ništa.
Kada prestanemo da volimo duša nam se pretvara u voćni jogurt od maline.

Itd, itd... :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top