uspavana memorija
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: uspavana memorija

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano uspavana memorija

Pozdrav.
    Jednom nedeljno mi se dešava kada startujem računar i pri tome registruje 512 MB rama. Međutim ja imam u prvom slotu do CPU-a 512MB(Kingston-a PC3200) i u drugom 256MB(NCP-a PC2100). EVEREST home edition v1.10.106 «vidi» sve kako sam naveo ali i da se u svakom slotu čita po 256MB. Ne dešava se ništa ni posle gašenja i paljenja računara. Promena se dešava kad ga ugasim, otvorim, ispipam kućište da se razelektrišem i malo promrdam oba modula u slotu (verovatno da se probude) i onda sve lepo radi. Inače, ploča je MSI K7T266 Pro2-A i radi sa AMD Athlon XP 1700+. Memoriju NCP sam dobio pri kupovini računara, a kingstona sam naknadno dobacio. Ne bavim se overklokovanjem, prvi sam vlasnik računara i računar je kupljen, kao i kingston, u radnji koja postoji duži niz godina i poznata je u našem gradu. Istekla je garancija za računar pre 2. godine, a za kingstona pre 2,5 meseca. Vidim jedan odgovor – kontakti na memorijskom slotu nisu ispravni = menjaj ploču, interesuje me da li postoji još neki odgovor ili savet.

unapred zahvalan...

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Ja bih na tvom mestu izbacio NCP, masina ce bolje da ti radi sa jednim Kingstonom od 512 nego ovako. Ili prodaj NCP pa ubaci jos jedan isti takav Kingston da budu upareni.

Slične teme

1. Uspavana Lepotica
    Autor Ernesto_Che u forumu Književnost
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 27.10.2004., 20:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •