Decije sobe

Jedan obican tata

Primećen član
Poruka
745
Pozdrav svima.

Bilo bi lepo da postavimo slike decijih soba,kako licnih tako i sa neta.Generalno ovom se malo posvecuje paznja...

Za pocetak,postavicu sliku nove decije sobe,od pocetnih radova do finalnog izgleda...

Deciju sobu pravili smo u potkrovlju.Povrsina je nekih 23m2.Naravno zbog kosina,to izgleda manje nego sto realno i jeste.



Sto se tice izolacije,u savetovanju sa majstorom odlucio sam se za 25cm vune.Najpre se pratilo uspravno postavljanje izmedju rogova,debljine 15cm,a zatim se stavljala vuna vodoravno jos 10cm.S obzirom da ce ovo biti prva zima,nadam se da nisam pogresio.



Sto se tice prirodnog osvetljenja odlucili smo se za krovne prozore Veluks.Iskren da budem,ova varijanta je 3X skuplja nego da sam stavio obicne prozore,ali moja princeza je divna i nije mi zao.Najveca mana ovih prozora je to sto morate ih prati svaka 2 dana :besna:



Posto smo lupali glavu i razmisljali sta da odradimo od rigips detalja,odluka je pala na ovo...



Na kraju to otprilike izgleda ovako.U krugovima nalaze se skrivena svetla a nebo je odradjeno pod danasnjim modernim nazivom "zvezdano nebo"...





To bi otprilike bilo to.kasnije smo dodali jos i plakar,policu za TV bla,bla bla...
 
soba je preslatka :heart: zamolila bih te za jos malo slicica finalnog izgleda :)

inace, pravilo je da decije sobe budu dobro osvetljene, da se koriste nezne boje, da se prostor ne opterecuje glomaznim tepisima i teskim zavesama.
namestaj treba biti prilagodjen deci i njihovim potrebama i interesovanjima. ne preterivati u cenama jer su deca - deca i taj namestaj se vrlo lako moze ostetiti.
 
Hvala svima.Inace kombinacija boje je u stvari,kivi + pink.Sto se tice dnevnog svetla prezadovoljni smo,a sto se tice rasvete,majstor koji je postavljao rasvetu rekao mi je da nikada do sada u jednoj sobi nije postavio vise kabla :rumenko: Na kosini nalaze se 18 ugradnih sijalica od 20W svaka,na plafonu posebno je odvojeno jos 4 ugradnje sijalice od 35W,dok zvezdano nebo ima oko 40 sijalica,s tim sto 35 ili 36 je od 10W a 4-5 od 20W,cisto da bi se malo jos priblizilo "zvezdanom nebu".

Naravno ono sto sam slikao,bilo je i namesteno za slikanje :super: sada je nemoguce da izgleda isto ,ko ima decu shvatice o cemu pricam...

Namestaj smo pravili po meri sobe,jer igde nismo nasli nesto sto bi se savrseno uklapalo.Takodje,da dodam jos jedan podatak.Pre krecenja,trazili smo adekvatnu ivericu koja ce nam se svideti i zatim smo sa uzorkom otisli u farbaru i porucili boje koje se gotovo savrseno uklapaju.

Sto se tice lazy-bag-ova,to je bila puka slucajnost da su nijanse gotovo identicne namestaju...Inace,ovi lazy-bag-ovi koje mi imamo su deciji,i nesto su manjih deminzija nego za odlasle...
 
Jao, kako je dobra soba!
Belina zidova i poda savrseno istice sve ostalo.
A sad mi kazi o PODU?
Laminat?

Hvala.Sto se tice zidova,odlucio sam se za belu,iz prostog razloga sto deca bas i ne cuvaju zidove,cesto su ruke malo umazane cokoladom pa to zacas zavrsi i na zidu.Ovako,mogu i sam po negde da zamazem a da se to i ne primeti.

Pod je laminat,i ne znam koji mu je zvanicni naziv.Cena je bila oko 9Eura/m2.Inace to je 8mm klasa 32.Mislim da se savrseno uklopio u ambijent.

A sto se tice namestaja u decijoj sobi,slazem se da ga treba smanjiti maksimalno,ali kad dete izbaci sve igracke i 100m2 je premalo :D
 
par ideja :)

http://www.**************************/wp-content/uploads/2010/05/girls-bedroom-design.jpg

81ad38fdf522.jpg


superhero.jpg


Pirate-map-crownest-room.jpg
 
a za stariju decu...onu koju ulaze u teenage period...?

pa ako su decaci i imaju ukus - najjeftinije je ubaciti plakate monike beluci (znam da je nagomilala godine ali je i dalje no 1) a ako nemaju ukus onda seka aleksic/karleusa i sl...

ako su devojcice - oa, pretpostavljam da su plakati bred pita i dalje aktuelni :D

i sada ozbiljno - tinejdzerima ne uredjuju roditelji sobu - tinejdzeri to rade sami...zar ne?
 
pa ako su decaci i imaju ukus - najjeftinije je ubaciti plakate monike beluci (znam da je nagomilala godine ali je i dalje no 1) a ako nemaju ukus onda seka aleksic/karleusa i sl...

ako su devojcice - oa, pretpostavljam da su plakati bred pita i dalje aktuelni :D

i sada ozbiljno - tinejdzerima ne uredjuju roditelji sobu - tinejdzeri to rade sami...zar ne?

...u pravu si...ali roditelji dovedu majstore za krechenje, tapete i ostalo...ili sami to rade ako umeju ili imaju vremena i zhivaca za isto...na taj detalj pomislih...:lol:...a za plakate...izbor ostavljam teenage-rima...;)
 
mnogo jastuka, lejzi begova, police za diskove, eventualno neka disko kugla na sred sobe, mozes uzimati i one kineske papirne lampe, zatim table od plute na zidovima (jednostavnije je za zakaciti/skinuti poster), radni sto, stolica, mesto za garderobu (devojcicama velika ogledala) i tako :)

B0007R8GK2.01-A8K3K4OR6EXJA._AA300_SCLZZZZZZZ_.jpg


117-495x364.jpg


91.jpg

Joooj...ja sam mojoj stavila veliko ogledalo pa sad kad god udje u sobu zateknem je ispred njega...zenska posla...:dash:
 
Pogrešno si me razumeo :)

Kažem da deca uzmi olovke i bojice pa se iživljavaju na zidovima .... zato treba staviti sedef ili neki slični materijal za zid, da može samo krpom da se prbriše :)
 

Back
Top