Akcija! CD o Zoranu Djindjicu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Yeahlenn

Početnik
Poruka
7
Preneto sa foruma b92:
( http://www.b92.net/invboard/index.php?showtopic=15422 )

Virginia wrote:

Konacno je dosla prilika da posle Radovana, Mire, Kurir JSO-a (ovo je bio najuzasniji i najmorbidniji primer obozavanje zlocina i zlocinaca) i ostalih mracnih pojava, i mi malo mrdnemo svoja d**eta i pokrenemo, tj. nastavimo, AKCIJU!

Srbijom se siri CD o Zoranu Djindjicu, film pod nazivom: ,,Ako Srbija stane".

Na crno-belom omotu je lik Djindjica, i pise "kapiraj i kopiraj", kao i "besplatan primerak".

CD su na sajmu knjiga u Beogradu delili studenti koji su davali diskove samo onima koji obecaju da ce da kopiraju dalje, jer ih nisu imali puno. Kazu da niko ne stoji ni iza, ni ispred njih, vec to rade od svog dzeparca.
Fora je da se CD prenosi i kopira sto vise, i sto dalje, i da se pazi kome se daje, da se lanac sto vise siri. I kazu da ova akcija postoji u mnogim gradovima, jer su se "online" organizovali.

Na CD-u postoji i fajl sa omotom. CD je besplatan, naravno.

Zoran Djindjic se energicno, kao niko, borio za Srbiju! Zeleo je da zivimo bolje i radio na ostvarenju tog cilja. Bas iz tog razloga i ja bi zeleo da pomognem da se njegova vizija moderne i uspesne Srbije odrzi, opstane i da nas stalno opominje da moramo da ulazemo u sebe, da budemo iz dana u dan bolji, obrazovaniji, pametniji. To je bio njegov ideal. Oni koji su postovaoci njegovog dela moraju to da isprate.

Kada se ubaci CD, postoji autorun:

"Gledajuci ovaj film osetio sam potrebu da se pokrenem i nesto promenim, da dam neki znak da jos nas ima, pozeleo nekoga da ohrabrim, da pustim glas da ne dam da Srbija stane.
Kopirao sam ovaj disk i poklonio Tebi, a Ti sad kapiraj i kopiraj!"
 
BodoniuS:
DeDa:
BodoniuS:
Ено, већ видим како осликавају Ђинђића на зиду неког манастира...
odlican predlog...Zokijeva slika na zidu manastira...kako se toga nisam setio...

Још да сам био озбиљан....
Pa sto da ne...ali...dobro de...
Ne mora bas u manastiru,ipak nije to...razumes sta ocu da kazem.Trba mu podici dostojan spomenik...nekih 30tak metara visok...
 
Pa zašto da ne? Evo, ja sam radikal i kažem da mu treba spomenik podići, ali da se na tom spomeniku onda jasno napiše za koje zasluge je podignut - za rušenje Miloševića s vlasti i tačka. Ništa više.

Kad mogu Hrvati onim ustašama Francetiću i Budaku, zašto mi ne bismo Đinđiću? On nije bio nikakav zločinac, samo dosta prljav političar koji se družio s kriminalcima. A jeste nam učinio veliku uslugu rušenjem Miloševića.

I da se onda na sve to stvarno stavi tačka. Da se ne priča više kako je bio neki svetac, kako je bio najbolji među nama i slične (glupe) neistine.
Oda mu se poštovanje - tačno onoliko koliko je zaslužio, ni manje, ni više i gotovo.
 
Hej,Djenka.....neshvatljivo da jedan tako gotivan i perspektivan lik,ponosno za sebe kaze da je radikal...Mislim ideja,kao ideja nije losa (mislim na srpske radikale iz istorije).....ali bre onaj Seselj....bruka...
da ne duljim....na prvim visestranackim izborima je on i njegov kum (spo)...su imali vise glasova od sps....i sta je bilo?Hoces da navedem tacnu cifru za koliko para ih je Milosevic kupio?....bedno....a gde je tu narod koji je glasao....?
...A jos veca je bruka biti radikal iz inata....
 
@gigule
On nije običan čovek pa da ga tek tako ostavimo bilo gde, on je istorijska ličnost i treba da ga stavimo tamo gde mu je mesto - među ostalim ljudima iz naše istorije.
Inače, jesam za to da se prestane za pričama o njemu, i lepim i ružnim, i da se sačeka nekoliko decenija da istorija da svoj sud.

@begunac
Hvala, to sam što sam i takav sam kakav sam, za sebe sam (ponajviše).
Btw. ja sam radikal iz ubeđenja, ne zbog Šešelja ili iz inata.
 
Đenka:
Pa zašto da ne? Evo, ja sam radikal i kažem da mu treba spomenik podići, ali da se na tom spomeniku onda jasno napiše za koje zasluge je podignut - za rušenje Miloševića s vlasti i tačka. Ništa više.

Kad mogu Hrvati onim ustašama Francetiću i Budaku, zašto mi ne bismo Đinđiću? On nije bio nikakav zločinac, samo dosta prljav političar koji se družio s kriminalcima. A jeste nam učinio veliku uslugu rušenjem Miloševića.

I da se onda na sve to stvarno stavi tačka. Da se ne priča više kako je bio neki svetac, kako je bio najbolji među nama i slične (glupe)
Oda mu se poštovanje - tačno onoliko koliko je zaslužio, ni manje, ni više i gotovo.


KAKO TE NIJE SRAMOTA,BAR MALO?!? PA TI NISI VREDAN NI POCHETNO SLOVO IMENA DA MU SPOMENESH!!!! ALI,GLUPO JE OCHEKIVATI OD RADIKALA BILO KAKVU LJUDSKU OSOBINU...
 
Mala_ ptica:
KAKO TE NIJE SRAMOTA,BAR MALO?!? PA TI NISI VREDAN NI POCHETNO SLOVO IMENA DA MU SPOMENESH!!!! ALI,GLUPO JE OCHEKIVATI OD RADIKALA BILO KAKVU LJUDSKU OSOBINU...

Kako me nije sramota?
Dete drago, pa jeste me sramota... Mnogo me je sramota... :(
A znaš li zašto?

Sramota me je jer je jedan takav čovek deo istorije moga naroda. Sramota me je što je taj čovek bio Srbin. (Do tad sam mislio da tako nešto samo kod Hrvata ima.) Sramota me je što je taj čovek jedno vreme bio srpski vođa. A najviše me je sramota što među nama i danas ima ljudi kao što si ti koji se jednom takvom čoveku dive i obožavaju ga.
E to ne samo da me je sramota, već sam od toga zgađen, postiđen i uvređen. To mi teško pada.
Na sreću, takvih kao što si ti, kako vreme odmiče, sve je manje i manje. To mi dođe kao neka uteha.

Kad sam rekao da Đinđiću treba podići spomenik, nisam mislio da ga time veličamo, već da nas taj spomenik
opominje ko je on bio i šta je radio, da se nikad ne zaboravi i da se, ne daj Bože, ne ponovi.
 
Mala_ ptica:
ALI,GLUPO JE OCHEKIVATI OD RADIKALA BILO KAKVU LJUDSKU OSOBINU...

Vidiš, čemu te je tvoj idol naučio? Da ljudima oduzimaš svojstvo ljudskosti. To je tipično fašistička, hitlerovska metoda za pripremanje i opravdavanje zločina.
Hitler je tako govorio - Jevreji, Cigani, Slaveni nisu ljudi, ili bar nisu ljudi u onoj meri koliko smo mi ljudi, zato ih treba istrebiti. Zato ih nije šteta ubijati i uništavati. I posle je izvršio genocid nad tim narodima.

To što ti kažeš, da radikali nemaju ljudskoh osobina, da nisu ljudi je jedna genocidna ideologija koju ti podržavaš javno.
Eto, ZBOG TOGA sam u prethodnom postu rekao da me je sramota što ti i tebi slični postojite među nama. Ako Srbi i imaju nekih veza sa genocidom (osim što je genocid izvršen nad njima) onda je to preko vas koji širite genocidnu ideologiju.
TO je strašno sramotno.
 
Mala_ ptica:
Đenka:
Pa zašto da ne? Evo, ja sam radikal i kažem da mu treba spomenik podići, ali da se na tom spomeniku onda jasno napiše za koje zasluge je podignut - za rušenje Miloševića s vlasti i tačka. Ništa više.

Kad mogu Hrvati onim ustašama Francetiću i Budaku, zašto mi ne bismo Đinđiću? On nije bio nikakav zločinac, samo dosta prljav političar koji se družio s kriminalcima. A jeste nam učinio veliku uslugu rušenjem Miloševića.

I da se onda na sve to stvarno stavi tačka. Da se ne priča više kako je bio neki svetac, kako je bio najbolji među nama i slične (glupe) Slzem se sa tobom.radikali fasisti...ccc...
Oda mu se poštovanje - tačno onoliko koliko je zaslužio, ni manje, ni više i gotovo.


KAKO TE NIJE SRAMOTA,BAR MALO?!? PA TI NISI VREDAN NI POCHETNO SLOVO IMENA DA MU SPOMENESH!!!! ALI,GLUPO JE OCHEKIVATI OD RADIKALA BILO KAKVU LJUDSKU OSOBINU...
 
Đenka:
Pa zašto da ne? Evo, ja sam radikal...

Razlog ovakvog mišljenja mogu biti samo frustracije.

Ne kazem da nisi čovek, samo ne zvučiš kao čovek.

Jel roditelji nisu slušali tvoje mišljenje kad si bio mali pa si naučio da ako hoćeš da te neko čuje moraš da se dereš i da pričaš nešto upečatljivo?

Ili si samo bio loš đak i neuspešan u svemu, pa si sve druge optužio za svoje neuspehe i nesposobnost...?

Možda te samo devojke ne vole... (ali one su u stanju da vole svašta)?

Ovako mišljenje može pripadati samo isfrustriranom čoveku koji spas od svojih frustracija traži u sukobima, zamajavanju stvarima koje mu odvlače pažnju od sopstvenih problema (rešavaš svetske probleme a ne možeš svoje...)

Probaj da pomogneš sebi i rešiš svoje probleme, ovde se ne radi više o politici.
 
:lol: :lol: :lol:

Strani plaćeniče, tvoje uvredljive insinuacije dokaz su tvog skromnog obrazovanja, intelektualne nemoći i opšte duhovne bede i kao takve ne zavređuju ništa više od ovih nekoliko redaka.
Na ovom forumu si dobrodošao da istupaš sa argumentima, a uvrede zadrži za svoje ukućane s kojima živiš. :)
 
Ima nekih ljudi koji nama, radikalima, zameraju što nemamo mnogo lepih reči o Zoranu Đinđiću. Ali, nismo mi jedini koji ne govore lepo o njemu. Nismo čak ni u manjini. Zapravo, malo je onih koji bilo šta mogu lepo reći o njemu.

Evo šta je o njemu napisao ugledni britanski kolumnista Neil Clark, novinar Guardiana i dugogodišnji poznavalac prilika na Balkanu.

Neil Clark:

BEOGRADSKI KVISLING


Ubijeni srpski premijer bio je ozloglašeni zapadni poslušnik čije su ekonomske reforme donele bedu.

The Guardian - Neil Clark
Petak, 14. mart 2003.


Počasti Zoranu Đinđiću, ubijenom srpskom premijeru, pljušte kao kiša. Prvi je počeo predsednik Buš, hvaleći njegovo "snažno vođstvo", dok je portparol kanadske vlade veličao "vesnika demokratije", a Toni Bler govorio o energiji koju je Đinđić posvetio "reformisanju Srbije". U čituljama zapadnih listova Đinđić je skoro uvek slavljen kao bivši student-agitator, koji je hrabro poveo narodni ustanak protiv okrutnog diktatora i pokušao da uvede svoju zemlju u novu demokratsku eru.



Ali izvan CNN-ove verzije svetske istorije, karijera Zorana Đinđića izgleda prilično drugačije. Oni koji se ograđuju od doktrine promene režima trebalo bi da se sete da Irak nije prva zemlja u kojoj su američka i druge zapadne vlade pokušale organizovati uklanjanje vlade koja nije odgovarala njihovim strateškim interesima. Pre tri godine, na redu je bila Miloševićeva Jugoslavija.



U svojoj nedavnoj biografiji Miloševića, Adam LeBor otkriva kako su Sjedinjene Države natrpale 70 miliona dolara u kofere srpske opozicije u njenom naporu da zbaci jugoslovenskog lidera 2000. godine. Po naređenju državnog sekretara Madlen Olbrajt, tajna američka kancelarija za jugoslovenske poslove bila je pripremljena da potpomogne organizovanje ustanka koji bi zbrisao autokratskog Miloševića sa vlasti. Istovremeno, postoje dokazi da su podzemne kriminalne grupe, kontrolisane od strane Zorana Đinđića i povezane sa američkom obaveštajnom službom, izvele serije uspelih atentata ključnih ljudi koji su podržavali Miloševićev režim, uključujući ministra odbrane Pavla Bulatovića i Žiku Petrovića, šefa jugoslovenskog avioprevoza.



Kada su Slobo i njegova Socijalistička partija konačno pali, Sjedinjene Države su dobile "reformističku" vladu u Beogradu kakvu su želele. Novi predsednik vojislav Koštunica je primio bukete, ali poluge moći je držao čovek Stejt Dipartmenta Zoran Đinđić - i on sigurno svoje vašingtonske sponzore nije izneverio !



Prvi prioritet je bio uvođenje programa "ekonomskih reformi" - što je izraz novog svetskog poretka za rasprodaju državne imovine u bescenje multinacionalnim kompanijama. Preko 700 000 jugoslovenskih preduzeća ostalo je u društvenom vlasništvu i uglavnom je bilo kontrolisano od strane radničkih odbora, sa svega 5% kapitala u privatnom vlasništvu. Kompanije su mogle biti prodate ako je manje od 60% kapitala pripadalo radnicima.

Đinđić je brzo promenio zakone i rasprodaja je mogla da počne. Posle dve godine u kojima je hiljade društvenih preduzeća bilo prodato, (mnoga kompanijama koje su učestvovale u bombardovanju Jugoslavije 1999.), prošlomesečni izveštaj Svetske banke je obilovao pohvalama Đinđićevoj vladi i njenom "angažovanju internacionalnih banaka u procesu privatizacije".



Ali Đinđiću nije bilo naređeno da proda samo državnu imovinu. Milošević je takođe morao da ode, za obećanu nagradu od sto miliona dolara, čak ako je to značilo i njegovo kidnapovanje u suprotnosti sa jugoslovenskim zakonima i slanje avionom RAF-a na američki finansirano režirano suđenje u Hag. Kad je prodao imovinu svoje zemlje, njenog bivšeg predsednika i svoje političke rivale, šta je ješ ostalo da se proda ? Jedino još sama država. I januara ove godine Đinđić je upravo to i uradio. Uprkos suprostavljanju većine njenih građana, "vesnik demokratije" sledio je zahteve "međunarodne zajednice" i posle 74 godine ime Jugoslavije nestalo je sa političke mape. Strateški cilj njene zamene serijom slabih, podeljenih protektorata konačno je bio postignut.



Ponekad, ipak, i najbolje izvedeni planovi krenu naopako. Uprkos zapadnim hvalospevima, malo će Srba oplakivati Đinđića. ZA VELIKU VEĆINU SRBA, ĐINĐIĆ ĆE OSTATI ZAPAMĆEN KAO KVISLING KOJI SE OBOGATIO PRODAJUĆI SVOJU ZEMLJU ONIMA KOJI SU TAKO NEMILOSRDNO VODILI RAT PROTIV NJE, svega nekoliko godina ranije. Đinđićeve toliko hvaljene reforme podigle su cene komunalnih usluga nebu pod oblake, nezaposlenost je oštro skočila na 30%, i skoro dve trećine Srba sada živi ispod linije siromaštva



Još nije jasno ko je ispalio hice koji su ubili Zorana Đinđića. Verovatnoća je da je to bila operacija podzemlja, njegove veze sa organizovanim kriminalom konačno su ga sustigle. Ali, ma kako to surovo zvučalo, ima mnogo ljudi u Srbiji koji bi rado povukli obarač. U svojoj nedavnoj poseti Beogradu, bio sam pogođen ne samo razinom ekonomske nepravde, nego i mržnjom skoro svakoga koga sam sreo prema premijeru, čijia je popularnost u narodu pala ispod 10% Lekcija iz srbije za današnje serijske menjače režima je jednostavna. Možete pokušati da podjarmite ljude sankcijama, razaranjem i bombana. Možete, ako želite, da zbacite vlade koje vam se ne dopadaju, pmožete okušavati da nametnete svoju volju postavljanjem Hamida Karzaija, generala Tomija Frenksa ili Zorana Đinđića da glume imperijalne konzule. Ali ne zamišljajte da možete naterati poniženi narod da ih poštuje.



Da ne ispadne da radikali lažu, text u izvornom obliku, na sajtu Guardiana, možete naći ovde:

http://www.guardian.co.uk/comment/story/0,3604,913918,00.html
 
Đenka:
Da dodam da sam ja lično preveo ovaj članak i objavio ga 15. 03. 2003. na sajtu e l i t e s e c u r i t y . o r g odakle je ubrzu obrisan, ali je neko ipak uspeo da ga kopira i proširi po netu.

Ne zaboravite da i ovo stavite na taj CD! :lol:
Nije mi jasno zašto je ovo uopšte važno. Neki novinar poganog jezika napisao članak. Pa šta ? A ti preveo ! Wow !
Mislim, ako ćemo da sabiramo bljuvotine, sigurno ih ima mnogo više o Slobi/Šešelju/Vuku nego o Đinđiću.
 
Đenka:
Neil Clark:
... U svojoj nedavnoj poseti Beogradu, bio sam pogođen ne samo razinom ekonomske nepravde, nego i mržnjom skoro svakoga koga sam sreo prema premijeru, čija je popularnost u narodu pala ispod 10%

Za razliku od monolitnog jedinstva i nepodeljene ljubavi prema Miloševiću i Šešelju. U doba ekonomskog procvata i blagostanja. Doba pravde !

Daj, Đenka ovo je i za tebe previše. Došla pogan u Beograd da ispituje mržnju prema premijeru ! Svašta !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top