HITNO: Celeron Vs. Sempron
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: HITNO: Celeron Vs. Sempron

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano HITNO: Celeron Vs. Sempron

Narode, stvari su jednostavne. Sta mi preporucujete:
    Sempron 2500+ na Abit NF7-S2 ili
    Celeron D320 2.4GHz na Abit IS7-E2.
    To je izbor, jer: koliko para toliko i muzike. Zato nemojte mi predlagati nesto drugo, vec samo za i protiv gore navedenog. unapred hvala.

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

U ovoj kombinaciji svakako celeron definitivno je bolji od semprona 2500+ koji ne bih preporucio ni najvecem neprijatelju!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: HITNO: Celeron Vs. Sempron

Citat Original postavio nikola08
    Narode, stvari su jednostavne. Sta mi preporucujete:
    Sempron 2500+ na Abit NF7-S2 ili
    Celeron D320 2.4GHz na Abit IS7-E2.
    To je izbor, jer: koliko para toliko i muzike. Zato nemojte mi predlagati nesto drugo, vec samo za i protiv gore navedenog. unapred hvala.
    Taj sempron radi valjda na 2ghz ili 2.1ghz a celeron na 2.4 a i ja sam uvek bio za intel...

Obećava
    Učlanjen
    03.09.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

u ovom slucaju celeron je bolja kombinacija :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Početnik
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sempron

Sempron

Obećava
    Učlanjen
    03.09.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

celeronD je sasvim dobar,nije kao stari ovaj ima 256kb L2 cache!tako da ako nesto ne znas ne mesaj se :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Sempron ali 2600+ radi na 1.83, FSB 166 (333), 256k kesh.
    Celeron moze samo da ....

Ćale
    Guest

Podrazumevano

Inače sam vatreni pristalica AMD-a ali ovde je Celeron odneo ubedljivu pobedu.Da ga poredimo sa Bartonom 2500+ pa i nekako ali sa ovim sakatim Sempronom nema smisla.Inače mislim da po ceni ovom Celeronu treba suprotstaviti Sempron 2800+.Jedino sam čuo da Celeroni bazirani na Prescott jezgru nisu preterano overclockerski nastrojeni ali doduše to nisu ni Semproni,pa ti možda ni to nije presudno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

"da Celeroni bazirani na Prescott jezgru nisu preterano overclockerski nastrojeni"

Taj ko ti je to rekao laze. Ja sam moj preskot maksimalno overklokovao za 890mhz. Trenutno je za nekih 600mhz podignut...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Uostalom taj Semprom od 2500+ amd je prakticno preimenovao starije athlone xp procesore i sada ih prodaje pod jacim oznakama samo za vise para! Jeste da im je podignut takt na 166mhz medjutim kao sto sam negde procitao to nije bilo dovoljno da se opravda naduvani rating oznake. 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio antanas
    Sempron ali 2600+ radi na 1.83, FSB 166 (333), 256k kesh.
    Celeron moze samo da ....
    nerazumem sta hoces da kazes sa tim sto radi na 1.83Ghz i ima L2 256k kesh, celeron od 2.4 radi na 2.4ghz i ima L2 256 kesh. Preskot radi na 533mhz FSB, tu sempron stvarno nema sta da trazi kao sto rece neko... I on radi na 1.74ghz misli se na sempron 2500+.

Ćale
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio clan
    "da Celeroni bazirani na Prescott jezgru nisu preterano overclockerski nastrojeni"

Taj ko ti je to rekao laze. Ja sam moj preskot maksimalno overklokovao za 890mhz. Trenutno je za nekih 600mhz podignut...
    Koja ti je temperatura tako clockovanog procesora?Jutros sam bio kod ortaka koji me je "dezinformisao" o Celeronu,kad ono....maximalno mozemo da ga clockujemo za oko 200mhz-a,što je za jedan celeron ipak malo,sve preko toga dovodi do pregrevanja procesora i restarta.Ima čovek i dobru memoriju i dobar cooler i dobru ploču,ali dzaba,neće!Moguće je da si naleteo na kvalitetniji primerak,ali to ipak nije pravilo.Lično sam se uverio a i iskustva drugih koji su taj procesor testirali po netu i u časopisima su ista,dobar procesor ali nije overclockerski raspoložen.Bez obzira na to,kada je procesor na svojoj nominalnoj fekvenciji računar leti i nema ni najmanjih problema u radu,čak mislim da lakše diše i od mog Bartona 2500+ na 8rda+.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Pa pisao sam vec 38'C kada nista ne radim toliko tako po internetu neke programe i tako to a fan brzina je oko 2030rpm kada ga poteram na neku igru ide i do 50'C mada fan moze i mnogo brze ovako konstantno stoji oko 2000 obrtaja...
    Koju plocu ima tvoj ortak i koji d celeron?

Slične teme

1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.01.2006., 22:34
  2. CELERON vs SEMPRON vrlo BITNO
    Autor marinkoco u forumu Hardver
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.08.2005., 17:36

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku