pomoc oko upisa vojne gimnazije

Sto se tice upisa i VG proces ide ovako:prijava na konkurs(otvoren je 15.02.2011.) vrsi se u Vojnom Odseku u Opstini kojoj pripadas.Popunis sve papire,ne smes nista slagati jer tu ima svakakvih pitanja,prilozis odgovarajuca dokumenta,a to su:Izvod iz maticne knjige rodjenih,Drzavljanstvo,Prosek ocena iz V,VI,VII i polugodista VIII razreda(najmanje vr.dobar prosek i ne manja ocena od 4 iz vladanja),potvrda iz suda da nisi pod istragom i potvrda iz Sup-a da nisi kaznjavan.
Sto se tice prijemnog on tece ovako:prvo ides na lekarski pregled,pozovu te iz Vojnog Odseka.Pregled se vrsi u Vojnoj Bolnici i prelazis sve moguce preglede,zubar,uho-grlo-nos,kardiolog,snimanje pluca,ortoped,hirurg,psihijatar,vadjenje krvi,kozno.....Rezultate pregleda odmah znas po zavrsetku,sto znaci da ako je sve u redu ides na prijemni koji se radi u Beogradu u zgradi Internata VG,a o pocetku prijemnog te obavesti opet Vojni Odsek.Da naglasim da sve troskove putovanja snosi Vojska Srbije.E sada sam prijemni se sastoji iz:Srpski,Matematika,Provera fizickih sposobnosti,psiholoskih testova i razgovora sa psihologom.Srrpski i matematika su iz zbirki kao i za redovan prijemni u civilstvu,provera fizickih sposobnosti se sastoji od 3 zgiba,5 sklekova,vodjenje lopte(kosarka),vodjenje lopte izmedju cunjeva(fudbal),hodanje po gredi,udaranje lopte izduvane o zid i u trku kolut napred.Psiholoski testovi:test inteligencije,test egopercepcije,test licnosti i test opste kulture.Na kraju je intervju sa psihologom.Prijemni traje 2 dana,nije tesko i sve je pristupacno i uskladjeno sa tvojim godinama.Bodovi iz skole su isti kao i za civilnih skola,sto znaci da ako si Vukovac imas 60 bodova + ono sto uradis na prijemni.Takodje da naglasim da odmah znas i koliko si bodova imao,ali ono sto ne znas to je kako si prosao kod psihologa.O rezultatima obavestava opet Vojni Odsek,ali samo ako si primljen.Ove informacije su tacne i 100% sigurne,jer je moj sin prosle godine polagao prijemni i danas je ucenik VG.On je isao na lekarski 7.04.2010. ,a na prijemni 29. i 30.04.2010.Rezultate su nam javili 20.05.2010.Zelim ti puno srece ako si ostao pri zelji da upises ovu skolu.Skola je odlicna,jaka,a ako redovno ucis nije ni teska,uostalom kao i svaka druga,jedino sto si odvojen od kuce i sto zivis u Internatu.Srecno.


A samo me zanima.Imam krivu kicmu ( mada se ispavlja ) i ravne tabane.Da li postoji mogucnost da me prime? ( 8. sam razred )
 

Back
Top