Kupatila

Kad vidim ove cene... Pazi mora da ravna, pa lepi plocice pazljivo... Pa fuguje... Dolazi vishe puta... Pa mi nije jasno onda koji k ovi parketari uzimaju 8 evra po kvadratu sto ishamaraju, isfuguju nogama i prelakiraju?

Avetinjio, ako ne nudish bide nece ga niko ni kupiti... Kazi da je to in :) Ja bez bidea ne bi mogao da zivim.

Ne kažem ja da ga "ja" lično ne nudim, ima 20-tak vrsta bidea u prodaji, ko traži isporučujemo mu ;)

Ali kad ti vidiš da kod nas 70% ljudi ne pere ruke posle pišanja, šta misliš koliko bi im vremena trebalo da počnu da koriste bide ? :)
 
Ne kažem ja da ga "ja" lično ne nudim, ima 20-tak vrsta bidea u prodaji, ko traži isporučujemo mu ;)

Ali kad ti vidiš da kod nas 70% ljudi ne pere ruke posle pišanja, šta misliš koliko bi im vremena trebalo da počnu da koriste bide ? :)


a ti reklamiraj da to sluzi iskljucivo za pranje stopala - lakse je koristiti bide umesto...hm...recmo lavora :D
 
Obavezno slike :)

Uzeo sam ih na sjeveru CG, jedan čovek radi to. Mnogo je povoljan, u odnosu na ove ovde. A o kvalitetu ne treba pričati :)

Sad trebam da mu nacrtam dimenzije, treba da počne ovo da mi radi za mene, za prodaju u salonu:

2-4-1.jpg


1-3-1.jpg


3-3-1.jpg
 
Evo pre nekoliko dana smo upravo zavrsili renoviranje kupatila...Jos nije sve postavljeno na svoje mesto ali polako...
Istovremeno smo radili i centralno grejanje tako da je ispod plocica uradjena "zmijica" i pod ce nam biti topao :D

img7467a.jpg


img7427y.jpg


img7464z.jpg

Ovo je dvadeseto kupatilo u zadnje vreme koje vidim u ovim tonovima tj u kombinaciji brao i bez...Jel to sad trend u renoviranju kupatila?;)
Nego...nisam to htela da kazem i molim JelenuTD da ne shvati nista licno,ali meni su elementi tipa bojler,ves masina,vodokotlic jako ruzni i ja bih to uvek sakrila.Kao sto sam i uradila u stanu.U vikendici u nastajanju sam bojler takodje stavila u susednu prostoriju-spajz samo da mi ta grdosija ne stoji u kupatilu...
Nikada nisam volela bojlere i radijatore to su mi nekako elementi koji upropaste vizuelno enterijer...:(
 
Ovo je dvadeseto kupatilo u zadnje vreme koje vidim u ovim tonovima tj u kombinaciji brao i bez...Jel to sad trend u renoviranju kupatila?;)
Nego...nisam to htela da kazem i molim JelenuTD da ne shvati nista licno,ali meni su elementi tipa bojler,ves masina,vodokotlic jako ruzni i ja bih to uvek sakrila.Kao sto sam i uradila u stanu.U vikendici u nastajanju sam bojler takodje stavila u susednu prostoriju-spajz samo da mi ta grdosija ne stoji u kupatilu...
Nikada nisam volela bojlere i radijatore to su mi nekako elementi koji upropaste vizuelno enterijer...:(

Mene trendovi ne zanimaju,iskreno ko me poznaje zna da su ovo moje boje kojih ima svuda oko mene a sto se tice ovih gorepomenutih elemenata i planirano je da se premeste u prostoriju pored tako da im je ovo samo privremeno mesto dok se susedna prostorija ne renovira izvodi su ostavljeni za sve :)
Ma sto bih shvatila licno,nemam razloga ali imam i jednu primedbu,svi mi vrlo dobro znamo da taj nacin sakrivanja elemenata iziskuje odredjenu kolicinu novca a takodje i prostora tako da je to nekada nemoguce zar ne?
 
Ako može i za mene jedan savet.....mojoj komšinici je plafon kupatila u užasnom stanju jer joj prolazi voda iz mog kupatila ....stanuje ispod mene.
Bilo koja situacija npr...otvore mi se vrata od mašine za veš izađe velika količina vode, voda prođe i dođe do nje nevorovatnom brzinom....pokvari mi se baterija, pukne nešto nemam pojma šta, curi voda , kod nje već havarija....
Šta da radim? Kako da to saniram...da kada mi se desi neku "vodeni" problem, ne ode kod komšinice brže bolje...da li da menjam podne pločice....kako se postavlja taj često pominjani "kondor"...da li predhodno moram da izlupam stare pločice...hvala unapred.
 
Ako može i za mene jedan savet.....mojoj komšinici je plafon kupatila u užasnom stanju jer joj prolazi voda iz mog kupatila ....stanuje ispod mene.
Bilo koja situacija npr...otvore mi se vrata od mašine za veš izađe velika količina vode, voda prođe i dođe do nje nevorovatnom brzinom....pokvari mi se baterija, pukne nešto nemam pojma šta, curi voda , kod nje već havarija....
Šta da radim? Kako da to saniram...da kada mi se desi neku "vodeni" problem, ne ode kod komšinice brže bolje...da li da menjam podne pločice....kako se postavlja taj često pominjani "kondor"...da li predhodno moram da izlupam stare pločice...hvala unapred.

Мораш заменити подне плочице !
препоручујем ти да искористиш прилику и да замениш канализационе цеви и обавезно уградиш сливник.

То није нешто што је паметно радити у "сам свој мајстор" варијанти.

Што се тиче изолационог слоја,
обично није потребан уколико се плочице коректно залепе.
 
Мораш заменити подне плочице !
препоручујем ти да искористиш прилику и да замениш канализационе цеви и обавезно уградиш сливник.

То није нешто што је паметно радити у "сам свој мајстор" варијанти.

Што се тиче изолационог слоја,
обично није потребан уколико се плочице коректно залепе.

Hvala...imam nameru da angažujem majstora..
 
Мораш заменити подне плочице !
препоручујем ти да искористиш прилику и да замениш канализационе цеви и обавезно уградиш сливник.

То није нешто што је паметно радити у "сам свој мајстор" варијанти.

Што се тиче изолационог слоја,
обично није потребан уколико се плочице коректно залепе.
Izvini kolega, to bas nije tako jednostavno i dovoljno kako opisujes. Steta, da je pravna drzava, kako nije, ovakva pitanja ne bi postojala jer bi se radilo sve drugacije jer je...jeftinije u...suma-sumare, `vako, ostaje kod nas sve kako i uvek...bese :sad2:
 
Ako može i za mene jedan savet.....mojoj komšinici je plafon kupatila u užasnom stanju jer joj prolazi voda iz mog kupatila ....stanuje ispod mene.
Bilo koja situacija npr...otvore mi se vrata od mašine za veš izađe velika količina vode, voda prođe i dođe do nje nevorovatnom brzinom....pokvari mi se baterija, pukne nešto nemam pojma šta, curi voda , kod nje već havarija....
Šta da radim? Kako da to saniram...da kada mi se desi neku "vodeni" problem, ne ode kod komšinice brže bolje...da li da menjam podne pločice....kako se postavlja taj često pominjani "kondor"...da li predhodno moram da izlupam stare pločice...hvala unapred.

Kondor nikako nije izolacija za kupatilo.

Moja preporuka:

Skinuti stare podne pločice i 0.5m zidnih
Proveriti dovod vode ako ide kroz pod i odvod kanalizacije, ako je potrebno zameniti kanalizacionu cev.
Namazati izolaciju na cementnoj bazi ( Ading preporučujem )
Staviti keramiku i dobru fug masu ;)

E sad, što se tiče izolacije ... ovo bi mogla sama da odradiš ... mada ni majstori nisu preterano skupi ali je toliko jednostavno da ćeš ti sama bolje i kvalitetnije uraditi ;) zato što nijedan PRAVI majstor neće doći da uradi 4-5 m2 ;)

U prvom sloju koristiti HIDROMAL 30/1 ( džak od 30 kg ) sa kombinacijom staklene mrežice ( obična pvc mrežica )
Drugi sloj takođe namazati HIDROMAL.
Treći sloj namazati HIDROMAL FLEKS ( dođe 5kg džak "praška" i 5 litara "mleka" )
Četvrti sloj isto H.FLEKS

Izolaciju mazati po podu i po onih 0.5m zida, moraš da napraviš "korito" za vodu, sve do slivnika, tako da čak i da ti prođe voda kroz pločice neće moći kroz izolaciju da prođe i otići će direktno u slivnik.

E ovo je naravno skuplja varijanta, ali jedino tako ćeš rešiti problem.

E sad, možeš da se zajebavaš sa 100 drugih gluposti ... ali sve će ti biti uzaludno bacanje para ;)
 
Kondor nikako nije izolacija za kupatilo.

Moja preporuka:

Skinuti stare podne pločice i 0.5m zidnih
Proveriti dovod vode ako ide kroz pod i odvod kanalizacije, ako je potrebno zameniti kanalizacionu cev.
Namazati izolaciju na cementnoj bazi ( Ading preporučujem )
Staviti keramiku i dobru fug masu ;)

E sad, što se tiče izolacije ... ovo bi mogla sama da odradiš ... mada ni majstori nisu preterano skupi ali je toliko jednostavno da ćeš ti sama bolje i kvalitetnije uraditi ;) zato što nijedan PRAVI majstor neće doći da uradi 4-5 m2 ;)

U prvom sloju koristiti HIDROMAL 30/1 ( džak od 30 kg ) sa kombinacijom staklene mrežice ( obična pvc mrežica )
Drugi sloj takođe namazati HIDROMAL.
Treći sloj namazati HIDROMAL FLEKS ( dođe 5kg džak "praška" i 5 litara "mleka" )
Četvrti sloj isto H.FLEKS

Izolaciju mazati po podu i po onih 0.5m zida, moraš da napraviš "korito" za vodu, sve do slivnika, tako da čak i da ti prođe voda kroz pločice neće moći kroz izolaciju da prođe i otići će direktno u slivnik.

E ovo je naravno skuplja varijanta, ali jedino tako ćeš rešiti problem.

E sad, možeš da se zajebavaš sa 100 drugih gluposti ... ali sve će ti biti uzaludno bacanje para ;)

Da..da...kupatilo ima ukupno 2,5 m2 i još kada se oduzme kada ni toliko...već sam zvala neke i ne prihvataju posao, a i ja malo znam pa sam neodlučna....hvala ti na savetu...
 
Ako može i za mene jedan savet.....mojoj komšinici je plafon kupatila u užasnom stanju jer joj prolazi voda iz mog kupatila ....stanuje ispod mene.
Bilo koja situacija npr...otvore mi se vrata od mašine za veš izađe velika količina vode, voda prođe i dođe do nje nevorovatnom brzinom....pokvari mi se baterija, pukne nešto nemam pojma šta, curi voda , kod nje već havarija....
Šta da radim? Kako da to saniram...da kada mi se desi neku "vodeni" problem, ne ode kod komšinice brže bolje...da li da menjam podne pločice....kako se postavlja taj često pominjani "kondor"...da li predhodno moram da izlupam stare pločice...hvala unapred.

pozoves majstore za pocetak ;)
hidroizolacija je nesto sto ipak treba da uradi neko sa iskustvom.
sto se kondora tice, on ide na cementnu kosuljicu, u tvom slucaju bi morala da skines podne plocice, zatim na kosuljicu ide vareni kondor a preko njega hladan premaz bitulitom. cena ovih radova je oko 10 eur po m2.
 
pozoves majstore za pocetak ;)
hidroizolacija je nesto sto ipak treba da uradi neko sa iskustvom.
sto se kondora tice, on ide na cementnu kosuljicu, u tvom slucaju bi morala da skines podne plocice, zatim na kosuljicu ide vareni kondor a preko njega hladan premaz bitulitom. cena ovih radova je oko 10 eur po m2.


Hvala....kao i drugi saveti i tvoj savet je jasan i precizan.....čak je i cena postavljanja kondora pristupačna i još pločice i rad...nije tako opasno... samo da mi nije više frka od komšinice....a i njeno kupatilo je nedavno renovirano, pa mi, što bi rekli seljaci, spočitava problem kada god me sretne....
U svakom slučaju vredne i korisne informacije...
 
da dodam, da svi mi imamo razlicite ukuse i o njima ne vredi raspravljati :)

Naravno,mada nisu u svakom slucaju samo ukusi u pitanju

Uh milice...de gustibus non est disputandum...ali o cemu raspravaljamo najcecse nego bas o ukusima?:think:

Slazem se i sa ovim,i treba javno iskazati svoje misljenje ali primecujem da ljudi jednostavno nemaju hrabrosti da okace slike svojih kupatila ukoliko nisu sto bi rekle mladje generacije "U fullu".
Razmisljaa sma da li da okacim slike jer sam znala da ce se naci neko ko ce prokomentarisati bas to sto je i macka prokomentarisala(ne mislim nista lose).Ali mi je drago sto jesam jer mi je lepo da cujem da mi neko potvrdi moje misljenje,da masina za ves ne mora biti u kupatilu,masina za susenje isto a ni bojler.
 
Naravno,mada nisu u svakom slucaju samo ukusi u pitanju



Slazem se i sa ovim,i treba javno iskazati svoje misljenje ali primecujem da ljudi jednostavno nemaju hrabrosti da okace slike svojih kupatila ukoliko nisu sto bi rekle mladje generacije "U fullu".
Razmisljaa sma da li da okacim slike jer sam znala da ce se naci neko ko ce prokomentarisati bas to sto je i macka prokomentarisala(ne mislim nista lose).Ali mi je drago sto jesam jer mi je lepo da cujem da mi neko potvrdi moje misljenje,da masina za ves ne mora biti u kupatilu,masina za susenje isto a ni bojler.


Ja bi okacila svoje..nemam problem..no, nemam sliku,nije mi nikad palo na pamet da ga slikam...A ic me ne zanima dal je nekome bas to full ili kic ili sta god.Ja se samo ne libim da komentarisem jer to je i cilj ako se ne varam,Pritom cini mi se da to radim u granisama dobrog ukusa.
 
Sta bi mi voleli i kako bi voleli, u vecini slucajeva daleko je od toga koliko i kako mozemo.
Ja bih volela dvorac u sumi, al ne mozem.
E, a taj sto ima dvorac verovatno hoce nesto drugo ali ne moze ni on.
Znaci ubuduce ide slika a ispod komentar:
moje kupatilo izgleda ovako, a zelela bih da izgleda tako i tako...
 
Sta bi mi voleli i kako bi voleli, u vecini slucajeva daleko je od toga koliko i kako mozemo.
Ja bih volela dvorac u sumi, al ne mozem.
E, a taj sto ima dvorac verovatno hoce nesto drugo ali ne moze ni on.
Znaci ubuduce ide slika a ispod komentar:
moje kupatilo izgleda ovako, a zelela bih da izgleda tako i tako...


Znas kako..ja kad ne mogu bas ono sto hocu ja napravim kompromis sama sa sobom pa kazem:Bas sam tako htela!
 

Back
Top