Kupatila

Zasto mislis da je bolje postavljati keramiku na cem. malter, umesto na lepak?
Cisto me interesuje da cujem argumente za i protiv.
Ja znam iz iskustva da,ako ides na cem. malter, onda si ogranicen izborom dimenzija plocica,jer se teze radi sa onim vecih dimenzija. Takodje je zajebanije i zbog V+K instalacija. Kasnije, ako se ostete, ne mozes lako da ih zamenis, a da ne naprsnu okolne.
Lepak je savremeniji, i nisam protiv njega. Brze se ugradjuju plocice i lakse.


bravo, definitivno lepak ;)
a sto se hidroizolacije tice - siku nista ne moze da zameni :) vec 10 godina radim sa njihovim hidroizolacijama i definitivno su najbolji na trzistu.
Znam da je Sika jedna od najboljih. Imam iza sebe na stotine kvadrata premaza. Jadna moja rucica. :lol:

Prosle godine smo cmo sve balkone premazali. Prvo naravno udarili cementnu glazuru, posle Sika, kosuljica, keramika. Isto tako i sva kupatila su premazana sikom. :D
 
Мој избор би био Kemaflex 170...мада, колико је плагијата не би ме зачудило да неко ископира било шта, па и лепак. Неки већи продавци керамике имају сопствене лепкове које нуде, могуће је да се само препакују неки други али постоји још један детаљ а то је да поједине фабрике, нарочито у ЕУ праве одређене производе за више разних фирми уколико се ради о наменски истом производу, само се маркира другачије и има благо измењен састав. Кажу да је то због боље искоришћености капацитета фабрика...
 
Ja bi rekao da naši ipak samo kupuju na veliko i dodaju pesak po potrebi kad treba da pokrpe svoje proračune :mrgreen:
Od ceresita valja jedino onaj cm 16 za kamen a ovi ostali su kao najlsabiji malter, grebeš ga noktom :)
 
Kupatilo i kako ga najbolje osmisliti kako bi bilo sto funkcionalnije jer barem sat vremena provodimo dnevno u njemu. U samom pocetku sve treba osmisliti jer su kasnije prepravke nemoguće.

Znači pravilan odabir elemenata i raspored bi trebali znatno da nam olakšaju zivot! Ne zaboravite da se kupatilo ne renovira često.

 
Ja bi rekao da naši ipak samo kupuju na veliko i dodaju pesak po potrebi kad treba da pokrpe svoje proračune :mrgreen:
Od ceresita valja jedino onaj cm 16 za kamen a ovi ostali su kao najlsabiji malter, grebeš ga noktom :)

11-ица је сасвим ок. Са њом може и да се изравна тих 5мм. Ништа чудно што зидови ''падају'' напред или назад. То се дешава и на новој градњи. Прс тамо, прс вамо ( зидарска филозофија). После се керамичар отели док то исправи..
 
Odlucila sam da ozidam tus kabinu..bice 90x90 i naravno na zidove cu staviti plocice,a za pod sam zamislila sledecu varijantu:u fugomal-nasla i boju i to sa sjajem-hocu da uronim kamencice.tako da kada stojis imas laganu maszicu stopala.Sakupila sam kamenje iz sljunka i s Ade i svo je razume se pljosnato,ali me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovakvim projektom?:)
Majstor mi kaze da moze u principu,a to nisam izmislila vec sam videla u casopisima i na netu...potrudicu se da nadjem fotke da docaram;)
 
Odlucila sam da ozidam tus kabinu..bice 90x90 i naravno na zidove cu staviti plocice,a za pod sam zamislila sledecu varijantu:u fugomal-nasla i boju i to sa sjajem-hocu da uronim kamencice.tako da kada stojis imas laganu maszicu stopala.Sakupila sam kamenje iz sljunka i s Ade i svo je razume se pljosnato,ali me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovakvim projektom?:)
Majstor mi kaze da moze u principu,a to nisam izmislila vec sam videla u casopisima i na netu...potrudicu se da nadjem fotke da docaram;)

sestra je to uradila i ispalo je simapticno...

treba samo voditi racuna kod 'utapanja' kamencica jer ima nekoliko nedovoljno utopljenih pa mora da ih zaobilazi dok se tusira :D
 
Moja nova tuš kabina propušta vodu na sastavima izmedju stakala mestu gde se nalaze one slilikonske lajsne (ili već od kog materijala su). Da li je moduće da mi majstor to nije dovoljno zašfrafio je spolja bukvalno mogu prste da provučem i nekako su te lajsne suviše elestične :confused:
Dok ne dodje majstor, a to je 1. oktobar, ima li neko savet ili slično iskustvo?
 
Moja nova tuš kabina propušta vodu na sastavima izmedju stakala mestu gde se nalaze one slilikonske lajsne (ili već od kog materijala su). Da li je moduće da mi majstor to nije dovoljno zašfrafio je spolja bukvalno mogu prste da provučem i nekako su te lajsne suviše elestične :confused:
Dok ne dodje majstor, a to je 1. oktobar, ima li neko savet ili slično iskustvo?

nisu dobro postavili tus kabinu. nemoj sama nista da diras i nikako nemoj da im platis kada budu dosli da to poprave. ;)
 
i taman kad pomislimo da je sve izmisljeno :lol:
w+w

roca-washbasin-watercloset-w%2Bw-1.jpg
 
Ajd evo ga kasnije....daj sliku da vidim dolazi li ta plocica u obzir;)

Saznao sam danas da zorka vise ne proizvodi tu plocicu :(

Postoji slicna verzija, jos bolja naravno, pravi ih fabrika InceAzahar, kostaju oko 15 eur m2.
A verovatno ces u nekom salonu naci slicnu plocicu, cak mozda i od zorke ima neko na lageru. Bolja ti je keramika i zbog izolacije a verujem i zbog ciscenja. Ja bih pre te kamencice poredjao na jednom zidu recimo, tamo gde ti je tus.... Pa da bude voda u krsu :)
 
Ovu rucicu tusa sam ja uvozio iz kine :)

Ima u sebi malu turbinu, kad prolazi voda vrti turbinu i napaja LED diode koje prave svetlo. U zavisnosti od temperature vode, menja se i boja

A taj veliki raindance nije los, ja imam u kupatilu obicnu rucicu njihovuu, raindance 2 mislim da joj je oznaka, isto ima 3 polozaja, obicno, kisa i oni krugovi sto se vrte, za masazu :)
 
Evo pre nekoliko dana smo upravo zavrsili renoviranje kupatila...Jos nije sve postavljeno na svoje mesto ali polako...
Istovremeno smo radili i centralno grejanje tako da je ispod plocica uradjena "zmijica" i pod ce nam biti topao :D

img7467a.jpg


img7427y.jpg


img7464z.jpg
 

Back
Top